Tytus, Romek i A’Tomek wśród złodziei marzeń (2002)
#1
Ostatnio zabieram się aby odświeżyć sobie kilka Tytusowych książeczek i co za tym idzie przypomniał mi się ten film.

W kategorii „Jak na Polską animację” to filmowy Tytus jest nawet niezły... Niestety względem komiksu to porażka.

To że humor słaby względem oryginału, to jeszcze małe piwo, gdyż scenarzyści w ogóle nie zrozumieli ducha tego komiksu i świat stworzony przez Papcia Chmiela napchali infantylnymi morałami (myj zęby, nie pal, kochaj mamę… Uch!), które obrzydzają film dorosłemu widzowi (bądź co bądź większość fanów komiksu to osoby dorosłe, które w PRL-u Tytusa czytały).

W dodatku całość koncentrują na postaci jakiegoś-tam księcia Saligii, zupełnie zaniedbując komiksowych bohaterów. Co to za Romek którego pozbawili złośliwego/cynicznego charakterku? A’tomek przynajmniej sprawia pozory tego z komiksu… Zresztą twórcy z góry założyli że ci dwaj nikogo nie obchodzą i przez większość filmu są nieobecni (a jak już są to nic nie robią).

Film w sumie mogę polecić jako ciekawostkę dla tych co się interesują Polską animacją i są hardcorowymi fanami Tytusa i zbierają z nim wszystko co popadnie.

Na plus liczę tylko muzykę (chyba główny powód dla którego ten film jest „oglądalny”), że animatorzy zadali sobie trud by Warszawę jako-tako odwzorować a nie na machnęli na odwal coś „symbolicznego” i że przynajmniej Prof. T’alent jest pokazany przyzwoicie…

W sumie szkoda że nie pomyśleli by zrobić „tribute” w stronę Papcia i np. umieścić w jakiejś scenie w tłumie jego karykaturę, albo jakiś większy „In-joke” zrobić. Niby pada w jakimś momencie „Ty jesteś Tytus de Zoo? Ten z komiksu?” ale zbyt całość fanom zbezcześcili by mogło ich to nawiązanie do korzeni o uśmiech przyprawić…

Odpowiedz
#2
Tak sobie patrze na tytul i zastanawiam sie: dlaczego Adi nie zabil jeszcze Papcia Chmiela za apostrofy? :)

Odpowiedz
#3
Dwa odcinki starego serialu animowanego o Tytusie:
Taka ciekawostka.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Spider-Man Trilogy (2002-2007) Anonymous 135 26,906 22-07-2019, 18:55
Ostatni post: SzamanUżytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości