Ulubione filmy
Widzę, że tematy poświecone jednemu filmowi nie cieszą się zbytnią sławą i popularnością, a dyskusje kończą się w nich baaardzo szybko. Zakładam więc topic bardziej ogólny, w którym z pewnością każdy będzie mógł się wypowiedzieć. Większość z Was pewnie nie jeden film w życiu widziała, więc nie powinniście mieć problemów ze wskazaniem tych ulubionych, do których jeszcze nie raz wrócicie.

Ale na początek wypowie się pomysłodawca :P.

Dla mnie numerem jeden jest "Od zmierzchu do świtu". Pamiętam, jak ponad rok temu, późną nocą uruchomiłem go ot tak, na dobranoc ;). Nie sądziłem jednak, że po seansie przez kilka dni nieustannie będę się zachwycał tym tworem i zaprzątał sobie głowę myśleniem na jego temat. Ale po kolei... Scenariusz autorstwa Quentina Tarantino jest krótko mówiąc świetny. Nie chcę wiele o nim mówić, gdyż czeka Was miłe zaskoczenie. Dobrze pamiętam jak, któraś z gazet zupełnie zepsuła mi niespodziankę, więc powiem tylko, że film zaczyna się w klimatach sensacyjnego thrillera... Ugryzę się w język i nic więcej nie zdradzę :P.
Zalety filmu Rodrigueza? Scenariusz, o którym już wspominałem oraz po prostu rewelacyjna obsada. Nie znam całej filmografii Georga Clooneya, jednak śmiało mogę powiedzieć, że rola Setha może uchodzić za jego życiową, a niektóre sceny z jego udziałem zapadają w pamięć. Tarantino też spisał się nieźle w roli niezrównoważonego gangstera, który bez zbędnych słów naciska za spust. Oczywiście Wasz wzrok przykuje jeszcze Salma Hayek, ale wszystko w swoim czasie ;). Co jeszcze jest godne uwagi? Świetne dialogi, ciekawy typ humoru, który na pewno wywoła uśmiech na waszych twarzach. Jednym słowem film jest rzeczą mocną. Proponuję seans w czasie kiedy największym Waszym marzeniem jest sen... Uśniecie? Nie sądzę. Po prostu efekt współpracy Rodrigueza i Tarantino jest piorunujący. To trzeba zobaczyć na własne oczy. Obiekt mojego i być może wkrótce już Waszego kultu :).

O innych filmach, które darzę podobnym uczuciem miałem już okazję wypowiedzieć się w przeznaczonych do tego tematach. Nawołuje więc jeszcze raz. "From dusk till down" obowiązkowo :)!
Obszerne i dobrze napisane Recenzje filmów znajdziesz na Filmowo.net
O filmie na poziomie - Forum filmowe - komentuj i oceniaj filmy!

Odpowiedz
Widzę, że nikt jeszcze nie wypowiedział sie w temacie zaproponowanym przez ciebie, więc ja to zrobię. Dla mnie nr 1 jest i chyba na długo pozostanie "Leon". Nie ma w tym filmie nic słabego, wszystko znakomite i na najwyższym poziomie. Mogę oglądać go raz za razem i zawsze mi się podoba.

Odpowiedz
ja tylko wypisze szybko, bez komentarzy:
forrest gump
reservoir dogs
saving private ryan
heat
star wars - wszystko
godfathery
rocky
first blood

Odpowiedz
star warsy wszystkie
goonies

i hohoh i jeszcze troche
zaraz pewnie zamkną ten topic bo stwierdza ze jest postfuckerski
A single pussy hair can pull a battleship through the desert

Odpowiedz
LPC napisał(a):star warsy wszystkie
goonies

i hohoh i jeszcze troche
zaraz pewnie zamkną ten topic bo stwierdza ze jest postfuckerski
Posty podobne do twojego napewno za takie mogą być uznane...

Odpowiedz
wymienił bym wszystkie moje ulubione filmy, ale jest pewien limit znaków :P
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
wszystkich ulubionych nie da się, więc może najulubieńsze:

Arizona Dream
Deer Hunter
Blade Runner
Thin Red Line
Forrest Gump
Big Lebowski
Le Grand bleu
Mulholland Drive
Léon
i Kolja

i witam:)

Odpowiedz
10 moich ulubionych filmów :

1. Star Wars [ Saga ]
2. Alien : Resurrection
3. Lord of the Ring [ Trylogia ]
4. Spaceballs [ Parodia Star Wars ]
5. Dio-Dome
6. Jay i Silent Bob Strike Back
7. Jurassic Park 3
8. Scream [ Trylogia ]
9. Dreamcatcher
10. Martix
RISE LORD VADER

Odpowiedz
Darth Sidious napisał(a):10 moich ulubionych filmów :

1. Star Wars [ Saga ]
2. Alien : Resurrection
3. Lord of the Ring [ Trylogia ]
4. Spaceballs [ Parodia Star Wars ]
5. Dio-Dome
6. Jay i Silent Bob Strike Back
7. Jurassic Park 3
8. Scream [ Trylogia ]
9. Dreamcatcher
10. Martix

Ile kolega ma lat? Bo coś czuje, że kolega z tym najmłodszych kinomanów
People used to think that when someone dies,
a crow carries their soul to the land of the dead.
But sometimes... only sometimes the crow brings
that soul back to set the wrong things right.

http://www.jackson.pl/

Odpowiedz
Dusqmad napisał(a):Nawołuje więc jeszcze raz. "From dusk till down" obowiązkowo :)!

Ja równeiż uważam, że "From dust till down" jest świetny, choć jest film Tarantina, który jest jeszcze lepszy, moim zdaniem. I są to "Wściekłe psy". Według mnie pomysł i wykonanie rewelka. Nie mniej w kolejności najulubieńszych według mnie to bedzie jakoś tak:

1. Donnie Darko 2. Memento 3. Reservoir dogs (Piszę je w jednej lini bo cięsko mi się zdecydować na kolejność.)

4. The Salton Sea
5. The Boondock saints
6. The Usual Suspects
7. The Matrix
8. Alien
9. From dust till down
10.Fight Club
"There's no place I can be
Since I found Serenity"

Odpowiedz
blueshadow. napisał(a):Ja równeiż uważam, że "From dust till down" jest świetny, choć jest Tarantina, który jest jeszcze lepszy moim zdaniem.
Nie do końca rozumiem to zdanie, ale przypominam (albo prostuję), że FDTD nie jest filmem Tarantino, tylko Roberta Rodrigueza.

Ale swoją drogą bardzo interesujący wybór filmów blueshadow. :)

Odpowiedz
romeck napisał(a):
blueshadow. napisał(a):Ja równeiż uważam, że "From dust till down" jest świetny, choć jest film Tarantina, który jest jeszcze lepszy moim zdaniem.
Nie do końca rozumiem to zdanie, ale przypominam (albo prostuję), że FDTD nie jest filmem Tarantino, tylko Roberta Rodrigueza.

No tak :oops: jakoś tak głatko mi się przeszło od tego ze Tarantino napisał scenariusz do tego, że to jego film. Dziekuję za zwrócenie mi na to uwagi.

romeck napisał(a):[
Ale swoją drogą bardzo interesujący wybór filmów blueshadow. :)
Dziękuję, choć może się wydawać, że każdy film jest z innej bajki, to jednak filmy te mają coś w sobie, co pozwala do nich wracać .
Since I found Serenity"

Odpowiedz
blueshadow. napisał(a):
romeck napisał(a):Ale swoją drogą bardzo interesujący wybór filmów blueshadow. :)
Dziękuję, choć może się wydawać, że każdy film jest z innej bajki, to jednak filmy te mają coś w sobie, co pozwala do nich wracać .
salton sea to dobry film? zawsze omijam go szerokim łukiem, ale nie wiem czemu; może w końcu obejrzę..
cannibalistic humanoid underground dweller

Odpowiedz
salad_finger napisał(a):salton sea to dobry film? zawsze omijam go szerokim łukiem, ale nie wiem czemu; może w końcu obejrzę..
Mnie podobał się bardzo. Co prawda mój gust nie jest żadnym wyznacznikiem tego czy film jest dobry czy nie , ale wg mnie jest to świetne kino ze znakomitym Kilmerem (którego w zasadzie nie lubię). Ale opinie na temat tego filmu są bardzo zróżnicowane, także możesz go odebrać zupełnie inaczej.

Odpowiedz
a swoją drogą, to chyba nie byłabym w stanie wypisać swoich ulubionych filmów na dziarskiej, kilkupunktowej, ponumerowanej liście
cannibalistic humanoid underground dweller

Odpowiedz
Ja także nie mógłbym tego zrobić. Jest tego naprawdę spora ilość, także nawet nie próbuję.

Odpowiedz
Darth Sidious napisał(a):4. Spaceballs [ Parodia Star Wars ]
Dzięki za wyjaśnienie. Bo my wcześniej nie znali tego filma, ale tera już znamy i wiemy co to i nawet wiemy kto to je Bróks.

Darth Sidious napisał(a):5. Dio-Dome

Chodzi Ci o "Bio-Dome" ("Eko-Jaja")? O tę głupawą, kloaczną komedyjkę z Paulym Shorem, Stephenem Baldwinem i Kylie Minogue? Oł dżizas, jeśli to jeden z Twoich ulubionych filmów, to ja nie mam więcej pytań.

Dla nieznających tego filmu - sceny typu: jeden pierdzi, drugi wącha i zgaduje co tamten jadł, to wizytówka tego filmu.

Odpowiedz
romeck napisał(a):
Dzięki za wyjaśnienie. Bo my wcześniej nie znali tego filma, ale tera już znamy i wiemy co to i nawet wiemy kto to je Bróks.
Racja, niech teraz KMF ukradnie ten opis filmu Sidiousowi i da na strone! HAHA!
A tak gwoli ścisłości to Spaceballs nie jest parodią tylko Star Wars.

Jeżeli chodzi o ulubione filmy to ja także nie mógłbym ich wymienić. Zawsze o jakimś zapomne i tak dalej, jest ich wiele.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
romeck napisał(a):
To chyba ten pan, co wynalazł brókselkę :roll:
People used to think that when someone dies,
a crow carries their soul to the land of the dead.
But sometimes... only sometimes the crow brings
that soul back to set the wrong things right.

http://www.jackson.pl/

Odpowiedz
salad_finger napisał(a):salton sea to dobry film? zawsze omijam go szerokim łukiem, ale nie wiem czemu; może w końcu obejrzę..

Mnie się spodobał, spodziewałem się ot takiego sobie zwyczajnego filmu. A tu niespodzianka film naprawdę dobry. Może to głównie przez to właśnie pozytywne zaskoczenie, które mnie spotkało tak mi się spodobał, a może przez grę Val Kilmera, ale teraz bardzo sobie cenie "Salton Sea". Nie chcę opowiadać filmu, ale pomysł na początek niezły wymiślili. A tak na marginesie to ani reżyser ani scenarzysta nie mieli specjalnych dokonań na swoim koncie.
Since I found Serenity"

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon