True Detective [HBO]
Kolejny świetny ep, czekam na kolejne jak na Gwiazdkę. :D Wychodzi na to, że
W kolejnym odcinku zobaczymy szczegóły tego, co poróżniło detektywów. Can't wait:).
Red, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Aug 2012.

Odpowiedz
Ależ mnie kręcą to wstawki o Królu w Żółci i Carcosie! Serial rewelacja, nie mogę się doczekać aż wszystkie osiem odcinków wyjdzie, wtedy zrobię maraton od początku do końca. Końcowe ujęcie

Odpowiedz
I kolejny raz potwierdza się moją teza, że TD zwyżkuje z każdym tygodniem. Oby ta tendencja utrzymała się do samego końca. Jeśli tak, dostaniemy prawdopodobnie najlepszy kryminał XXI wieku.

Odpowiedz
Ja właściwie mogę składać preordera na Blu :) Do każdego kolejnego odcinka zasiadam jak do nadrabiania jakiegoś klasyka, najlepsza rzecz w telewizji od bardzo dawna.

Też macie wrażenie, że jakby HBO jakimś cudem zrobiło z tego sezonu film kinowy, to on spokojnie mógłby zgarnąć kilka Oscarów? Przecież rola McConaughey miażdży tę (też świetną) z Dallas Buyers Club za którą najpewniej wpadnie mu statuetka.

Odpowiedz
Rola w DBC ma wszelkie cechy roli oskarowej: drastyczna zmiana fizyczna aktora (oszpecenie ciała etc) + transformacja z homofoba w tolerancyjnego gościa, czyli od linijki. Jedyna cecha wyróżniająca tę postać spośród innych to robienie w uja rządu USA :)

Odpowiedz
Siła TD leży w tym, że to (mniej więcej) osiem godzin materiału jest. Ściśnięcie tego wszystkiego do dwu, trzygodzinnego filmu to nie jest zbyt dobry pomysł. Chociaż, gdyby skupić się tylko na przesłuchaniach Rusta i Marty'ego przez dwóch czarnych gliniarzy...

Odpowiedz
OK, obejrzalem. Chu wziąl moj plan poczekaina aż wyjda cztery odcinki pozostałe :P

Więc tak, przemyślenia:

#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
(18-02-2014, 11:20)raven.second napisał(a): Ściśnięcie tego wszystkiego do dwu, trzygodzinnego filmu to nie jest zbyt dobry pomysł.
Nie no, nie mówię, żeby to ciąć o połowę, tylko o hipotetycznej sytuacji, że ośmiogodzinny film "True Detective" wchodzi do kin, dostaje mnóstwo nominacji i jeszcze więcej statuetek :)

Odpowiedz
Crov, Twoje przemyślenia dokładnie pokrywają się z moimi, i dodałbym jeszcze jedno:

Aktualnie rządzi: ja

Odpowiedz
@Crov - odnośnie wielebnego -
Tak czy siak, na serial czeka już miejsce na mojej półeczce z blurejami. :)
Red, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Aug 2012.

Odpowiedz
Jeśli sugeruje się, że któryś z detektywów jest mordercą, to już bardziej wskazywałbym na Harta. Oczywiście uważam, że to zmyła - coraz bardziej mam wrażenie, że w tym serialu nie będzie chodziło o szukanie mordercy (i dobrze), a liczne nawiązania sugerują jakieśtam powinowactwo z horrorem, więc nie zdziwiłby mnie jakiś nadnaturalny twist a'la Twin Peaks :P

Odpowiedz
Jeszcze fajny tekst na temat książki King in the Yellow Chambersa i tego, jak odnosi się do serialu. Niektórzy liczą na jakieś nadnaturalne motywy (książka była mocno wykorzystywana przez Lovecrafta między innymi), ale ja w to nie wierzę. O ile to byłby mega zwrot akcji, jakby nagle dwa odcinki przed końcem okazało się, że mamy tu doczynienia z jakimś kultem prawdziwego demona (albo jeszcze lepiej: właśnie Cthulu), ale ten serial już pokazał, że nie musi iść w nadnaturalne by być horrorowo przerażający.

Obstawiam po prostu, że ta ciasna i dusząca atmosfera, którą na bank zobaczymy w końcówce, będzie wynikała z ludzkich działań tak potwornych jak dotychczas, czyli nieludzko wyglądających. Stąd granica szaleństwa, nad którą znajdą się bohaterowie, potwierdzająca ten nihilizm Cohle'a.

Bo Mush Room ogolnie zgadzam się z Tobą również, ale to, że Cohle mowi te teksty tylko dla ściemy - w to nie wierze. Ten gość stoi i patrzy prosto w oczy otchłani. Wierze, że jest po dobrej stronie ciągle, ale to typ, którego umysł wciąz oblegany jest przez ciemność.

http://io9.com/the-one-literary-reference-you-must-know-to-appreciate-1523076497
(18-02-2014, 13:54)Albertino napisał(a): Jeśli sugeruje się, że któryś z detektywów jest mordercą, to już bardziej wskazywałbym na Harta.
No, też tak przez moment pomyślałem, że jeżeli już, któryś to Hart, ale tylko dlatego, bo SARPRAJZ SARPAJZ myśleliście, że jeden jest szalony, a tu BACH! drugi! Ale to by bylo tanie, i nie oczekuje takiego wyjscia. Bylbym bardzo zawiezdiony, jakby tak sie stalo.

Obstawiam, że:

Odpowiedz
Zgadzam się praktycznie ze wszystkim co napisałeś - zarówno jeśli chodzi o nadnaturalnego twista jak i tożsamość mordercy. Po prostu stwierdzam, że tak prowadzą ten serial, iż nic by mnie w końcówce nie zdziwiło. I, jak pisałem wyżej, niekoniecznie zależy mi na końcówce a'la Seven, wręcz nie chciałbym czegoś takiego.

Odpowiedz
Z innej beczki - urocze ;)

Odpowiedz
Może źle się wyraziłem, nie chodzi o to, że mówi te rzeczy tylko dla ściemy, ale na 99% mówi o niektórych rzeczach celowo i celowo przy tym dobiera słowa (czas to pętla na ten przykład, przy czym mówiąc o tym zgniata puszkę w taki sposób, by była wyraźnie okrągła - vide okrąg, który znalazł na miejscu zbrodni 7 lat później, anyone?) po to, by zobaczyć, jak będą reagować. Wszystko, co robi ten facet, jest głęboko przemyślane, tu nie ma miejsca na przypadek:) On jest panem podczas tego przesłuchania, nikt inny.

Maybe you got some friends in high places? ; )
Aktualnie rządzi: ja

Odpowiedz
Ktoś w ogóle King in Yellow czytał? Z tego co wiem, książka ma zostać wydana po polsku po raz pierwszy, ale wydawnictwo nie ma strony internetowej ani maila i w ogóle nic nie wiadomo <_<

Zastanawiam się, na ile można powiązać TD z opowiadaniami Chambersa. Te wszystkie wypowiedzi Rusta o czasie, wymiarach, pustce, śmierci itp. świetnie wpisywałyby go w poczet bohaterów opowiadań Lovecrafta. Wypowiada się dokładnie w ten sam sposób co Ludzie, Którzy Widzieli Za Dużo. Taka teoria:
Aha, odcinek tradycyjnie genialny, dawać następny!
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Odpowiedz
99% kryminałów sprowadza się ostatecznie do zgadywanki, kto jest mordercą. Dlatego ja obstawiam tego typa:

Odpowiedz
Imo Mental trafił, szczególnie że
mnie jednak znacznie bardziej interesuje co się stanie z bohaterami, wyjaśnienie wszystkich innych "zagadek" niż po prostu tożsamość killera.

- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Snuffer napisał(a):mnie jednak znacznie bardziej interesuje co się stanie z bohaterami, wyjaśnienie wszystkich innych "zagadek" niż po prostu tożsamość killera.

Wiadomo. A 5 odcinek, zwłaszcza pierwsze 20 minut, po prostu mnie zmasakrował. Przypomniało mi się fajne powiedzonko rodem z Teksasu: "Ameryka potrzebuje czasami trochę sprawiedliwości - wymierzanej na miejscu".

edit

Mental tradycyjnie dostarcza najlepszy stuff. Tym razem tapetki na pulpit dla prawdziwych matkojebców!

//wujo444: schowałem fotki, żeby ich zajebistość nie zrobiła dziury w forum ;)

Odpowiedz
Prawie identycznego screena złapałem i wrzuciłem na fejsa z podpisem "badass" ;)
Mental, swoją drogą dopiero po Twojej fotce "podejrzanego" zorientowałem się że to Remus z Boardwalka.
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon