Watchmen (HBO, 2019-) [SPOILERY nowych odcinków!]
Teraz już się będą tłumaczyć przed rozpoczęciem zdjęć?
AS FOR THE GOOD NEWS... THERE'S NO FUCKIN' GOOD NEWS
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
Recenzje filmów i komiksów

Odpowiedz
Jest coś złego w nakreśleniu projektu przed produkcją?

Spoko list, jestem ciekaw, co Lindelof wykmini.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Nie zrozumiałem nic z tego pretensjonalnego, asekuracyjnego bełkotu.

Nie można tego nakręcić, wypuścić i pozwolić dziełu samemu się obronić? Jeśli ktoś na tak wczesnym etapie musi się tłumaczyć to jest to dla mnie bardzo zły znak.

Odpowiedz
Lindelof, pamiętam o Prometeuszu... ;]
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
Ja mu się jakoś nie dziwię, że chciał postawić jasno sprawe jak wyglądać będzie serial i co i jak bo w niektórych miejscach internetu już hejt się wylewał a ludzie nie do końca ogarniali o czym serial ma być. Lindelof zwyczajnie wyjaśnił jak to będzie wyglądać i dlaczego. A że jest bogiem telewizji to ja mu ufam.

Nie dawno ruszyły castingi a tutaj.... http://variety.com/2018/tv/news/watchmen-hbo-cast-regina-king-don-johnson-louis-gossett-jr-1202819966/

Czyli Lindelof znowu będzie pracował z King, jakoś szczęśliwy nie jestem, podobnie z Howarda, ale reszta brzmi dobrze :D Jeszcze chyba z 3 główne postacie zostały.

Odpowiedz
(23-05-2018, 21:13)Mierzwiak napisał(a): Nie zrozumiałem nic z tego pretensjonalnego, asekuracyjnego bełkotu.
To dziwne, bo przecież wszystko jest w nim jasno napisane:

Lindelof jest fanem Łoczmen, jara się nimi, są dla niego ważną częścią życia, robi serial na motywach Łoczmen Alana Mura i Dejwa Gibonsa, i sugeruje, że nie będzie robił normalnej adaptacji, a coś pomiedzy adaptacją a kontynuacją.

To nie jest skomplikowany list, ani nawet szczególnie pretensjonalnie napisany. Najdziwniejsze jest to, że jest czesciowo napisany w formie takiej, jak myśli Dra Manhattana. :)

Zadziwiające jest to, że w ludziach takie negatywne emocje wywołuje fakt, że gość na swoim prywatnym koncie postanowił podzielić się swoimi odczuciami na temat swojej produkcji (o którą pewnie zresztą jest pytany wielokrotnie).

Odpowiedz
Widać Crov mamy inny próg tego, co uważamy za pretensjonalne, dla mnie 5-stronicowy list objaśniający* coś co można wyjaśnić jednym zdaniem taki właśnie jest :)

No i nie bardzo rozumiem co to znaczy "prywatne konto". W jakim sensie prywatne? Facet napisał list otwarty na Instagramie i każdy może go sobie przeczytać :]

Odpowiedz
Jego prywatne konto - czyli jego konto, nie informacja prasowa. Myślę, że wiesz czym jest blogowanie i vlogowanie, ale i tak dla klarowności w rozmowie napisze - to tak, jakbyś zajrzał do jego pamiętnika. Nie wygląda mi to jak coś, co ma być pretensjonalną asekuracją. Po prostu osobiście uzewnętrznił się w blogowy sposób "listem" i ja w tym liście Lindelofa nie widzę próby tłumaczenia się przed kimś, a zwykłe podzielenie sie swoimi obawami, ekscytacjami i myślami. Dla mnie to fajne, bo daje odrobinę osobistego spojrzenia na twórcę. Nie rozumiem kompletnie, dlaczego niektórzy odbierają to tak negatywnie :)

Jakby chodziło tylko o informacje to by napisał tweeta, a chodzi o emocje, więc napisał list. Ja to rozumiem, bo też lubie się czasem uzewnętrzniać. To działa terapeutycznie - pomaga przerobić emocje i mysli. ;)

Plus, pamiętaj, że to gość, który pisze seriale na kilka sezonów, a nie krótkometrażowe filmy. :P

Odpowiedz
Don Johnson gra Dana Dreiberga.

Tak obstawiam.

Pasowałby. :)

Odpowiedz
A Tim Blake Nelson to bankowo Rorschach
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Zwłaszcza, że jego w serialu nie będzie.
Raczej wcielają się w tych policjantów z Oklahomy.

Odpowiedz
Po tym co Linfelof ostatnio mówił, to nie wygląda mi na to, abyśmy zobaczyli w tym zbyt wielu z oryginalnych Watchmenów.

Odpowiedz
Niektórzy myśleli, że te opisy policjantów to taka przykrywka, a tutaj zonk:

https://superbromovies.com/2018/06/02/first-set-photos-from-hbos-watchmen-have-leaked/
zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.

Najlepszy film:
2014 - "BIRDMAN"
2015 - "MAD MAX: FURY ROAD"
2016 - "SŁUŻĄCA"
2017 - "GHOST STORY"
2018 - "SPIDER-MAN UNIWERSUM"
2019 - "TOY STORY 4"

Odpowiedz
Ta a potem sie ludzie czepiaja ze Lindelof tłumaczy o co chodzi w projekcie, teraz pewnie zacznie sie kolejna fala zdziwienia i oburzenia.

Odpowiedz
Ostatnio rozmyslalem nad tym jakbym ja zaadoptowal Watchmenów, żeby nie kopiować toczka w toczkę Moore'a a przy tym wykorzystać medium jakim jest serial. No i doszedłem do wniosku, że rozpocząłbym historię od potwora w Nowym Jorku, a potem uczynił bohaterów serialu dziennikarzy i policjantów próbujących odkryć co się kryje za tym wydarzeniem. Oryginalną historię wkomponowałnym w postaci flashbacków, w momentach w których główni bohaterowie odkrywaliby istotne elementy układanki

Zastanawiam się czy Lindeloff nie zrobi właśnie czegoś w tym stylu
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Lindelof już wyjaśnił w tym swoim długim liście co robi. Nowa historia osadzona w świecie "Watchmen" (oczywiście tym komiksowym).

Dla uproszczenia można by i to nazwać 'sequelem', ale według mnie będzie to mocno chybione określenie.  

No i chyba była już nie do końca zweryfikowana informacja, że serial będzie rozgrywał się współcześnie.

Swoją drogą, ciekawe jak to nazwą, skoro to nie adaptacja 1:1. Może zgodnie z nową modą... "Watchmen 2019"? :P
zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.

Najlepszy film:
2014 - "BIRDMAN"
2015 - "MAD MAX: FURY ROAD"
2016 - "SŁUŻĄCA"
2017 - "GHOST STORY"
2018 - "SPIDER-MAN UNIWERSUM"
2019 - "TOY STORY 4"

Odpowiedz
Zgodnie z nową modą to byłoby Watchwomen.

Odpowiedz
https://www.hollywoodreporter.com/live-feed/watchmen-jeremy-irons-star-hbos-damon-lindelof-pilot-1123449

WTEM
Jeremy Irons zagra jedną z głównych ról w serialu.

Odpowiedz
No to chyba Ozymandias. Don Johnson jako Dreiberg i Irons jako Veidt to byłyby dobre opcje, choć Irons nie jest dla mnie ideałem (tylko Lee Pace!).

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon