• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Uwe Boll
[Obrazek: uweontheset_hod.jpg]

Persona ta chyba juz na stale wpisala sie do grona najgorszych rezyserow wszechczasow. Z poczatku filmy krecil tylko w Niemczech, jakze pieknie by bylo gdyby Boll pozostal w swojej ojczyznie i tylko tam oddawal ie swojej pasji, niestety ambicje dra Bolla siegaly daleko, daleko... za ocean. W USA zaczal krecic przecietne filmiki, o ktorych chyba nikt juz dzis nei pamieta [Mordercza obsesja], gdy Boll sie zasiedzial postanowil zdobyc popularnosc ekranizujac gre komputerowa House of Death, z blizej nieznanych przycyzn film z gra nie mial nic wspolnego, ale wstawiono do niego typowe dla pierwowzoru sceny z celowniczkiem. Film Bollowi sie spodobal. I tylko jemu. W ten oto sposob Boll postanowil zdobywac popularnosc krecac coraz gorsze filmy. W niewyjasnionych okolicznosciach skolowal kase na dwa filmy - Bloodrayne i Alone in The Dark. Drugi trafil do kin jako pierwszy, z nieznanych przyczyn w filmie Bola zdecydowali sie wystapic taki aktor jak Christian Slater. Srednia ocen AITD po premirze oscylowala kolo 2/10, ponownie film z gra wspolny mial tylko tytul. Zamiast tytulowej samotnosci w ciemnosci dostalismy mase bezsensownej akcji, biegajace po ekranie w calej okazalosci chinskie podrobki Aliena a nawet sceny z udzialem helikopterow, czolgow, komandosow.....
Gdy Boll gral w Bloodrayne pewnie nie zrozumial za duzo z fabuly i dopiero po zakupie prawa autorkich powiedziano mu, ze w tej grze chodzi m. in. o radosne ciemiezenie jego rodakow, gdy po kilku dniach od otrzymania tej informacji udalo mu sie wreszcie poskladac wszystkie fakty do kupy wpadl na genialny pomysl - zrobil prequel do gry [co ciekawe Rayne w filmie ma dokladnie ten sam kostium co w grze, czyzby przez kilkaset lat sie nie przebierala?]. Ponownie w nieznany sposob naklonil znane nazwiska do zagrania w swoim filmie. Moze dorwal zrobione przez paparazich zdjecia... naprawde nie wiem. Film niedlugo bedzie mial premiere, a Boll juz w tej chwili przymieza sie do krecenia w tym samym czasie CZTERECH roznych tytulow, a liczba moze wzrosnac, bo w rekawie ma prawa do jeszcze conajmniej jednej gry. Jednym z powstajacych filmow jest Dungeon Siege, w ktorym zagrac maja tacy aktorzy jak Ron Perlman, John Rhys-Davies czy Burt Reynolds. Czemu zdecydowali sie zagrac u rezysera o renomie Uwe Bolla, do tego majacego na nazwisko wlasnie Uwe Boll - ponownie nikt nie wie i zapewne tajemnica nigdy nie zostanie rozwiazana. Podobnie jak inne zagadki zwiazane z tym czlowiekiem - skad bierze pieniadze na nowe filmy*, na jakim straganie kupil sobie doktorat, czy jest wrogiem gier komputerowych i przede wszystkim CZEMU CIAGLE KRECI NOWE FILMY???!!! A moze Boll wcale nei istnieje i jest efektem jakiegos spisku producentow z Hollywood, ktorzy chca w ten sposob zdobyc wladze nad swiatem?

* wg jednej z legend, ktorymi Boll zdazyl obrosnac jest niezwykle bogaty i sam finansuje sobie fimy. Tlumaczyloby to dlaczego tak zawziecie je kreci, i czemu kreci tak zle - rezyserowanie traktuje jako hobby, nie zas jako sztuke czy zawod z ktorego czerpie pieniadze
People used to think that when someone dies,
a crow carries their soul to the land of the dead.
But sometimes... only sometimes the crow brings
that soul back to set the wrong things right.

http://www.jackson.pl/

Odpowiedz
Nie ogladalem zadnego filmu Bolla. Nie jestem gotowy by popływać w gównie. Jeszcze nie.
Miałeś przyjacielu szansę żeby nabrac troche kultury i ogłady. Nie wykorzystałeś jej, więc na tym Forum już sobie nie popiszesz. Będziesz mógł to zrobić co najwyżej w sklepie z długopisami.

No to się doczekałeś Blade. Widziałem ten post, ale że robiłem akurat co innego (ranking zagadek), to odłożyłem sprawę na później. I pewnie by Ci się znów upiekło, ale Szef jak widać jest bezwzględny. O jeden raz za dużo Blade. Moderator

Odpowiedz
No tak ten gość rzeczywiście jest tajemniczy i prawie nic o nim nie wiadomo. Jest ktoś wogóle w posiadaniu jego zdjęcia, nawet nie wiem jak wygląda wróg publiczny nr. 1. I jeszcze jedno dlaczego ciągle ekranizuje i niszczy gry komputerowe?!! Niech kupi jakiś kiepawy autorski scenariusz taniej to wyjdzie niż kupowanie licencji, a i gracze będą wdzięczni.
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
Azgaroth napisał(a):Jest ktoś wogóle w posiadaniu jego zdjęcia, nawet nie wiem jak wygląda wróg publiczny nr. 1.
Pozwoliłem sobie dodać zdjęcie na początku tematu.

Odpowiedz
przepraszam, Blade dostał Bana za "pływanie"? pytam ku przestrodze... :roll:

Odpowiedz
Genialne plany Bolla za Filmwebem

2005-08-17 11:39
Filmy w kinach i na DVD w tym samym czasie? filmwebpro to co lubię

Uwe Boll – niemiecki reżyser i producent wykonawczy, zaproponował zmianę sposobu dystrybucji filmów o małych i średnich budżetach. Nowy system miałby polegać na równoczesnej premierze filmów w kinach, na DVD i w płatnych telewizjach. Towarzyszyłaby im zmasowana kampania promocyjna i dzięki temu byłyby możliwe większe zyski, niż w tradycyjnym sposobie dystrybucji filmów.

Dodatkowe nakłady na marketing pozwoliłyby dotrzeć do większej rzeszy potencjalnych klientów i dzięki temu przychody ze sprzedaży znacząco by wzrosły.

Uwe Boll zapowiada, że jego najnowszy projekt – "BloodRayne" (film na podstawie gry wideo), będzie rozprowadzany według opisywanego modelu dystrybucji. Klienci będą mogli zdecydować czy pójść do kina, kupić film na DVD, czy może grę komputerową.

Rosnąca liczba graczy otwiera nowe możliwości dla producentów z Hollywood, którzy coraz częściej sięgają po interaktywne gry, aby przenieść je na ekrany kin. Miłośnicy gier bardzo często odwiedzają kina, aby zobaczyć swoich ulubionych bohaterów w akcji.
People used to think that when someone dies,
a crow carries their soul to the land of the dead.
But sometimes... only sometimes the crow brings
that soul back to set the wrong things right.

http://www.jackson.pl/

Odpowiedz
IMO uwe to partacz który nie zasługooje na topic osobie na tym forum ..,. !
A single pussy hair can pull a battleship through the desert

Odpowiedz
LPC napisał(a):IMO uwe to partacz który nie zasługooje na topic osobie na tym forum ..,. !

Niestety nasze Forum ostatnio nie chodzi na 'najwyzszym poziomie', tak wiec topic z Bollem pasuje tu w zasadzie jak ulal. (Taki smutny raczej dowcip...). Swoja droga - dlaczego nie mielibysmy porozmawiac o tej dosc ciekawej filmowej osobistosci? Przeciez nie mozna caly czas dyskutowac tylko o tych najzacniejszych.

Odpowiedz
Mata njusa:

http://film.onet.pl/0,0,1184670,wiadomosci.html

I tak nie wiem co to za giera, ale może kogoś zainteresuje. :)

Odpowiedz
Ale njus :P. Pisałem o tym w wakacje ;).

Jeśli chodzi o "Postal" to jest to gra w stylu "kill all".
Jej fabułę powinna Ci przyblizyć ta recenzja:
http://www.recenzje.pl/90postal.html
Obszerne i dobrze napisane Recenzje filmów znajdziesz na Filmowo.net
O filmie na poziomie - Forum filmowe - komentuj i oceniaj filmy!

Odpowiedz
Dusqmad napisał(a):Ale njus :P. Pisałem o tym w wakacje ;).
To czemuś nie dał tego w tym temacie? ;) Sprawdziłem, czy ktoś o tym tu napisał, utwierdziłem się, że nie i zapodałem wiedząc, że postać Pana UB cieszy się sporą popularnością wśród Forumowiczów. :)

Odpowiedz
romeck napisał(a):To czemuś nie dał tego w tym temacie? ;)

Bo jeszcze nie istniał :P.

Odpowiedz
Dusqmad napisał(a):
romeck napisał(a):To czemuś nie dał tego w tym temacie? ;)

Bo jeszcze nie istniał :P.
I tu jest pies pogrzebany... :)

Odpowiedz
http://gry.wp.pl/core.html?filtr=0,0&x=nowinki,10,23778

Radujcie się wszyscy, bo oto koniec apokalipsy i nastał nowy lepszy dzień :twisted: Choć właściwie przyjmuje tego niusa z miesznymi uczuciami, za mało dramatyczne jest to, że Bolla wykończyły podatki.

Odpowiedz
Azgaroth napisał(a):http://gry.wp.pl/core.html?filtr=0,0&x=nowinki,10,23778

Bardzo obiecująca wiadomość, aczkolwiek nie wiem, czy można w 100% dawać jej wiarę. Dotąd Uwe był niczym niepokonany, a tu tak nagle składa broń. Zastanawiające... A może to plotka? ;P

Odpowiedz
Mam nadzieję że za wkład w kinematografię światową zosatnie postawiony przed sądem. Mowa oczywiście o człowieku, którego dotyczy temat, a którego imienia nie chcę znać. "Alone In The Dark" - słyszałem kiedyś opinię, że filmu na podstawie tej gry nie da się zepsuć. Teraz wiemy, że wszystko jest możliwe.....niestety.

Odpowiedz
Okazuje się jednak, ze Bolek broni nie składa:

http://film.onet.pl/0,0,1219344,wiadomosci.html

Radujmy się. :twisted:

Odpowiedz
Zatkało mnie :twisted:

Odpowiedz
romeck napisał(a):Mata njusa:

http://film.onet.pl/0,0,1184670,wiadomosci.html

I tak nie wiem co to za giera, ale może kogoś zainteresuje. :)
Doprawdy nie wiem, jak oni to chcieli na ekran przenieść. Lanie do konfesjonału itd. Wiem, że nie jestem na czasie, ale rozwaliła mnie to: Boll, który jest wielkim fanem "Postal", wyobraża sobie film jako skrzyżowanie "Pulp Fiction" i "Upadku". - Cała polityczna niepoprawność i amerykańskie szaleństwo z gry zostanie wsadzone w schemat thrillera - zapowiada reżyser.. Kurde, chyba miał nieźle w czubie, jak to mówił. Ale przynajmniej tu nie mielibyśmy takich rozterek jak w przypadku "Alone in the dark" - tu nie ma czego zepsuć, bo "Postal" to gra skrajnie durna. CD Action z resztą wpisało ją na czarną listę, pamiętam komentarz, że "twórców tego czegoś powinno się pozwać za katowanie kotów" - czy czegoś w tym rodzaju.
Martwi Ludzie Poszli Nad Jezioro

Odpowiedz
I jeszcze jeden i jeszcze raz... :)

http://film.onet.pl/0,0,1225416,wiadomosci.html

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości