Trylogia How to Train Your Dragon (2010-2019)
Spirit napisał(a):ale czasem wszystko było jakieś niewyraźne.
Byłaś w IMAXie, prawda? :p
Ej, właśnie, dubbing, zapomniałem o nim wspomnieć - jest ZAJEBISTY. Naprawdę, jeden z najlepszych z jakimi miałem ostatnio do czynienia. Ech, szkoda, że do filmów aktorskich i gier nie robią tak dobrych jak do animacji...

Odpowiedz
Byłam w Heliosie wrocławskim.

Odpowiedz
To nie to samo...
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Ja też byłem w Heliosie i muszę przyznać, że mnie się to 3D podobało. Wiadomo z "Avatarem" nie ma co porównywać, ale np. bardziej widoczne i odczuwalne było to 3D od np. tego w "Up", chociaż akurat film Pixara lepszy. W każdym razie ja niczego złego, żadnych wad nie odnotowałem.

Mefisto napisał(a):To nie to samo...

Jasne, że Helios, czy Multikino to nie to samo co IMAX, ale niestety nie każdy miał możliwość wybrania się do IMAXa, niestety :sad: Ty to teraz rozumiesz już tylko do IMAXa chadzasz? Nie dziwię się, gdybym miał okazję, też bym chadzał :smile:
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Swoją drogą przed filmem był zwiastun obrazu: Ocean Przygód 3D i cholera to było najlepsze 3D jakie w życiu widziałem. Do tego stopnia obraz wydawał się wchodzić w interakcję z otoczeniem, że miałem ochotę uchylić się przed ogonem wieloryba i odskoczyć kiedy murena atakowała rybę :)

Wszystko w multi w Zabrzu.

Żeby nie było offtopa - kilka ujęć w JWSnp. zianie ogniom czy lot midzy skałami również robiło niesamowite wrażenie.
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
No też to zauważyłam, ta zajawka przed smokiem "Ocean przygód" to było niesamowite 3D, lepsze niż w Avatarze.

Odpowiedz
Witam. Zawędrowałem na to forum, ponieważ mam prośbę. Mam nadzieję że dobrym temacie ją umieszczam. Także byłem na tym filmie w IMAX i bardzo mi się podobał zarówno film jak i muzyka. Uczę się grać już 11 lat na skrzypcach i bardzo chciałbym móc nauczyć się grać te utwory Powella z filmu. Być może udałoby mi się niektóre ze słuchu spisać, lecz wymagałoby to ciągłego słuchania w kółko jednego fragmentu przez co mogłoby przestać mi się tak podobać ;)
Jeżeli ktoś jest, lub by był w posiadaniu nut to bardzo bym prosił o wysłanie mi na e-mail fipekgf@op.pl lub zamieścił na forum a ja bym sobie je wydrukował. Z góry dziękuje za wszelką pomoc !

Odpowiedz
Ni w cholerę. Niestety obawiam się, że nuty do większości muzyki filmowej są raczej niedostępne, poza magazynami Johna Powella :P Może kiedyś, w przypadku reedycji osta albo jakichś kolekcjonerskich wydań (które są raczej bardzo mało prawdopodobne, bo to nie jest też znowu jakiś oscarowy soundtrack, żeby go wydawać po parę razy) się sheety trafią, ale tak to wątpię.
A na przyszłość polecam stronkę http://www.soundtracks.pl - tam o wiele lepiej iść z tego rodzaju sprawami :)

Odpowiedz
Szkoda ale cóż. Czytałem o takich programach, które po załadowaniu utworu pokazują nuty ale nie bardzo się w nich orientuje. Może ktoś z was wie jak to zrobić. Byłoby to rozwiązanie mojego problemu ;]

Odpowiedz
Fajna animacja, ale zachwyty są przesadzone. Owszem, film jest bardzo dobry jeśli nie świetny we wszelkich momentach, w których chłopiec zaprzyjaźnia się ze smokiem, poznaje go itd, oraz gdy film przechodzi do rzeczy i akcja wrzuca pełny bieg, ale reszta to przeraźliwie nieświeże, śmierdzące schematy. Nie chcę tu wyjeżdżać z Pixarem, bo uciekanie się do takich porównań jest nie fair, ale naprawdę, czy naprawdę nie znają tam innego pomysłu, aniżeli tylko dzieciaka który jest inny, ma problemy z ojcem itd? Oglądanie tego po raz nie wiadomo który to istna męczarnia, na szczęście nieprzesłaniająca niewątpliwych zalet tego sympatycznego filmu.

Technicznej strony chyba nie trzeba komentować, bo animacja jest świetna a efekty takie jak ogień, dym itp znakomite. Spektakularny finał jest chyba najbardziej widowiskową rzeczą, jaką zobaczyliśmy w tym roku i chyba tak już zostanie, przynajmniej pod względem skali.
Zastrzeżenia mam tylko do samego designu niektórych postaci (co w zasadzie zawsze przeszkadza mi w animacjach Dreamworks) i zwłaszcza smoków. Nocna Furia jest przefajny, ale już reszta smoków w porównaniu z nim wygląda strasznie infantylnie i totalnie kreskówkowo.

Odpowiedz
Film całkiem niezły, ale nie zachwycił mnie. Wkurzały mnie fragmenty scenariusza odkalkowane od wzoru dla wszystkich tego typu produkcji. Czy naprawdę potrzebna była np. długa chwila ciszy, kiedy wszyscy myśleli że bohater nie żyje? Czy ktokolwiek jeszcze się na to nabiera? Poza tym film nie podobał mi się wizualnie - ludzie wyglądali po prostu obrzydliwie, większość smoków też.

6+/10 - fajne fragmenty z tresowaniem smoków (szkoda że tak ich mało) i w sumie niezła akcja; plus za bezzębny uśmiech pierwszoplanowego smoka.:) Niestety reszta schematyczna do bólu.

Odpowiedz
military napisał(a):Czy naprawdę potrzebna była np. długa chwila ciszy, kiedy wszyscy myśleli że bohater nie żyje? Czy ktokolwiek jeszcze się na to nabiera?

Co roku rodzą się nowe dzieciaki :)

Odpowiedz
Szkoda że mimo wszystko idą na łatwiznę - większość filmów animowanych komputerowo to ta sama opowieść z nałożonymi innymi teksturami.

Odpowiedz
Mam nadzieję, że druga część będzie reprezentowała co najmniej poziom części pierwszej. Zobaczymy. Niech się nie spieszą, byle tylko była bardzo dobra. Patrząc się po książkach Cressidy Cowell to w następnej części mogą być:
1) Wikingowie - a kto ich nie lubi?
2) Smoki - też, kto ich nie lubi?
3) Piraci - to jeszcze jest ktoś kto ich nie lubi w filmach?

Teraz pytanie. Czy to dobrze świadczy o filmie jeżeli ktoś był w stanie wywalić kasę na transfer w znanym polskim portalu z plikami. Do tego na wersję 720i. Decyzja podjęta entuzjastycznie i stwierdzam. Opłaciło się. Zwłaszcza po obejrzeniu na telewizorze z nagłośnieniem 5.1
qnebra, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2012.

Odpowiedz
Przyjemny film. Nieco kalkowaty, schemat z ojcem uparciuchem i synem "nie po ojcu" męczący, ale dzięki drugiej stronie, czyli smokom, jest równowaga zachowana. Ładnie rozegrany patent z poznaniem smoka i jego trenowaniem oraz powód, dla którego smoki są "złe" to mocna strona obrazu. Słaba (a to jedyna) to design pobocznych smoków: są karykaturalne aż nadto. Oglądało się bardzo przyjemnie i z przejęciem, a to ważne. Końcówka z Mothafackasmokiem miażdży wizualnie - oświetlenie, animacja, walka w chmurach. Kurde, to było mocne!

7/10
loading podpis...

Odpowiedz

Jakoś nie byłem zwolennikiem tego sequela, ale ta sekwencja lotu zapiera dech w piersiach. Pomyślcie jak to się będzie prezentowało w IMAX!
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Żebym dobrze znosił film tak jadący na oklepanych schematach musi on mieć do zaoferowania coś innego. Ten nie ma. Warstwa wizualna z karykaturalnymi postaciami mi nie podeszła, w przeciwieństwie do takiej np Meridy nie było nawet jednej postaci której by się przyjemnie słuchało / oglądało. Wygląd smoków beznadziejny (z wyjątkiem wielkiego bydlaka, który byłby nawet ok ale nie wiem po co mu było tyle oczu). Ogólnie ziew i wielkie meh.

4/10 (z tym że ja w ogóle nie lubię współczesnych filmów animowanych)

PS> na plus że
Tego się nie spodziewałem.

Cytat:powód, dla którego smoki są "złe" to mocna strona obrazu.
srsly?

Cytat:Czy to dobrze świadczy o filmie jeżeli ktoś był w stanie wywalić kasę na transfer w znanym polskim portalu z plikami. Do tego na wersję 720i.

To jakiś żart? Nie, to nie świadczy dobrze. Dobrze by świadczyło "wywalenie" kasy na blu-ray.

Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
-------------------------------------------------------------
Pisanina archiwalna - fantasy/sf

Odpowiedz
Jakby co strona KMFu była szybsza ;)

Jedna scena mi mocno "Avatarem" zapachniała.
#istandbydaenerys

Odpowiedz
W środku nawet muzyka z trailera Avatara się załapała. Szykuje się epicko, pierwsza część byłą fajna, kontynuacja póki co zapowiada się nie najgorzej. Jedno jest pewne, przy zaledwie jednej konkurencyjnej animacji w przyszłe wakacje (Samoloty 2) to będzie wielki hit kasowy.

Odpowiedz
[Obrazek: 57757.9.jpg]

Kolejny słaby plakat. Nie potrafią stworzyć grafiki na poziomie świetnego trailera?

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon