Uncharted (seria)
Wiecie kto wróci na PS4 :D

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=_SnJPTkrD7o[/youtube]
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
Czyli pierwszy poważny argument do zakupu next gena xD

Odpowiedz
Uwielbiam te teasery, które nie mówią mi nic więcej niż to, że będzie nowe Uncharted na PS4. A dla mnie to żaden argument, może jak wyjdzie drugi Uncharted, a konsola będzie po 600 zł to pomyślę.

Odpowiedz
Wreszcie jakaś motywacja by zainteresować się "next" genami, bo jak do tej pory to trochę żenadę odstawiali.
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
jaram się coraz bardziej, PS3 kupiłem dla U2, kto wie, może PS4 kupię dla U4 :D

http://www.ppe.pl/news-25349-uncharted_4__nowe_informacje__piracki_klimat_.html

Odpowiedz
Mam nadzieję, że się będzie szukać pirackich skarbów, nie że gra będzie się działa w XVII lub XVIII wieku. To by była mega wtopa, która by zakwestionowała moją wiarę w geniusz Naughty Dog.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Wątpię, chociaż dla urozmaicenia mogą wrzucić jakieś retrospekcje. Może będzie coś o przodku naszego bohatera ;) w końcu był legendą. Kto wie? Wierzę w nich.

Odpowiedz
Zacząłem grać w U3 (od dupy strony, ale doszła jako pierwsza :) ). Jeśli chodzi o grafikę:

Myślałem, że Max Payne 3 to nowa generacja na starej generacji, ale U3 bije wszystko, co do tej pory widziałem na konsolach. I na komputerach w sumie też. Gameplay na razie dość... ograniczony, ale fajny to ma klimat, wciąga, ciekawy scenariusz. Ogólnie jestem bardzo, bardzo zadowolony.

Odpowiedz
Faktycznie od dupy strony zacząłeś grać, zwłaszcza ze Uncharted to jedna z niewielu serii gier, w której twórcy faktycznie przejmują się postaciami i w ciągu trzech części następuje całkiem niezła i wiarygodna ewolucja (patrzę w twoją stronę BioWare). Do tego nie zaczaisz wielu nawiązań fabularnych do poprzedników.
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
Już przestrzegałem, ale Military jest uparty jak koza w kapuście :)

Fabuła trójki ma pierdolnięcie dopiero po ograniu jedynki, gdyż bardzo mocno się z nią zazębia.
--
Laozi

Odpowiedz
Sorry, Hitch, ale nie będę czekał miesiąca aż uda mi się kupić jedynkę, skoro mam 3 w ręku, a 2 w dostawie.:)

Co do fabuły, to nie mam poczucia, że coś tracę - wstęp z retrospekcją dobrze wprowadza głównych bohaterów, nakreśla ich charakter i motywację, tak samo zresztą jak bad guya.

Odpowiedz
Nie wierzę, że jedynka jest droższa niż dwójka i trójka razem wzięte :)
--
Laozi

Odpowiedz
Jest dalej.:) Tzn. dwójkę kupiłem na Allegro za grosze, trójkę w lokalnym sklepie z grami - ale jedynki nie mieli. Spoko, swego czasu Crittersy też poznawałem od czwórki wstecz.:)

Odpowiedz
Trójka zaliczona. W skrócie: fenomenalna gra, pięknie zrealizowana i wyreżyserowana. Pełna pamiętnych sekwencji, zróżnicowana, trzymająca przy ekranie. Świetne "doświadczenie". Jedna z najlepszych gier generacji.

ALE... niestety nie jest to gra idealna. Wkurzały mnie etapy strzelankowe, zwłaszcza areny na które wysypywało się mrowie wrogów. Najbardziej irytujący pod tym względem była cytadela, czyli pusty, nieciekawy level umieszczony tuż po fenomenalnej ucieczce z płonącego dworku. Jako strzelanina Uncharted jest poprawne, ale nic więcej - system osłon potrafi nie zadziałać jak należy, a celowanie jest... jakieś dziwne. Nie wiem, może to kwestia innego pada niż do Xboksa, ale o ile na X360 byłem w stanie przejść Maxa bez autoaima na hardzie, to w Uncharted ciężko mi było na normalu. Podobało mi się jednak połączenie strzelaniny z bijatyką - bardzo filmowy efekt.

W ogóle filmowość tej gry jest niesamowita, i po raz pierwszy zaliczam to do zalet, bo zwykle lubię, żeby moja gra była grą, a film filmem. Tutaj jednak wszystko zgrało się idealnie.

Co tu dodać? Chyba nic. 10-/10. Byłaby pełna dycha, gdyby strzelanie było lepsze.

Zaczynam U2. Początek czadowy, lepszy nawet niż w trójce.:)

Odpowiedz
Po "Max Payne 3" wszystkie strzelaniny spadają o przynajmniej poziom niżej. Ja dopiero w GTA 5 czułem się jak w domu :)
--
Laozi

Odpowiedz
U2 zaliczone. I tak: z jakiegoś powodu strzelanie jest lepsze niż w U3 (przez inny silnik?) - bardziej płynne i po prostu fajniejsze. Grafika jest ewidentnie gorsza - a mimo tego potrafi zachwycić w niektórych momentach. Górna półka. System walki wręcz jest jednak słabszy niż w trójce, a elementów platformowych jest jakby mniej - to wady.

Największa wada U2 to jednak "wojenny" klimat. Przeciwnik ma własną armię, strzela się nie do agentów tylko do wojska, bierze się udział w jakimś zbrojnym powstaniu - nie podobało mi się to w kontekście serii. W ogóle fabuła w tej części raczej słabuje - teoretycznie jest to dokładnie to samo, co trójka (zaginione miasto, wielka tajemna moc, na końcu dopakowani fantasy przeciwnicy i ucieczka z walących się ruin), ale wszystko jest słabsze, bardziej płaskie i przewidywalne. Za dużo tu słabych Bondów, za mało Indy'ego. No i Sully zalicza ledwie epizod.

Generalnie "klimat" przygody jest gorszy niż w dwójce, ale i tak to jest najwyższa półka.

U3 - 10/10
U2 - 9/10

Zamówiłem już jedynkę i nie mogę się doczekać, aż wrócę do dżungli i strzelania się z piratami, a nie z jakimś zawodowym wojskiem.

Odpowiedz
Hm, to ja bardziej w jedynce miałem wrażenie, że siedzę sam na wyspie, a główny zły ma do dyspozycji nieskończone tabuny swoich sługasów.

Odpowiedz
(04-05-2014, 11:07)military napisał(a): U2 zaliczone. I tak: z jakiegoś powodu strzelanie jest lepsze niż w U3 (przez inny silnik?)
To ten sam silnik. Po prostu w trójce postawili na większą ociężałość postaci i tak dziwnie to wygląda czasem.

Odpowiedz
military, tyle bluźnierstwa w jednym poście!

Akurat wątek, ekhm, militarny uważam za świetny i znacznie bardziej realistyczny niż setki wyglądających tak samo agentów Smithów.

Do jedynki raczej już nigdy nie wrócę, bo nie mam po co. Do 2 i 3 jak najbardziej.

Odpowiedz
Simek, tu nie chodzi nawet o tabuny, tylko o to, że poszukiwacz skarbów uczestniczy w strzelaninach z armią - i to w dużej części gry w ogarniętym wojną mieście. Nie takego klimate oczekuje po Uncharted (choć było tam parę fantastycznych sekwencji, jak ta z walącym się budynkiem).
Mierzw, nie wiem, może rozbija się o bad guya. W trójce agentów lubiłem, bo dzięki temu gra miała przygodowy klimat - ich organizacja była dość tajemnicza, no i nie była zwykłą armią; miałem wrażenie, że ok - poszukiwacz skarbów może mieć szansę w starciu z ludźmi w garniturach. No i Marlowe jest GENIALNYM bad guyem, podstępnym i wrednym (takich bad guyów w grach po prostu nie ma), w przeciwieństwie do karykaturalnego, bondowskiego Lazarevica, który wygląda jak boss z gry wideo.
Podsumuję tak: U2 jest lepszą grą, ale U3 jest lepszą przygodą.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon