• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ulubieni reżyserzy
Dusqmad: prowadzisz forum, znanego mi skądinąd, magazynu książkowego, a robisz zawsze karygodnego byka w słowie "później". Dobra, wiem, czepiam się, ale takie coś bardzo, przynajmniej mnie, razi.

Zaś co do reżyserów: Olivera Stone'a już wychwalałem, może czas na Terry'ego Gilliama. Niesamowite filmy robi, z wyobraźnią. Niezwykle plastycznie przedstawia otoczenie, tworzy niesamowitych bohaterów. Dzieła Gilliama są wyjątkowe w sposób, którego nie da się opisać.

Odpowiedz
military napisał(a):Dusqmad: prowadzisz forum, znanego mi skądinąd, magazynu książkowego, a robisz zawsze karygodnego byka w słowie "później". Dobra, wiem, czepiam się, ale takie coś bardzo, przynajmniej mnie, razi.

Oops :oops:. Faktycznie. Jakoś tak sobie od dawna zakodowałem w pamięci i trudno mi się tego pozbyć.

military napisał(a):Terry'ego Gilliama. Niesamowite filmy robi, z wyobraźnią. Niezwykle plastycznie przedstawia otoczenie, tworzy niesamowitych bohaterów. Dzieła Gilliama są wyjątkowe w sposób, którego nie da się opisać.

Z jego filmów szczególnie lubię 12 Małp za ciekawą wizję przyszłości.
Obszerne i dobrze napisane Recenzje filmów znajdziesz na Filmowo.net
O filmie na poziomie - Forum filmowe - komentuj i oceniaj filmy!

Odpowiedz
Dusqmad napisał(a):Z jego filmów szczególnie lubię 12 Małp za ciekawą wizję przyszłości.

To akurat pożyczone od Chrisa Markera. Ja wolę klimat Las Vegas Parano. Ciekawy, przykuwający film. Z niecierpliwością oczekuję też dnia, kiedy obejrzę Brazil.

Odpowiedz
A klimat Las Vegas Parano został pożyczony od autora książki, na której podstawie zrealizowano film.:P Ale rzeczywiście, film doskonały.

Odpowiedz
Oj tu mogę wymieniać. Jest wielu naprawdę dobrych reżyserów. U mnie faworytem jest Francis Ford Coppola za "Ojca Chrzesrnego" i "Czas Apokalipsy" ( to są filmy). Poza nim bardzo lubię Stevena Spielberga i Romana Polańskiego. No i oczywiście jeszcze Stanley Kubrik- robił naprawdę świetne filmy i każdy prawie każdy warty obejżenia. Dobrymi reżyserami są jeszcze Oliver Stone, Rydley Scott i Terry Gilliam (fajny facet, robi dobre filmy, ale największą sympatią darze go za te wszystkie wygłupy jak istniał jeszcze Monty Python). I to by chyba było na tyle :D
NOBODY eexpects the Spanish Inquisition! Our chef weapon is suprise!

Odpowiedz
To i ja dorzuce swoje trzy gorsze:

1. Quentin Tarantino - po trzykroć za całokształt, a szczególnie za Resevoir Dogs

2. Christopher Nolan - za wspaniałe Memento i Insonmie i może za Batman Begins (ale tego jeszcze nie wiem)

3. Richard Kelly - przedewszystkim za Donnie Darko, bo i tylko tym sie zasłużył, ale za to jak.

4. David Lynch - za to, że człowiek przez tygodnie po obejrzeniu jego filmów próbuje docieć co tak na pprawdę zobaczył

5. Kurt Wimmer - za klimat jaki portafi wytworzyć w swoich filmach.

+ Spielberg, Cameron, Scott, Besson, Jackson za to że są wielcy.
"There's no place I can be
Since I found Serenity"

Odpowiedz
Dla mnie najwięksi to:
(Kolejność raczej przypadkowa, nie ma tu niespodzianek:) )
Burton - za jedyną w swym rodzaju wyobraźnię(można wymienić prawie wszystkie jego filmy, a przede wszyskim "Nightmare before Christmas"- widziałem to już chyba ze dwadzieścia razy i za każdym razem powala)
Spielberg - za ciągłe trzymanie wysokiego poziomu, dość dużą wszechstronność
Lynch (za totalne odjazdy, oraz za pewną prostą historię, która oglądnięta podczas maratonu między paroma jego filmami jest chyba największym odjazdem jaki może być)
Jackson - Ma to co wyróżnia wielkich, nieważne czy to "Martwica Mózgu", czy "Władca Pierścieni, po prostu z każdej sceny czuć że ten człowiek żyje filmem i kocha to co robi(no i potrafi to robić).
Tarantiono -j.w.
Po za tym Scott,Cameron (każdy wie za co)
Z nieżyjących
Kubrick -tu by trzeba omawiać każdy film z osobna, ale fakt że w sporej liczbie są to absolutne arcydzieła, niezależnie od gatunku, mówi sam za siebie.

Odpowiedz
Great Gonzo napisał(a):Burton - za jedyną w swym rodzaju wyobraźnię(można wymienić prawie wszystkie jego filmy, a przede wszyskim "Nightmare before Christmas"- widziałem to już chyba ze dwadzieścia razy i za każdym razem powala)
"Nightmare..." akurat nie wyreżyserował Burton, a Henry Selick. To tak gwoli ścisłości. ;)

Odpowiedz
No tak, ale to on chyba głównie odpowiada za tą genialną bajkę,a NBC chyba bez wielkej przesady można nazwać jego filmem, zresztą czasem jego nazwisko jest umieszczane w tytule dzieła. Po za tym w sumie nie napisałem że Burton to wyreżyserował. No ale fakt faktem,to co wklupałem jest trochę niejasne, dzięki za zwrócenie uwagi.

Odpowiedz
George Lucas - znakomita saga "Gwiezdnych Wojen"

Peter Jackson - za trylogie "Władcy Pierścieni" . Nakręcił też "Martwice Mózgu" , który był z gatunku horrorów , ale dla mnie była świetną komedią i za to +

Kevin Smith - przede wszystkim za film "Jay i Cichy Bob Kontratakują" oraz za "Szczury z Supermarketu"

Stephen Spilberg - "Parki Jurajskie" ( szkoda , że nakręcił tylko 2 ) oraz za "Szeregowca Ryana"

Luc Besson - znakomity "Leon Zawodowiec" no i oczywiście "Piąty Element"

David Fincher - oczywiście za "Obcego 3" , "Siedem"

Quentin Tarantino - za dwa wspaniałe filmy : "Kill Bill" i "Kill Bill 2"
RISE LORD VADER

Odpowiedz
Witam wszystkich interesujących się tematyką filmową ;]
A co do ulubionych reżyserów, hmm - egzekwo:
*Steven Spielberg - za wyobraźnię dziecka, która nie ma ograniczeń

*Ridley Scott - za takie przeboje jak "Obcy", "Łowca Androidów", "1492-Wyprawa do Raju", "Gladiator"

*Peter Jackson - za najlepszego "Władcę Pierścieni" jaki kiedykolwiek mógł się pojawić i ciekawy styl

*Mel Gibson - za talent nietylko aktorski, ale i reżyserski i stworzenie tak fenomenalnych obrazów jak "Braveheart" czy magiczna "Pasja"

*Oliver Stone - za niezwykły realizm i świetnego "Urodzonego 4 lipca"

*Darren Aronofsky - za mocne i dające do myślenia filmy ("Pi" i "Requiem For A Dream") oraz za oryginalny surrealistyczny i psychologiczny styl

*Francis Ford Coppola - za wspaniałego "Ojca Chrzestnego" i "Draculę Brama Stokera"

*Tim Burton - za super mroczny styl

*Alfred Hitchcock - za sztukę trzymania w napięciu

*Michael Bay - za oryginalny styl

*Quentin Tarantino - za przełamywanie stereotypów

*Luc Besson - za niezapomnianego "Leona Zawodowca"

*Richard Donner - za wszechstronność i chwytanie się różnych tematów jak np. kultowy, prawdziwy ideał horroru "The Omen" i kapitalne części "Zabójczej Broni"

*George Lucas - za magię i MOC "Gwiezdnych Wojen"

*Juliusz Machulski - za poczucie humoru ;]
Science has failed our Mother Earth!

Odpowiedz
No jest paru dobrych reżyserów, a moji ulubieni to:

Rodrigez+Tarantino- najlepszy duet reżyser-scenarzysta dzięki tej współracy powstało "Od zmierzchu do świtu" i "Sin City"

Roman Polański- za "Pianiste" "Dziecko Rosmery" "9 Wrota" i "Nieustraszonych Pogromców Wampirów"

Kubrick- za "lLśnienie" i "Mechaniczną Pomarańcze"

i na pewno jeszcze paru których na razie nie pamiętam :)
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
Azgaroth napisał(a):No jest paru dobrych reżyserów, a moji ulubieni to:

Rodrigez+Tarantino- najlepszy duet reżyser-scenarzysta dzięki tej współracy powstało "Od zmierzchu do świtu" i "Sin City"

Roman Polański- za "Pianiste" "Dziecko Rosmery" "9 Wrota" i "Nieustraszonych Pogromców Wampirów"

Kubrik- za "lLśnienie" i "Mechaniczną Pomarańcze"

i na pewno jeszcze paru których na razie nie pamiętam :)

Szybko zmieniasz przekonania ;). Na wcześniejszej stronie pisałeś o innych :roll:.

Odpowiedz
Właśnie zauważyłem że już się wcześniej wypowiedziałem na ten temat :o Powiedzmy że to takie uzupełnienie :wink:

Odpowiedz
Azgaroth napisał(a):Kubrik- za "lLśnienie" i "Mechaniczną Pomarańcze"

Jeszcze takia mała uwaga Kubrick, a nie Kubrik ;).

Odpowiedz
Dzienks :wink: No cóż tu właśnie wychodzi moje roztrzepanie i robienie wszystkiego na szybko, a później myślenie :wink:

Odpowiedz
Czemu nikt nie wymienił Briana De Palmy?

Odpowiedz
Jah napisał(a):Czemu nikt nie wymienił Briana De Palmy?
Widocznie nikt nie czuł wewnętrznej potrzeby wymieniania Pana De Palmy pośród swoich ulubionych reżyserów.

Odpowiedz
Kolejność przypadkowa:

Tim Burton za klimat
Agnieszka Holland za naturalizm
Emir Kustorica za powiew świeżego powietrza
Miloš Forman za szpital wariatów i amadeusza
David Fincher za całokształt
Luc Besson za Piąty Element, Leona, Wielki Błękit...
Spielberg za Imperium Słońca
Baz Luhrmann za neony i pop art
najlepsze, co można zrobić z dobrą radą, to podać ją dalej

Odpowiedz
(Azgaroth)Roman Polański- za "Pianiste" "Dziecko Rosmery" "9 Wrota" i "Nieustraszonych Pogromców Wampirów"

Wczesne, krótkometrażowe filmy Polańskiego też są doskonałe (z psychodeliczną "Lampą" w roli głównej jak dla mnie). Szkoda, że tak mało osób je zna, bo naprawdę warto.

(Azgaroth)Kubrick- za "lLśnienie" i "Mechaniczną Pomarańcze"

Dr. Strangelove!!! 2001: Space Odyssey!!!

(Stark)(...)Takeshi Kitano(...)Shinya Tsukamoto - za Tetsuo.

Uh-huh, widzę że ktoś tu kopie w kinie azjatyckim ;) Zgadzam się całkowicie co do tego, co pisałeś o Kitano. "Hana-Bi" i "Kids Return" to jedne z najlepszych filmów, jakie widziałem. Sporadycznie oglądam Takeshi's Castle ;) Nom, "Tetsuo" to chyba jedyny superancki film Tsukamoto. Oglądałem jeszcze kilka, z czego np. część druga jest już gorsza, "Tokyo Fist" mogłoby być o wiele lepsze, gdyby napisać dobry scenariusz (ale totalnie psychiczne kamery robią swoje jak z reguły), a "Hiruko: the Goblin" to mało śmieszny denny horrorek.
"...and windows are where the doors should be... and doors are where the windows should be!"

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon