True Detective [HBO]

Nowa produkcja od HBO, które ostatnio słabuje serialowo. Dwóch detektywów na tropie seryjniaka, polującego na bezbronne dzierlatki na bagnach i równinnych Luizjany. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo - uwaga, dowcip zrozumiały tylko dla wtajemniczonych - że poszukiwanym zboczkiem ma być Polak, niejaki

Losami Rusty'ego Cohle'a (McConaughey) i Martina Harta (Harrelson) będziemy się przejmować przez 8 odcinków - na tyle epizodów rozłożono bowiem tę mroczną, dwutorową opowieść. Napisałem "dwutorową" nie dlatego, że chciałem błysnąć elokwencją, ale dlatego, że fabuła rzeczywiście będzie biegła dwoma torami: polowanie na zwyrola w XX wieku ma przeplatać się z zeznaniami detektywów z roku 2012 roku, kiedy śledztwo zostaje wznowione (widać sporo syfu pozostawionego przez Katrinę).

To na tyle. Nie ukrywam, że jestem bardzo podekscytowany perspektywą obejrzenia "True Detektywa".

Odpowiedz
Nie wiedziałem, że to ma być mini series, a nie sezonowy serial. To dobrze, bo taki metraż zawsze wychodzi HBO na dobre, ciężej to spartaczyć - jest konkret historia i opowiadamy ją w parę godzin, a nie żadne wymyślanie co by tu pokazać w kolejnym sezonie póki jeszcze jest widownia, albo z drugiej strony urywanie fabuły bo na następny sezon nie ma popytu.

Trailer miodzio.

Odpowiedz
Ale to nie ma być znowu takie mini-series tylko raczej coś na kształt AHS. Jak serial będzie zbierał dobre oceny i będzie odpowiednia oglądalność to będzie też drugi sezon, tyle że już z innym wątkiem przewodnim.
VISCA EL BARCA !
Last.fm
Filmweb
Lubimy czytać

Odpowiedz
Kawałek "Whispering" Alexa Clare'a robi ten trailer. Słuchany osobno jest jeszcze lepszy.

Odpowiedz
Przebitka na rolki w dyskotekowym świetle wyglądała na żywcem wyjętą z preview do nowego Eastbound and Down:D. Tak poza tym czekam, dwójka jednych z moich ulubionych aktorów, syfiaste usańskie zadupia, oby wyszło. Trochę boję się casusu Texas Killing Fields, ale może wykorzystają pełny potencjał historii w 8 godzinach.
Red, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Aug 2012.

Odpowiedz
Cztery teasery.

Krótszych się nie dało ?
VISCA EL BARCA !
Last.fm
Filmweb
Lubimy czytać

Odpowiedz
Ale ciary były.

Odpowiedz
(10-09-2013, 10:18)hanys napisał(a): Ale to nie ma być znowu takie mini-series tylko raczej coś na kształt AHS. Jak serial będzie zbierał dobre oceny i będzie odpowiednia oglądalność to będzie też drugi sezon, tyle że już z innym wątkiem przewodnim.
Hmm w AHS każdy sezon to zupełnie inna historia i postaci, jedynie obsada zostaję względnie ta sama. Tak ma też być w TD? Ciężko mi to sobie wyobrazić. No chyba że będzie to tak jak w "The Wire' czy "The Killing": nowy sezon - nowa sprawa, a reszta pozostaję bez zmian.

Odpowiedz
A ja nie mam nic przeciwko fabule zamkniętej w mini, byle było mocne, klimatyczne i bardzo mrocznie.
Calcat iacentem vulgus

Odpowiedz
nowy trailer:

VISCA EL BARCA !
Last.fm
Filmweb
Lubimy czytać

Odpowiedz
Mniam!

Odpowiedz
Jeszcze trochę nowych materiałów:

[Obrazek: xtrue-1383028393.jpg.pagespeed.ce.ErLYkhRfri.jpg]

[Obrazek: 1383028461.jpg,q1383028461.pagespeed.ce.DyDE4_8PU-.jpg]
VISCA EL BARCA !
Last.fm
Filmweb
Lubimy czytać

Odpowiedz
Chyba będę musiał po raz pierwszy zminusować ten serial: cienki tagline na poziomie rozkmin pań redaktorek z "Wysokich obcasów", mogli wymyślić coś lepszego.

Odpowiedz
Na razie 3 setki:

http://www.metacritic.com/tv/true-detective

Przypominam, że już za tydzień w poniedziałek można będzie sprawdzić pierwszy odcinek.
VISCA EL BARCA !
Last.fm
Filmweb
Lubimy czytać

Odpowiedz
Cytat:Na razie 3 setki:

Widzieli całość - wszystkie 8 odcinków?

Cytat:już za tydzień w poniedziałek można będzie sprawdzić pierwszy odcinek.

Skoro to ma być na zasadzie: nowa seria - nowa sprawa - nowi aktorzy, to w kolejnej seryjce widziałbym Mela i Hardy'ego. Z takim duetem wystarczy byle jaki plakat i oglądam!

Odpowiedz
Mental, nie podoba mi się twój lewacki plakat drugiej serii.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Environmental_Protection_Agency
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
(05-01-2014, 17:18)Mental napisał(a):
Cytat:Na razie 3 setki:

Widzieli całość - wszystkie 8 odcinków?

To w sumie kwestia o którą chciałem zawsze zapytać przy okazji recenzji seriali. Mój angielski pozostawia trochę do życzenia, ale z HR wynika, że dostali 4 epizody od HBO.
VISCA EL BARCA !
Last.fm
Filmweb
Lubimy czytać

Odpowiedz
No to:

Rich and absorbing, this eight-part drama quickly vaults into elite company, offering a singular voice that’s unlike almost anything else on TV.

zdaje się wskazywać, że dostali całość.

Zresztą to miniserial, więc jednak bardziej niż zwykły serial powinien być oglądany jako całość, a nie dwa czy trzy odcinki.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Niby tak, ale potem:

Cytat:With Pizzolatto writing all eight episodes and Fukunaga directing all eight, there's an overt sense of a shared vision (at least in the four episodes sent by HBO). Perhaps that's why this series seems so immediately self-assured, as if it was already in its third season.
VISCA EL BARCA !
Last.fm
Filmweb
Lubimy czytać

Odpowiedz
Fani Percy Jacksona ponoć zniesmaczeni, że ich Annabeth (Daddario) będzie miała w drugim odcinku full-frontal xD

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon