Westworld (HBO, 2016-)
W skrócie o pilocie bo ide do roboty - PoI meets Dollhouse plus Rka. Generalnie chyba najbardziej zachęcający do oglądania pilot czegokolwiek jaki ostatnio widziałem, no i production values jak z filmu, w przeciwieństwie do got od poczatku widać że poszło na to w cholerę kasy. Jaram się, żeby to tylko nie zostało zaorane jak dwa w/w seriale...
Why are you firing wallnuts at me?

Odpowiedz
Potwierdzam, pilot dobry i intrygujący, a do tego świetnie nakręcony. Może nie powalił mnie na kolana, ale z pewnością mocno zachęca do zapoznania się z kolejnymi odcinkami, umiejętnie zarysowuje fabułę i daje nadzieję na ciekawą i rozbudowaną historię - krótko mówiąc, reprezentuje sobą wszystkie najważniejsze cechy dobrego pilota. Oby tak dalej.

Odpowiedz
Pilocik dobry w ch... Nie pamiętam, kiedy ostatnio byłem tak podekscytowany produkcją HBO (nie licząc pierwszego sezonu TD). Aktorsko ministra mucha nie siada, wszyscy w sumie dają czadu. Wyróżnię Eda, który prezentuje zaskakujące i przerażające odwrócenie oryginalnego Człowieka w Czerni; a także odtwórczynię postaci Cullen - zimna korporacyjna suka jak się patrzy. Napisane też jest to bardzo zgrabnie, a jeden moment autentycznie mnie zaskoczył. Minusy... NIe chcę się czepiać, jednak Nolan młodszy lepiej pisze niż reżyseruje - realizacja jest zupełnie ok, ale sprawia wrażenie telewizyjnego standardu (na solidnym poziomie) z wrzuconym sporadycznie bardziej filmowym ujęciem (z gatunku tych co to dobrze prezentują się w zwiastunie). Chciałoby się więcej klasycznie westernowej epy na ekranie.
Wszystko inne - kostiumy, dekoracje, krwawe efekty - zajebiste jak zwykle w tej stacji. Może nawet bardziej.
Niech utrzymają poziom, a będzie z tego nowa telewizyjna klasyka.

Odpowiedz
Aż brak mi słów - niesamowita mieszanka scifi, westernu i horroru wyglądająca jak wysokobudżetowy film bez słabych punktów, a nie pierwszy odcinek serialu stacji kablowej. Chcę jeszcze, chcę więcej, aż mnie nosi normalnie, toż to jest jak mokry sen fana larpów, erpegów i innych gier - masz kasę, płacisz za bilet i bawisz się w danym systemie (tutaj dziki zachód) wykonując questy zaplanowane przez włodarzy tego parku rozrywki, robiąc rozpierdol, czy rozmawiając z npcami zgodnie z przygotowanym scenariuszem lub starając się obejść system i dotrzeć głębiej. Serial roku, a jeśli poziom zostanie utrzymany (lub pójdzie w górę, co patrząc na dorobek HBO jest bardzo możliwe), będzie to klasyka klasyk.

Chociaż mogę przesadzać, bo dziś skończyłem też oglądać Luke'a Cage'a, więc Westworld może być po prostu balsamem kojącym zbolałe ciało i umysł :)

Odpowiedz
Obstawiam że w okolicy czwartego-piątego odcinka na diamencie zaczną być widoczne rysy ;)

Odpowiedz
To nie serial Marvela od Netflixa. :)

Odpowiedz
Jeżeli Nolanowi nie będą się wpieprzac jak przy PoI to myślę że będzie dobrze, tym bardziej ze akurat w jego przypadku jestem przekonany że rzeczywiście ma już rozkminiony worldbuilding i fabułę na re pięć sezonów.
Why are you firing wallnuts at me?

Odpowiedz
Jak na razie pilot tip top, tylko jeden szczegół nie został wyjaśniony, mianowicie stała obecność Eda Harisa. Czy goście zostają tam na noc, czy po każdym dniu resetu przyjeżdżają następni ??. Bo wychodzi na to, że on tam cały czas sobie hasa bez kompletnej kontroli zarządu parku i jeszcze coś kombinuje ze scenariuszami i robotami.

Odpowiedz
No, myślę, że ten szczegół będzie wyjaśniony w kolejnych odcinkach, tak samo jak dokładne zasady funkcjonowania parku.

BTW, nikt nie wspomniał o fajnie wplecionych coverach Soundgarden i Rolling Stones. :)

Odpowiedz
No ba, w dodatku mój ulubiony kawałek Micka i ekipy:

Odpowiedz
Ale to jest szalenie intrygujące i niepokojące zarazem. Fantastyczny koncept, który jest zaledwie wierzchołkiem góry lodowej. Czekam na więcej!
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
Naprawdę aż takie wrażenie na Was zrobił pilot? To nie są do końca moje klimaty, bo motywy sztucznej inteligencji wydają mi się na tyle wyeksploatowane, że szczególnie zrobione na poważnie jakoś specjalnie mnie nie jarają. To znaczy sam koncept parku jest zajebisty, ale bardziej z punktu widzenia gościa, jako mokry sen fana gier, VR i cycków a niekoniecznie automatycznie jako samograj fabularny w serialu. No i był znany przed premierą więc nie rozumiem zachwytów akurat tym aspektem. Szczególnie, że mam wrażenie, że na zabawę akurat z punktu widzenia gości nie będzie tu za wiele miejsca.
No i potraktowanie takiego tematu na poważnie zawsze grozi ocieraniem się o tandetę. Na razie na takie motywy jak picie Hopkinsa w piwnicy z jednym z gospodarzy czy szklane pokoje do testów przymykam oko. Wolałbym też żeby interakcja pomiędzy ekipą parku a ich produktami była korporacyjnie zimna, żeby motywacją tych pierwszych było przede wszystkim sprawne prowadzenie biznesu, bez zbędnego egzystencjalnego bullshitu.

Odpowiedz
Cytat:Naprawdę aż takie wrażenie na Was zrobił pilot?
Tak, ale jak pisałem - to może być zasługa murzyńskich pseudobandytów od Marvela i teraz wszystko, co jest w rzeczywistości tylko dobre, odbieram jako bliskie absolutu dzieło :) za dużo też nie wiedziałem o tym serialu poza oczywistymi szczegółami (tj. HBO i Hopkins, western i scifi, był też film którego nie widziałem), obejrzałem raptem jeden zwiastun, ale pilot kupił mnie w całości i chcę już kolejny odcinek.

Odpowiedz
Do serialu podchodzę z dystansem, bo nie jarałem się specjalnie tą produkcją i cały hype mnie ominął. Bardzo ciekawy pierwszy odcinek, brakowało mi jednak lepszej reżyserii i zdjęć. "True Detective" postawił poprzeczkę tak wysoko od strony artystycznej/plastycznej, że oglądając WW widziałem tylko rzemieślniczą poprawność. Sam pomysł ma niby duży potencjał dramaturgiczny, z drugiej strony nie wiem, co oni mogą tu wcisnąć innego niż kolejny "bunt maszyn" ukierunkowany na zniszczenie demiurga-Hopkinsa. Moja największa obawa: żeby to wszystko nie przekształciło się w jakąś egzystencjalno-filozoficzną rozprawę o AI czy człowieczeństwie.

Odpowiedz
A ja właśnie liczę na coś w stylu Łowcy androidów.
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
A mnie pierwszy odcinek nie ruszył. Pomysł na scenariusz nietypowy, ale nie nowatorski, to taki miks motywów, które dobrze znamy. Poza awangardową formułą i perfekcyjną realizacją nie było tutaj nic co by u mnie wywołało szybsze bicie serca, ani nawet zaintrygowało. Akcja na "planie" ma aspekt teatralny ze względu na umowność, akcja na zapleczu na razie zbyt enigmatyczna, aby móc się wciągnąć. Mam nadzieję na jakąś grubą i zakręconą intrygę, bo tak jak pisze Mental, jeśli pójdą w utarte schematy to dostaniemy jedynie doskonale nakręcone flaki z olejem.

Odpowiedz
Głupio jechać po WW, bo dużo dobrego obiecuje i nie robi wiochy w pierwszym odcinku, ale muszę to powiedzieć: pilot "Deadwood" zrobił na mnie 10x większe wrażenie.

Odpowiedz
Jaka formuła? :D Awangardowa? Używajmy może pojęć, które ogarniamy?

Oglądam to sobie i źle nie jest, ale powodów do zachwytów też nie odnotowałem. Na moje oko to kolejny, po "Stranger Things", przehajp. Co wkurwia na wstępie i wydaje się być cechą rodową Nolanów, to ekspozycja bez końca i wyjaśnienie dokładnie wszystkiego, co dzieje się na ekranie. Jak nie jakąś narracją z offu, to inną gadką między postaciami. Tylko po tym nie spodziewałbym się po tej serii niczego szczególnie błyskotliwego.

Odpowiedz
(03-10-2016, 23:00)Albertino napisał(a): Jaka formuła? :D Awangardowa? Używajmy może pojęć, które ogarniamy?

awangardowy

1. książkowo: taki, który wyprzeda swoją epokę, wprowadza coś nowego w jakiejś dziedzinie, np. nowe idee, pomysły, metody; nowatorski, przodujący, postępowy, prekursorski;

Kłóci się to trochę z tym co napisałem wcześniej, bo wygląda jakbym przeczył sam sobie, ale chodziło mi raczej o awangardowy w cudzysłowie.

Odpowiedz
(03-10-2016, 21:29)PropJoe napisał(a): Wolałbym też żeby interakcja pomiędzy ekipą parku a ich produktami była korporacyjnie zimna, żeby motywacją tych pierwszych było przede wszystkim sprawne prowadzenie biznesu, bez zbędnego egzystencjalnego bullshitu.

(03-10-2016, 22:17)Mental napisał(a): Moja największa obawa: żeby to wszystko nie przekształciło się w jakąś egzystencjalno-filozoficzną rozprawę o AI czy człowieczeństwie.

Przecież do tego to prowadzi i jest jak najbardziej sensowne.
Jak ktoś napisał - zachęcające.

8/10

Zwiastun ep. 2

welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon