Ankieta: Jak oceniasz "Toy Story 4"?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

Toy Story (1995-2019)
Jakuzzi napisał(a):A wedlug mnie ten sentymentalny final wybija Toy Story 3 ponad li tylko ladna i zgrabna animacje - podobnie troche jak wstep wybil Up.
O właśnie, Jakuz trafił w sedno :)

Odpowiedz
Jakuzzi napisał(a):A wedlug mnie ten sentymentalny final wybija Toy Story 3 ponad li tylko ladna i zgrabna animacje - podobnie troche jak wstep wybil Up.

Być może, ale imho zrobili to ciut za długie i rozwleczone - w sumie wiadomo było jak to się skończy (nie od początku oczywiście, tylko pod koniec), a ci jedynie wydłużali do tego drogę. No, ale usprawiedliwia ich zżycie się z tą historią i tymi postaciami.
Natomiast początek Up, to zupełnie inna klasa.

Cytat:Ale to juz toystory'owa tradycja, ze film zaczyna sie od jakiejs rozwalki.

W sumie masz rację - niemniej w trójce przeszarżowali z tym, szczególnie, że przy przyjętej konwencji tego otwarcia nie mogło być przecież mowy o jakimkolwiek zaskoczeniu czy niespodziance, jak to miało miejsce poprzednio (w jedynce nie wiadomo było czego się spodziewać, w dwójce poszli na całość, ale w zupełnie innym kierunku). I podobnie jak w przypadku epilogu, tak i tu chciałem aby jak najszybciej przeszli już do sedna, bo takie przeciąganie wcale nie wychodzi na dobre (no, tylko Tarantino tak potrafi).
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Polecam to:

Odpowiedz
Jakuzzi napisał(a):Ale to juz toystory'owa tradycja, ze film zaczyna sie od jakiejs rozwalki.

A co więcej - jest to rozwałka najpierw powtarzająca tą z pierwszej części, a później ją rozwijająca (o postać Buzza, Jessie, itd.). W ogóle, liczba nawiązań w TS3 - czy to przez konkretne sceny czy dialogi - jest wprost niesamowita.

Odpowiedz
Nie liczyłem na nic specjalnie wielkiego, tak z przypadku poszedłem do kina, a dostałem maksymalnie dobry film. Nie będę się niepotrzebnie spuszczał, tylko parę spostrzeżeń.
-Te filmy Pixara są coraz mniej dla dzieci. Ciekawe czy będą kiedyś mieli jaja, żeby nakręcić coś, co będzie centralnie dla dorosłych, bo miałem takie wrażenie, że w niektórych momentach chcieliby pójść dalej, ale napotykają ścianę pod tytułem "to przecież bajka ma być, przeginacie pałę".
-Oscara za animację już można rezerwować dla TS3, jednak ja bym docenił reżyserię i dał chociaż nominację w tej kategorii, bo tak precyzyjnej roboty nie widziałem dawno, w tegorocznych filmach na pewno nie. Tylu kapitalnych ujęć i drobniutkich, kapitalnie pasujących do historii pomysłów nie spodziewałem się nawet po Pixarze. Nigdy animacja nie była w sposobie "kręcenia" tak podobna do prawdziwego filmu. Tylko początek Wall-e może się z TS3 równać, jednak TS3 jest w całości tak świetnie zrobione.
-Gdyby film skończył się
to chyba dałbym dyszkę. Wiem, że to zupełnie nierealne zagranie, ale po prostu osłupiałbym z zachwytu gdyby to zrobili. Swoją drogą to scena chwytania się za ręce jest po prostu GENIALNA.
-3D jest bardzo subtelne bym powiedział, nawet mniej zauważalne niż w Avatarze, na początku byłem troszeczkę rozczarowany, jednak jak się przyzwyczaiłem to muszę powiedzieć, że to perfekcja, parę ładnych razy miałem wrażenie patrzenia przez szybę na prawdziwe wydarzenia. Gdyby nie niewygodne okulary to byłyby po prostu idealne warunki do zapoznawania się z fabułą, ideał kina, ostateczna metoda na "wsiąknięcie" w wykreowany świat.
Jeśli dotychczas byłem nieco sceptyczny wobec samego pomysłu 3D, tak teraz jestem pewien, że ta - dobrze, z głową wykorzystana technologia jest po prostu kinu potrzebna. Podkreślam - z głową, bo taki trailer Step up 3D wyglądał jakby istniał drugi plan, w oddali, a pierwszy był wycięty nożyczkami i przysunięty o metr bliżej do widza, nic pomiędzy, zero płynności - żenada.

Odpowiedz
Snappik napisał(a):Napiszę tak:

ten kto nie uronił łezki w scenie ze

ten jest chodzącym głazem bez serca.
Nie będę oryginalny: I ja mam sentyment do 1 (mój pierwszy film, który widziałem w kinie), spodobała mi się 2, a 3 okazała się jeszcze lepsza. Gdy trzeba, jest śmiesznie, gdy trzeba, zmusza do refleksji, gdy trzeba, siedzimy jak na szpilkach.
Pixar znowu dał do pieca. Jeśli macie do wyboru nowego Shreka albo nowe Toy Story-wybierzcie to drugie.
9/10

Odpowiedz
Cytat:mam sentyment do 1
Ja tam żadnego sentymentu nie mam, nie mam nawet pewności, czy pierwsze dwie części obejrzałem w całości. Trójka broni się jako samodzielny film równie dobrze co jako część trylogii.

Cytat:Jeśli macie do wyboru nowego Shreka albo nowe Toy Story

Serio?:p Jeśli macie do wyboru jakiegokolwiek Shreka, jakikolwiek film od Dreamworks albo jakikolwiek film od Pixara to wybierzcie to drugie.

Odpowiedz
Nieprawda. Mam do wyboru: "Jak wytresować smoka" albo "Dawno temu w trawie". Wybieram to pierwsze. :razz:
I can see your conciliation. I wanna see your conciliation.

Odpowiedz
http://www.filmweb.pl/news/%22Toy+Story+3%22+w+pa%C5%BAdzierniku+na+DVD+i+Blu-rayu-64918

Wydanie DVD posiadające o wiele więcej dodatków niż Blu-Ray. Skandal!

Odpowiedz
Lol, aż nie wierzę. Może to jakiś błąd? Przecież to totalnie nielogiczne - Blu-ray po coś przecież ma te parę giga więcej :P

Odpowiedz
Albo:
chcecie jakość - kupcie Blu;
chcecie dodatki - kupcie DVD;
chcecie jakość i dodatki - kupcie to i to :wink:

Też mam nadzieję, że to tylko błąd.

Odpowiedz
Tutaj macie rzetelne informacje na temat zawartości wydania BD: http://www.blu-ray.com/news/?id=5131

Odpowiedz
No i fajowo, czyli filmweb znowu się popisał ;)

Odpowiedz
W USA dostaną wydanie 2BD a u nas będzie tylko 1BD, z drugiej strony w UK też jest 1BD a lista dodatków wygląda bardzo fajnie:

http://homecinema.thedigitalfix.co.uk/content/id/73054/toy-story-3-r2uk-bd-in-november.html

Pytanie brzmi: czy druga płyta BD w USA to tylko zabieg marketingowy i zostały tam przeniesione dodatki, która w Europie są na płycie z filmem?

Odpowiedz
Nie ogarniam już tego. Tak czy siak dzięki Mierzwiak za linki. Jak znam życie do wydanie z UK będzie 10 razy tańsze... tylko dubbingu nie będzie a tego szkoda.

Może dodatki będą tylko na drugiej płycie? Filmweb miałby wtedy rację.

Odpowiedz
Przed obejrzeniem TS3 miałem przypomnieć sobie (po latach) poprzednie części, które przynajmniej kiedyś średnio mi się podobały, nie udało się, trudno, ale nie żałuję, bo w żadnym przypadku nie przeszkodziło mi to w delektowaniu się 3, tym bardziej, że film znakomicie sprawdza się jako autonomiczna opowieść, do której tło zostaje ładnie nakreślone na początku.

Co mogę napisać? To po prostu kolejne arcydzieło Pixara, ze znakomitym (nieprzewidywalnym!) scenariuszem, galerią mnóstwa, ale to mnóstwa fantastycznych postaci, zwyczajową dla studia przepiękną animacją i takim ładunkiem emocji, jakich próżno szukać w większości najgłośniejszych filmów aktorskich.

Scena w której zabawki uświadamiają sobie, że zaraz zginą, to emocjonalna masakra i chwyt za gardło, który zresztą trwa do ostatnich sekund filmu.

10/10

Odpowiedz
Mierzwiak napisał(a):10/10

Mogę się podpisać pod tą oceną, genialna animacja. Odświeżyłem sobie dziś ten film i dalej śmieszy i wzrusza. Scena o której wspominał Mierzwiak pod koniec posta doprowadza mnie praktycznie do płaczu :) Nie wiem dlaczego kojarzy mi się z końcową sceną z Terminatora 2.

Odpowiedz
To chyba jasne dlaczego, nie? ;) A mi z kolei się kojarzyła z końcówką Powrotu Króla jak Frodo i Sam leżeli na stokach Góry Przeznaczenia. Natomiast do płaczu doprowadza mnie już samo zakończenie jak Andy oddaje zabawki... ech, masakra.

Odpowiedz
Jak dwójka stawiała na humor, jedynka stała gdzieś zgrabnie pomiędzy morałem a zabawą, to trójka jest zdecydowanie najpoważniejsza. Chyba najlepsza część serii. Dreamworks może się starać i starać, ale Pixar kolejny raz pokazuje kto rządzi ;) Mam nadzieję, że dalej będą podnosić poprzeczkę i rzeczy pokroju "Aut" już im się nigdy więcej nie przytrafią.

Odpowiedz
... Tym bardziej, że następnym filmem Pixara będą Auta 2 :P Ale może się poprawią od ostatniego razu :)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon