Własność intelektualna, piractwo, ACTA i inne takie sprawy
Hahahaha. Fuuuuj. Winię Internet

Odpowiedz
(26-10-2018, 16:52)Mierzwiak napisał(a): Wiesz w ogóle czym jest akcja Legalna Kultura i czy zadałeś sobie trud przeczytania kto jest autorem wypowiedzi którą zacytowałem?

Dopiero co napisałeś: Udostępnieniem publicznym jest wyświetlenie filmu w publicznej telewizji lub zagranie piosenki w radiu.

Jest to kompletna bzdura która zaprzecza idei OKREŚLONEGO PRAWNIE dozwolonego użytku osobistego, który zakłada że kupiony film mogę sobie kopiować czy pożyczać rodzinie, znajomym. Według ciebie nie mogę jeśli tego filmu nie było jeszcze w telewizji LOL.

O czym ty mówisz??? Przecież jedno nie wyklucza drugiego. Możesz sobie na własny użytek korzystać i kopiować zarówno film udostępniony publicznie w telewizji, jak i taki, który jeszcze nie został udostępniony publicznie, ale kupiłeś go sobie na Blu-ray. Ty chyba masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. 

EDIT: ponawiam propozycję przeprowadzenia eksperymentu :) Jestem pewien, że sąd weźmie pod uwagę stronę, na którą się powołujesz :)

Odpowiedz
Nie dotarło więc jeszcze raz:

Cytat:Użytkownikowi, który chce skorzystać z utworu opublikowanego w Internecie może być trudno zweryfikować czy dana treść została wcześniej rozpowszechniona (czy dokonano wcześniej publicznego udostępnienia utworu za zgodą twórcy). Jednym ze sposobów na sprawdzenie czy utwór został rozpowszechniony jest sprawdzenie czy odbyła się już jego oficjalna premiera – w przypadku filmu będzie to premiera kinowa, w przypadku utworu muzycznego – wpuszczenie na rynek płyty lub singla z danym utworem, w przypadku utworu literackiego – publikacja.
http://www.legalnakultura.pl/pl/prawo-w-kulturze/zapytaj-prawnika/prawa-autorskie/273,opublikowane-a-rozpowszechnione

Twoja niezgodna z rzeczywistością definicja tego co to znaczy rozpowszechnić publicznie utwór mnie nie interesuje, więc przestań powtarzać te brednie a jeśli już koniecznie się przy tym upierasz to zacytuj opinię prawnika wskazującą że w przypadku filmu jest nim dopiero emisja telewizyjna, a nie kinowa. Ja opinię prawnika zacytowałem, twoja kolej.

Odpowiedz
Oczywiście jak napisałem, że "podatek od piractwa" jest nie tylko (w jego mniemaniu) od czystych płyt CD, których prawie nikt już nie kupuje - był zignorował wątek.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Na wasze pseudoargumenty odpowiedziałem już wcześniej i nie widzę powodu, dla którego miałbym się powtarzać. Zwłaszcza dyskusja z człowiekiem, który powołuje się na przepisy ustawy, której nie przeczytał, kompletnie mija się z sensem.

Odpowiedz
Nazywając OPINIĘ PRAWNIKA współpracującego z fundacją Legalna Kultura "pseudoargumentem" wystawiasz sobie przezabawne świadectwo, no ale to typowe dla osób które żyją w przeświadczeniu o swojej wyższości i tym że jedyną racją i prawdą są ich urojenia. A teraz wypierdalaj stąd. Do następnego multikonta :*

Odpowiedz
Eurokomunisci przegłosowali ACTA2. Oczywiście dzięki POKOmonom

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Jak widać spór o prawa autorskie do Bolka i Lolka ciągnie się i ciągnie:
http://www.bielsko.biala.pl/aktualnosci/39888/roszczenia-do-bolka-i-lolka-filmy-usunieto-z-youtube

Odpowiedz
W necie miga informacja, że ACTA2 było tylko dla odwrócenia uwagi i już przepchnęli jakąś inną cenzorską ustawę.

Odpowiedz
(07-04-2019, 00:51)shamar napisał(a): W necie miga informacja, że ACTA2 było tylko dla odwrócenia uwagi i już przepchnęli jakąś inną cenzorską ustawę.
Przecież to było oczywiste.

Enviado desde mi Mi A1 mediante Tapatalk
"Rząd nie jest dla nas rozwiązaniem, jest dla nas problemem." Ronald Reagan

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon