Twój pierwszy film obejrzany w kinie
#1
Ciekawie mnie co macie w tej materii do powiedzenia... :)

Moim pierwszym był Park Jurajski, miałem wtedy może z 7 lat. Wujek pracował w kinie i akurat tego dnia miał się mną i kuzynem (lat wtedy 10) opiekować, ale jakoś tak wyszło, że musiał coś w kinie załatwić (a wtedy jeszcze multipleksów nie było), więc wrzucił nas na to co akurat grali i poszedł załatwiać swoje sprawy...

Przeżycie niesamowite dla takiego dziecka obejrzeć taki film, z takimi efektami na dużym ekranie... Do tej pory mam wielki sentyment do tego tytułu... :)

Odpowiedz
#2
Asterix i Obelix kontra Cezar :P
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
#3
Któryś z tych trzech:

- Commando
- Przyjaciel wesołego diabła
- Dirty Dancing - mama zrobiła awanturę w kasie bo nie chcieli jej z dzieckiem wpuścić :D

Ze wszystkich trzech mam mniej więcej tak samo mgliste wspomnienia, więc nie jestem w stanie stwierdzić który.

Odpowiedz
#4
Chyba "Willow". Albo "Pogromcy duchów". I w sumie sam nie wiem, czy byłem w kinie na "Niekończącej się historii".
Klub OFILMIE | Podcast filmowy Radio Ofilmie

Odpowiedz
#5
Uuu...trudne. Jeżeli chodzi o film z napisami to Batman Forever albo Godzilla - bo nie pamiętam czy Forever miałem z napisami (takie dziwne kino było, że czasem wychodziła kobieta z mikrofonem i robiła za lektora. True Story :P)
A z autentycznie dubbingowanych filmów to...hmm...chyba Król Lew.

O, a pierwszym filmem jaki zobaczyłem po przeprowadzce do Warszawy był Epizod I Gwiezdnych Wojen...ale to był czad :]
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho


Odpowiedz
#6
Nie jestem pewny - "Śnięty mikołaj" albo "Król lew", z tym drugim jest taki problem, że z projekcji w kinie za dużo nie pamiętam(pewnie stroiłem jakieś fochy i za bardzo się filmem nie przejmowałem), na serio obejrzałem ten świetny film dopiero w przedszkolu na VHS(oczywiście płakałem). Tak w ogóle to jeśli chcecie wiedzieć, to przez telewizor płakałem trzy razy w życiu, oprócz Króla lwa był Szeregowiec Ryan(jak go oglądam teraz to nie wiem co mnie tak wzruszyło) i uwaga odpadnięcie Anglików z MŚ 98 :D


Potraficie powiedzieć jaki był pierwszy film w ogóle przez was widziany, tak w pełni świadomie, że wiedzieliście o co chodzi? Bo ja nie

Odpowiedz
#7
Tak w pełni świadomie to na 100% była to Godzilla Emmericha. I pomyśleć, że to był jedyny raz kiedy ten film widziałem :]
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho


Odpowiedz
#8
W pełni świadomie? E.T.

Tak ryczałem że mnie uspokoić nie mogli :oops:

Odpowiedz
#9
Absolutnie świadomy? Z tego co pamiętam to poza Disneyami to Star warsy, Mroczne Widmo.
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
#10
w sumie pierwszy film jaki w ogóle pamiętam to Star Wars (te oryginalne rzecz jasna) i bardzo prawdopodobne, że na jednej z części IV-VI byłem po raz pierwszy w kinie, ale nic na 100%
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
#11
Żółwie Ninja. Takiej zajebozy nic nie pobije, nawet ogladanie Star Wars w towarzystwie zywego Ewoka.

Odpowiedz
#12
Jak miałem 5 lat, "Król Lew"...

Odpowiedz
#13
Wiem z opowieści, że jako dziecko byłem w Zakopanem na jakimś filmie w kinie, ale sam nic z tego nie pamiętam. Pierwszy seans kinowy, który utkwił mi w pamięci to Stargate. Niesamowite wrażenie zrobiła na mnie scena otwierania Wrót, nie tylko pod względem wizualnym ale również dźwiękowym (mimo że kino było wtedy jeszcze jedynie stereofoniczne, to siedzenia przyjemnie się trzęsły).

Odpowiedz
#14
Snuffer napisał(a):Asterix i Obelix kontra Cezar :P

Ja wtedy byłem na pierwszych Gwiezdnych Wojnach (tzn. epizodzie I). Do tej pory się zastanawiam czy dobrze wybrałem... :roll:

A pierwszy film? Król Lew, rok 94, albo 95... jakoś wcześniej tylko telewizja i "fałhaesy". Byłem pod takim wrażeniem, że zaraz po wyjściu z kina kupiłem sobie kolorowankę z Simbą i nowy zestaw kredek :twisted:

Odpowiedz
#15
Mój pierwszy film w kinie to "Jurassic Park" albo "Beethoven". Choć z tych dwóch pamiętam tylko dinozaury, pamiętam, że po powrocie do domu rysowałem je kredkami, z filmu pamiętam urywki, miałem wtedy ~5 lat. Pamiętam jeszcze te wielkie kolejki do kas po bilety, największe jakie kiedykolwiek widziałem. Później widziałem również duże na trylogie "Władcy pierścienia" i "Star Wars" (stara trylogia), a teraz? jak wpadnę na kolejkę 10 osobową to wydaje mi się bardzo dużo :)

Odpowiedz
#16
military napisał(a):Żółwie Ninja. Takiej zajebozy nic nie pobije, nawet ogladanie Star Wars w towarzystwie zywego Ewoka.

widziałem całą trylogię w kinie, w dodatku jeszcze w ś.p. Moskwie*, co robiło ogromne wrażenie, podobnie jak Free Willy :)

*- dla tych co nie wiedzą: Moskwa to ońgiś największe kino stolicy i chyba jedyne dwupoziomowe w kraju, znane m.in. ze słynnego zdjęcia z reklamą Czasu Apokalipsy, wyświetlanej podczas Stanu Wojennego. W 1997 r. zamieniło się w kupkę gruzu, teraz stoi tam wszystkoplex z jednym z najbardziej badziewnych kin w Warszawie, Silver Screen :roll: Dobrze, że chociaż Lwy ocalono
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
#17
Akademia Pana Kleksa (właśnie uświadomiłem sobie jak szybko lata lecą) :wink:
muzique

Odpowiedz
#18
Pamiętam jak dziś - Jurassic Park w (nieistniejącym już) kinie Bałtyk w Poznaniu.
People should not be afraid of their governments.
Governments should be afraid of their people.

Odpowiedz
#19
Mój pierwszy raz w kinie to mógł być "E.T.", a niedługo po nim "Powrót do przyszłości" – na obu byłem z tatą i bratem. Dwa niesamowite seanse, niezapomniane do dziś przeżycia. Trzecim miała być "Niekończąca się historia", ale mama mnie, brata i tatę zawróciła od drzwi, do dziś nie wiem czemu. I do dziś tego filmu nie obejrzałem. :-( Niedługo potem nastał czas wypraw do kina z całą klasą, i pierwszymi filmami mogły być "Błękitny ptak" i "Wodne dzieci" (za namalowanie na plastyce rysunku z tego filmu dostałem piątkę :-).

A jeszcze z tamtych czasów pamiętam umieszczone gdzieś na fasadzie kina wielgachne napisy: "Poszukiwacze zaginionej Arki" i "Nieoczekiwana zmiana miejsc". Nie miałem wtedy pojęcia, co to takiego (zwłaszcza ta Arka :-).

Odpowiedz
#20
Ech, młodzież! Ja pierwszy raz byłem na kinie albo na "Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie", albo na "Akademii Pana Kleksa" (już nie pamiętam konkretnie na czym najpierw).

Poza tym dane mi było w kinie zobaczyć takie hity, jak "Książę w Nowym Jorku" (pierwszy raz gołe cycki w życiu na tym filmie zobaczyłem!), "E.T.", "Willow", "Robin Hood - książę złodziei", a nawet Kargula i Pawlaka w "Kochaj albo rzuć". Ale to było dawno temu...

W czasach nowożytnych :) (czyli już w - wyżej wspomnianym - okresie pełnej świadomości) to najstarszy film, na jaki sam się osobiście wybrałem (nie ze szkołą albo ciocią) to chyba "The X-Files: Fight The Future".
"...matka rodzi człowieka, matka go karmi. Potem karmi go ziemia i ziemia go przenika, za każdym razem zostawiając szczyptę pyłu, aż w końcu człowiek nie jest już dzieckiem matki, lecz ziemi."

R.S. Bakker - "Mrok, który nas poprzedza"

https://thetwilightarea.wordpress.com/ - strona poświęcona serialowi "The Twilight Zone"

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ile razy w roku w kinie? Mefisto 614 60,259 09-10-2019, 23:31
Ostatni post: Gieferg
  Fotografie na podstawie których chcielibyście obejrzeć zrobiony film Kluski 8 2,026 03-06-2019, 08:28
Ostatni post: Mental
  Najlepsi spośród pominiętych w kategorii NAJLEPSZY FILM Juby 7 1,239 20-02-2017, 14:31
Ostatni post: Juby
  Pierwszy zakup military 28 4,096 29-06-2012, 21:35
Ostatni post: Agataaa
  W kinie więcej niż raz gigacz 37 3,415 30-08-2010, 22:29
Ostatni post: Kubeczek
  Najlepszy film S-F Anonymous 66 10,995 10-03-2010, 17:42
Ostatni post: Mefisto
  Najlepszy film krótkometrażowy mniezgoda 6 1,687 10-03-2010, 11:28
Ostatni post: Joe Chip
  Ankieta. Tradycyjny film na święta, puszczany co roku. Wolf 01 32 7,177 03-01-2010, 14:14
Ostatni post: Wolf 01
  Najciekawszy film o tematyce skinheadowskiej qrycha 21 8,586 07-09-2007, 14:53
Ostatni post: desjudi
  Najbardziej oczekiwany film 2006 Mefisto 24 3,753 18-08-2006, 17:20
Ostatni post: wujekhakerUżytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości