Watchmen (2009) reż. Zack Snyder
Crov napisał(a):Bo jest niejako wzorowany na Batmanie...?

Nawet jesli, to w komiksie udalo sie przeciez uniknac tak wyraznych podobienstw w ałtficie.

Odpowiedz
Czy ja wiem? Ten filmowy faktycznie bardziej przypomina Batmana, ale tamten różnił się właściwie tylko od barków w górę, przede wszystkim tym kapturem.

Tak czy siak, ja tam od poczatku w komiksie brałem go za odpowiednika Batmana (poza charakterem oczywiście), także takie podobieństwo jakoś mnie szczególnie nie razi. Są gorsze rzeczy w tym kostiumie. :)
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
http://www.superherohype.com/news/watchmennews.php?id=7032

Video-journal.

Odpowiedz
http://www.filmweb.pl/Zack+Snyder+ujawnia+zdj%C4%99cie+%22Stra%C5%BCnik%C3%B3w%22,News,id=43446

Wyglada jak zdjecie z przebierankowego sylwestra w akademiku. :)

Odpowiedz
Nie w akademiku, tylko u Adiego w Raciborzu. 8)

Odpowiedz
Jakuzzi napisał(a):Wyglada jak zdjecie z przebierankowego sylwestra w akademiku. :)
To akurat zdjęcie jest jeszcze spoko. Przypominam, że to zdjęcie z okresu II Wojny Światowej, pierwszego pojawienia się superbohaterów na ziemi. Oczywistym jest więc, że ich wygląd koresponduje z okresem w jakim zrobiono zdjęcie. Z drugiej strony, jeżeli Snyder zdecyduje się na retrospekcje, to efekt obserwowania aktorów chodzących w takich wdziankach może być mocno komiczny. No nic, zobaczymy... :)

Odpowiedz
Tyler Durden napisał(a):Przypominam, że to zdjęcie z okresu II Wojny Światowej, pierwszego pojawienia się superbohaterów na ziemi.

Dzieki, Tyler. Naprawde nie wpadlem na to widzac wielki napis 1940 za plecami pozujacych do zdjecia herosow. ;)

Odpowiedz
Świetne jest to zdjęcie, chociaż Hooded Justice powinien wygldąca mniej kiczowato. Śmieszne są te komentarze na filmwebie, w których ludzie naprawdę nie wiedzą, jaki to będzie film (a przynajmniej: jaki powinien). Będzie szok, bo trailer też złożą pewnie, co by wyglądał jak akcyjniak i będzie buczenie ludu na filmwebie. :)

Odpowiedz
Brawo Zack. Chyba jednak nie będę musiał się wstydzić, że oglądam marną ekranizację dzieła geniusza. Te stroje mają być do bólu tandetne i kiczowate, bo tak wyglądali superhiroł w tamtych czasach(poczytajcie o starych komiksach superbohaterskich z USA).

Cytat:Z drugiej strony, jeżeli Snyder zdecyduje się na retrospekcje, to efekt obserwowania aktorów chodzących w takich wdziankach może być mocno komiczny. No nic, zobaczymy...
Jeżeli Snyder zdecyduje się na wierną ekranizację to uwierz mi - dla całej historii te wdzianka akurat będą najmniej wazne.

Ktoś wie jak to będzie w końcu z tym komiksem o piratach?

Odpowiedz
Strummer napisał(a):Te stroje mają być do bólu tandetne i kiczowate, bo tak wyglądali superhiroł w tamtych czasach(poczytajcie o starych komiksach superbohaterskich z USA).

Dzieki za tego hinta. ;)

Odpowiedz
Mów mi człowiek-FAQ. :)

Odpowiedz
Żeby jeszcze Snyder wykrzesał z tego emocje. Co mi po wiernie odtworzonych kadrach z komiksu jak w 300, skoro zimne to jak bryła lodu.

Odpowiedz
Tyle, że w samym, oryginalnym, "300" nie ma jakichś większych emocji. Komiks to też rozpierducha, tyle że może z trochę większą głębią i mniejszą ilością idiotyzmów (tj. żadnych potworów).

W "Watchmen" już tych emocji jest wiele, pytanie tylko czy uda się scenarzyście i reżyserowi to ogarnąć. Szkodaby było, gdyby to spłycili.

Odpowiedz
Uwielbiam oryginał i jestem tylko ciekaw jak oni chcą to wszystko upchnąć w dwugodzinnym filmie, bo ten cały Snyder powiedział, że film będzie mniej więcej tyle trwał, a z kolei gdzie indziej powiedział też, że chce być wierny oryginałowi, jak tylko się da. Jakoś mi się to wszystko nie klei.

Odpowiedz
No jasne, Snyder drań, jakby chciał być wierny oryginałowi to by powiedział, że dziesięcio godzinny film robi, a nie kurde bele!

Wierny oryginałowi =/= przeniesienie kadru w kadr, tekst w tekst.

Odpowiedz
Poza tym nie dwie a trzy godziny ma trwać film. Przynajmniej z tego co słyszałem. No i nie będzie wątku z czytaniem komiksu (robią o tym osobny film, który zostanie wcielony do filmu w jakimś Ultimate Edition...)
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
To ja chyba mam coś ze słuchem, bo widziałem wywiad ze Snyderem, w którym mówi, że film będzie trwał dwie godziny. Nie żebym był jednym z tych ludzi, którzy mówią, że musi być to odzwierciedlenie komiksu kadr w kadr. Mogą sobie robić film dwugodzinny, tylko odnoszę wrażenie, że będą musieli powycinać jakieś wątki, a znając Snydera będzie dużo akcji, a to wszystko = spłycenie historii. Jednak żeby nie przesądzać, to poczekam na zwiastun, który powinien mi trochę wyjaśnić.

Odpowiedz
Zwiastun który obejrzałem przed chwilą w dobrej jakości jest nawet niezły.Widać że Snyder stara się tworzyć film który byłby jak najbardziej wierny komiksowi.Mimo wszystko jestem sceptyczny co do tego projektu.Najważniejszy jest scenariusz.Tu nawet najmniejsze odstępstwa od fabuły komiksu mogą spieprzyć film
koronex1989

Odpowiedz
Przeniesienie tak monumentalnego dzieła na ekran kinowy, zawarcie w nim jego głębi jest niemożliwe w tym sensie, że to po prostu nie może się udać. Nawet w skondensowanej formie. Mało tego, w takiej konwencji na pewno byłoby coś, co zarzuciłbym ekranizacji (tj. zarzucam twórcom filmowej Vendetty, że zrezygnowali z ukazania wydarzeń ważnych dla osób drugoplanowych i epizodycznych).

Obejrzałem niedawno 300. Sydner zrealizował świetny film dla człowieka nieobeznanego w komiksach. Niemniej osobiście przeszkadzała mi jego.... przewidywalność, czyli kicz. Nie było w tym filmie nic, co mnie zaskoczyło ani zadziwiło. Wszystko już widziałem, wiedziałem jak się potoczy i ogólnie było nieprzyjemnie, jeżeli chodzi o odbiór.

Oglądam trailer Watchmenów i widzę to samo. Ciekawa realizacja, super dopasowana muzyka (te słowa), ale to nie jest film dla mnie. Strażnicy będą filmem dla osób, które nie miały styczności z oryginałem, a nawet więcej - będzie miał za zadanie zachęcić do sięgnięcia po pierwotna wersję zawartą w komiksie. Jeżeli takie są założenia Sydnera to jest jak najbardziej zacnie.

Koniec końców i tak zapowiada się film kiczowaty i plastikowy.

P.S. Dziennik Rorschacha czytany przez mistrza:
Niech żyje modlitwa Świętych z Bostonu!

Odpowiedz
Żeby żyło się lepiej: zwiastuny w jednym miejscu, w różnych wersjach:

http://www.movieweb.com/news/23/30023.php
http://www.apple.com/trailers/wb/watchmen/hd/
http://www.filmweb.pl/TYLKO+U+NAS++polski+zwiastun+%22Watchmen+Strażnicy%22,News,id=44634

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon