Trylogia How to Train Your Dragon (2010-2019)
Kto z tumblra marudzi nt. designu damskiej Nocnej Furii:
http://irrevocably-delicious.tumblr.com/post/174466599863/hey-whats-up-that-httyd-3-poster-got-me-fucked

W sumie trochę racji jest :).

PS. Uzupełnienie od kogoś innego:
https://youtu.be/mkGuaDSCFdY?t=538

Odpowiedz
Ale ja zawsze myślałem i nawet gdzieś było potwierdzenie tych teorii od twórców, że smoki wzorowane są na kotach. I jak w zachowaniu Szczerbatka widze wiele z naszego rodzinnego kota Klemensa. A i koty mogą być jednej rasy, a być w różnych kolorach. 
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
(29-07-2018, 15:07)OGPUEE napisał(a): Kto z tumblra marudzi nt. designu damskiej Nocnej Furii:
http://irrevocably-delicious.tumblr.com/post/174466599863/hey-whats-up-that-httyd-3-poster-got-me-fucked

Myślałem, że autorka pisze to dla zgrywy, ale ona chyba jednak na serio. Kolejna 20latka uprawiająca donkiszoterię. Well... ;)
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
znowu te pretensje że kompletnie fantastyczny z założenia film nie odzwierciedla zbyt dobrze rzeczywistości
jprdle
tak że o.

Odpowiedz
Czekam, czekam na kolejną część:

#istandbydaenerys

Odpowiedz
Rety, ten smoczek jest taki słodki:

#istandbydaenerys

Odpowiedz
Zdecydowanie najsłabsza część. Jedynka miała fajny motyw przyjaźni, dwójka relację z ojcem... tutaj relacji nie ma.

- twórcy nawrzucali pełno postaci pobocznych będących płaskie jak kartka papieru, głupie i wyposażone w nieśmieszne one-linery...
- ... przez co brakuje czasu dla ważnych postaci. Matka Czkawki staje się randomowym gwardzistą, który jest w tle i nic więcej.
- kilka razy w czasie seansu zmienia się kierunek osi fabularnej i motywu przewodniego, przez co żaden nie za bardzo chwyta...
- ... na czym cierpi fabuła i jej core emocjonalny.
- romans Czkawki wywołuje wzruszenie ramion.
- tak samo jak jego "przemiana", której właściwie nie ma.
- nie widziałem bardziej ciotowatych wikingów, którzy ani razu nie wpadają na pomysł by się bronić, za to wiecznie uciekają i wysyłają paru swoich dzieciaków (mając setkę rosłych wojowników-weteranów) żeby potem siedzieć na dupie.
- smoki zostały sprowadzone do małych głupiutkich kociaczków, które są słodkie i czasem zioną ogniem.
- jeszcze głupsze jest to, że jak zwykle wystarczy pojmać jednego smoka, by zawładnąć armią dziesiątek tysięcy smoków.
- wroga armia wraz z tysiącami okrętów bojowych ulega atakowi trzech gamoniowatych dzieciaków, którzy slapstickowo odbijając się jeden od drugiego pokonują wszystkich...

[Obrazek: 4a5.gif]

- ... i powyższe zajmuje 1/3 seansu (pozostałe to smucący się Czkawka i słodkie smoczki)
- finałowa akcja nijaka.
- kompletnie zbędny motyw "10 lat później".

Teraz plusy.

+ film bardzo ładny wizualnie, z bardzo bogatymi scenami wioski i wywołującą efekt "wow" kraina smoków.
+ Nocna Furia sympatyczna jak zawsze, nawet jeśli jakby zabrakło mu cokolwiek charakteru poza ślinieniem się do smoczycy.
+ uroczy motyw miłosny dwóch smoków
+ czarny charakter odrobinę wybija się ponad przeciętność. Charyzmy mu nie brak i przez część seansu wygląda na zagrożenie... szkoda tylko, że nie ma żadnego backstory i koniec końców głupkowaty plan spalający na paniewce w słabym finale.
+ jest jedna magiczna scena w krainie smoków, w której udało się zbudować odrobinę mistycyzmu.
+ w końcówce udało się przez moment cokolwiek mnie tknąć emocjonalnie.
+ główny motyw fabularny jest interesujący, niestety pozostaje niewykorzystanym potencjałem.

Dam 6/10.
You can't reason someone out of a position, they didn't reason themselves into.

Odpowiedz
Dwójka to dla mnie padaka - czy trójka to podobny poziom czy jednak jeszcze słabiej?
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
słabiej IMHO
tak że o.

Odpowiedz
Wyraźnie słabiej.

Odpowiedz
Spoilery dotyczace zakonczenia okazaly sie prawda?
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Oczywiście że nie. Jest najbardziej przewidywalnie i cukierkowo, jak tylko może być.

Odpowiedz
Ok, dzieki. Dla tego zakonczenia planowalem wizyte w kinie. Juz nie planuje, chyba ze syn mocno bedzie nalegal.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Nadrobiłem część drugą i spokojnie mogę napisać, że podobało mi się ale pewne wady konceptu tej opowieści delikatnie widoczne w pierwszej odsłonie zaczynają w dwójce być mocno widoczne i przeszkadzają mi. Więc mamy Czkawkę, już dorosłego gościa o świetnej reputacji w swojej wiosce - ten wątek bardzo fajnie rozbudowuje świat, zwłaszcza że Czkawka odkrywa nowe krainy. Dochodzą nowi bohaterowie, ale raczej na drugim planie. Jest też nowa zagrożenie, które ani mnie ziębi, ani grzeje. Z tym, że badass smok z jedynki był cholernie potężny, a ten - mimo swojej mocy - jest popierdółką. O tyle dobrze, że walka pomiędzy alphą i alphą była widowiskowa. Jakościowo HTTYD2 wygląda oszałamiająco pod każdym względem. Taka Vaiana z perfekcyjną wodą robiła na mnie wrażenie, ale tutaj jakość animacji/efekty to czysty zachwyt!

Wadą, o której wspomniałem, jest zdecydowanie położenie ciężaru walk na Czkawce i jego kompanach przez co wielcy wikingowie, wojownicy są tutaj kompletnie niepotrzebni, nie odkrywają żądnej roli. O ile w jedynce ich wyprawa do leże była sprawna, zaś walka końcowa przeprowadzona praktycznie przez Czkawkę i spółkę, tak tutaj jest powtórka, z małym wyjątkiem - na Berg płynie tysiące wojaków i przepotężny smok z zapleczem. I gdzie oni, kurna, się podziali??? Zabieg w końcówce totalnie usuwa złoczyńców (znikają) więc walki pomiędzy wojami z Berg a ekipą złego nie ma, pozostaje tylko (wcale nie taki zły wg mnie) motyw kontroli smoków. Ja rozumiem, że pokazanie jatki byłoby złe, bo to film dla dzieci, ale zabieg taki jest cholernie niekonsekwentny i podbudowa tej historii nie trzyma się już kupy. No, marudzę , ale takie moje odczucia i to jest mocny minus :/

7/10
loading podpis...

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon