Ulubione seriale animowane dzieciństwa - lista tytułów
[Obrazek: Cartoons.jpg]

Jak w tytule, ma je każdy. Gdzies z tyłu głowy utkwiły magiczne wspomnienia lat młodzieńczych, gdy podwórka pustoszały i każdy gnał do domu oglądać ulubiony serial. Stworzyłem wstępną listę i wrzuciłem na youtube w dwóch częsciach, linki poniżej - zanim zaczniecie zarzucać tymi samymi tytułami, polecałbym dokładnie przejrzeć obie listy. Jesli jednak jakiegos tytułu zabraknie, to piszcie. Teraz tak, lista obejmuje tylko seriale produkowane od początku lat 80. do końca 90. (jeżeli produkcja rozpoczęła się wczesniej/później, ale częsciowo była tworzona w ramach czasowych, to też ją uznajemy)

To nie jest jeszcze oficjalny start, a raczej nostalgiczne przypomnienie pewnych znanych pozycji. Nie widze sensu by przypominać sobie nagle jakies seriale sprzed lat - nie oszukujmy się, częsć z tych seriali byłaby dzis nieoglądalna, a do tego kto ma czas nadrabiać takie rzeczy. To plebiscyt wspominkowy i jeżeli dojdziemy do głosowania, to głosujemy raczej na "ukochane/najmilsze wspomnienia", a nie najlepszy serial, bo wtedy wygrałby pewnie Batman TAS i tyle by z tego było. Jeżeli gardziliscie żółwiami ninja, a kochaliscie bałwanka Bouli, to głosujecie na cholernego bałwanka :)

Wstępna lista:
1. Ace Ventura
2. Akademia Policyjna
3. Alfred J. Kwak
4. Alladyn
5. Animals of Farthing Wood
6. Animaniacy
7. Around The World with Willy Fog
8. Avenger Penuins
9. Batman: The animated series
10. Beast Wars (Transformers)
11. Beetlejuice
12. Benjamin Blumchen
13. Bobbys's World
14. Bonkers
15. Bouli
16. Bravestar
17. Brygada RR
18. Był sobie człowiek
19. Byli sobie Wynalazcy
20. Było sobie życie
21. Były sobie Ameryki
22. Calimero
23. Captain Zed
24. Chojrak tchórzliwy pies
25. Conan The Adventurer
26. Cops
27. Cudowna Podróż
28. Denis Rozrabiaka
29. Denver, ostatni dinozaur
30. Dinosaucers
31. Diplodos
32. Dogtanian
33. Dr. Slump
34. Dragon Ball
35. Dragon Ball GT
36. Dragon Ball Z
37. Exosquad
38. Extreme Dinosaurs
39. Fish Police
40. Foczka zwana snieżkiem
41. Freakozoid
42. Garfield i przyjaciele
43. Gargolas
44. Generał Diamos
45. G-Force
46. GI Joe
47. Godzilla (80.)
48. Godzilla: The Series
49. Goofy i przyjaciele
50. Groovie Goolies
60. Gummi Bears
61. Heathcliff
62. He-Man
63. Hercules i Piff
64. Highlander the animated series
65. Hrabia Kaczula
66. Inspector Gadget
67. Jamie and the magic Torch
68. Johnny Bravo
69. Jumanji
70. Kaiketsu Zorro
71. Kapitan Jastrząb
72. Kapitan Planeta
73. Krowa i Kurczak
74. Laboratorium Dextera
75. Lucky Luke
76. M.A.S.K.
77. Madeline
78. Mała Księżniczka
79. Mały pingwin Pik-Pok
80. Maska
81. Maurycy i Hawranek
82. Motomyszy z Marsa
83. Muminki
84. Muppet Babies
85. New Kids On The Block
86. Noah's Island
87. Nowe przygody Kubusia Puchatka
88. Pinki i Mózg
89. Pinokio
90. Pokemon
91. Pole Position
92. Pow Wow
93. Powerpuff Girls
94. Powrót do wilkinowej zatoki
95. Przygody Animków
96. Rahan
97. RoboCop
98. RoboCop Alpha Commando
99. Sailor Moon
100. She-Ra
101. Smerfy
102. Snorks
103. Starcom
104. Strażak Sam
105. Street Sharks
106. Super Baloo
107. Super Mario bross Super Show
108. Superman: The animated series
109. Syrenka Mako
110. Szagma - zaginione swiaty
111. Tabaluga
112. Tajemnicze złote miasta
113. Taz-Mania
114. The Chipmunks
115. The Gobots
116. The Incredible Hulk (1982)
117. The New Adventures of He-Man
118. The Toxic Crusaders
119. Timon and Pumba
120. Tom and Jerry kids
121. Tom Sawyer
122. Transformers G1
123. Transformers G2
124. Tukany na Tropie
125. Tygrysia Maska
126. Ulysses 31
127. Vicky the Viking
128. Widget
129. Wiwat skrzaty
130. Wojownicze żółwie ninja
131. Wuzzles
132. Wyspa Niedźwiedzi
133. Yattaman

Intra do wszystkich seriali z listy do obejrzenia na tych dwóch playlistach:
http://www.youtube.com/playlist?list=PLdzVWAJRQWEaqrMWlA-8uqI0lLC4uchfz&feature=mh_lolz

oraz

http://www.youtube.com/playlist?list=PLdzVWAJRQWEat6aTK107XGiwRoicAFrGG&feature=mh_lolz

I drive truck, break arms, and arm wrestle. It's what I love to do, it's what I do best.

Odpowiedz
Brak mi "Yattodetamana (W królestwie kalendarza)" i "Beavisa i Buttheada". Nie widzę też "Sabriny- nastoletniej czarownicy" i "Szlachetnych (?) Misiów" (takie z serduszkami na futerkach?
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
To były "Troskliwe misie". Na pierwszy rzut oka nie widzę też "Kaczych opowieści".

Lektor z Intra do "Yattamana" to istna poezja. Aż dziw, że kiedyś wydawało mi się to normalne :D
"Byłem królem traktorzystów przy wyrębie lasu na cały Oregon i sąsiednie stany, a królem szulerów od powrotu z Korei i nawet królem opielaczy groszku na farmie w Pendleton - więc pomyślałem sobie, że skoro już mam być wariatem, to też muszę być pierwszym i najlepszym." Randle McMurphy

Odpowiedz
Tak, troskliwe Misie aka. Ulubiona baja Shamara :) Rzeczywiscie pominąłem ten zacny tytuł <ok>
I drive truck, break arms, and arm wrestle. It's what I love to do, it's what I do best.

Odpowiedz
"Świat wg Ludwiczka", też nie widzę.
"Małą syrenkę" też warto dopisać.
"Byłem królem traktorzystów przy wyrębie lasu na cały Oregon i sąsiednie stany, a królem szulerów od powrotu z Korei i nawet królem opielaczy groszku na farmie w Pendleton - więc pomyślałem sobie, że skoro już mam być wariatem, to też muszę być pierwszym i najlepszym." Randle McMurphy

Odpowiedz
132. "Wyspa Niedźwiedzi" to jest kult mojego życia! nigdy żaden horror nie wzbudził we mnie takiego niepokoju jak ta animacja w dziecięcych czasach. swoją drogą skompletować wszystkie odcinki to jest chyba misja niemożliwa. pamiętam jak szukałem parę lat temu to na youtube było tylko intro i dwa odcinki. teraz jest tego o wiele więcej, ale ciągle nie wszystko.

Odpowiedz
(09-11-2012, 20:11)Persona non grata napisał(a): To były "Troskliwe misie". Na pierwszy rzut oka nie widzę też "Kaczych opowieści".

No i nie ma : cip, cip, cip, Czipa i Dale'a :)

(09-11-2012, 20:20)Persona non grata napisał(a): "Małą syrenkę" też warto dopisać.

Od kiedy to był serial? No chyba nie w czasach "naszego dzieciństwa" (przynajmniej mojego).

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Jest, Brygada RR. :)

Odpowiedz
A to miało taki tytuł? To chyba ma skleroza postępuje.

Odpowiedz
Odsyłam do wiki. Ja jestem od Was trochę młodszy, ale raczej nie o tyle, żeby tu nikt nie pamiętał o "Walt Disney przedstawia", choć brak "Kaczych opowieści" też mógłby to sugerować.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Mała_Syrenka_(serial_animowany)

Odpowiedz
Jest Strażak Sam, to i Listonosz Pat pasuje. Zawsze mi się razem kojarzyły te bajki. Swoją drogą to koszmar co się stało z Samem obecnie. Zamiast kukiełek - CGI. Paskudna sprawa. Za to Pat ma żonę, zdaje się.

Odpowiedz
Dopisałbym "Wilk i Zając".

A "Zwariowane melodie" też się liczą? Bo wprawdzie formalnie to nie serial, tylko seria krótkometrażowych filmów animowanych, ale chyba by się nadał.
- Are you an idiot?
- No, sir, I'm a dreamer.

Odpowiedz
Najlepszy serial animowany ever? Oczywiście:

"O czym szumią wierzby" (The Wind in the Willows) - mega poklatkowa animacja, do dziś mam ciary jak to oglądam. Kapitalne wykonanie, super fabuła, ogolnie dla mnie wielki kult i klasyk. Polecam obczaić np. ten odcinek:

Czysta magia zawarta w 10 minutach filmiku.

Oczywiście było tez wiele innych, które zapisały mi się jakoś w pamięci, a których nie ma na liście, m.in. "Kimba - biały lew", M.A.S.K.", "Saber Rider", "Thundercats" czy "Dino Raiders" ;)
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

http://animalattack.pl/

Odpowiedz
O czym szumia wierzby to był serial, czy film kinowy? Wydaje mi się, że serialu nie było.
M.A.S.K. jest na liscie, rzeczywiscie pominąłem Strażaka Sama.

(10-11-2012, 02:02)The Vujek napisał(a): A "Zwariowane melodie" też się liczą? Bo wprawdzie formalnie to nie serial, tylko seria krótkometrażowych filmów animowanych, ale chyba by się nadał.

Looney Tunes przestano produkować wg oryginalnej receptury pod koniec lat 60. w latach 70 produkowało je Pathe. Chciałbym, aby wchodziły tylko tytuły produkowane pomiedzy 1980-2000 <ok>

(09-11-2012, 20:20)Persona non grata napisał(a): "Świat wg Ludwiczka", też nie widzę.
"Małą syrenkę" też warto dopisać.

Dopisze oba tytuły, mała syrenka (jak zreszta wszystko z WDP) była swego czasu bardzo popularna.

Panowie, dzięi za propozycje i czekam na więcej <ok>

Odpowiedz
Bucho napisał(a):O czym szumia wierzby to był serial, czy film kinowy? Wydaje mi się, że serialu nie było.

Ano był, nawet sporo odcinków było - http://en.wikipedia.org/wiki/The_Wind_in_the_Willows_(TV_series) ;)
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

Odpowiedz

Swietnie, w ramach czasowych także się miesci <ok>

Odpowiedz
Tak od dziewczęcej strony to
- czarodziejka bia
- sally czarodziejka
- magiczne igraszki
- królewna śnieżka
- księga dżungli

:)

EDIT
Kurcze - bia i magiczne igraszki nie mieszczą się w przedziale czasowym ;/
"I think we can put our differences behind us. For science. You monster."

Odpowiedz
księga dzungli? krolewna sniezka? (spała przez całosc?) seriale? Wrzuc jakies linki, bo nie mam pojecia o co chodzi? ;)

Odpowiedz
Bucho napisał(a):księga dzungli?

Pewnie chodzi o to - http://www.imdb.com/title/tt0283750/ Leciało na Polonii1, tez oglądałem ;)

Królewna snieżka tez jest ;) Ja się za to pytam, gdzie jest Gigi?!?

Białe majteczki Anny to był dopiero kult :)

Odpowiedz

Nie ma, bo nie mialem Polonii 1 :)

u kumpla oglądałem czasem Kapitana Jastrzebia, ale to w zasadzie tyle. Tak jak mówie, podsyłać, podsyłać :)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon