Universum Kevina Smitha
Mierzwiak... musiałeś przytoczyć akurat ten fragment? :)

Odpowiedz
Mental, przestań zatruwać sobie umysł tymi brudnymi podszeptywaniami. Obejrzyj film na czysto - bez żadnych sugestii i konkretnych oczekiwań, potem możesz się wypowiedzieć. :)
Bodie: He's a cold motherfucker.
Poot: It's a cold world Bodie.
Bodie: Thought you said it was getting warmer.
Poot: The world goin' one way, people another yo'.

Odpowiedz
Mental napisał(a):Mierzwiak... musiałeś przytoczyć akurat ten fragment? :)
Oglądaj nie chrzań, a potem pogadamy. :) Nie wiem co rozumiesz przez młodzieżowy. "Clerks" na pewno nie jest kolorowy. :) A przeklinanie nie jest dlatego, że jest fajne tylko po prostu jest. Dialogi są o czym są (tj. filmy, seks, sklep i ich otoczenie), bo dotyczą bohaterów. "Młodzieżowy" my ass!

A ty Glut oglądaj jeszcze raz "Chasing Amy"!
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Lepiej Sprzedawców 1 nie oglądać bez natychmiastowego obejrzenia po nich dwójki, bo wtedy można odebrać ich dużo gorzej.

Odpowiedz
Bullshit. ;)

Dziś Chasing Amy poleciała z dysku, nie miałem miejsca na Halołin Zombiego. :)

Odpowiedz
military napisał(a):Lepiej Sprzedawców 1 nie oglądać bez natychmiastowego obejrzenia po nich dwójki, bo wtedy można odebrać ich dużo gorzej.
Bullshit indeed. Z pewnością lepiej nie oglądać "Clerks 2" bez "Clerks 1", ale na odwrót to nie musi działać. "Clerks 1" jest znacznie lepsze i samo się broni. :)

Glut napisał(a):Dziś Chasing Amy poleciała z dysku, nie miałem miejsca na Halołin Zombiego. :)
Spłoniesz w piekle! I do tego nie potrafiłeś uargumentować dlaczego Ci się nie podobało, więc społniesz dwa razy! :P

BTW:
Świetna parodia "Clerks" zrobiona podobną techniką, jaką później robiono "Clerks TAS". Zamiast Dantego i Randala... Captain America i Daredevil.

Odpowiedz
Dzisiaj seans Clerks 2. Clerks 1 uważam za film wybitny, więc ciekawi mnie czy po obejrzeniu 2 moja ocena wzrośnie, czy też zmaleje. Fajnie będzie i tak :P
A Parodia miażdzy ;)
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Cytat:I do tego nie potrafiłeś uargumentować dlaczego Ci się nie podobało

Naprawdę nie potrafię. Ja naprawdę do cholery nie wiem co jest nie tak z tym filmem. Nikt tak nigdy nie miał? :)

Odpowiedz
Walcie się. :) Nikt mnie nie rozumie, idę się pociąć i popłakać.

Odpowiedz
Glut napisał(a):Bullshit. ;)

Crov napisał(a):Bullshit indeed.

Nie bullshit tylko moje odczucie. Tobie Clerks podobają się jako osobny film, ale jakoś potrafię to zrozumieć i nie nazywam tego od razu bullshitem.

Odpowiedz
Glut napisał(a):Walcie się. :) Nikt mnie nie rozumie, idę się pociąć i popłakać.
Znajdź sobie lesbijkę i się w niej zakochaj - może łatwiej będzie Ci napisać o "Chasing Amy", bo póki co częstujesz tyłem, ot co! :)

military napisał(a):Nie bullshit tylko moje odczucie. Tobie Clerks podobają się jako osobny film, ale jakoś potrafię to zrozumieć i nie nazywam tego od razu bullshitem.
Faktycznie zrobiłem ten błąd, że nie wstawiłem emota po tym zdaniu tylko dopiero po nastęnym-następnym, ale Gluta nie powinieneś się czepiać bo to dobre dziecko i odrazu widać, że żartował. ;)

Odpowiedz
Jak miło że mnie uzupełniasz. :)

Miliatry, sam twierdzę że Clerks 1 & 2 jednocześnie do dabel pałer i w ogóle, jednak podważanie fajności filmu bezmiara kultowego, bez żadnych argumentów? - to zasługuje na uśmiechniętego bullshita. :)

Odpowiedz
Ej, znów miałem Widmo. Dlaczego mam widmo kiedy go nie ma? :(
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Pewnie masz widma jak zmieniam avatary. Każdy mój ruch sprawia że cały świat drży. :)

Odpowiedz
Ale dlaczego ktoś ma udowadniać, że film NIE jest super ekstra hiper? To raczej jego wielbiciele powinni udowodnić, że taki jest. W Clerks szwankuje wiele rzeczy: aktorstwo do dupy, montaż to amatorka o subtelności drwala golącego się toporkiem, muzyka czasem dobrana tak nieudanie, że uszy się zamykają...

Odpowiedz
Aktorzy dobrani bezbłędnie, ale co ja mówię - to nie aktorzy! To jacyś chłopcy z sąsiedztwa o charakterach tak zbliżonych do postaci przez siebie odgrywanych że łykam to bez zastanowienia. Montaż mam w dupie, to poniekąd film offowy, zrobiony za kasę ze sprzedanej kolekcji komiksów, cała reszta wynagradza. A muzyka subiektywną jest, mi się bardzo podobała.

Już wiem na czym polega magiczność Clerksów. :) Na bezpretensjonalności, ta historia ma, tfu tfu, przesłanie! Jest ono jednak podane tak szczerze i od serca, że ze wzruszenia nie mogę odmówić. :) Smith nikogo nie okłamuje, on opowiada zajebistą historię z prostym morałem. That's all! Taki Rocky Balboa, amatorski, czarno biały i lepsiejszy.

Odpowiedz
Nie chodzi mi o samą muzykę, tylko jej podłożenie pod obraz, które jest dalekie od ideału. Aktorzy - naprawdę twoim zdaniem grają dobrze? Zasłużyli może na nominację do Oskara? Bo jeśli nie, a wciąż nazywasz ten film "idealnym", to coś tu nie gra.

Odpowiedz
Cytat:Zasłużyli może na nominację do Oskara?

Military, jaki masz problem? Ciągle podkreślam że to film offowy, produkcja praktycznie amatorska. Aktorzy (dwójka głównych bohaterów) mnie przekonują, gdybym obudził się nagle w USA nic nie pamiętając i wszedł do sklepu - a tam stało by tych dwóch i gadało ze sobą, nie zdziwiłbym się.

Aktorsko czasem słabują, czasem nie. Jednak mają jasne i silnie uwypuklone cechy charakteru, świetne dialogi. To wystarcza abym mógł powiedzieć: 'Wow, jakie fajne postacie!'. Są dobrze zarysowani i przyzwoicie zagrani. Ot co.

A tak w ogóle, w którym momencie w taki bezwstydny sposób obnażają swoją amatorszczyznę iż twierdzisz że są 'do dupy'?

Odpowiedz
Choćby kiedy Dante bije się z Randallem - wtedy widać amatorszczyznę aktorów, reżysera, montażysty, dźwiękowca. I owszem, to film offowy, amatorski, ze wszystkimi jego cechami - i już choćby dlatego nie nazwę go "genialnym", a co najwyżej "bardzo dobrym jak na filmy offowe", tylko że w przełożeniu na ogół znaczy to tyle co "niezły, ujdzie".

Odpowiedz
Scena bójki to sprawa techniczna, nie chcieli się lać po mordzie to i trochę komicznie wyszło.

Clerks to przede wszystkim warstwa fabularno/dialogowa, nie potrzeba do niej Sony Viper, mikrofonu obłożonego piórami z dupy bażanta i nie wiadomo czego jeszcze. To da się nakręcić środkami, jakimi dysponował Smith. I on to zrobił.

Cytat:"bardzo dobrym jak na filmy offowe", tylko że w przełożeniu na ogół znaczy to tyle co "niezły, ujdzie".

Tego nie kumam. A czy 'bardzo dobry jak na komedię/film akcji/sf' przekłada się na 'może być'?

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości