Us (2019) reż. Jordan Peele
[Obrazek: New-Jordan-Peele-Movie.jpg]

Jordan Peele powraca z kolejnym, niesamowicie ciekawie zapowiadającym sie thrillerem/horrorem. Premiera zaplanowana jest na 15 marca (również u nas) a niedługo powinna ruszyć kampania promocyjna, pierwszy opis fabuły jest nam już znany:

Matka (Lupita Nyong) i ojciec (Winston Duke) zabierają dzieci do swojego domku na plaży by spędzić spokojnie troche czasu z grupką przyjaciół (m.in Elizabeth Moss). Kiedy zapada zmrok spokojną atmosferę zastępują napięcie i chaos. Powodem tego są szokujący przybysze, którzy pojawiają się w domku bez zaproszenia. 

Czyli już całkiem wyeksplatowany i znany wszystkim schemat. "Get Out" też takie było a ostatecznie wyszedł bardzo fajny, ciekawy i zaskakująco pomysłowy film, wierze więc, że Peele znowu świetnie przerobi znany schemat i wleje w niego sporo życia, udowadniając, że jego debiut nie był dziełem przypadku. "Us" też ma być mieszanką thrillera oraz brutalnego, mrocznego horroru. W ekipie poza wymienionymi aktorami znaleźli się Anna Diop, Yayha Abdul-Mateen (gość ma szansę zrobić zawrotną kariere, pojawił się znikąd i zgarnął rolę u Peela, zagra Black Mante i jest w regularnej ekipie "Watchmen" Lindelofa), Cali Sheldon, Noelle Sheldon. 
Muzykę skomponował Michael Abels który pracował przy "Get Out", operatorem jest Mike Gioulakis. 

Czekam jeszcze na zwiastun, ale "Us" jest zdecydowanie jednym z bardziej oczekiwanych przeze mnie projektów przyszłego roku. Liczę na to, że Peele kompletnie oleje temat rasizmu i poprawności politycznej (chociaż nadal chce wierzyć, że w "Get Out" on ją krytykował, ciągle nie przeczytałem wywiadów z nim które podobno zaburzają moją teorie :P Mierzwiak chyba tak pisał). Niech nakręci coś maksymalnie odjechanego, brutalnego, klimatycznego. Najlepiej aby film w całości przypominał ostatnie 30 minut debiutu Jordana. Ekipa jest bardzo fajna więc trzymam kciuki, jest duża szansa na mocne rozpoczęcie roku. Zarówno w tym filmie jak i w "Knives Out" dopatruje sie przyszłorocznych odpowiedników "Bad Times at the El Royale" oraz "Suspirii" , obym się nie zawiódł. 

Odpowiedz
Fabuła brzmi jakbym oglądał to już kilka razy, ale wierzę że Peele podrasuje ją ponownie czymś świeżym i ciekawym. Też liczę ponownie na jakieś surrealistyczne momenty jak w przypadku "Get Out" (nie tylko w klimacie ostatniego aktu, ale i też chociażby sceny hipnozy) i masę więcej.
https://www.facebook.com/MialoBycSwiatlaKameraAkcjaAleNazwaBylaJuzUzywana/
- "Światła, kamera, akcja", czyli mój blog na FB, na którym dzielę się swoją milością do kina. Zapraszam do polubienia! ;)

Odpowiedz
Mam szczerą nadzieje, ze wątek "nieznajomych" nie będzie jakąś metaforą służącą do pokazania ważnego problemu dzisiejszego społeczeństwa a po prostu dobrą, konkretną, pokręconą historią. Nie mam nic przeciwko sporej dawce mistycyzmu na którą mocno liczę.

Odpowiedz
[Obrazek: DuTzQO8W4AAQIIC.jpg]

Odpowiedz
Wow, naprawdę świetny plakat! Mam nadzieję, że kiedyś zawiśnie na mojej ścianie obok mojej licznej kolekcji DVD ;)
- "Światła, kamera, akcja", czyli mój blog na FB, na którym dzielę się swoją milością do kina. Zapraszam do polubienia! ;)

Odpowiedz
Fajny, skojarzył mi się co prawda z meczem Quidditcha, ale po prostu w dzieciństwie za dużo się Harry'ego Pottera nacztałem i naoglądałem ;) 
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Zwiastun na święta będzie :D

Odpowiedz
Wprost nie mogę się doczekać aż ktoś kiedyś wyjaśni sekret EW, 3/4 ich ekskluzywnych zdjęć, nawet tych najprostszych, to konkretna antyreklama dla filmu (to samo tyczy się Alladyna). Naprawdę też nie rozumiem czemu jako pierwsze zapoznanie się z filmem ktokolwiek daje tak właściwie bez sensowne zdjęcia. To nie tyczy się tylko tej produkcji, ale ogólnie prawie wszystkiego co promuje EW. Bliżej temu do losowych screenów z jakieś gry niż fajnych kadrów z filmu.
A plakat był świetny :)

Odpowiedz
Zdjęcia w EW są spoko, tylko okładki do dupy :D

Odpowiedz
mirror do twittera bo macie problem z tym youtube tu :/ - https://twitter.com/UsMovie/status/1077564641830551552

Odpowiedz
Wygląda absolutnie fantastycznie (mimo, że trochę oklepanie).

Odpowiedz
Nie ma żadnego problemu z YT:

Odpowiedz
Trailer bomba! Już jestem ciekaw tego motywu z nożyczkami czy królikami.

Odpowiedz
Ciesze się, że Peele sprawia wrażenie niezainteresowanego opowiadaniem jakichś ambitnych historyjek i wygląda na to, że nakręcił po prostu "zwykły" horror. Pewnie będzie to miało jakiś wysilony morał, ale do niego będą się już dogrzebywać amerykańscy krytycy (podobnie jak to było w Get Out).

No i ten motyw z klonami jest chyba czymś dosyć świeżym, jeśli chodzi o home invasion, oby JP tutaj nie popłynął w jakąś taniochę i głupie twisty, bo ma w rękach chyba dość ciekawy koncept.

Odpowiedz
Super trailer i fajny pomysł, ciekawe w czym tkwi haczyk, wróć, twist :)

Odpowiedz
Ciekawi mnie czy to są jakieś klony klony czy może zabawa z alternatywnymi rzeczywistościami :) Zdecydowanie wolałbym drugą opcje.
Trailer w ogóle wygląda jakby Peele tym razem postawił przede wszystkim na horror i odjechane akcje i mam nadzieje, że pod tym względem zwiastun nie jest zwodniczy. T

Odpowiedz
W przeciwieństwie do powyższych.
Wygląda to tandetnie, wtórnie i nieciekawie.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Co konkretnie jest w tym tandetnego? Bo zresztą się nie wykłócam. Po prostu to jedno mnie intryguje.

Odpowiedz
(26-12-2018, 20:22)shamar napisał(a): wtórnie
Podaj w takim razie tytuł filmu w którym psycholami / prześladowcami są kopie głównych bohaterów.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon