Własność intelektualna, piractwo, ACTA i inne takie sprawy
Swoją drogą, nie wiem czy wiecie, ale jedną z organizacji, która jest odpowiedzialna za niesławne ACTA jest właśnie jest... MPAA (wiadomo, prawa autorskie, własność intelektualna, piractwo i te tematy...).
Temat ACTA (tudzież PIPA, SOPA) jest bardzo poważny, myślę, że warto go tu poruszyć, wszak dotyczy w sumie każdego z nas.
Hail to the king, baby!

Odpowiedz
W Ameryce pod naciskiem mas zawieszono głosowanie nad tymi ustawami. A jak będzie w Euroobozie?
Ponoć Boni coś tam odradza ale... Jeśli wprowadzi to UE to i tak po ptokach.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
http://www.mg.gov.pl/node/15111 - Umowa chroni interesy europejskich przedsiębiorców. Zapobiega głównie naruszeniom własności intelektualnej, bez względu na rozmiar prowadzonej działalności gospodarczej, w szczególności w sektorach takich jak rolnictwo (...).

:)

Odpowiedz
Military: ta wzmianka o rolnictwie to nie przypadek, zapewne chodzi tu o żywność genetycznie modyfikowaną i patenty z nią związane. Aż mi się przypomniał filmik, który Indroman wrzucił w temacie o tajnych broniach III Rzeszy, gdyż była w nim o tym mowa (zdaje mi się, że o cenzurze sieci, inwigilacji etc też coś było...).

P.S. Ostatnio FBI zamknęło Megaupload, powód oficjalny - "walka z piractwem".
Hail to the king, baby!

Odpowiedz
Powód oficjalny: MU nie reagował na żądania usunięcia nielegalnych materiałów (tak jak reaguje np.Youtube, blokując filmik). Zamiast wywalić film z serwera, usuwał wskazany link - a do każdego pliku prowadziło wiele linków, więc z pozostałych można było korzystać. Nie jest to więc tak, jak chcieliby święcie oburzeni. MU mógł usuwać wskazane pliki, a ludzie wrzucaliby je drugi raz - i pewnie nadal by się to kręciło, tak jak się kręci na Youtubie.

Odpowiedz
Właśnie - ostatnie dni to zalew wszelkiej maści gromkopierdnych "nie damy sobie zamknąć ust!", "cenzurują internet!" itd. itp., a ja chciałbym, żeby ktoś dokładnie i sumiennie wyliczył, o co tak naprawdę chodzi, bo dość mam niepopartego żadnymi argumentami populizmu.
"to że gej sobie nie może wziąć ślubu to jest sprawa kościoła" - vast

Odpowiedz
Cytat:1) Czym jest ACTA?
http://nathanroach.com/what-is-acta-and-why-is-should-you-care
oraz
http://wolnemedia.net/prawo/acta-co-trzeba-wiedziec-o-antypirackim-pakcie/

1b) Czy istnieje gdzieś jej oficjalna wersja?
Jasne - http://www.mkidn.gov.pl/media/docs/20120118-wniosek_ACTA.pdf

2) Co się w ogóle dzieje w świecie, że taki młyn?
http://jestkultura.pl/2012/wojna-o-internet-czesc-pierwsza/ (długie, ale całościowe)

3) Niektóre (potencjalne) zagrożenia w formie filmiku:

4) A co na to Polska?
http://prawo.vagla.pl/node/9631

5) A czemu nic nie wiem?
Bo ACTA długo była aktem nie przedstawianym opinii publicznej.

6) Jak mogę przeciwdziałać?
Tu masz kontakty do posłów aktualnej kadencji.
http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/poslowie_okregi.xsp?SessionID=D1RJI18KA7
Znajdź swojego ulubionego i wyślij mu swoje zdanie! :)

7) Szybki know-how
http://krzysztofgonciarz.com/2012/01/acta-w-polsce/

Jeśli to uznasz, za populizm, to po prostu przeczytaj treść ACTA, lepiej nie będzie ;)

Odpowiedz
Dzięki, tekst na jestkultura.pl mi sporo rozjaśnił, podoba mi się to, że nie jest jednostronny.
Pod hasłem populizm miałem na myśli wszelkiej maści demoty i inne pierdoły, tworzone przez ludzi, którzy nie rozumieją sytuacji i powielane przez ludzi, którzy sytuacji nie rozumieją jeszcze bardziej ;). Ale chyba sobie jeszcze przeczytam całą treść ACTA, bo lubię mieć pełen obraz sytuacji.

Odpowiedz
Strona sejmu nie działa

Odpowiedz
Z punktu widzenia libertarianina tekst opublikowany na jestkultura.pl to śmieć. Kompromituje go ten fragment:

Sama idea ustawy jest całkiem słuszna ? chodzi przecież o oczyszczenie sieci z nielegalnych materiałów.

Nielegalnych w rozumieniu czyim? Ustawodawcy? Ja nie uznaję IP, więc dla mnie nie ma żadnej słusznej idei w tej ustawie. Przecież wiadomo, że rządy nie będą argumentować potrzeby wdrażania ACTA i innych podobnych dyrektyw, posługując się niesłusznymi ideami. "No wiecie, musimy to przepchnąć, bo chcemy was wszystkich udupić i kontrolować". Zamiast tego będą pierdolić o "nielegalnych" materiałach.

I jeszcze ten filmik podlinkowany przez Crevena - jak coś takiego oglądam, śmiać mi się chce.

Cytat: przez ostatnie kilka lat ACTA była negocjowana w tajemnicy przez 39 państw. Przedstawiciele tych państw nie zostali wybrani w demokratycznych wyborach.

O ja jebie - czyli gdyby zostali wybrani w demokratycznych wyborach, to negocjacje w tajemnicy byłby bardziej uzasadnione? A gdyby negocjowali oficjalnie i byli demokratycznie wybrani, to już w ogóle cacy?

Odpowiedz
(21-01-2012, 23:25)Mental napisał(a): O ja jebie - czyli gdyby zostali wybrani w demokratycznych wyborach, to negocjacje w tajemnicy byłby bardziej uzasadnione? A gdyby negocjowali oficjalnie i byli demokratycznie wybrani, to już w ogóle cacy?

Nie, ale zapominasz chyba, że to jest przekaz publicystyczny - ma trafić i zyskać poparcie jak największej rzeszy ludzi i w złym świetle postawić tych, którzy wynegocjowali ACTA. Najłatwiej jest to zrobić poprzez stwierdzenie, że paru ludzi, których Ty Drogi Obywatelu nie wybrałeś, potajemnie przegłosowało coś co ogranicza Twoją wolność (normalnie Pakt Ribbentrop-Mołotow). "Demokracja" i "wolność" to słowa wytrychy

"I think we can put our differences behind us. For science. You monster."

Odpowiedz
Wiadomo.

Po prostu mega mnie drażni jak ktoś argumentuje, że jakieś skurwysyństwo staje się mniejszym skurwysyństwem, gdy ktoś skurwysyna wybrał. Ja w ogóle nie jestem demokratą w dzisiejszym zbastaryzowanym rozumieniu tego słowa, więc tym bardziej mi gula wychodzi jak takie coś czytam ;)

Odpowiedz
To ja tylko dodam (bo akurat znalazłem dobry przykład), co miałem na myśli mówiąc o populistycznym bełkocie dla idiotów:

[Obrazek: 407099_336891076342857_210896498942316_1...1048_n.jpg]

Odpowiedz
heh, no rzeczywiście, strasznie egzaltowane to wszystko (nie damy sobie wsadzić fiuta w dupe), ale nie jest dalekie od prawdy. A prawda jest taka, że ONI chcą kontrolować sieć i chcą mieć wpływ na to, jak inni ludzie korzystają ze swojej własności. Lobby jest potężne i rozproszone. Niestety nie jest to komuna, kiedy podział na MY i ONI był klarowny i ONYCH się nienawidziło i życzyło się im śmierci.

Śmieszne jest również powoływanie sie na prawo. Że niby oni robią coś bezprawnie, że łamią prawo. Ja np. konsekwentnie staram się nie powoływać na konstytucję. Tam znajdują się zapisy, które są sprzecznie z tym, co staram się sobą reprezentować. Gdyby zapisali w niej jakieś wskazanie zegarka dobowego, to przynajmniej byłaby ona prawdziwa codziennie raz na dobę, co nie znaczy oczywiście, że miałaby jakikolwiek sens.

Ogólnie jednak popieram takie broszurki, ulotki i demoty. ONI muszą być napiętnowani - i mówię to jako libertarianin, dla którego NIE ISTNIEJE żadne usprawiedliwienie dla dyrektyw typu ACTA.

Odpowiedz
ACTA nie popieram, ale łączenie tej dyrektywy z zamknięciem MU wydaje mi się mocno szemrane. MU nie zrobiło tego, co miało zrobić, a ponoć ostrzeżeń dostawało sporo, więc ich zamknęli. A ACTA to osobna ustawa, która dopiero wejdzie w życie.
I dlatego nienawidzę takich głupich plansz "informacyjnych", w których czytającego traktuje się jak skończonego debila, nie umiejącego logicznie myśleć. Pominę już palące się świeczuszki przy nazwie MU, bo to chwyt tak tandetny, że się rzygać chce. Ale kurde, ani to informacyjne, ani obiektywne - zamiast jakiegoś sensownego tekstu pieprzenie o zamykaniu ust, łączenie słabo powiązanych ze sobą faktów (ACTA i zamknięcie MU), żeby wytworzyć w wyobraźni czytającego obraz jakiegoś wielkiego spisku itd. A potem każdy wrzuca to na swojego walla, każdy się egzaltuje, że będzie walczył w obronie swoich praw, a potem i tak gówno robi.

Anonymous to już inna sprawa, ale sorry, też zachowują się idiotycznie - ustawa jeszcze nie przeszła, więc powinno się raczej przekonywać głosujących, żeby byli na "nie". Na pewno nie uzyska się tego, blokując im strony internetowe, bo wtedy zyskują kolejny argument "za". To tak, jakby strzelić dłużnikowi w pysk, zanim po dobroci poprosi się go o oddanie kasy.

Odpowiedz
Cytat:powinno się raczej przekonywać głosujących, żeby byli na "nie".

Okazja już niedługo. Ja mieszkam setki kilosów od Wawy, ale może ktoś inny się wybierze:

http://libertarianizm.net/thread-2357-post-35018.html#pid35018

Odpowiedz
http://wiadomosci.onet.pl/raporty/atak-hakerow-na-polske/wielki-atak-hakerow-na-polske-wazne-serwisy-zablok,1,5004951,wiadomosc.html

"Prawdopodobny atak hakerów był wymierzony w najważniejsze strony administracji publicznej, które są w domenie gov.pl." - jaki prawdopodobny jak Anonimowi osobiście na swoim Twitterze opisują akcję :D

"Rzecznik rządu Paweł Graś poinformował wieczorem Informacyjną Agencję Radiową, że Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego i minister cyfryzacji MIchał Boni monitorują sytuację w związku z podejrzeniem ataku hakerskiego" - lol, jak wybuchnie wojna, minister obrony też będzie monitorował sytuację.

"Niewykluczone, że ten atak hakerów ma związek z kontrowersyjnymi regulacjami znanymi jako ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement), czyli międzynarodowym porozumieniem dotyczącym walki z naruszeniami własności intelektualnej." - niewykluczone, geniusze dziennikarstwa i desperackie próby zamiecenia problemu pod dywan.
(22-01-2012, 01:33)Motoduf napisał(a): Na pewno nie uzyska się tego, blokując im strony internetowe, bo wtedy zyskują kolejny argument "za".

Wczoraj po atakach Anonimowych i groźbach Google USA wycofała się z SOPA, więc jednak coś daje. Poza tym w mediach nie ma praktycznie nic na temat ACTA i SOPA, tylko dzięki spektakularnym akcjom można zwrócić na siebie uwagę.

www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
(22-01-2012, 02:49)Azgaroth napisał(a): Wczoraj po atakach Anonimowych i groźbach Google USA wycofała się z SOPA, więc jednak coś daje.
Wycofała się nie przez atak, tylko przez 10,000,000 podpisów pod protestem.

(22-01-2012, 02:49)Azgaroth napisał(a): Poza tym w mediach nie ma praktycznie nic na temat ACTA i SOPA, tylko dzięki spektakularnym akcjom można zwrócić na siebie uwagę.
A tu się zgadzam. Do wczoraj media praktycznie milczały, teraz nie wiem w którą stronę wszystko pójdzie, ale jestem przekonany, że już raczej nie będzie ciszy w temacie. A to już jakiś postęp.

Odpowiedz
Cytat:Wczoraj po atakach Anonimowych i groźbach Google USA wycofała się z SOPA, więc jednak coś daje.

Śmiem twierdzić, że to protest największych portali amerykańskich i pospolite wzburzenie zadziałało, a nie "terrorystyczny" atak. Taki atak daje okazję rządowi do powiedzenia "a nie mówiliśmy?" i wprowadzenia ustawy.

Cytat:Poza tym w mediach nie ma praktycznie nic na temat ACTA i SOPA, tylko dzięki spektakularnym akcjom można zwrócić na siebie uwagę.

"Internetowi terroryści atakują w proteście przeciw walce z kradzieżą własności intelektualnej" - chcesz, żeby tak przedstawiano całą sytuację? "Anonimowi" robią więcej szkody niż pożytku, a poza tym przecież to przedstawiciele opcji skrajnie lewicowej - dziwię się, że u kogoś tutaj mają poparcie.

Odpowiedz
http://www.dobreprogramy.pl/Minister-Boni-prosi-Premiera-o-nie-podpisywanie-ACTA,Aktualnosc,29893.html
http://www.dobreprogramy.pl/Wiceprzewodniczaca-KE-jest-przeciwko-SOPA,Aktualnosc,29901.html

Ja wiem czy w mediach nic nie ma? Słucham Tok FM i tam ciągle o tym wspominają, przynajmniej w tygodniu tak było.

PS. Te filmiki z Hitlerem powinny być zabronione, to było śmieszne milion lat temu.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon