Venom 2 (2020)
[Obrazek: Venom-vs-Carnage-a-Battle-of-Costumes.png]

Pomyślałem, że można byłoby jednak rozdzielić tematy, jeśli nie, to stosowny moderator pstryknie palcami. Po ogromnym sukcesie kasowym Venoma (856 mln$ z całego świata przy 100 mln$ budżetu) kwestią czasu było ogłoszenie kontynuacji. Aktorzy, początkowo obrażeni na ten film czemu dawali wyraz w kampanii reklamowej, szybko zostali zmuszeni do przejrzenia papierów i zameldowania się na planie w listopadzie tego roku. Ruben Fleischer tłumaczy swoją absencję zmęczeniem ostatnich dwóch lat, gdzie praktycznie z tygodniową przerwą pracował nad pierwszym Venomem i drugim Zombielandem, ale nawet średnio zorientowany w realiach Hollywood odbiorca może dojść do wniosku, że głowa reżysera była potrzebną ofiarą po tzw. kiepskim przyjęciu artystycznym.

Padło na Andy'ego Serkisa, tego Serkisa którego Breathe z Garfieldem przeszedł bez choćby odrobiny westchnień ze strony urzeczonych widzów i którego Księgę Dżungli udało się opchnąć w czasach największej, netflixowej rozrzutności. Ciężko powiedzieć na co liczą producenci, szybka data premiery (2 października 2020) raczej nie wskazuje na chęć dopieszczenia efektów specjalnych i skorzystania z wiadomego doświadczenia reżysera przy motion, albo nawet e-motion capture, jego dotychczasowe dokonania za kamerą nie przekonują. Pewnie liczą po prostu na odrobinę gollumowego szaleństwa jakie ma w sobie ten twórca. Dotychczas nie wiadomo jak Cezar zamierza pogodzić pracę reżyserską z rolą Alfreda w powstającym w podobnym czasie Batmanie Reevesa, ale można założyć, że Venom 2 powstanie w tempie równie szybkim co pierwsza część (koniec października-koniec stycznia), czyli zdjęcia powinny zakończyć się pod koniec lutego, tak aby Serkis miał czas na wskoczenie w smoking i zbudowanie odrobiny chemii z Robertem Pattinsonem.

W obsadzie pojawią się Tom Hardy (miejmy nadzieję na tych samych dopalaczach), Woody Harrelson (miejmy nadzieję z innym fryzjerem), Michelle Williams (akurat lubię ją nawet w mało przekonujących długich włosach, niech fryzjer zostanie) i Naomie Harris (tutaj w roli obłąkanej Shriek znanej z Maximum Carnage, więc pewnie nie ma co liczyć nawet na szampon). Innych nazwisk brak nawet w plotkach, może tyle starczyło na pierwszy tydzień zdjęć.

Jest też zdjęcie z planu, przedstawiające miny pierwszych widzów kontynuacji:

[Obrazek: a67e7a2a3583bca30dbb62416e26f60b11b1fdee.jpg?mw=600]

Odpowiedz
Co do prac Serkisa - zdjęcia do Venoma mają zakończyć się w okolicach lutego, do Batmana ruszają 13 stycznia a prace post-produkcyjne Venoma 2 mają odbywać się..tuż obok planu Batmana, Serkis ma mieć więc możliwość przeskakiwania od jednej roboty do drugiej, sama rola Alfreda podobno ma nie być wielka.

Odpowiedz
O dzięki Kuba, byłem właśnie ciekaw, czy krąży jakiekolwiek wyjaśnienie tych harmonogramów.

Odpowiedz
Uwielbiam Cleytusa i mam nadzieję, że pomimo takiej kategorii wiekowej wycisną maximum jej możliwości i przynajmniej pod względem atmosfery sprawią, że Carnage będzie wybrzmiewał jako pozbawiony sumienia, socjopatyczny morderca i jeśli naprawdę chcą budować to pseudo uniwersum, bo spodziewam się na końcu filmu narodzin Toxina.

Odpowiedz
Cytat:pomimo takiej kategorii wiekowej
W komiksach w których Carnage zanotował pierwsze występy był materiał typowo PG-13 - wszystkie jego akcje w których ktoś ginął były praktycznie poza kadrem i tylko sugerowane. Spokojnie można go robić w PG-13.
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
-------------------------------------------------------------
Pisanina archiwalna - fantasy/sf

Odpowiedz
Słynne Maximum Carnage również podchodzi pod PG-13, wszystkie zgony poza kadrem, lub polegające na przebiciu szpikulcem, wyrzucaniu przez okna barów, a o zabijaniu głównie się mówi (zaznaczam, że czytałem kilka zeszytów i widziałem ze dwa wizualne streszczenia). W każdym razie podobna sprawa jak w pierwszym, kinowym Venomie (swoją drogą mam nadzieję, że przemyśleli filmowanie takich scen jak końcówka w spożywczym, nawet w PG-13 było to mocno żenujące). Nie wiem jak wygląda obecna sytuacja pana Rzezi.

Odpowiedz
Ja to wiem, jak pisałem jestem fanem Carnage'a i w większości jego występów wszelkie ostrzejsze sceny dzieją się poza kadrem, co nie zmienia faktu, że są to postacie które (szczególnie Carnage) lepiej czułyby się w wyższej kategorii, to taka sama sytuacja co z Wolverinem który dopiero w R'ce mógł pokazać się z tej strony z której PG-13 nie pozwalała.

Odpowiedz
(24-11-2019, 11:36)Szaman napisał(a): W obsadzie pojawią się Tom Hardy (miejmy nadzieję na tych samych dopalaczach), Woody Harrelson (miejmy nadzieję z innym fryzjerem), Michelle Williams (akurat lubię ją nawet w mało przekonujących długich włosach, niech fryzjer zostanie) i Naomie Harris (tutaj w roli obłąkanej Shriek znanej z Maximum Carnage, więc pewnie nie ma co liczyć nawet na szampon).
Piękne :)

Po sequelu nie spodziewam się niczego ponad to, czym była jedynka - bezbolesnym patrzydłem z fajnym Tomkiem do wyrzucenia z głowy wraz z rozpoczęciem napisów końcowych, ale tym razem też z fajnym Harrelsonem.

Odpowiedz
Ja tam ciągle żałuje, że w ogóle się za to zabrali. Hardy mógłby przeznaczyć te miesiące na kręcenie 2 sezonu Taboo a do roli Venoma powrócić w, dla przykładu, kolejnym Spider-manie :)

Odpowiedz
(24-11-2019, 14:16)Kuba napisał(a): Ja tam ciągle żałuje, że w ogóle się za to zabrali. Hardy mógłby przeznaczyć te miesiące na kręcenie 2 sezonu Taboo a do roli Venoma powrócić w, dla przykładu, kolejnym Spider-manie :)
+1

Pierwszy Venom to dla mnie porażka, a jego kasowy wynik to error w Matriksie. Rzucę okiem, tylko jeśli wyjdzie im fajny Carnage.
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
Pierwszą część widziałem tylko raz i tam gdzie był Hardy i Venom było naprawdę dobrze, ale niestety jest sporo zapychaczy w postaci byłej dziewczyny głównego bohatera i nawiedzonego szefa korpo badającego symbionty i o ile na Williams patrzyło się jeszcze ok, o tyle Ahmed był okropny... I przez te wątki nigdy nie zdobyłem się na obejrzenie go drugi raz.

Dwójkę zobaczę ze względu na Carnage'a i tego, że zagra go jeden z moich ulubionych aktorów czyli Woody, mam nadzieję, że całą uwagę skupią tym razem na Hardym i Harrelsonie.

Odpowiedz
Venom przyniósł mi dużo więcej radości od Taboo więc ja się cieszę :P

Odpowiedz
Dawno temu nauczyłem się zbywać wzruszeniem ramion informacje o angażu utalentowanych ludzi do tego typu filmów. Bo co z tego, że biorą Grahama, skoro dadzą mu pewnie jakąś arcynieciekawą rolę?

Odpowiedz
Uczesali trochę Harrelsona:

[Obrazek: carnage-venom-2-1093.jpg?q=50&fit=crop&w...=738&h=843]

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon