W poszukiwaniu filmów. Wszelakich.
Proszę o zapodanie tytułami filmów, w których mamy zagadkę, mordercę demaskowanego\ujawniającego się pod koniec filmu, gęsty klimat, a wszystko rozgrywa się głównie w jednym miejscu, na przykład na jakimś zadupiu, w hotelu, posiadłości etc. No, czyli coś w stylu Identity, Mindhunters czy ekranizacji powieści Agathy Christie, ale już nie takie Gosford Park, gdzie sama intryga jest tylko pretekstem do pokazania innych kwestii.

Odpowiedz
Co z Anime mozecie polecic? Dla laika, poza bajkami z dziecinstwa widzial tylko Akire. I ma zamiar zobaczyc GitS. Mam przy tym kilka wymagan:

1) Raczej filmy niz seriale. jak seriale to krotkie, odpada wszystko co ma kilkadziesiat, kilkaset odcinkow
2) Raczej akcja, liczylbym na jak najmniej watkow romantycznych i komediowych.
3) Reszta w sumie nie robi - rok produkcji, czy sa to roboty, samuraje czy smoki etc.

Edit:

W sumie nie musi byc koniecznie anime, moga byc inne fajne, brutalne kreskowki akcji. Tylko jakies sensowne, a nie ciagla napierdalanka.

Odpowiedz
Redline, Steamboy, Paprika, Jin-Rô, wszystko od Miyazakiego, Kowboj Bebop, Interstella 5555, Vexille.
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
Cytat:Kolejna prośba ode mnie - dobre filmy dziejące się w Szwajcarii
"Cała zima bez ognia" - dzieje się w Szwajcarii, ale tak naprawdę, może dziać się wszedzie, nic charakterystycznego dla tego kraju nie zawiera. Reż. Zgliński, Polak, mieszkajacy jakiś czas w Szwajcarii.
Cytat:. film z dużą ilością postaci kobiecych, ale nie filmy dla kobiet
"Stalowe Magnolie", Skrawki życia, "Kobieta w Berilnie"
PS. Co rozumiesz pod słowami "nie filmy dla kobiet"? Że jakieś ckliwe romanse? Wymienione filmy na pewno do nich nie należą.

Cytat:2. film o studentach, ale nie jakaś głupkowata komedia z piciem alkoholu i "zaliczaniem" dziewcząt, ani też dramat
Polecam np. "Smak życia" 1 i 2 z Durisem.
EDIT: Smak życia już zaproponowano. Najlepszy dowód, że dobry.

"Ludzie biorą mnie za intelektualistę. Chyba dlatego, że noszę okulary" /Woody Allen/

http://www.babkafilmowa.blogspot.com/

Odpowiedz
(26-07-2013, 15:07)Donia Agata napisał(a): "Stalowe Magnolie", Skrawki życia, "Kobieta w Berilnie"
PS. Co rozumiesz pod słowami "nie filmy dla kobiet"? Że jakieś ckliwe romanse? Wymienione filmy na pewno do nich nie należą.

Ale są bezsprzecznie celowane w target kobiecy :)
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Z cyklu "dbamy o czystość języka: "celowane w target" to tautologizm, poprawniej powiedzieć, że film jest targetowany w kobiety, albo jeszcze lepiej, że jego grupą docelową są kobiety :)

Odpowiedz
a coś w stylu kick ass czy red albo nawet shoot'em up. wesoła napierdalanka w przerysowanym stylu, coś takiego. jest sporo takich filmów jeszcze?

Odpowiedz
(26-07-2013, 17:04)simek napisał(a): Z cyklu "dbamy o czystość języka: "celowane w target" to tautologizm, poprawniej powiedzieć, że film jest targetowany w kobiety

Wolałem nie, bo by mnie oskarżono o molestowanie :P

@ Smackey - było coś takiego, jak The Losers, ale nie oglądałem, więc o jakości się nie wypowiem. Poza tym niesławne Ballistic: Ecks vs. Sever, Mr. & Mrs. Smith...
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Wanted - chyba bardziej przerysowanej napierdalanki nie ma.
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
Znacie jakieś dobre filmy o wikingach?

Odpowiedz
"13 wojownik" zawsze mi się podobał. Ale tak naprawdę dowalonego do pieca filmu o Wikingach jeszcze nie nakręcono.

Odpowiedz
(26-07-2013, 20:22)military napisał(a): Znacie jakieś dobre filmy o wikingach?
Filmu nie, ale tegoroczny serial "The Vikings" jest całkiem niezły.

Odpowiedz
Poszukuję filmów z policjantami-ćpunami/alkoholikami/dziwkarzami(może być wszystko na raz :)) w roli głównej. Coś jak "Złe Poruczniki" z Keitelem i Cagem, albo "Tightrope" z Eastwoodem.

Odpowiedz
Rampart, Snake Eyes, Leon, Training Day - tak pierwsze z pamięci.

Odpowiedz
Cruising oczywiscie!

Odpowiedz
Wszystko poza Snake Eyes widziałem. Dodaję do listy "must see" i czekam na więcej propozycji.:)

Odpowiedz
Touch of Evil.

Odpowiedz
Szukam czegoś niezapomnianego, jako 1000 pozycję ocenioną na filmwebie. "Kac Wawa" się nada, czy macie w zanadrzu coś jeszcze bardziej sytego?
"Byłem królem traktorzystów przy wyrębie lasu na cały Oregon i sąsiednie stany, a królem szulerów od powrotu z Korei i nawet królem opielaczy groszku na farmie w Pendleton - więc pomyślałem sobie, że skoro już mam być wariatem, to też muszę być pierwszym i najlepszym." Randle McMurphy

Odpowiedz
http://www.filmweb.pl/film/1000+g%C5%82os%C3%B3w-2009-547915
:P

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon