Ankieta: Jak oceniasz film?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

Transformers (2007)
z okazji pojawienia się trailera, warto by założyć taki temat:

http://uk.promotions.yahoo.com/transformers/

Nie ukrywam że jest to film na który czekam jakieś 15 lat, ale dokładnie tak jak przypuszczałem kilka rzeczy będzie w nim zrobionych nie tak jakbym chciał.
Choćby design Tfów mało ma wspólnego z tym kreskówkowym/komiksowym. oczywiście rozumiem, że nie moga wyglądac tak jak tam, ale mogliby być chociać minimalnie w czymkolwiek podobni....a no tak, Optimus ma podobną głowę.... :? pełno małych wystających elementów, totalne przebajerowanie i superskomplikowane transformacje mnie po prostu drażnią, no ale trudno jakoś przeżyję, w końcu film może być dobry, nie ma co na zapas narzekać. Oby trwał ze 140 minut :)

Odpowiedz
Nie wiem, jak udało ci się ocenić wygląd robotów po tym trailerze. Przecież tu prawie nic nie widać... Aczkolwiek zajawka wymiata i czekam na ten film, choć przed jej obejrzeniem chciałem go olać sikiem prostym.

Odpowiedz
Wygląd oceniałem po dostępnych w sieci (oficjalnych) grafikach, a po tym co widać na trailerze można spokojnie stwierdzić, że te grafiki oddają go całkiem dobrze.

Optimus Prime
Bumblebee
BlackOut

widziałem jeszcze kilku innych ale nie moge teraz znaleźć...

EDIT

Ratchet
jeszcze raz Optimus
Megatron :?

Odpowiedz
wytłumaczcie mi, co jest tak zajebistego w Transformersach, bo szczerze mówiąc kojarzą mi się tylko z latami dzieciństwa i zabawkami w piaskownicy. chyba nie tylko o szczenięcy sentyment tu chodzi, bo gdyby chodziło, to ten film zapowiada się na nic innego, tylko kupę.

Odpowiedz
Cytat:wytłumaczcie mi, co jest tak zajebistego w Transformersach

Cytat:kojarzą mi się tylko z latami dzieciństwa

8)

tego raczej się nie wytłumaczy. 15 lat temu zbierałem komiksy, ostatnio obejrzałem jakieś 160 0dcinków kreskówki w tym 30 na oryginalnym DVD, które sprowadziłem sobie z Anglii (sam się dziwię, że coś takiego zrobiłem przy moich funduszach), pełnometrazowy film po dziś dzień uważam za moją ulubioną kreskówkę. To jest irracjonalne, jeśli nei rozumiesz to juz raczej nie zrozumiesz 8) Transformery po prostu są zajebiste i koniec 8)

btw, a co jest takiego zajebistego w Gwiezdnych Wojnach?

Odpowiedz
Też nie wiem co jest tak zajebistego w "Transformersach" i zawsze uważałem je za kupę i tego samego spodziewałem się po filmie.

A tu proszę. Roboty wyglądają bardzo fajnie (gdyby była takie jak w kreskówce... sorry, ale to nie film klasy D), a zwiastun robi wrażenie. Mam nadzieję że wypad do kina okaże się wart tych 13 zł.

Odpowiedz
Gieferg napisał(a):tego raczej się nie wytłumaczy. (...) To jest irracjonalne, jeśli nei rozumiesz to juz raczej nie zrozumiesz 8) Transformery po prostu są zajebiste i koniec 8)

btw, a co jest takiego zajebistego w Gwiezdnych Wojnach?

1. ale gdybyś miał kogoś przekonać do Transformersów, to jakich argumentów byś użył, o czym byś powiedział, na co zwrócił uwagę? Bo jak na razie [pomijając film Baya], imo to tylko bzdurna bajeczka dla 6-latków, którą należy skonsumować na dobranockę, po czym grzecznie iść spać i marzyć o przemianie w robota-samochoda :p
2. dla mnie niewiele zajebistego jest w GW, ale wiem, że istnieje milion dowodów na ich zajebistość.

Odpowiedz
Cytat:Bo jak na razie, imo to tylko bzdurna bajeczka dla 6-latków, którą należy skonsumować kupując bilet, popcorn i resoraka.

bajeczka (w sensie serial) jest bardzo często bzdurna (jak to bajeczka dla dzieci), ale ja zawsze wolałem wersję komiksową, która jest zdecydowanie mroczniejsza i brutalniejsza, uzyłbym nawet słowa "głębsza". Zresztą nawet film pełnometrazowy był dość hardkorowy jak dla dzieciaków zwłaszcza że ginęli w nim głównie ci dobrzy, w dodatku główni bohaterowie serialu :twisted: (i większość z nich nie powróciła), mniejsza z tym, że powodem była chęc sprzedania nowych zabawek = nowe postacie, stare nie były już potrzebne. Nie zmienai to faktu, że film był brutalny i mozna było zobaczyć podziurawione zwłoki postaci, które wcześniej pojawiały się przez jakieś 60 odcinków serii.

Cytat:ale gdybyś miał kogoś przekonać do Transformersów
To nie jest coś do czego próbowałbym kogokolwiek przekonywać :P
Ja to lubię, jak ktoś nie lubi to mogę z nim pogadać na inny temat 8)
ewentualnie możesz sobie przeczytać moją recenzję:
http://www.film.org.pl/prace/transformers.html

Cytat:gdyby była takie jak w kreskówce... sorry, ale to nie film klasy D
ależ nie o to chodzi żeby były jak w kreskówce. Chdzi o to, żeby dało się je rozpoznać po czymś więcej niż po imieniu i kolorze :P

Odpowiedz
z recenzji: "Szczerze polecam każdemu, kto nie czuje się w 100% dorosłym :). "

no i z tym może być kłopot, niestety 8)

Odpowiedz
Wielkie Roboty zmieniające się w pojazdy? Muszę to zobaczyć. To jest fajne samo w sobie, nie sposób tego zdefiniować :twisted:
A Transformery wyglądają swietnie, gdyby nie zmienili designu i wyglądu transormacji to wyglądałoby to bardzo...kiczowato (patrz Power Rangers the Movie), a tak jest , nie wiem, realistycznie - to chyba najodpowiedniejsze słowo.
get ready for suprise...

Odpowiedz
Trailer trzyma klimat, do samych robotów nie mam zastrzeżeń - są nowe, wprowadzone w XXI wiek z hollywoodzkim impetem - podoba mi się to.

Obawiam się tylko, że film po upływie 70 minut może przeistoczyć się w wielką srakę-padakę (jak to było w przypadku "Wyspy", która dostarczała zadowolenia tak długo, dopóki bohater nie dosiadł tej czarnej Osy; potem to już się wszystko posypało wpzidu i w drobny mak).

No i dlaczego wzorem "Wyspy" mamy znowu parę młodzików paradującą na pierwszym planie? Co to ma być - Beverly Hills 90210? Ci aktorzy wyglądają, jakby ich zgarnęli z kalifornijskiej plaży albo tamtejszej dyskoteki.

Odpowiedz
Mental napisał(a):No i dlaczego wzorem "Wyspy" mamy znowu parę młodzików paradującą na pierwszym planie? Co to ma być - Beverly Hills 90210? Ci aktorzy wyglądają, jakby ich zgarnęli z kalifornijskiej plaży albo tamtejszej dyskoteki.
a czytałes komiks ?
nie wiem moze sie nie znam ale kolo wyglada przecietnie tak jak ma wygladac buster w. z komiksu tyle ze w komiksie jest bardziej blond(jego laska za to powinna byc gorąca ;]
A single pussy hair can pull a battleship through the desert

Odpowiedz
Albo ogladamy inne trailery albo wy otrzymujecie jakies komunikaty jakich ja nie... Na trailerze z youtube ja widze tylko jednego robota i to w cieniu...
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Kliknij w link w pierwszym poście :) .

Odpowiedz
Robot-śmigłowiec, robot na pustyni, robot-ciężarówka, robot wychodzący z basenu i jeszcze jakiś żółty robot, którego głowę widać...

Odpowiedz
Nie znam się w ogóle na uniwersum Transformersów. Pytanie do znawców tematu:
Czy w komiksach/bajkach jest w jakikolwiek sposób wytłumaczone skąd w ogóle wzięły się roboty zmieniające się w środki lokomocji i inne cuda?

Odpowiedz
Hitch mówi chyba o teaserze ze sceną na Marsie.

Odpowiedz
Tak wlasnie o tym mowie a tamto badziewie z pierwszej strony nie chce mi sie wczytac.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Spróbuj tutaj: http://www.filmweb.pl/Transformers+-+zobacz+oficjaln%c4%85+zapowied%c5%ba!!!+2006-12-20+news,News,id=32632

Polecam oczywiście w wersji HD.

Odpowiedz
Great Gonzo napisał(a):Nie znam się w ogóle na uniwersum Transformersów. Pytanie do znawców tematu:
Czy w komiksach/bajkach jest w jakikolwiek sposób wytłumaczone skąd w ogóle wzięły się roboty zmieniające się w środki lokomocji i inne cuda?
TTxoko
inny wymiar w którym wojne toczyli dwaj bogowie dobry[primus] i zly[unicron]. gdy zły złapał przewage dobry zrobił trika któy polegał na tym ze obaj trafili do 'naszego' wymiaru swiata jak zwał tak zwał , jednak pod postacia planety/komety ten dobry wytworzył matryce stworzenia dzieki ktorej ta planeta przekształciła się w cybertron na ktorym dzieki matrycy powstały transformery , ten zły przekształcił całą planete w ogromnego transformera ktory przeczesywał kosmos w poszukiwaniu swojego wroga (primusa)po drodze pozerajac napotkane swiaty. mechaniczne życie na cybertronie kwitło , rozwijały sie tam dwie frakcje transformerow autoboty te dobre i deceptikony te dobre inaczej. oczywiscie wybuchła pomiedzy nimi wojna trwajaca tysiace lat ktora wytrąciła cybertron ze swojej orbity , gdy dryfujac w kosmosie cybertron zmiezał wprost na pas asteroidów (zdezenie groziło zniszczeniem planety) czesc autobotow pod przywodztwem sowojego thebesciaka optimusa prime wyruszyli w statku kosmicznym [arce] aby oczyscic pas asteroidow , gdy wykonali juz swoja robote zmęczonych (czyt pozbawionych paliwa) autobotów zaatakował magatron boss deceptikonow ze soja switą , optimus widząc beznadziejnosc sytuacji postanowił pozbawic deceptikonów zwycięstwa i ustawił arke na kurs kolizijny z najblizszą planetą [naszą ziemia] arka przypieprzyła w wulkan (niepamietam bodajze swietej heleny w oregonie w USA) podczas udezenia rozpierniczyło wszystkich na pokładzie . wydażenia te miały miejsce 4 mln lat temu . w 1985r bodajze wybuch wulkanu 'obudził' arke i ta działajac 'na oparach' wysłał sonde aby zbadac planete . sąda ta za istoty żywe wzieła maszyny stworzone przez człowieka , samoloty , autka itp itd... poczym wrociła na arke a ta podjeła sie wskrzeszenia transformerów spoczywajacych na arce jednak na skutek uderzenia w wulkan arka nie rozróżniła auto od decep i poskładała wszystkie roboty nadajac im kształty ziemskie.... i tak o to wojna z cybertronu przeniosła się na ziemie

p.s.
pisane na szybko z pamieci prosze o przymkniecie oka na błedy ;]
A single pussy hair can pull a battleship through the desert

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon