Unbreakable / Split / Glass (2000-2019)
Nigdzie nie mogę znaleźć tematów dotyczących tych filmów, dlatego jeśli coś takiego jest to po prostu proszę o przeniesienie posta do odpowiedniego wątku.

W innym wypadku chyba warto założyć temat o serii Shyamalana.

W sieci pojawił się nowy zwiastun filmu "Glass", który utwierdził mnie w przekonaniu, że do kina idę i tyle ;)

Odpowiedz
Jest ten temat:

https://forum.film.org.pl/Thread-M-Night-Shyamalan--1867

Jak nie będzie tu za dużego ruchu po premierze to je połączę.

Odpowiedz
Ten "Glass" wygląda marnie.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Ja na ten film czekam z jednego powodu. Przejadło mi się po prostu taśmowo produkowane kino o superbohaterach w stylu Marvela. Dlatego tutaj choć podejście do tematu superhero nie jest specjalnie nowe (na pewno jednak niszowe) to w dzisiejszym świecie można uznać za przynajmniej świeże. I to już jeden z dużych powodów do obejrzenia tego filmu. Przy okazji uważam, że ten film powstaje w najgorszym momencie. Popkultura jest tak przesiąknięta marvelowskimi produkcjami, że ten film z góry skazany jest na porażkę nie mając szans konkurować z panującymi dziś trendami w kinie superbohaterskim.

Odpowiedz
Ten zwiastun jest kiczowaty i koślawy, ale ja też czekam na "Glass", bo po pierwsze zostało mi trochę sympatii do reżysera z dawnych lat (ale też ostatnie dwa filmy nie były najgorsze). A po drugie, intryguje mnie takie bardziej oryginalne podejście do superbohaterstwa i tworzenie niszowego uniwersum. Nawet jeżeli to będzie klapa, doceniam starania :D

Odpowiedz
Wygląda na to, że Shyamalan znowu może odnieść kasowy sukces.

Bezpieczne prognozy są takie, że "Glass" na dzień dobry zgarnie 50 mln dolarów. Te najbardziej optymistyczne mówią nawet o 75 mln. Jeśli prognozy się potwierdzą wówczas reżyser może pobić swój prywatny rekord pod tym względem. Do tej pory numerem jeden są "Znaki" z 60,1 mln, na drugim Osada z 50,7 mln dolarów.

Split, czyli poprzednia część przy budzecie 9 mln zarobiła w pierwszy weekend 40 mln, a w samych stanach 138,2 mln (razem z kasą spoza amerykańskich kin było to 278,4 mln). Budżet "Glass" to 20 mln dolarów.

Shyamalan odniesie prawdopodobnie trzeci sukces z rzędu - Wizyta (5 mln budżetu) także swoje zarobiła 65,2 mln (plus reszta świata 33,2). I możliwe, że tutaj pojawia się problem bo kolejny sukces oznacza spore możliwości. Shyamalan może znowu dostać w ch*j mamony na jakieś widowisko, które ostatecznie okaże się paździerzem. No chyba, że filmowiec zrozumiał już w jakich produkcjach czuje się najlepiej :)

Odpowiedz
Naprawdę niezłe są te przewidywania. Oby tylko wyszedł z tego "Glassa" dobry film. I oby Szajmalalalowi nie poprzewracało się od tych sukcesów we łbie i nie wrócił do kręcenia gniotów.
zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.

Najlepszy film:
2014 - "BIRDMAN"
2015 - "MAD MAX: FURY ROAD"
2016 - "SŁUŻĄCA"
2017 - "GHOST STORY"
2018 - "SPIDER-MAN UNIWERSUM"
2019 - "TOY STORY 4"

Odpowiedz
Napływają pierwsze opinie na temat "Glass". I niestety nie są zbyt optymistyczne
https://movieweb.com/glass-movie-2019-early-reactions/?fbclid=IwAR1Uj09fbrazM_-xPNE_nskrRtheCecd011OE4DeoRuBHPUP_jdhPteLiWY
Najlepszy film 2018: Suspiria

Najlepszy film 2017: A Ghost Story

Najlepszy film 2016: Zwierzęta Nocy

Najlepszy film 2015: Lobster

Odpowiedz
Czyżby typowy Najt? ;)
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
Raczej typowy film: jednym się podoba, innym nie. Nihil novi.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Mocno jeżdzą po zakończeniu, podobno wraz z trzecim aktem jest niezwykle durne, a Szamanlanan wraca do najmroczniejszych okresów swojej kariery. Och nie mogę się doczekać!

Odpowiedz
A ja nie wierzę tym recenzjom do końca. Zwłaszcza że poprzednie filmy, które uważane teraz są za dobre od tego reżysera też zbierały baty za premiery. Przecież tak było z Niezniszczalnym, który został zjechany, a dla mnie to najlepszy film Shyamalana. Czytałem nawet porównania Glass do Osady, że to ten sam słaby poziom, a dla mnie Osada to akurat znakomity film. W przypadku filmów Shyamalana nie podobały mi się tylko 3 filmy czyli Happening, który był tragiczny oraz 1000 lat po Ziemi. Kobieta w błękitnej wodzie była średnia, a reszta przynajmniej dobra (Wizyta, Split), albo bardzo dobra (Znaki, Szósty Zmysł) i świetna (Osada, Niezniszczalny). Ostatniego Władcy Wiatru nie widziałem. Shyamalan to taki reżyser, że nieważne na jakim poziomie nakręci film - słaby czy dobry- to dziennikarze i krytycy zawsze na coś narzekają i w sumie nie wiem dlaczego. Czasami jak czytam recenzje filmów Shyamalana to mam wrażenie jakby byli nastawieni do niego z góry negatywnie. Więc w tym przypadku wolę sprawdzić sam niż kierować się mieszanymi recenzjami.

Odpowiedz
Cytat:podobno wraz z trzecim aktem jest niezwykle durne

Brzmi jak klasyczny Shyamalan :)
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz

oglądałbym! :D

Odpowiedz
Film nie jest taki zły. Jestem wielkim fanem "Niezniszczanego". "Split" nawet przypadł mi do gustu. "Glass" to wypadkowa tych dwóch tytułów. Łączy ambicje "Niezniszczalnego" z nieco prostszym w odbiorze "Split". Miałem radochę z oglądania Bruce'a Willisa i Sama Jacksona, którzy tym razem (dla odmiany) się starają. James McAvoy to mistrz, aczkolwiek niektóre z jego kwestii dialogowych w niezrozumiały dla mnie sposób wywoływały śmiech na sali wśród krytyków. Cóż, może nie każdy wiedział, na jaki film poszedł. Na plus także jedno z lepszych cameo pana M. Nighta w historii :)

Odpowiedz
Niby kolejna recka od Stuckmanna, ale nie do końca. Na koniec walnął twist w stylu Shyamalana:-D

Odpowiedz
Miałem niemal identyczne wrażenia co on podczas seansu "Glassa". Nie tak sobie wyobrażałem tę kontynuację, ale to, co dostałem przez większą część filmu jest... dobre - intrygujące, trzymające w napięciu, miejscami zabawne i świetnie zagrane. Ale ostatnie 20 minut woła o pomstę do nieba. Ja również nie wiedziałem, jaką ocenę dać "Glassowi", wahałem się między 1, a 5, ostatecznie dając 5/10, chyba z sentymentu do "Niezniszczalnego". Ale rozczarowanie okrutne.

Odpowiedz
Przeczytałem spoilery i jestem pod wrażeniem, wreszcie Shyamalan w pełni wrócił do formy z

Odpowiedz
Dlaczego tak uważasz, Mierzwiak?

Nie rozumiem pretensji do zakończenia - jest bardzo adewkatne do konwencji tych filmów, pasujące do motywów rozpoczętych w pierwszym filmie i moim zdaniem całkiem ciekawe.

Sam film oglądałem z przyjemnością, choć w środku nieco się dłużył. Myślę, że dałoby się to skrócić o 10-15 minut. Niemniej głosów zawodu nie rozumiem zupełnie.

Jedyne co to bardzo żałuje, że zakończenie nie wyglądało tak, jak zobaczyłem je w głowie po ujeciu na szkolnej sali gimnastycznej:

#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Dlatego że to co przeczytałem kojarzy mi się jednoznacznie z najgorszymi scenopisarskimi wytworami tego gościa :)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon