Toy Story (Pixar)
https://deadline.com/2019/07/disney-toy-story-2-metoo-casting-couch-blooper-deleted-1202641538/

Tragedia :)
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Nie znoszę takiej cenzury, a przecież to nie pierwszy raz, kiedy Disney coś tam zmienia i majstruje przy starych filmach.
Jak dla mnie nawet, jeśli w starszych produkcjach filmowych (lub książkach, bo tego medium problem też dotyczy) pojawiają się treści i sceny z dzisiejszego punktu widzenia kontrowersyjne, to i tak nie powinno się ich ruszać. Niech dzieło będzie świadectwem swoich czasów. A nie, żeby na siłę je przykrawać do współczesnej mentalności i wrażliwości, bo to wychodzi potem jak z tymi listkami figowymi na chama dorabianymi do antycznych rzeźb.

Odpowiedz
Kiedyś przeczytałem na fejsie tekst o tym, że dziś ze starych kreskówek usuwa się rzeczy okropne z obecnej perspektywy, które w tamtych czasie były traktowane jako OK - tak późniejsze pokolenia będą patrzeć w ten sam sposób na rzeczy z naszego dzieciństwa (inna sprawa, że cenzura ta jest debilna).

Odpowiedz
A oto i czego (czy raczej kogo) swego czasu pozbyli się z najlepszej animacji Disneya:
https://www.facebook.com/MialoBycSwiatlaKameraAkcjaAleNazwaBylaJuzUzywana/
- "Światła, kamera, akcja", czyli mój blog na FB, na którym dzielę się swoją milością do kina. Zapraszam do polubienia! ;)

Odpowiedz
(05-07-2019, 09:22)Pelivaron napisał(a): https://deadline.com/2019/07/disney-toy-story-2-metoo-casting-couch-blooper-deleted-1202641538/

Tragedia :)

Żenada...

Zaniechałem uzupełniania Disneyowskich animacji, ze względu na Disney+ które pewnie będę co jakiś czas subskrybował, ale cholera wie czy za rok-dwa nie ocipieją z czymś innym, więc chyba będzie trzeba dokupić to co mi brakuje :/
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
Jasne, że ocipieją i tego będzie coraz więcej (jeden z powodów, dla których nie lubię obecnego Disneya).

Jak oglądałem wszystkir Silly Symphonies to wiedziałem, że na Disney+ połowa z nich nie pojawi się albo zostanie okrutnie zmodyfikowana (i nawet nie chodzi mi o etnicze stereotypy) i pewnie to samo spotka inne klasyczne krótkometrażówki. O pełnometrażówkach to nawet nie mówię, bo co chwila coś oskarża się o jakieś bzdury. 

EDIT: Macie tu dowód dla kolejnej żałosnej cenzury w wykonaniu obecnego Disneya (tym razem komiksy):
https://www.facebook.com/Centrum.Komiksow.Disneya/posts/2487680931263000

Odpowiedz
(05-07-2019, 09:22)Pelivaron napisał(a): https://deadline.com/2019/07/disney-toy-story-2-metoo-casting-couch-blooper-deleted-1202641538/
Kurde... To kolejny już raz, gdy usuwają z animacji jakichś fajnych scen, bo obecnie kojarzą się z czymś złym! Ja już mam szczerze tego dosyć!

Ostatnio chodziłem po sklepach w Galerii Bałtyckiej w poszukiwaniu ubranek dla swojego 6- letniego siostrzeńca... No i przy okazji zauważyłem kilka koszulek z "Toy Story". Aż mi się uśmiech na twarzy przywołał... :)

Odpowiedz
Powtórka trylogii za mną.

Oryginał to bez dwóch zdań pionierska animacja. Krótka i konkretna, pozbawiona jakichkolwiek wad. Wciąż świetnie się na niej bawię, choć pierwszy seans na Blu-ray był pod pewnym względem dość bolesny, bo full HD podkreśliło jak bardzo sama animacja przez te 24 lata się postarzała. Niemniej, film wciąż druha we mnie ma. 8/10

Pierwsza część uchodzi za lepszą, bo była pierwsza, a wg mnie TS2 dorównuje jedynce, a pod pewnymi względami nawet ją przebija. Jeszcze więcej akcji, humoru, odniesień do popkultury + dobre przesłanie. 8/10

[Obrazek: toy-story-3-toy-story-3-34163412-369-500.jpg]

Znowu obejrzałem i znowu zostałem sponiewierany emocjonalnie. Nie wiem i nie przypomnę już sobie czemu po wyjściu z kina byłem umiarkowanie zadowolony z seansu trójki (oceniłem na 7,5/10 i uznałem za trochę słabszą od poprzednich części), ale trzecia powtórka w domowym zaciszu utwierdziła mnie w przekonaniu, że to najlepsza część, największe arcydzieło Pixara i całego gatunku filmów animowanych, a także jeden z najlepszych filmów XXI wieku! A na BD film wygląda obłędnie, animacja jest doskonała! 10/10 "Bo każde dziecko kocha swoje zabawki." ;)

A godzinę temu właśnie wróciłem z czwórki i. . .

[Obrazek: 95666.jpg]

Wielu narzekaczy może sobie przybić piątkę i powtórzyć, że Pixar jednak skopał sprawę. Trzeba było wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym i zakończyć serię na trójce (zdecydowanie lepszej!). Ja jednak tego nie zrobię, ponieważ Toy Story 4 w moich oczach nie wygląda jak pełnoprawny sequel serii (ale ze względów marketingowych tytuł nie mógł być inny). To bardziej spin-off "Woody Story", bo praktycznie wszystkie postacie zostały zmarginalizowane na rzecz opowiedzenia epilogu historii Chudego. TS4 nie przedstawia przygód zabawek Andy'ego, tylko jest skoncentrowane na Chudym (i pastereczce Bo), a reszta jest tłem. To taka pełnometrażowa krótkometrażówka, jak te o Rexie, Trixie, lub Jessie (Toy Story of Terror), tylko w końcu o głównym bohaterze serii i trwająca 100 minut. Nawet Buzz nie ma tu zbyt wiele do roboty, a jego wątek wydaje się być wymuszony, aby nie został z resztą zabawek zamknięty w aucie na pół filmu.

Niemniej, to wciąż dobry film animowany, z przyjemnym przesłaniem, sporą dawką humoru (choć nie śmiałem się tak, jak na poprzedniej części), dużą ilością akcji (choć z mało wyrazistym finałem, na co zwrócił uwagę mi młodszy brat) i wzruszającym zakończeniem (choć nie tak, jak w Coco Lee Unkricha, bo nie płakałem). No i sama animacja - fotorealizm jest POWALAJĄCY! Arcydzieło pod tym względem, myślę że jeszcze długo żadna animacja tego nie przebije. Deszcz, kot, szosa - wszystko wygląda jak prawdziwe! Każda zabawka wydaje się namacalna, na plastikowym torsie i kończynach Buzza widać każdą ryskę, no masakra! Jestem zachwycony, a nie sądziłem, że da się pójść z tym jeszcze dalej po rewelacyjnej technicznie części trzeciej.

Mógłbym trochę powytykać paluszkiem, ale nie widzę sensu, bo dobrze się bawiłem i chętnie do tego wrócę. Może tak, jak przy trójce, dopiero przy powtórce dostrzegę wielkość tej części? Sam nie wiem, na pewno scenariuszowo jest to najsłabsze Toy Story, ale wizualnie powoduje opad szczęki. Najbardziej adekwatna ocena na dziś to w skali Rogera & Eberta trzy na cztery gwiazdki, czyli 7,5 w skali 1-10. Niech będzie słabe 8/10 i zobaczymy co przyniesie przyszłość.

Piątki już naprawdę nie powinni robić!
Terminator 3: Rise of the Machines  7/10
Terminator Salvation  5/10
Terminator Genisys  4/10
Terminator: Dark Fate  . . . ?

Odpowiedz
U mnie bardzo pozytywnie. Od samiusieńkiego początku byłem zwolennikiem tezy, że czwarta część popsuje to co Pixar tak perfekcyjnie zakończył. A jednak warto było pociągnąć historię zabawek ten jeden film dalej.

Na sam początek napiszę co nieco o animacji. Ogólnie cała ta seria to historia grafiki komputerowej w pigułce. W pierwszym filmie to ludzkie twarze były bardziej plastikowe od zabawek, a tutaj każdą ryskę lub nitkę na zabawce można dostrzec. Istne wow!

Co do postaci - sorry hejterzy "girl power", ale nowa osobowość Bo Peep zdecydowanie bije na głowe tą nudną lalę z jedynki i dwójki, która była głównie obiektem westchnień Chudego. Takie kobiece postacie, które dają sobie radę w każdej sytuacji zawsze mi imponują. Duke Kaboom to sympatyczny drugi plan (aż kiedyś muszę obejrzeć oryginalną wersję z dubbingiem Reevesa), ale mam wrażenie, że zasłużył sobie na nieco więcej minut czasu ekranowego. Kaczor i Królik to niestety wychodzą całokształtnie na strasznie przeciętny comic relief polegający na przewidywalnych żartach. Szkoda też, że reszta zabawek Andy'ego w czwartym, ostatnim filmie faktycznie służy za tło i tak jak w poprzednich częściach zawsze były wyrazistym drugim planem, tak tutaj ściągneli aktorów dubbingowych dosłownie na 3 minuty.

Wielkim plusem jest za to jak poprowadzili postać Gabby Gabby.
Bardzo dobry i imponujący ruch ze strony twórców.

I jeszcze co do zakończenia...
Cóż, godne zakończenie serii, a jeśli zdecydują się na piątą część, to już serio będzie to kuriozalny pomysł.

8/10
https://www.facebook.com/MialoBycSwiatlaKameraAkcjaAleNazwaBylaJuzUzywana/
- "Światła, kamera, akcja", czyli mój blog na FB, na którym dzielę się swoją milością do kina. Zapraszam do polubienia! ;)

Odpowiedz
Ja na zakończeniu nie płakałem (ale już na policzkach mojej dziewczyny popłynęło mocno). Myślę, że to dlatego, że przewidziałem finał po jakich 5-6 minutach seansu i byłem na niego przygotowany. :P No bo sorry, ale prolog to mało subtelny foreshadowing. Poza tym, jednego elementu w tym finale mi zabrakło -
Terminator Genisys  4/10

Odpowiedz
@Juby

No to, prawie, zamieniamy się ocenami w przypadku Toy Story 3.

U mnie ocena spada z 10 na 8 - jakoś lepiej i inaczej zapamiętałem ten film. Zakończenie jest wzruszające a scena w spalarni, wiadomo, i chyba właśnie przez ich pryzmat oceniałem TS3, bo w sumie wszystko co do nich prowadzi wydało mi się na takim dość standardowym poziomie pt. lekka, łatwa, przyjemna i zabawna animacja.

Odpowiedz
(11-08-2019, 13:11)Mierzwiak napisał(a): U mnie ocena spada z 10 na 8 - jakoś lepiej i inaczej zapamiętałem ten film.

[Obrazek: giphy.gif]

Teraz czekam, człowieku bez serca, aż to samo zrobisz z innymi arcydziełami Pixara i ostatnio obejrzanym przez ciebie Coco. :P

Powtórka tak po prostu, czy idziesz na czwórkę i chciałeś sobie przypomnieć poprzednią część?
Terminator Genisys  4/10

Odpowiedz
Juby widzę po aferze shamarowej odbył szkolenie panowania nad gniewem i autocenzurę stosuje. ;)
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
Nope. Po prostu uznałem, że nawet gdy kolega Mierzwiak zabłądzi ze swoimi opiniami (co niezaprzeczalnie uczynił w tym wypadku), to i tak go <3 więc nie ma co zapodawać ostrzejszych gifów. ;)

Chyba już wiem co stało za tym, że w czerwcu 2010 nie dostrzegłem wielkości Toy Story 3 - byłem w kinie na 3D! Takie były czasy, że dystrybutor nie dawał wyboru wersji, trzeba było iść na trójwymiar, siedzieć z okularami na okularach (niestety) i dostać małego bólu głowy w drugiej połowie filmu. To pewnie przez to wspaniałość tej historii, przewrotność zwrotów akcji, genialność humoru (hiszpański Buzz!!) i moc zakończenia dotarły do mnie dopiero przy powtórkach. Cóż, lepiej późno niż wcale. :)

A o czwórce kilka dni po seansie również myślę zdecydowanie cieplej, jednak zdecydowane 8/10. :)

@Rodia
Może by tak dodać ankietę? Którą część TS uważamy za najlepszą? Mój ranking wygląda następująco:

[Obrazek: z2mAzCp.png]
Terminator Genisys  4/10

Odpowiedz
1. Toy Story 1
2. Albo Toy Story 3, albo 4.
4. No wiadomo, druga część.

Czwórka bardzo mi się spodobała, ale odczuwam minimalny niedosyt. Z jednej strony zachwyciło mnie bogactwo treści, życiowych wątków, fabularna kreatywność i oprawa wizualna, pośród gnającej akcji pełnej zwrotów "odwracających oczekiwania" (ale w ten dobry sposób). Z drugiej trójka przeważała właśnie bardziej zwartą strukturą, z jednym ale konkretnym rdzeniem emocjonalnym. Fabuła miała jedną linię, dzięki czemu można było mocniej podbudować emocje aż do finału na wysypisku. Tu zaś wszystko dzieje się zbyt szybko i rozprasza uwagę na zbyt wiele stron, żeby odczuć takiego kopa. Co samo w sobie nie byłoby wadą - to raczej "coś a coś", świadomy wybór twórców. Ale niektóre ze stron wydają się zbędne, bo kosztem paczki Chudego pojawiają się nowe zabawki, które są tu mocno z przypadku i dostają zbyt duże wątki. Będę musiał obejrzeć jeszcze raz, tym razem bez dubbingu. Może Tom Hanks i Keanu podniosą ocenę o pół oczka.

Ps. czy tylko dla mnie dubbing Bo Peep brzmiał jak 40-letnia przechlana Grażyna?
You can't reason someone out of a position, they didn't reason themselves into.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon