Trailer jako autonomiczna forma audiowizualna
No niezupełnie. W filmie jest to inaczej wykadrowane i od razu masz ujęcie jak królowa się wyłania. W trailerze wystawia z gracją jedną nóżkę, potem drugą.

Odpowiedz
wyjątkowy trailer wyjątkowego filmu:

Odpowiedz
No to i ja dorzucę coś od siebie, a mianowicie - trzy zwiastuny gier:

- Corn wskazał Goldeneye jako kamień milowy w zwiastunach filmowych. Fahrenheit jest przełomem w światku gier komputerowych - nie przypominam sobie, żeby wcześniej jakikolwiek trailer gry był tak bardzo klimatyczny i "filmowy". PS. za muzykę odpowiada Angelo Badalamenti.

I dwa całkiem nowe:

- przykład na to, że 60 sekundowy spot telewizyjny potrafi zawrzeć w sobie nie tylko wykręcony klimat szalonych, offroadowych wyścigów, ale również zaskakujący zwrot akcji ;).

- Jeden z najlepszych zwiastunów (i nie chodzi wyłącznie o gry) jakie ostatnio widziałem. Można marudzić, że wygląda jak Alien spotyka The Thing, ale...

Po prostu zobaczcie

Na koniec jeszcze , a mianowicie teaser sezonu trzeciego. Mistrzostwo.
"That is not dead, which can eternal lie,
And with strange aeons even death may die."

Odpowiedz
Z gier komputerowych kocham trailer do Red Alerta:
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Corn napisał(a):Z gier komputerowych kocham trailer do Red Alerta:

Zawsze wolałem tą wersję:

Odpowiedz
http://www.gametrailers.com/player/41955.html - jeśli o trailerach gier mówimy to ten z Far Cry 2 wymiata... :)

Odpowiedz

Lucky Number Slevin. Trailer IMO genialny. Szkoda, że film pod koniec się psuje, na szczęście zwiastun serwuje co lepsze teksty i można go obejrzeć zamiast filmu ;-)

Odpowiedz
Właśnie końcówka Lucky Number Slevin jest najlepsza. Przez pierwszą połowę myślałem, że usnę, bo początkowe zaciekawienie nietypowym stylem, trochę retro, trochę noir, przerodziło się w znużenie mdławą fabułą. Końcówka okazała się ciekawa i żałuję tylko, że bohaterowie nie byli całkowitymi badassami.

SPOILER
Pisząc badass, mam na myśly, że dziewczyna przeżyła. Chciałbym, żeby nie było happy-endu, a widz żeby został z miną kretyna, który polubił głównego bohatera, a który to okazał się straszną szują manipulującą ludźmi, gotową wykorzystać wszsytko i wszystkich (tak dostaliśmy kolesia, który gotów jest zaryzykować życie w imię miłości).

Odpowiedz
Niekoniecznie o trailerze, ale o streszczeniu fabuly. Popatrzcie, jak to pieknie zapowiada zajebista produkcje, po prostu dzielo sztuki, az chce sie obejrzec finalny produkt:

Cytat:Jest 1968, koło podbiegunowe, Arktyka – lodołamacz o napędzie atomowym North Wind grzęźnie w masie lodu i skał niedaleko stacji badawczej „Pole 21”. Prowadzący w niej eksperymenty radziecki meteorolog Alexander Nesterov dostaje zlecenie rozwikłania tajemnicy wypadku lodołamacza. W niewyjaśnionych okolicznościach meteorolog budzi się na lodołamaczu... i rozpoczyna się walka o życie

Co to za film? To nie film. To streszczenie fabuly gry Cryostasis. Ale pomyslcie tylko, co by bylo jakby ktos ja zekranizowal... :)

Odpowiedz
Mój ulubiony trailer do Heat fanowski co prawda,ale i tak świetny. Koleś nieźle połączył "An Ending (Ascent") Briana Eno z muzyką Mobiego z filmu:
"What is locked can be opened. What is hidden can be found. What is yours can be mine". - Garrett
The Dark Mod - Stories From The Shadows

Odpowiedz
Jeżeli chodzi o fanowski trailer Heat to ja preferuję ten - . Ciarki
Bodie: He's a cold motherfucker.
Poot: It's a cold world Bodie.
Bodie: Thought you said it was getting warmer.
Poot: The world goin' one way, people another yo'.

Odpowiedz
Stare jak świat ale generalnie kozackie :)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=QQyfQ7RMOXs[/youtube]

Odpowiedz
No to z tej samej, starej beczki:

"Batman & Superman: World's Finest"

:)
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Trailer, zwiastun, zajawka itp. Dzisiaj to najczęściej zbiór z dupy wziętych migawek z danego filmu(a czasem nawet zawierający sceny, których w filmie kompletnie nie ma)okraszony kolejnym soundtrackiem z "Incepcji". Natomiast kiedyś było to coś znacznie ciekawszego. W latach '70 i '80 pozwalano sobie na naprawdę wiele, jeśli chodzi tworzenie zwiastunów. Wiele trailerów do mainstreamowych filmów były zrobione w tak oryginalny i ciekawy sposób, że można je było traktować jak małe dzieła sztuki.

Nie wiem jak wy, ale ja uwielbiam siedzieć na jutubku i wyszukiwać stare trailery. Niektóre z nich mają tak genialny klimat, że chce się je oglądać po kilka razy w kółko. Inna sprawa, że wiele z nich jest znacznie lepszych od samego filmu.:) (mówię tu zwłaszcza o wszelkich grindhouse'owych horrorach z lat '70).

To moje TOP 3 ulubionych zwiastunów. Różnią się od siebie praktycznie wszystkim, ale mają jedną cechę wspólną - w dzisiejszych czasach nie miały by racji bytu.

Videodrome

A Clockwork Orange

The Shining

Odpowiedz
Uwielbiam oglądać trailery filmowe i oczywiście mam swoje ulubione. Ale nie będę tu umieszczał na raz kilkunastu trailerów z YT bo strona będzie się wczytywała godzinę. Dlatego na dziś tylko wspomnienie wspaniałej kampanii Terminatora 2, z najlepszym Teaser Trailerem jaki powstał i chyba moim ulubionym trailerem filmowym ever (Same make, new Mission). Poniżej wszystkie w HD:

Making the Perfect Arnold

This time there are two

Same make, new Mission

Odpowiedz
Nie chce mi się głowić nad starszymi trailerami, choć na pewno do kilku wracam z przyjemnością, ale jeśli chodzi o zwiastuny do blockbusterów to po prostu UWIELBIAM , który jest dla mnie perłą samą w sobie i powodem, dla którego bardzo czekałem na ten film. Z nie-blockbusterów duże wrażenie zrobił na mnie . Niestety film z każdym obejrzeniem mniejsze.

Odpowiedz
Ten masakruje zawsze:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=zyv19bg0scg

Odpowiedz
Młody jestem i mało pamiętam, ale pierwszy zwiastun, który naprawdę mnie nakręcił to . Znam go na pamięć do dziś. Potem przypominają mi się jeszcze trailery do TDK, a z ostatnich:

Cudo ze świetną muzyką.
http://huntersky.deviantart.com
''WHATTUP, BIOTCH!" - Harrison Ford

Odpowiedz
Znakomity zwiastun "Braindead", w którym zastosowano fajny myk z podziałem ekranu.:)

Odpowiedz
No to z gierek jeszcze dwie pozycje:

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości