• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ulubieni reżyserzy
Powielając wzorce napisze tak:
Zdecydowany nr 1:
JAN BATORY ZA "O DWÓCH TAKICH CO UKRADLI KSIĘŻYC". TEN FILM ODMIENIŁ MOJE ŻYCIE NA ZAWSZE
nr 2 Quentin Tarantino za ogół twórczości, a zwłaszcza za wstawkę anime w "Kill Bill vol.1". To najlepiej narysowane anime jakie miałem oazje oglądać w moim krótkim życiu.
ex aequo nr 3
Jean-Pierre Jeunet za "Amelie" i Emir Kusturica za "Czarny kot biały kot". Oba łączy wspaniała muzyka

Oprócz tego wypada wymienić Petera Jacksona (LOTR to wizualne arcydzieło, ale poza tym nic więcej), George'a Lucasa (Gwiezdne wojny podobnie jak w przypadku Jacksona. Super efekty a reszta taka sobie) i Jamesa Camerona(tu na szczęście efekt wizualny jest dopełniony zawsze trzymającą w miarę dobry poziom fabułą)

Krzyk zmęczył Cię
Za szyjkę mocno chwyć
I napij się

Odpowiedz
Drapieżny moderator grasuje :twisted:
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
Moderatorowi gratuluje refleksu.

P.S.
Kilku błędów byłem w pełni świadomy (np. tego "egzekfo"), ale nie miałem zbytnio chęci sprawdzać poprawnej tych słów pisowni, ponieważ doświadczenie, które zdobyłem na innych forach dyskusyjnych, nauczyło mnie, iż bardziej liczy się treść, niz forma (UWAGA! Stylistyka tez należy do treści). Widocznie się myliłem...
Gdy nie wiesz do kąd iść
Krzyk zmęczył Cię
Za szyjkę mocno chwyć
I napij się

Odpowiedz
Yczney napisał(a):Kilku błędów byłem w pełni świadomy (np. tego "egzekfo"), ale nie miałem zbytnio chęci sprawdzać poprawnej tych słów pisowni
Czyli jesteś zwykły leń i niechluj? ;)

Yczney napisał(a):[...]Widocznie się myliłem...
Nie pozostaje nic innego, jak tylko przytaknąć. :?

Błędy ortograficzne, nawet jeśli aż tak rażące, to były jeszcze do przełknięcia. Jednak zauważ, że popełniłeś także (albo przede wszystkim) błędy w nazwiskach znakomitości filmowych (i to podobno Twoich ulubionych). A to przewinienie, którego nie wypada przemilczeć na forum filmowym.

Na koniec zachęcam do odwiedzenia http://www.bykom-stop.avx.pl/.

Odpowiedz
Zdecydowanie Juliusz Machulski.
Only Branson and Van Effen look like a born leaders. Those two I can KILL.

Odpowiedz
Tak, Machulski zdecydowanie wybija sie na tle polskich twórców. Mało kto jest tak ważną postacią dla naszego kina. Wystarczy wspomnieć na "Seksmisję", "Vabank", "Kiler", czy chociażby "Vinci". Choć miał takżę kilka wpadek, wśród których prym wiedzie "Pieniadze to nie wszystko".
Obszerne i dobrze napisane Recenzje filmów znajdziesz na Filmowo.net
O filmie na poziomie - Forum filmowe - komentuj i oceniaj filmy!

Odpowiedz
Przede wszystkim Machulski bawi, bawić potrafi i bawić nas będzie jeszcze przez jakiś czas. Takich reżyserów Polska potrzebuje.
Martwi Ludzie Poszli Nad Jezioro

Odpowiedz
Szczerze mówiąc "Pieniądze to nie wszystko" nie zaliczyłbym do knotów- choć nawet Kałużyński z Raczkiem dali tej produkcji 2 i pół gwaizdki na 5. Film jest nieodparcie zabawny, no i w jakiś sposób sięga po dobre tradycje kina zagranicznego (np. "Forrest Gump"). Za wpadkę uważam "Superprodukcję"- kiepskie półączenie pure nonsens z typowym humorem Machulskiego, przesyt efektów specjalnych i nudzący się w pewnym momencie żart z Andrzeja Wajdy. Na ocenie środowiska filmowców Machulski się przejechał, ale przecież ma wciąż na koncie takie perły jak:
"Vabank", "Kiler", "Kingsajz", "Deja Vu", czy "VIP" (tak- wiem, ze ma słabe recenzje, ale mnie się podobał)- te są moimi ulubionymi, mają swój smak i niegasnący humor. I- faktycznie- niech Machulski dalej bawi rzesze Polaków.[/quote]
Only Branson and Van Effen look like a born leaders. Those two I can KILL.

Odpowiedz
Stanley Kubrick- za jego geniusz tak można powiedzieć najprościej. Dzięki niemu poznałem magię kina. Uwielbiam go za jego kunszt, drobiazgowość i wręcz chorą perfekcję oraz za jego ogromny wkład w rozwój kina. W każdym swoim filmie stawiał naturę człowieka na pierwszym miejscu. Za jego sprawą stałem się miłośnikiem filmów. Nie bał się eksperymentów z filmem, miał pełną kontrolę nad produkcją swoich dzieł. Nie stworzył żadnego obrazu który by nie wzbudził choć odrobiny kontrowersji, nie mówiąc już o "Mechanicznej pomarańczy" czy "Oczach szeroko zamkniętych". Kubrick potrafił odnaleźć się w każdym gatunku filmowym- od komedii, aż po horror, od s-f po kostiumowy. I w każdym z nich odnalazł się doskonale.

Francis Ford Coppola- maestria jego filmów zdaje się nie znać granic. W każdym z nich jest mnóstwo uczuć. Tworzył według własnej wizji. Ostatnimi czasy pozostaje w cieniu, jednak wiele z jego dzieł zapisało się na stałe w pamięci kinomaniaków.

Jim Jarmusch- pozwala mi się odprężyć przed telewizorem nie skazując mnie przy okazji na nudę.

Woody Allen- mistrz inteligentej komedii. Ostatnimi czasy tylko on potrafi mnie rozśmieszyć swoimi filmami.

Odpowiedz
Martin Scorseze - za prawdziwą miłośc do kina
Micheal Mann - za wszystkie filmy, jakie zrobił ('HEAT"!)
Steven Spielberg - za umiejetnosc sprzedania najwiekszej bzdury z klasą
Quentin Tarantino - za "Pulp Fiction"
Vincent Hanna: I won't like it. But I tell you, if it's between you and some poor bastard whose wife you're gonna turn into a widow, brother, you are going down.
Vincent Morretti: Look at me when I'm talking to you, fuck.

Odpowiedz
Lord Adamus napisał(a):Martin Scorseze - za prawdziwą miłośc do kina
Micheal Mann - za wszystkie filmy, jakie zrobił ('HEAT"!)
Steven Spielberg - za umiejetnosc sprzedania najwiekszej bzdury z klasą
Quentin Tarantino - za "Pulp Fiction"

"Scorseze" ?

Odpowiedz
Won Kar Wai-za kino poetyckie, plastycznie doskonale, za danie wolnej reki Chrisowi Doyle'owi (zdjecia), za dar dobierania genialnej muzyki do swych filmow (Peer Raben,Michael Galasso,Shirley Kwan),

Federico Fellini-za senne impresje okraszone dziwacznym poczuciem humoru, za umiejetnosc wzbudzania w widzu wspomnien, emocji, 'najczystszych' uczuc.
Za propagowanie talentu Nino Roty.

David Lynch-za psychodele, za wyobraznie, za lek, jakim potrafi napawac pod przykrywka niewinnej historii....

Akira Kurosawa-za 'Siedmiu Samurajow'

Odpowiedz
apone napisał(a):"Scorseze" ?

Tez mnie zdziwilo... W zyciu o nim nie slyszalem, to widac przedstawiciel jakiejs nowej fali, a moze gwiazda Bollywood?

Odpowiedz
oj troszke sie pomylił... przecie wiadomo... Scorsese
i owszem za Taxi Driver należy mu sie uznanie... ale w sumie troszke mnie koncowka rozaczarowała... taka za bardzo optymistyczna

Fellini... wg mnie on genialnie obnażał męską psychike... szczegolnie to widac w "mieście kobiet" czy "8 i pół"

Lynch za psychodelie... mimo ze mało filmow jego widziałem. uwielbiam Blue Velvet :D

Jarmusch za niepowatarzalny klimat w jego filmach... i za genialne teksty

Tarantino w sumie za to samo co Jarmuscha :P i za Pulp Fiction (w szczegolnosci za "krępującą cisze")

Coppola za ojca chrzestnego i czas apokalipsy

Odpowiedz
James Cameron- za perfekcjonizm; każdy jego film to perełka dopracowana w najmniejszych szczegółach, atrakcyjna wizualnie jak i fabularnie. Dzięki jego filmom człowiek zapomina na te stokilkadziesiąt minut o rzeczywsitym świecie i przenosi się do krainy ukazanej na ekranie. Każdy jego film oglądam z wielką przyjemnością. Szkoda, że sam przestraszył się swojego geniuszu i przestał kręcić filmy fabularne (w obawie, że w końcu coś mu nie wyjdzie?).

David Fincher- za Alien3, Se7en, Fight Club i The Game. Każdy film perfekcyjny fabularnie z niesamowitym klimatem, powalającym zakończeniem i niesamowitym ukazaniem świata (jakiś surrealizm sięgający wyższych stanów świadomości).

Frank Darabont- za wspaniałych, rzekłbym "poetyckich" "Skazanych na Shawshank"

Odpowiedz
a za Zieloną milę nie ? ;)

A moim ulubionym rezisierem jest pan Uwe Boll - lubię go, wręcz uwielbiam za to, że za każdym razem potrafi mnie zaskoczyć swoją nową produkcją :twisted:
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
A jest za co? Pomiędzy "Skazanymi..." a "Milą" jest WIEEELKA przepaść!
Martwi Ludzie Poszli Nad Jezioro

Odpowiedz
skazani są owszem o niebo lepsi od zielonej... ale zielona to tez jest mistrzostwo jak dla mnie.

wiec skazani tymbardziej sa mistrzowscy bo sa o niebo lepsi od mistrzostwa :D

Odpowiedz
"Mila" i "Shawshank" to dwa zupełnie inne filmy, choć łączy je pewien charakterystyczny styl i sposób narracji. Jednak w moim prywatnym rankingu stawiam pomiędzy nimi znak równości, gdyż uwielbiam oba.

Zupełnie inną kwestią byłoby rozpatrzenie ich tylko i wyłącznie pod kątem wierności ekranizacji, ale takimi szczegółami nikt sobie nie będzie głowy zawracał. ;)

Odpowiedz
oczywiście, że Skazani lepsi, ale i Mila jest małym mistrzostwem świata - 2 godziny i człowiek chce jeszcze :D No i jest jeszcze The Majestic - niestety nie widziałem :(

A wracają do Uwe Bolla, to każdy jego film jest po prostu cud, miód :twisted:
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon