Watchmen (HBO, 2019-)
trolololo lolo olololo :D

http://www.comicbookmovie.com/fansites/KingPatel/news/?a=125526
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
plotki o serii na HBO chodzą od dłuższego czasu, ale zanim to faktycznie powstanie, wiele może się zmienić. Przecież plany są dalekosiężne, bo najwcześniej mają kręcić w 2017 roku, a chodzą słuchy o 2020 nawet. Dobrze, że Snyder ma za tym stać. Jego styl w kinówce bardzo mnie się podobał.
loading podpis...

Odpowiedz
http://collider.com/damon-lindeloff-watchmen-series-hbo/?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=collidersocial

Kolejna niespodzianka

Odpowiedz
Po "Leftovers" jestem na tak.

Odpowiedz
Mocno kontrowersyjne wyznanie, ale ja po „Lostach” też nie miałbym nic przeciwko.

W sieci widziałem kilka wypowiedzi, że Lindelof totalnie nie pasuje, że to popsuje, itd. ale ja bym powiedział: 
Wręcz przeciwnie! Jest idealny do takiego projektu, a popsuć owszem i może – ale przy takim wyzwaniu, nie będzie to dla niego żaden wstyd.

No i to była moja pierwsza – pozytywna - myśl, jak o tym usłyszałem.

Druga to już wątpliwość: ale kurczę, serial? Lepiej by brzmiały te informacje, gdyby od początku mówili o 10-12 odcinkowej miniserii, bo przy obecnej formie HBO i hasłach typu „serialowe Watchmen”, zaczynam bać się o efekt końcowy. No ale spokojnie, poczekajmy, może doprecyzują…
Trzecia myśl zahaczała już o negatywny aspekt tych informacji: niebezpieczeństwo wykorzystania materiału z „BEFORE WATCHMEN”. WB już wcześniej miało pewne plany z tą serią związane. I choć gdzieś tam w tyle głowy pulsuje mi to przeświadczenie, że to Lindelof, że gość i tak przemieli to wszystko, zrobi po swojemu i że jego styl narracyjny  - nawet gdyby Before Watchmen nie istniało – jest taki, że na pewno sam dopisałby materiał w podobnych klimatach, żeby podbudować/rozszerzyć ten świat i  postacie, to jednak trochę mi to zgrzyta.

Czwarta myśl zbacza już w takie rejony:

Cytat:Damon Lindelof in Talks to Develop ‘Watchmen’ Series for HBO

„Watchmen’ Series.

Co to naprawdę znaczy? Czy ktoś z was jeszcze się nad tym zastanawiał?
Bo tak właściwie to po co nam i całemu światu TRZECIA  – zakładając że informacje o tej animacje od WB są prawdziwe – wierniejsza (lub też nie, z Lindelofem na pokładzie), adaptacja Moore’a w serialowej formie od HBO?

Czy przypadkiem nie będzie tak, że HBO i Lindelof wyskoczą z bardziej hardcorowym i kontrowersyjnym pomysłem, nawiązującym do tego co chciał zrobić Greengrass? I nie, nie chodzi mi tu o ‘opowiedzenie na nowo' fabuły z „Watchmen” w settingu XX/XXIw.  

Chodzi o coś bardziej hmm.. wątpliwego etycznie. O krok w przód - nakręcenie „Watchmen 2.0”. Serialowej kontynuacji dzieła Moore’a, osadzonej w czasach współczesnych*, mogącej opowiadać np. o wielkim powrocie Doktora Manhattana.

Myślę, że to akurat godne przemyślenia rozwiązanie.  Choć wiem, dość dyskusyjna byłaby jego słuszność. Zwłaszcza z takim twórcą jak Lindelof na pokładzie.

Tylko szkoda, że w tym przypadku Rutger Hauer nie jest minimalnie młodszy i w lepszej fizycznej formie. Nadal byłby świetnym kandydatem na starszego Veidta.

*
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.

Najlepszy film:
2014 - "BIRDMAN"
2015 - "MAD MAX: FURY ROAD"
2016 - "SŁUŻĄCA"
2017 - "GHOST STORY"
2018 - "SPIDER-MAN UNIWERSUM"

Odpowiedz
https://www.comicbookmovie.com/watchmen/it-doesnt-sound-like-hbos-watchmen-tv-series-will-be-sticking-all-that-closely-to-the-comics-a152881

Chyba faktycznie prace trwają na całego.

Odpowiedz
http://m.ign.com/articles/2017/11/25/hbos-watchmen-aims-to-be-a-dangerous-show

Oooo bardzo podoba mi się to co Lindelof mówi o postrzeganiu mścicieli. Oby faktycznie tak to pokazali.
Chciałbym aby Fukunaga reżyserował ten serial, ale pewnie się nie uda :/ Choć Lindelof jak sam mówił lubi przy nowych projektach pracować z nowymi ludźmi więc kto wie.

Odpowiedz
Ty z tym Fukunagą niedługo będziesz bardziej irytujący, niż swego czasu Lawrence z Hathaway i Nolanem. Niewiele ci już brakuje, naprawdę. :)

Odpowiedz
[Obrazek: tenor.gif]

Znowu? :D Ty mnie musisz z kimś mylić, ostatnio o Fukunadze pisałem dwa miesiące temu w temacie o "IT" gdzie każdy o nim pisał. Po za tym może parę razy wspomniałem (acz ogólnie w superlatywach). Bez przesady, to już bardziej truje Affleckiem :P 

Odpowiedz
(26-11-2017, 20:38)nawrocki napisał(a): Ty z tym Fukunagą niedługo będziesz bardziej irytujący, niż swego czasu Lawrence z Hathaway i Nolanem. Niewiele ci już brakuje, naprawdę. :)

Przecież bez Fukunagi jest już irytujący :D
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
I specjalnie dla takich indywidułów jak ja powstała opcja "ignoruj".

Odpowiedz
https://screenrant.com/watchmen-tv-show-filming-start-date/

:D Lindelof sie nie obija!

Odpowiedz
Jest coś zabawnego i fajnego w tym, że wreszcie dostaniem coś, o czym Gilliam mówił ponad 20 lat temu. :) Ciekaw jestem tej adaptacji.

Odpowiedz
https://www.comicbookmovie.com/watchmen/watchmen-hbo-tv-series-enlists-the-leftovers-director-nicole-kassell-to-helm-the-pilot-a157472

Damon zbiera starych współpracowników?
Może Berga uda się ściągnąć :)

Odpowiedz
Do tego Justin Theroux (+20/30 kg) na Owl-Mana, Carrie Coon na Silk Spectre, a Christopher Eccleston na Rorschacha. :) Jarałbym się. ;)

Odpowiedz
To ja bym Justina bardziej widział w roli Ozymandiasz.
No i Max Richter jako kompozytor, musowo.

Odpowiedz
(31-01-2018, 12:02)Crov napisał(a): Do tego Justin Theroux (+20/30 kg)

Chcesz zniszczyć to? Bluznierstwo ;)

[Obrazek: 1478107248695]
Fuck the cavalry and the committee that recieves 'em.

Odpowiedz
Proteus, Theroux chyba dość łatwo traci kilogramy (tj. wyglada na naturalnie dość chudego), wiec nie powinno być problemu. :) Licze, ze poswiecilby sie do roli!

(31-01-2018, 12:10)Kuba napisał(a): To ja bym Justina bardziej widział w roli Ozymandiasz.
No i Max Richter jako kompozytor, musowo.
Rzeczywiscie mógłby być niezły, ale Ozymandiasz byłby fajniutki jako blondas, tak myślę. Theroux ma miła buzię, ale najfajniejszym Ozym byłby ktoś, kto od razu budzi sympatię. Aczkolwiek taką kontrowersyjną alternatywą, która byłaby przeze mnie akceptowana byłby The Rock w roli Ozymandiasza. :) Charyzmatyczny, z wielkim uśmiechem, a do tego fizycznie imponujący.

Theroux ma trochę ostre rysy i pasuje na kogoś z problemami (byłby też fajnym materiałem np. na Dr. Dooma), kto nie jest taki jednoznaczny. Nadawałby się na superbohatera, a jakby go utuczyć to IMO Dreibergiem byłby naprawde dobrym. :)

Odpowiedz
Ozymandiasz w moim przeczuciu jest znacznie ciekawszą i bardziej wielowymiarową postacią a im większe wyzwanie tym bardziej chciałbym Justina :P
Ale przyznam, że koncepcja z The Rockiem cholera, ale nie jest zła :D

Zdecydowanie najtrudniejszym wyborem będzie obsadzenie Rorschacha, jeśli mam być szczery to nie umiem wymyśleć idealnego kandydata który pasowałby z wygladu i byłby odpowiednio charyzmatyczny. No chyba, że ściagna McConaugheya i go odpowiednio ucharakteryzują, on by się nadał :D

Jeśli plan startu zdjęć w marcu jest aktualny to pewnie w nadchodzacych tygodniach poznamy przynajmniej część ekipy.

Odpowiedz
(31-01-2018, 15:54)Kuba napisał(a): Ozymandiasz w moim przeczuciu jest znacznie ciekawszą i bardziej wielowymiarową postacią a im większe wyzwanie tym bardziej chciałbym Justina :P
Ale przyznam, że koncepcja z The Rockiem cholera, ale nie jest zła :D
Esencja Ozymandiasza to ktoś, kto budzi zaufanie, podziw, na kogo dobrze się patrzy i kogo chce się słuchać. To musi być ktoś w dobrej formie (fizycznie), przystojny i najlepiej o naturalnym ciepłym uśmiechu. Np. z innych znanych twarzy - Chris Hemsworth (wizualnie) byłby całkiem niezłym Ozymandiasem IMO. (Tj. nie wiem czy aktorsko by poradził, ale cholera wie, może.)

A The Rock to byłby IMO bardzo fajny wybór, również, bo ma to wszystko. Tylko też bym się o aktorstwo martwił. Choć cholera wie. :) (Alternatywnie - The Rock to byłby też mój wybór na Lexa Luthora, który też raczej powinien być takim mniej jednoznacznym Ozymandiasem. :))

Cytat:Zdecydowanie najtrudniejszym wyborem będzie obsadzenie Rorschacha, jeśli mam być szczery to nie umiem wymyśleć idealnego kandydata który pasowałby z wygladu i byłby odpowiednio charyzmatyczny. No chyba, że ściagna McConaugheya i go odpowiednio ucharakteryzują, on by się nadał :D
A mnie sie nie wydaje, zeby Rorschach był trudny do obsadzenia, bo to mocno wyrazista rola tak naprawdę. Ozymandias i Nite Owl to moim zdaniem najtrudniejsze postaci do obsadzenia.

Rorschach powinien być brzydki i hipnotyzujący. Naprawdę myślę, że Christopher Eccleston by się do tej roli nadał. Nie jest jakiś turbo brzydki, ale daleko mu do bycia przystojniakiem. Jest znakomitym aktorem, więc tu nie byłoby problemu. Tę rolę powinien grać ktoś, kto fizys ma takie, że odpowiedni ustawiony będzie wydawał się lekko opóźniony, raczej budzący współczucie, a nie grozę.

Znakomitym wyborem byłby też Michael Emerson, który w "Lost" grał niemal idealnie tak, by przypominać Rorschacha. Jest niski, niepozorny, mało atrakcyjny. W LOST dodatkowo mówił nawet podobnym monotonnym głosem, jakim powinien mówić Kovacks.

Bardzo liczę też, że nie będą dawać Rorschachowi znów chrypy tylko pozostaną właśnie przy tym monotonnym tonie a la Ben z LOST czy John Doe w SEVEN, bo to robi ogromną różnicę.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon