Ankieta: Jak oceniasz Warcraft?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

Warcraft (2016) reż. Duncan Jones
Pierwsza fota z planu.

Niewiele widać, ale to w tle, to prawdopodobnie sala tronowa w Stormwind

zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.

Najlepszy film:
2014 - "BIRDMAN"
2015 - "MAD MAX: FURY ROAD"
2016 - "SŁUŻĄCA"
2017 - "GHOST STORY"
2018 - "SPIDER-MAN UNIWERSUM"
2019 - "TOY STORY 4"

Odpowiedz
Pierwsze zdjęcia rekwizytów. Jak można było się spodziewać, utrzymane w over-the-top, "chainmaille bikini", lekko kiczowatym stylu Warcrafta. Stylu, którego nawet lubię, bo ta cukierkowata fantastyka, potrafi działać jako czysty eye-candy, jeżeli nie ma się nic przeciw takim klimatom, ale boję się trochę, że w realu będzie trącić nieco myszką. Bo to kreskówkowe przerysowanie i przejaskrawienie Warcrafta, pasuje do świata animacji i gier, ale już w filmie aktorskim, te tandetne miecze i gigantyczne naramienniki nałożone na żywych ludzi, mogą wypaść średnio. Duncan Jones, ma jednak jakieś tam pokłady zaufania i dobrej myśli u mnie, więc trzymam kciuki.

[Obrazek: Warcraft-Weapons.jpg]
[Obrazek: Warcraft-hammer.jpg]
[Obrazek: Warcraft-sword-2.jpg]
[Obrazek: Warcraft-sword-1.jpg]
[Obrazek: Warcraft-Shield.jpg]
Fuck the cavalry and the committee that recieves 'em.

Odpowiedz
płytowe bikini i kolczugobikini rządzi, najwyższy czas, żeby to ktoś przeniósł na ekran. Takoż rządzą cutscenki blizzarda i już dawno ktoś to powinien przerobić na zajebisty film. Nie mam tylko pewności, czy od razu rzucanie się na film aktorski to nie jest lekka przesada, zobaczymy, ale moim zdaniem powinien być wysyp wysokobudżetowych pełnometrażowych animacji w blizzardowym stylu.
For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odpowiedz
(24-07-2014, 06:51)Proteus napisał(a): Pierwsze zdjęcia rekwizytów. Jak można było się spodziewać, utrzymane w over-the-top, "chainmaille bikini", lekko kiczowatym stylu Warcrafta. Stylu, którego nawet lubię, bo ta cukierkowata fantastyka, potrafi działać jako czysty eye-candy, jeżeli nie ma się nic przeciw takim klimatom, ale boję się trochę, że w realu będzie trącić nieco myszką.

Nie no, w takim Conanie, gdzie mamy do czynienia z podobnej maści mieczami chociażby działało ok. Wszystko zależy od tego, jak to się pokaże - wszak już drugi Conan i tym bardziej Red Sonja to tandeta straszna, a aktorzy i rekwizyty te same przecież :)
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Wiesz, Conana też czasem oskarża się o pewną taniość czy przerysowanie w stylu jarmarcznego fantasy z tamtego okresu. Przy czym w Conanie ze Szwarcym to wszystko działało, bo ten film jednak całościowo miał pewną surowość i gritiness w kolorystyce i ogólnym stylu. Podejrzewam, że w Warcarfcie może być na odwrót i wszystko będzie maksymalnie przejaskrawione i kolorowe, co wygląda dobrze w animacji, w realu już nie musi. Nawet Conan nie nosił miecza, którego rękojeść wygląda, jakby miała pociąć trzymającą go łapę.

Ale tak jak pisałem, jestem dobrej myśli. Wolałbym animację, ale wydaje się, że Duncan wie co robi. Dam mu kredyt zaufania.

Odpowiedz
Duncan może i wie. Pytanie czy producenci też wiedzą ;)

Odpowiedz
To jest bardzo dobre pytanie Drogi Mefisto. :) Ja sam nie wiem jeszcze jak film ma wyglądać, ale jakby co wiem jakiej muzyki chciałbym w nim usłyszeć i chyba znalazłem odpowiedniego kompozytora. Od dłuższego czasu katuję "Colin Frake on Fire Mountain" Two Steps From Hell i pod względem brzmienia i klimatu, taka muzyka mogłaby się znaleźć w filmie Duncana Jonesa:

/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Dobrze że zlinkowałeś bo już namierzyłem playlistę. Do tej pory trenowałem ten jeden kawałek, który mi podlinkowałe, czas na cały album.

A co do rekwizytów, to jestem optymistyczny, bo trudno żeby to był Warcraft bez barokowego stylu no i foty rekwizytów z konwentu a ich wygląd w filmie to tak odległe rzeczy, że IMO jest obiecująco.

Odpowiedz
Był i teaser:

http://www.slashfilm.com/warcraft-teaser-trailer-comic-con-2014/

Odpowiedz
Jak już nakręcone i gotowe na tyle, żeby dać teaser... to po co im półtora roku jeszcze?

Odpowiedz
Cytat:He wanted to show footage, especially because filming was complete, but he described the process like making Lord of the Rings and Avatar at the same time. Nothing was totally ready. But still, he had a little something.
Ciekawi mnie jaki to ma budżet. Szczerze mówiąc, mimo popularności marki, nie wydaje mi się, żeby to był stuprocentowy boxoffice'owy pewniak i na miejscu studia nie ryzykowałbym wydania na ten film więcej niż 150 mln.

Odpowiedz
Nie podano jaki to będzie miało budżet. Kiedyś chyba mówiono, że ma się zmieścić w 150 mln, ale wątpię czy to się uda. Zwłaszcza, że Duncan przepisał scenariusz i dał większe pole do popisu orkom, które będą robione w CGI.

Legendary na 'roboty napierdzielające wielkie stwory" Del Toro wyłożyło 190 Mln, więc nie zdziwię się jeśli na "Warcrafta" pójdzie tyle samo, albo i więcej. W końcu Warcraft to jakaś marka, a film mógłby spokojnie wypełnić lukę po tym jak Jackson zakończy "Hobbita"

Edit.

jeden z concept-artów do filmu

[Obrazek: BtgpdDECYAE_MIz.jpg]

zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.

Najlepszy film:
2014 - "BIRDMAN"
2015 - "MAD MAX: FURY ROAD"
2016 - "SŁUŻĄCA"
2017 - "GHOST STORY"
2018 - "SPIDER-MAN UNIWERSUM"
2019 - "TOY STORY 4"

Odpowiedz
Jestem graczem WoWa około 10 lat. Dopiero tutaj dowiedziałem się o tym filmie. Mam nadzieję, że będzie to coś wspaniałego i jest na co czekać. Szkoda, że aż 2 lata....

Odpowiedz
Do 2016 roku jeszcze sporo czasu, więc zawsze mogą jeszcze rejectować, ale jakby co to na razie kompozytorem do filmowego Warcrafta został Ramin Djawadi.

Ramin Djawadi skomponuje muzykę do Warcrafta Duncana Jonesa
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Po prostu: run for your life!

Odpowiedz
Djawadi w odróżnieniu od całej masy innych kompozytorów robi muzykę, którą pamięam po seansie (Iron Man, Pacific Rim, Clash of The Titans), także jak dla mnie bardzo dobra wiadomość.
AS FOR THE GOOD NEWS... THERE'S NO FUCKIN' GOOD NEWS
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
Recenzje filmów i komiksów

Odpowiedz
Wiadomo że Djawadi to nie Zimmer, Horner, Shore albo Newton Howard, ale to solidny rzemieślnik i uczeń Zimmera.

Muzykę do Gry o Tron robi bardzo dobrą, Starcie Tytanów ma parę świetnych utworów...

Nie spodziewałbym się po Warcrafcie dzieła pokroju Władcy Pierścieni nawet pomimo tego że Blizzard akurat słynął z fantastycznych przerywników filmowych. Jednak co innego ekranizacja "biblii" fantasy a co innego adaptacja gry komputerowej bynajmniej nie słynącej z fabuły...

Nie potrzeba więc od razu celować w Shore'a czy Zimmera, Djawadi powinien spokojnie wystarczyć.
You can't reason someone out of a position, they didn't reason themselves into.

Odpowiedz
Shore przy ostatnim Hobbicie dał dupy, zero pamiętnych kawałków. Z kolei Zimmera jest wszędzie pełno. Gdyby mi dali tych trzech do wyboru, bez wahania wybrałbym Djawadiego.

Odpowiedz
Gieferg napisał(a):Shore przy ostatnim Hobbicie dał dupy, zero pamiętnych kawałków.

Ekhm, motyw przewodni Smauga? "Liar and a thief" chociażby?
Toć to rewelka.

Poza tym faktycznie niemal same randomowe kawałki nie pozostające w pamięci.

A Zimmera jest poniekąd tak dużo bo podpisuje się pod masą soundtracków, do których np zrobił jeden kawałek, albo nad którymi tylko sprawował pieczę. Bo nazwisko Zimmer przyciągnie więcej ludzi niż "współ"twórca soundtracku albo któryś tam z jego uczniów.

Osobiście też do Warcrafta wybrałbym Djawadiego - klimat jego muzyki do takiego filmu będzie pasował. Ot, epicka muzyka do walki i typowo fantasy motyw przewodni. W takich klimatach się najlepiej sprawuje vide Gra o Tron czy Starcie Tytanów. Zimmer to by pewnie przedramatyzował z utworem bardziej pasującym do szekspirowskiej tragedii, zrobił 50 wariację "Am i not merciful" albo motywu z "Cienkiej czerwonej linii" (kojarzonej bardziej jako "Time" z Incepcji), a muzyka do walki byłaby zbyt artystyczna albo zbyt wesoło-skoczna zamiast typowej epy.

Nadal to genialny kompozytor ale nie na tego typu filmy.
You can't reason someone out of a position, they didn't reason themselves into.

Odpowiedz
Cytat:Ekhm, motyw przewodni Smauga? "Liar and a thief" chociażby?
Toć to rewelka.

Niestety nie pamiętam nic z muzyki z tego filmu poza piosenką z napisów.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości