Ankieta: Jak oceniasz film?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

Venom (2018)
Zakładam, że musieliby w tych filmach robić jakieś bardzo drastyczne zmiany status quo, które musiałyby wpłynąć na to, co się dzieje z pajączkiem w MCU, żeby Marvel miał powody się rzucać. Ja to widzę na takiej zasadzie na jakiej np Marvel wydawał sobie jednocześnie kilka serii o pajączku (Amazing, Spectacular, Spider-Man itp), wydarzenia z każdej z nich jakoś tam się zazębiały, ale czasami odbiegały nie tylko treścią ale i klimatem - np taki McFarlane w pewnym momencie wystartował ze swoją serią, gdzie na starcie poleciał Torment (taki krwawy niby-sequel Ostatnich Łowów Kravena - jaki z tego byłby piękny film...), a potem jakieś historie z goblinami i Ghost Riderem, zdecydowanie bardziej mroczne i ciężkostrawne od standardowych historii z innych serii*. Nie miałbym nic przeciwko temu, żeby podobna sytuacja zaistniała też w filmach - MCU by sobie klepało od linijki kolejne odcinki w duchu family-friendly, a jednocześnie Pająk pojawiałby się w takim R-rated Venomie. Problem w tym, że realnie patrząc, Sony to spieprzy.

btw, kto ma prawa do Ghost Ridera? Bo o ile ta postać zaliczyła już dwa solowe faile, to jego team-up z Venomem chętnie bym zobaczył (w komiksach wychodziło to zestawienie całkiem nieźle).

EDIT:

Własnie sobie przypomniałem, że Rider skończył w serialu, czyli w sumie spuszczono go w kiblu... ugh...

* https://en.wikipedia.org/wiki/Todd_McFarlane
Cytat:Despite his acclaim as an artist, fans found McFarlane's writing to be clumsy, unsophisticated and pretentious, and questioned the wisdom of allowing him to write a new Spider-Man title the first place. At the same time, editorial had problems with the dark tone of the stories McFarlane was telling, beginning with the inaugural "Torment" storyline, which depicted a more vicious version of the reptilian villain Lizard under the control of the voodoo priestess Calypso. Future storylines such as "Masques" featured Spider-Man confronting the demonic Hobgoblin, while "Perceptions", which involved Spider-Man dealing with police corruption, child rape and murder (a hint of the work he would later do on Spawn), led some stores to refuse to stock the book, and created further tensions between McFarlane and editorial, which viewed Spider-Man an historically light-hearted character marketed to young readers
AS FOR THE GOOD NEWS... THERE'S NO FUCKIN' GOOD NEWS
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
Recenzje filmów i komiksów

Odpowiedz
(19-06-2017, 15:54)Gieferg napisał(a): Problem w tym, że realnie patrząc, Sony to spieprzy.

W tym sedno. Marvel też się pewnie tego spodziewa i wątpię żeby chciał żeby te spieprzone produkcje były włączane do MCU (mniej lub bardziej bezpośrednio). Też wolałbym żeby te serie były połączone, bo jakoś nie widzę sensu robienia filmu o Venomie bez udziału Pająka. Tym bardziej, że to pewnie zamyka drogę do pojawienia się Venoma w MCU. IMO jedyną szansą na włączenie spin-ofów, w większej lub mniejszej formie, do MCU jest ścisła współpraca Marvela z Sony i z takiego rozwiązania byłbym najbardziej zadowolony.

Odpowiedz
W sumie połączenie tego pseudo-uniwersum Sony z MCU ma sens. Nie jestem fanem ani znawcą mitologii Pająka, ale wydaje mi się, że Venoma nie da się pokazać bez Spider-mana, "Silver & Black" to już inna para kaloszy. Sądzę, że jeśli te filmy Sony będą funkcjonować oddzielnie a jedynie łączyć się crossoverowo z Spider-manem (plus w tle wspominki o innych postaciach czy wydarzeniach) to będzie to dobry ruch. Widzowie się nie pogubią, a zarówno świat Venoma jak i Spidera będzie znacznie ciekawszy kiedy się połączą :P No i tak, jakbym dostał film w którym Hardy tłucze Hollanda to bym się jarał.

Można powiedzieć, że w MCU Spider dostanie własne małe uniwersum. Podobną rzecz zdaje się może zrobić DCEU z Gackiem, o ile wszystkie około-Batmanowe filmy faktycznie powstaną, mówię o "Batgirl", "Nightwingu", "Gotham City Sirens". I dobrze, zarówno Mroczny Rycerz jak i Pająk są postaciami z gigantycznym zasobem historii i postaci i trzeba wykorzystać maksimum potencjału płynący z ich światów póki filmy superhero jeszcze przyciągają ludzi do kin.

Tylko, że....Venom z Spiderem z MCU i z....R-ką? Nierealne.

Odpowiedz
Feige w tym wywiadzie wygląda jakby nie wiedział o czym kobieta majaczy.
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
Podobno przeciwnikiem Venoma ma być Carnage. To się prosi o Rke.
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
Kolejny film z serii "walczę ze swoją złą kopią".

Odpowiedz
@Arahan

Przecież powiedzieli że to będzie horror sci-fi z kategorią R.

Odpowiedz
No to pachnie Maximum Carnage. Ktoś to pamięta? :)
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Szykowałem ładnego posta, ale Pascal już wytrzeźwiała i sprostowała swoje majaki, to tak bardziej skrótowo się odniosę do "hipotetycznego i idiotycznego pomysłu".

Gieferg napisał(a):Nie jest ani trochę.

Dla zwykłego widza to w ogóle nie będzie miało najmniejszego znaczenia, że Venom nie spotka się na ekranie z Kapitanem Ameryką

Ależ oczywiście że ten pomysł byłby pomylony, Gieferg. I nie jestem w cale pewien, czy nie miałby jakiegokolwiek znaczenia dla widzów. Sam nie wiem, może Ty jesteś starszy, przestało Ci zależeć, ja młodszy z nieco idealistycznym podejściem, albo po prostu nie lubię jak mnie robią w chuja?

Bo podsumujmy. Co zrobiło Sony i Marvel? 
Zwarli deal, żeby Sony zabiło niesmak po flopie TASM spełniło marzenia fanów i nabiło sobie kabzę $$$ na pajęczaku w MCU wzbogaciło istniejące od dawna uniwersum o kolejnego, znanego i lubianego bohatera.
Reakcja gawiedzi: Hurra! Super! Zajebioza – no normalnie czysta ekstaza tłumu.  
A ty teraz akceptujesz pomysł, przy którym Sony mogłoby stworzyć sobie odrębny twór z Hollandem i powiedzieć: Hola, hola, hola ludzie, ale to już nie jest część MCU, bo… Feige zawarł z nami gównianą umowę TAK i już.

o.O

Gieferg napisał(a):Garfield też mógłby być, ale jestem pewien, że tego nie zrobią, bo to by nie miało żadnych pozytywnych skutków pod względem finansowym.

SonnyCrockett napisał(a):Dwóch Pająków jednocześnie w kinach jest opcją głupią tylko biznesowo.

Wiem, że to zupełnie inna skala, ale DC dubluje (jednocześnie lub w bliskim okresie) wiele swoich postaci w TV i Kinie. Świat się od tego nie zawalił.

Jak mniemam Gieferg chce nam tutaj wmówić, że ludzie – również w sporej części ta sama grupa, która nie może pojąć że Batman i Iron Man to nie to samo uniwersum – nie ogarnęłaby, że jest jeden Spider-man (np. młodszy Holland) w MCU, a drugi (starszy Garfield lub 'ktokolwiek inny') w drugim, ale już na pewno pokapowaliby, że „czystko hipotetyczny Venom z Hollandem” to to drugie, poboczne uniwersum, którego wydarzenia w ogóle nie  są powiązane z solowymi Spider-manami od MCU? 

Podziwiam wiarę w ludzkość.

Bucho napisał(a):Tylko po co? MCU to moneymaker, glupota byloby sie pod to nie podpinac.

To nie byłoby głupotą. Zaledwie ‘nie pójściem na łatwiznę’. Kilka ostatnich produkcji z 3-5 lat udowodniło, że lokomotywa zwana MCU nie jest nikomu potrzebna, aby osiągnąć sukces. Liczy się przede wszystkim: dobry pomysł, jego satysfakcjonująca realizacja, świetna kampania reklamowa, albo najlepiej wszystko na raz -  „X-men: DotFP”, „Logan”, „Deadpool”.

Oczywista sprawa, że obecne Sony nie jest kompetentne, aby coś takiego zrobić i najprawdopodobniej nasz ukochany Tomasz pakuje się w niezłe szambo, ale to już temat na osobną dyskusję.

Phil napisał(a):Pytanie do Gieferga - czy Spider-Holland ze Spider-verse będzie miał takich samych kolegów i ciotkę jak Spider-Holland z MCU? :D

Pytanie pewnie bardziej dla beki, ale trafnie odzwierciedla idiotyzm umowy jaką zawarły te studia i komplikacji jakie to wszystko rodzi. :)
Bo generalnie wychodzi też na to, że najlepszym profitem jaki otrzymali z niego fani MCU jest to, że Spider-man może sobie w końcu przybić żółwika z Iron-manem i CA. Jednakże Sony nadal ma dla siebie resztę mitologii pajęczaka – z JEGO WSZYSTKIMI, NAJLEPSZYMI CZARNYMI CHARAKTERAMI – które odzierają teraz  MCUSpider-mana z tego co najciekawsze -.-

Gieferg napisał(a):Poza tym całe to serialowe szambo niby jest powiązane a dla filmów MCU kompletnie nic z tego nie wynika, bo w kinie nie uświadczymy po tym śladu - co za różnica, czy dostaniemy kolejne "uniwersum poboczne" gdy jedno już mamy?

Tyle, że Marvel ma nadal względną kontrolę nad tymi produkcjami i roztacza iluzję, że one są JEDNOŚCIĄ. Nikt tutaj nie mówi wprost: „Hej, to jest to inne uniwersum, na które mamy w*****”. A niejako tak musiałby się zachować Marvel w przypadku filmów od SONY.

Naprawdę uważasz, że Marvel strzeliłby sobie w stopę, pozwolił wrzucić Hollanda do jednego z tych spin-offów, czyli niejako dać sygnał widzom, że się pod tym podpisują, nie mieć (albo mieć minimalną) kreatywnej kontroli, a później patrzeć jak film okazuje się być gównem [nie łudźmy się, bez Hardy’ego, czy z nim, na razie na to mniej więcej się zapowiada]?

Dobra… Skończmy te nonsensowne dyskusje i zmieńmy temat.

I tak wiadomo, że Sony zwali to u podstaw i jeśli nawet połączy Venoma (i resztę postaci) ze Spider-manem, to użyje… Moralesa.

Arahan napisał(a):Podobno przeciwnikiem Venoma ma być Carnage.
Ciekawe czy casting będzie równie dobry co Venoma.
Taka luźna propozycja
zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.

Najlepszy film:
2014 - "BIRDMAN"
2015 - "MAD MAX: FURY ROAD"
2016 - "SŁUŻĄCA"
2017 - "GHOST STORY"
2018 - "SPIDER-MAN UNIWERSUM"
2019 - "TOY STORY 4"

Odpowiedz
Nie wiem,

być może.
zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.

Najlepszy film:
2014 - "BIRDMAN"
2015 - "MAD MAX: FURY ROAD"
2016 - "SŁUŻĄCA"
2017 - "GHOST STORY"
2018 - "SPIDER-MAN UNIWERSUM"
2019 - "TOY STORY 4"

Odpowiedz
No i co właściwie wyjaśnili? Że te filmy nie będą częścią MCU, a ktoś mówił, że będą?

Zombie001 napisał(a):Naprawdę uważasz, że

Naprawdę.

Odpowiedz
Czyli jednak relacja w stylu telewizyjnego MCU:
Cytat:Pascal says, “First, there is Spider-Man happily in the place where he’s supposed to be which is in the Marvel Universe. I think everything comes from that. This is the signpost, the tentpole, the signature and… the other movies that Sony’s going to make, in their relationship to this [MCU] Spider-Man, take place in this [separate Sony] world. Although you’re not going to see them in the Marvel Universe, it’s in the same reality.”

Kevin Feige backs Pascal’s comments, saying her response is “the perfect answer”. What FANDOM understands from this is that there will be no crossover in terms of character appearances between Sony’s films and Marvel’s films – despite Venom, in particular, being very closely connected to Spider-Man – but that all of the action across all of the films happens in the same “reality”. So there you are.

Odpowiedz
Wychodziłoby więc na to, że jeśli solowe filmy ze Spider-Manem są częścią MCU, to nie zobaczymy w nich tych spośród jego wrogów, którzy się pojawią w tych pozostałych filmach, ale jego samego możemy zobaczyć w tych spin-offach i tam będzie miejsce na jego spotkania z nimi.

Odpowiedz
https://www.outerplaces.com/science-fiction/item/16361-venom-comedy-zombieland-amy-pascal

Po prostu... IKSDE

Odpowiedz
No co? Chcą się podpiąć pod sukces Deadpoola.

Odpowiedz
Jakbym byl jakimś szejkiem to bym wykupił te wszystkie prawa od Sony, założył swoje studio i walnął reboota wszystkiego w pizdu.

O ile uwielbiam Zombieland, to za cholerę nie chcę Venoma w takiej konwencji.

Odpowiedz
To powinien być mocny film w Rce z ciężkim klimatem.
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
(06-07-2017, 22:43)Pelivaron napisał(a): Jakbym byl jakimś szejkiem to bym wykupił te wszystkie prawa od Sony, założył swoje studio i walnął reboota wszystkiego w pizdu.

Szczerze? Biorąc pod uwagę że lwią częścią wartości filmowej dywizji Sony jest właśnie "Spider-Man", to się bym wcale nie zdziwił że koniec końców Disney wykupi ich w całości, zamiast bawić się w jakieś umowy o użyczanie bohaterów. Te cyrki z filmami żerującymi na MCU, na pewno nie są po myśli Marvel Studios.

Odpowiedz
A te pierwsze wieści, że to ma być horror, to były wyssane z palca, czy po prostu w Sony tak często zmieniają zdanie?

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon