W poszukiwaniu filmów. Wszelakich.
Dorzuciłbym "The Killing of a Chinese Bookie" i "The Driver" Hilla.

Odpowiedz
Szukam filmów w stylu polskiego "Lejdis" tylko dobrych. Nie wiem jak to lepiej opisac :D Chodzi o to, zeby bohaterkami byly kobiety - jakies przyjaciolki - i ich zycie. Raczej w luzniejszej komediowej czy komediowo-obyczajowej formie, nie jakies dramaty raczej, choc jak ktos zna jakies dobre to tez poprosze. Ktoś cos? ;)
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Stalowe Magnolie. Wydaje mi się, że to klasyk tego typu kina.

Poza tym "Seks w wielkim mieście oraz "Girls" chyba wyczerpują temat. :) Przynajmniej takie odnoszę wrazenie, oglądałem na wyrywki.

Odpowiedz
Friends with Money.
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
(26-11-2019, 16:06)nawrocki napisał(a): Poza tym "Seks w wielkim mieście oraz "Girls" chyba wyczerpują temat. :) Przynajmniej takie odnoszę wrazenie, oglądałem na wyrywki.
Tak, ale chcialem cos raczej zamknietego, nie serialowego. Skondensowana historie.

Szczegolnie interesuja mnie jakies takie bardziej kameralne rzeczy. Wlasnie nie moge dorwac Lejdis, zeby sobie przypomniec, ale bardzo dobrym wzorem bylby polski Testosteron w wersji damskiej :D
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Zamiłowanie do filmów zaszczepił mi mój ojciec, pamiętam wizyty w salonach VHS za gówniaka i całe ściany kolorowych okładek, które rozbudzały wyobraźnię i pozwalały "dotknąć" Zachodu. Pierwsze filmy jakie wtedy razem z nim obejrzałem to było bodajże Blues Brothers, Speed i Super Mario Bros. Telewizja już niby była, ale magnetowidy, przewijanie kaset i możliwość wyboru filmu który się chciało, to było zupełnie inne doświadczenie.

Z ojcem do tej pory 50% rozmowy to jest omówienie najnowszych premier, wspominki o ikonach kina, które odeszły itp. Starszy ma zaawansowanego raka z przerzutami i ostatnio złapał fazę na filmy spokojne i pogodne, ogólnie pozytywne. Jak chciałem żeby obejrzał Suburrę, to mówi, że takie filmy go teraz męczą. Podobała mu się Prawdziwa historia z Hopkinsem, szukam filmów w tym stylu, czyli coś gdzie pojawiają się problemy, ale bohater zawsze wychodzi z nich obronną ręką i wszystko układa się dobrze. Przychodzą wam do głowy jakieś tytuły?

Odpowiedz
"Nietykalni" z 2011? ;)
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
Jakieś niezłe filmy o konkwiście? Nic nie przychodzi mi do głowy oprócz kilku filmów raczej o wyprawie Kolumba, no i Apocalypto które z tematem ma wspólne tylko ostatnie ujęcie, a przecież to jest tak epicka historia że filmów powinno być na pęczki.

Odpowiedz
Aguirre Herzoga to pierwsze, co przychodzi mi na myśl, poza tym faktycznie temat mocno niewykorzystany przez kino. Jak przez mgłę kojarzę też, że w "Żródle" Aronofsky'ego był wątek konkwisty, ale raczej marginalny wobec całości.

Odpowiedz
szukanie nie boli
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Mefi, na tej zasadzie, to możnaby zamknąć forum, bo przecież recenzje, trailery i wiadomości każdy może sobie znaleźć na jednej z miliona stron o takiej tematyce :P
Wyobraź sobie, że nie mam czasu oglądać każdego filmu z wklejone przez Ciebie listy, zwłaszcza, że niektóre wcale nie są o konkwiście. Nie możesz napisać na przykład ile z nich widziałeś i które są godne polecenia?

Odpowiedz
(20-01-2020, 19:54)simek napisał(a): Nie możesz napisać na przykład ile z nich widziałeś i które są godne polecenia?

Spytałeś, to zarzuciłem linkiem - jak widzisz większość tam to nisza hiszpańska, a z tej nic nie znam, więc musisz kierować się ocenami i opiniami tam zamieszczonymi. Bo pierwsze trzy podejrzewam znasz.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon