Twardziele z Teksasu, czyli 1000 pkt do epy
Niewielu ludzi o tym wie, ale w 715 r. n. e. na soborze w Nicei Watykan nakazał usunąć z Księgi Genesis następujące zdanie:

"I pierwszego dnia Bóg stworzył Texas. I zobaczył, że to było dobre."

Z Teksasu od czasów starożytnych wywodzą się najwięksi, najbardziej kultowi twardziele. Ja z konieczności ograniczę się tylko do postaci z ostatnich dwóch dekad, ale wy możecie sięgać do samych źródeł praepy. 

Niekwestionowane pierwsze miejsce - budowlaniec spod Austin imieniem Joel, bohater postapokaliptycznego eposu pt. "The Last of Us". Na tę chwilę nie potrafię sobie wyobrazić większego wymiatacza:

[Obrazek: The-Last-of-Us-Joel-Ellie-Winter.jpg]

Miejsce drugie - Rust Cohle z "True Detective". Z Joelem łączy go doświadczenie utraty dziecka. Poza tym zlikwidował trzech bossów meksykańskiego kartelu i wylądował w psychiatryku. Taki epizod w biografii powinien mieć każdy Teksańczyk, inaczej jest tylko cienkim bolkiem. 

Miejsce trzecie - Charles Winstead, rodowity Teksańczyk. Jego pojawienie się w "Public Enemies" Manna od razu winduje wartość filmu do stratosfery. Najlepsza postać. Zostaje wezwany przez federalnych z Illinois, którzy nie radzą sobie z Dillingerem. Wiadomo, że jak trwoga, to do Teksasu. W poniższej scenie pociesza kobietę:

Wasze typy leszcze z Polski?

Odpowiedz
Texas Ranger Jack Banteen - najlepszy przyjaciel i największy wróg narkotykowego barona Casha Bailey (swoją drogą też z Teksasu, i też pełen epy), z którym praktycznie dzieli się kobietą i wspomnieniami o dawnych, lepszych czasach.  Historia tych dwóch to temat na wielki epicki serial, ale musi nam wystarczyć jeden film Waltera Hilla "Extreme Prejudice". Plus zastęp rzekomo nieżywych żołnierzy U, S and , którzy nie mają startu do Banteena i jego wąsów. 

[Obrazek: blog-extreme-prejudice-group-1.jpg]

Odpowiedz
To co, kto pierwszy wrzuci Chucka Norrisa we wiadomej roli? :)

Odpowiedz
Chuck Norris musi być obowiązkowo:

Odpowiedz
Jesse Custer - personifikacja Texasu. Nienawidzi Hollywood i wszelkiej maści pedalstwa.

[Obrazek: 652968-3601_20080217092956_large.jpg]
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
^Szkoda, że na tym forum nie można lajkować postów.

Odpowiedz
Ale można za to umówić się prywatnie i komuś obciągnąć:)
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
(23-08-2015, 18:32)Phlogiston2 napisał(a): ^Szkoda, że na tym forum nie można lajkować postów.
Zmiana silnika forum była między innymi po to robiona. Lajkowania nie ma, ale doszło kilka nowych wad i gorsza czytelność, więc nie jest źle :p

Odpowiedz
Cytat:Ale można za to umówić się prywatnie i komuś obciągnąć:)

Danus, to są może zwyczaje panujące w Polsce wśród członków niektórych grup noszących mundury :) Ale nie w Teksasie.

Odpowiedz
(23-08-2015, 19:22)Danus napisał(a): Ale można za to umówić się prywatnie i komuś obciągnąć:)
Kto jest taki łasy na "lajki" poza mną? :)

Odpowiedz
No to znowu zepsujem typowo męski topic bajkami dla dzieci :). A co...
[Obrazek: latest?cb=20110515072907]
Buck Tuddrussel z "Strażników Czasu" 
 Ma hyzia na punkcie broni (tu laserowej), nienawidzi pedalstwa i ciotowatości, preferuje rozwiązywanie problemów przy użyciu siły, uważa, że ekologia to frajerstwo, od zdrowej żywności woli hamburgery, kopnął Karola Marksa w jaja, nie chce by lalusiowaci grajkowie zbezczeszczali wrestling i uważa psychologów za ciągle wymyślających jakieś problemy urojeniowców. 
A tu zabawy z dziećmi :).
[Obrazek: latest?cb=20120415205220]

Odpowiedz
No dobra, ale czy ten Buck Tuddrussel JEST Z TEKSASU? To jest podstawowy wymóg umieszczenia tutaj danej postaci.

Odpowiedz
(23-08-2015, 20:32)Mierzwiak napisał(a):
(23-08-2015, 19:22)Danus napisał(a): Ale można za to umówić się prywatnie i komuś obciągnąć:)
Kto jest taki łasy na "lajki" poza mną? :)

lol

Mierzw, Ty swinko z Obciagodrutoburga :)

Mental wybral najwiekszych kultowcow i co tu zrobic, bieda - ostal sie Bernie:

http://youtube.com/watch?v=ihOpkH11Ik8

Moze nie wyglada (choc was jest), ale odstrzelil stara brukiew z wiatrowki i schowal na kilka miesiecy w zamrazalce (ok)
I drive truck, break arms, and arm wrestle. It's what I love to do, it's what I do best.

Odpowiedz
Bucho, przypomniałeś mi o jeszcze jednym kandydacie.
Tytułowy Killer Joe to policjant z Dallas, który dorabia sobie jako płatny morderca. Mistrz swego fachu, przyjmuje "w zastaw" siostrę swojego nowego klienta.
Joe gra McConaughey, więc trudno typa nie lubić, choć lepiej mieć się przy nim na baczności. O tym, jak bardzo jest porąbany najlepiej wiedzą Gina Gershon i kurczaki z KFC.

[Obrazek: killer-joe.jpg]

Odpowiedz
Tak sobie pomyślałem: szkoda, że Mud był z Tennessee, bo to postać w najlepszym teksańskim stylu.

Z Teksańczyków:

Llewelyn Moss

Cała obsada genialnego "Cold in July":

[Obrazek: coldinjulyposter2-1024x768U6Mf3.jpg]

Odpowiedz
(23-08-2015, 22:52)Mental napisał(a): No dobra, ale czy ten Buck Tuddrussel JEST Z TEKSASU? To jest podstawowy wymóg umieszczenia tutaj danej postaci.

Oczywiście, że pochodzi z Teksasu. Niby po co go tu umieszczałem?

Odpowiedz
No to spoko, myślałem, że podobnie jak 98% populacji nie czytasz wstępniaków :)

Odpowiedz
(23-08-2015, 16:02)Crash napisał(a): Jack Banteen - najlepszy przyjaciel i największy wróg narkotykowego barona Casha Bailey (swoją drogą też z Teksasu, i też pełen epy), z którym praktycznie dzieli się kobietą

[Obrazek: blog-extreme-prejudice-group-1.jpg]

Nie oglądałem filmu. Może to jakoś sensownie wytłumaszyli, ale czy gość, który "dzieli się kobietą" z innym kolesiem może być twardzielem z epą? Dla mnie to żaden twardziel, tylko pipa. Pośmierduje mi cockold'em. To tak, jakby dzielił się swoją spluwą, albo pożyczał kapelusz - unacceptable. Trzeba się szanować.

Odpowiedz

Sorry ale wolę już lajki od twojego sposobu :)

Ontopic (or not): Może nieco przewrotnie, ale wstawię kobietę zamiast "twardziela" :)

Claire Underwood jest z Texasu

[Obrazek: claire-underwood.jpg]

EDIT

Pierwszy!

Szeryf John Quincey Wydell z Devil's Rejects. To prawdziwy twardziel!

[Obrazek: devilsrejects02.jpg]

Odpowiedz
(26-08-2015, 16:08)Gemini napisał(a): Nie oglądałem filmu. Może to jakoś sensownie wytłumaszyli, ale czy gość, który "dzieli się kobietą" z innym kolesiem może być twardzielem z epą? Dla mnie to żaden twardziel, tylko pipa. Pośmierduje mi cockold'em. To tak, jakby dzielił się swoją spluwą, albo pożyczał kapelusz - unacceptable. Trzeba się szanować.

Po pierwsze - napisałem "praktycznie dzieli się kobietą", bo to nie do końca prawda;)
Romans w "Extreme Prejudice" to raczej dodatek do pojedynku między Banteen, a Baileyem, i nawet na tym poletku rywalizują. O tym, że dzielą się kobietą decyduje właściwie ona - kiedyś była z jednym, potem z drugim, ale ten drugi to mruk i rzadko kiedy mówi "Kocham cię", no to ona pędzi do tego pierwszego. Banteen to twardziel z epą wypisaną na wąsach, bo przekracza granicę meksykańską, gdzie rządzi Cash, właśnie dla tej swojej seniority. Meksyk opuszczą razem, albo wcale.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon