Watchmen (2009) reż. Zack Snyder
"Watchmen" nie parodiuje stylu rysowania, a sam komiks nie jest parodią. Zresztą, co to za problem stworzyć parodię? :)

Nie do końca rozumiem o co chodzi z kreskowanymi cieniami ale masz tutaj kilka stron z pierwszego numeru "Watchmen" i zobacz jak to wygląda.

str 5
str 6
str 7
str 8
str 9
str 10
str 11
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Wygląda jak na mój gust przeciętnie (gdzie tam Amerykanom do Rosińskiego :) ), a cienie mam na myśli takie:

[Obrazek: drzanefq5.jpg]

Odpowiedz
military napisał(a):Wygląda jak na mój gust przeciętnie (gdzie tam Amerykanom do Rosińskiego :) )
Skoro tak uważasz. W takim razie cieszę się, że Gibbons jest brytyjczykiem. :)

Cytat:a cienie mam na myśli takie:

[Obrazek: drzanefq5.jpg]
Ale to raczej nie sa cienie. Bardziej zmarszczki.

Jeżeli zaś chodzi o "kreskowane cienie" w komiksach to poprosu zabieg przedstawiający "jaśniejsze cienie". W zwykłych rysunkach też jest to stosowane. Zresztą Rosiński tez to stosuje: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/4/45/Rosinskithorgal.jpg

Odpowiedz
Brytyjczyk... Cóż, prawdopodobnie jedyny brytyjski komiks jaki znam to Sędzia Dredd (i fragmentarycznie Pulp Science Fiction, czy jak to szło), więc się nie wypowiem. :)

Odpowiedz
To tak dla ciekawostki dodam, że scenarzysta, Alan Moore (twórca m.in. "V for Vendetta", "The League of Extraordinary Gentlemen" oraz "From Hell", Johna Constantine oraz Swamp Thinga) to także brytyjczyk. Brytyjczycy zrobili najlepszy komiks o superbohaterach. :)

Odpowiedz
Abstrahując od idiotycznego pieprzenia kto ma gejowskie kostiumy a kto nie (swoja droga nie wiedziałem, ze geje mają jakąś specjalną, znacznie odbiegającą od standardów modę) powiedzieć muszę, że filmu tego nigdy nie chciałem i nie chcę nadal.

Strażnicy to jedno z nielicznych dzieł spełnionych, idealnych w zasadzie wspinających się na wyżyny komiksu amerykańskiego. To się nie nadaje do ekranizacji i basta
People used to think that when someone dies,
a crow carries their soul to the land of the dead.
But sometimes... only sometimes the crow brings
that soul back to set the wrong things right.

http://www.jackson.pl/

Odpowiedz
Do ekranizacji to moze sie nadaje, ale na pewno nie przez Snydera.
Co do potencjalnych rezyserow, ja slyszalem takze o kandydaturze Finchera. On moglby z tego zrobic naprawde cos. No ale to w koncu Fincher, wiec zadne to odkrycie. ;)

Przy okazji: we wstepniaku jest blad - Paul Greengrass, nie Peter Greengrass. Peter to Greenaway. ;)

Odpowiedz
Jakuzzi napisał(a):Do ekranizacji to moze sie nadaje, ale na pewno nie przez Snydera.
Co do potencjalnych rezyserow, ja slyszalem takze o kandydaturze Finchera. On moglby z tego zrobic naprawde cos. No ale to w koncu Fincher, wiec zadne to odkrycie. ;)
Ja jestem ciekaw jakby wyglądała wersja Gilliama, jakby ten zdecydował się to kręcić. Jeśli o Finchera to niedawno dowiedziałem się, że był jednym z kandydatów na reżysera Spider-Mana. :)

Poczekamy do pierwszego trailera.

Cytat:
Przy okazji: we wstepniaku jest blad - Paul Greengrass, nie Peter Greengrass. Peter to Greenaway. ;)
Ok, poprawione. :)

Odpowiedz
chyba znamy odtwórcę roli Rorschacha:
http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=38544
get ready for suprise...

Odpowiedz
Dr_Bakier napisał(a):chyba znamy odtwórcę roli Rorschacha:
http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=38544
A jednak wyglada na to, że plotki okazały się prawdziwe. Zobaczymy, pasuje, ma troche przerażający wygląd. ;-)

Odpowiedz
Patrick Wilson z którym producenci rozmawiają na temat roli Nocnego Puchacza (Nite Owla) powiedział: "Nie wiem czy mogę o tym mówić... Potwierdzali to na wielu stronach, powiem tylko... To znaczy, mógłbym mówić co chce, bo nikt nie prosił mnie o milczenie. To z szacunku dla nich, próbujących zatrudnić całą resztę zanim ja się wygadam ale to bardzo fajne. To ekscytujące."

Plotki, że Keanu Reeves nie chciał roli Dr. Manhattana nie są do końca prawdziwe - chciał za dużo pieniędzy. Zamiast niego producenci podobno rozmawiają z Jasonem Patriciem [link] który zastąpił Reevesa już w "Speed 2". Chodzą także plotki, że były Punisher, Thomas Jane, jest jednym z kandydatów do roli Komedianta.

Zdjecia zaczynają się we wrześniu.

Odpowiedz
Wilson troche za mlody jest na Owla. No chyba ze make-up..

Odpowiedz
Zgadzam się, może faktycznie go "podmejkapują". Moim idealnym typem (wśród tych znanych aktorów) jest ciągle John Cusack. Odpowiedni wiek, podobny z wygladu...

[Obrazek: 38m.jpg]

[Obrazek: JohnCusack_Vespa_733718_400.jpg]

Odpowiedz
Ze stopklatki:

Cytat:Zgodnie z zapowiedziami firma Warner Bros. w trakcie tegorocznego konwentu Comic-Con podała oficjalną obsadę kinowej wersji komiksu "Strażnicy" (Watchmen). W ten sam sposób potwierdzono udział aktorów, których nazwiska pojawiały się w mediach w ostatnich tygodniach.

W obsadzie "Strażników" znajdują się więc: Billy Crudup jako Dr Manhattan [więcej >>>], Patrick Wilson jako Nocny Puchacz [więcej >>>], Matthew Goode jako Ozymandias [więcej >>>], Jeffrey Dean Morgan jako Komediant, Jackie Earle Haley jako Rorschach [więcej >>>] i Malin Akerman jako Sally Jupiter

A teraz śmieszniej:

Cytat:Za kinową wersję "Strażników" odpowiadać będzie Zach Snyder, który w tym roku zebrał znakomite recenzje dzięki ekranizacji "300". "Strażnicy" nakręceni zostaną tą samą techniką co historia dzielnych Spartan.

Odpowiedz
cieszę się, że zabiera się Snyder, ale to zupełnie inne komiksy. powiedziałbym nawet, że "Strażnicy" są dość kameralną opowieścią, która jest fabularnie intrygująca, a nie oczojebna. nie wiem, w którym momencie ma być CGI podobne do tych z "300"...

Odpowiedz
military napisał(a):Ze stopklatki:

Cytat:Zgodnie z zapowiedziami firma Warner Bros. w trakcie tegorocznego konwentu Comic-Con podała oficjalną obsadę kinowej wersji komiksu "Strażnicy" (Watchmen). W ten sam sposób potwierdzono udział aktorów, których nazwiska pojawiały się w mediach w ostatnich tygodniach.

W obsadzie "Strażników" znajdują się więc: Billy Crudup jako Dr Manhattan [więcej >>>], Patrick Wilson jako Nocny Puchacz [więcej >>>], Matthew Goode jako Ozymandias [więcej >>>], Jeffrey Dean Morgan jako Komediant, Jackie Earle Haley jako Rorschach [więcej >>>] i Malin Akerman jako Sally Jupiter
Obsada jest dobra, nie licząc absolutnie beznadziejnego Veidta. No i dziwny wybór Komedianta. Akerman z wyglądu może być, ale nie wiem jak u niej z aktorstwem.

Aha, ta obsada nie jest pewna. Dopiero zaczynają się ich przesłuchania także może ktoś pójdzie po rozum do głowy i zmieni Veidta (i Blake'a).

Cytat:A teraz śmieszniej:

Cytat:Za kinową wersję "Strażników" odpowiadać będzie Zach Snyder, który w tym roku zebrał znakomite recenzje dzięki ekranizacji "300". "Strażnicy" nakręceni zostaną tą samą techniką co historia dzielnych Spartan.
Hę? Śmieszniej, że zebrał dobre recenzje, czy śmieszniej bo będą używane podobne techniki? Bo jeżeli o techniki chodzi to pisalem o tym już na początku tematu. Snyder mówił, że techniki z "300" będzie używał przy robieniu Marsa, Antarktydy, Pirackiej Opowieści i możliwe, że Wietnamu.

Cytat:powiedziałbym nawet, że "Strażnicy" są dość kameralną opowieścią, która jest fabularnie intrygująca, a nie oczojebna. nie wiem, w którym momencie ma być CGI podobne do tych z "300"...
Mars, Piracka Opowieść, Antarktyda, może Wietnam. W każdym razie, Snyder mówił, że według niego to bardziej "art film" niż film akcji (co jest oczywiste, ale dobrze że to zauważyl). Poczekamy na pierwsze zwiastuny.

Odpowiedz
Po pierwsze, 300 zebrał raczej słabawe recenzje, a jego slo-mo jest do dziś wyśmiewane. :)

Zaś technika wykorzystana przy 300 to technika nie do robienia art filmów, tylko cholernie sztucznych, drętwych, wewnątrzstudyjnych, kiczowatych, nierealistych filmideł. :) Jej użycie musi mieć jakiś cel, a robienie filmu, jak piszesz, o Marsie czy Wietnamie w ten sposób, to ewidentna głupota. Jakby nie mogli naprawdę znaleźć pleneru ze skałami czy dżunglą...

Snyder ma u mnie wielkiego plusa za remake Dawn of the Dead, ale 300 to moim zdaniem coś żenującego. Za pierwszym razem ledwo wytrwałem do końca, drugiego razu nie było, bo nie przetrwałbym tych dwóch godzin w slow motion.

Odpowiedz
military napisał(a):Po pierwsze, 300 zebrał raczej słabawe recenzje, a jego slo-mo jest do dziś wyśmiewane. :)
No nie wiem - na Rotten Tomatoes ma 196 recenzji, z czego 120 jest pozytywnych.

Odpowiedz
Hmm, dziwne, gdzie nie czytałem, zawsze narzekali... No ale ok, wierzę że jednak się ludziom podobał - choć mnie to bardzo dziwi, szczególnie w przypadku krytyków.

Odpowiedz
Czemu jak komus sie cos nie podoba to ktos inny wyjezdza z recenzjami obcych ludzi zza oceanu i pokazuje 'pacz a ta banda ludzi, ktorych nigdy w zyciu nie poznasz osobiscie, twierdzi inaczej!'
Who gives a fuck. Chocby film sie podobal calemu swiatu to jak mi sie nie bedzie podobal to i tak nie bedzie mi sie podobal. I 120 czy miliard pozytywnych ocen tego nie zmieni.
No ale ja sie nie znam przeciez...
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon