Westworld (HBO, 2016-)
Podejrzewam, że Hopkins odwalił wszystkie swoje sceny w dwa-trzy dni zdjęciowe, więc pewnie jego rola tak właśnie będzie wyglądać. :D

Odpowiedz
Podstawowy problem tej symulacji wild westu jest taki, że goście są bezkarni. Nawet nie odczuwają bólu po trafieniu kulą. Mogą wybić całe miasto i nikt nie będzie ich ścigał ani się mścił. To jest świat bez konsekwencji. Jest akcja, ale nie ma reakcji. Bezsęsu.

Odpowiedz
Ale o to chyba chodzi, każdy może sobie pofolgować i robić na co ma ochotę bez konsekwencji. Nie po to płacą chajs żeby jeszcze uważać na to co robią.
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
A i tak ci dwaj goście z drugiego odcinka pierwsze co robią w parku to wspólny obiad.:D No jak szaleć to szaleć. Takie szczegóły, wobec na razie miałkości fabularnej, trochę irytują. Podobnie jak na przykład odlewanie nowych gospodarzy w przeszkolonych pokojach.

Drugi odcinek trochę lepszy, ale jest mi ktoś w stanie wyjaśnić, dlaczego android miałby wymagać uśpienia zastrzykiem? Wątek Harrisa rzeczywiście najlepszy, ale trochę nie kupuję tego, że przez 30 lat chce mu się, jak rozumiem, ciągle jeździć w te same miejsca. Żeby co? Odnaleźć ukryty poziom?

Odpowiedz
Cytat: dlaczego android miałby wymagać uśpienia zastrzykiem?
Dlaczego nie? Może to jest coś w stylu wciśnięcia alt + ctrl + del albo po prostu wpuszczają nanomaszyny albo coś, co skutecznie blokuje system. Science fiction jak się patrzy.

Cytat: trochę nie kupuję tego, że przez 30 lat chce mu się, jak rozumiem, ciągle jeździć w te same miejsca. Żeby co? Odnaleźć ukryty poziom?
Wciągnęło go, no. Niektórzy siedzą na tym forum od lat przecież :)

Odpowiedz
Ja tam ciągle obstawiam że gość jest robocim betatesterem wrzuconym tam przez Hopkinsa. Tylko usunęli mu zabijalność.
Why are you firing wallnuts at me?

Odpowiedz
Arahan napisał(a):Ale o to chyba chodzi, każdy może sobie pofolgować i robić na co ma ochotę bez konsekwencji. Nie po to płacą chajs żeby jeszcze uważać na to co robią.

Czyli to musi być emocjonujące tylko dla nich. Bo dla widza wręcz przeciwnie - nie możesz umrzeć, nikt nie odpowie na twoje zachowanie, tak jakbyś wpisał god mode w gierce i szalał bez konsekwencji.

Odpowiedz
No wg. mnie trochę tak. Użytkownicy nie mogą siebie nawzajem krzywdzić, androidy teoretycznie też nie. Możesz chlać, ciupciac i mordować bez konsekwencji, ale tylko roboty.

Odpowiedz
(08-10-2016, 11:23)PropJoe napisał(a): Drugi odcinek trochę lepszy, ale jest mi ktoś w stanie wyjaśnić, dlaczego android miałby wymagać uśpienia zastrzykiem? Wątek Harrisa rzeczywiście najlepszy, ale trochę nie kupuję tego, że przez 30 lat chce mu się, jak rozumiem, ciągle jeździć w te same miejsca. Żeby co? Odnaleźć ukryty poziom?

Nie no, myślę, że gość po prostu zwariował. Zobaczył, że dzięki WW może być prawdziwym sobą - bez udawania w realnym życiu kogoś kim nie jest - i jakąś pokrętną filozofią uznaje Park za bardziej realny od prawdziwego świata. 
Cigarettes and coffee, man. That's a combination.

Odpowiedz
Cytat:No wg. mnie trochę tak.

Bardzo tak. Ciężko emocjonować się tą historią w obecnej formie. Ed Harris łazi po mapie i rozwala wszystkich jak bohater gry komputerowej z kodem na nieśmiertelność. W tym serialu coś konkretnego zacznie się dziać dopiero jak androidy się zbuntują i będą stanowić realne zagrożenie dla klientów czy korporacji.

Odpowiedz
(08-10-2016, 13:12)Mental napisał(a): Ed Harris łazi po mapie i rozwala wszystkich jak bohater gry komputerowej z kodem na nieśmiertelność. 

Problem z grami w obecnych czasach :)

Odpowiedz
Czuję się trochę zawiedziony. Okazało się, że zwiastun ep. 2 był zwiastunem przyszłych odcinków a nie jedynie tego.

Odcinek słabszy, przegadany ale ciągle zwiastuje coś ciekawszego później. Oby tylko zapowiedź nie była lepsza niż finalne rozwiązanie.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Skandaliczne, tak zmarnować idealną okazję do pokazania full frontala z Thandie Newton - jakieś cięcia, cienie i tylko skrawek cycka gdzieś miga, oburzające.

A serial w ogóle mnie nie rusza, myślę, że ludzie dają się omamić obietnicą, której jak do tej pory dzieło nie spełnia.

Odpowiedz
Ale zauważyłeś, że to dopiero 2gi odcinek (z planowanych 10)? Już teraz chciałbyś bunt robotów?
Poza tym - full frontala Thandie możesz se znaleźć z innego filmu.

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
wszystko przez to że na kolejne odcinki w hbo trzeba czekać przez tydzień. w netfliksie większość widzów w tym momencie zaliczyłaby już całą pierwszą serię i nie narzekała na niespełnione obietnice.
apropos obietnic, tu kolejne:
tak że o.

Odpowiedz
Drugi odcinek równie dobry jak pierwszy. Fabuła idzie do przodu, pokazują trochę z zasad jakie kierują parkiem, no i dowiadujemy się więcej o postaci Eda. Cholernie ciekawie. Czekam na kolejny.

Odpowiedz
Ja jestem jakiś nieogarniety? Bo nie rozumiem podstawowej sprawy: ten park to jest prawdziwa dekoracja do której wpuszczają roboty i ludzi, czy wirtualna rzeczywistość do której podpinają klientów? Jeśli to pierwsze, to jakim cudem włączają tam ludziom god mode (plus parę innych technicznych pytań)? Jeśli to drugie, to po cholere robić prawdziwe roboty.

Po dwóch odcinkach jest po prostu ok, nie ma co oceniać, bo wszystkie argumenty mogą stać się nieważne za odcinek, czy dwa.
Obawiam się tylko jednego: żeby Dolores nie była tą postacią, której cyckow nie pokażą, gdy wszystkie inne się rozbierają :(

Odpowiedz
Ale jaki "god mode on"? Po prostu broń jest tak zaprojektowana, że nie może zabić człowieka. Pewnie też to jakieś lewe naboje. Nie zauważyłeś tego w scenie kiedy Dolores odkopuje prawdziwą broń a nie gadżet?

Odpowiedz
A nie ma w tym świecie noży, łuków, łopaty, kamieni, żeby wystarczyło tylko broń palną zrobić tak, żeby nie raniła ludzi? Poza tym co ze zwykłymi urazami - da się tam np. spać z konia i umrzeć, albo złamać sobie nogę?

Odpowiedz
Ja się zastanawiam jak jest rozwiązana kwestia interakcji między ludźmi-turystami. Tam może być tylko jeden zwiedzający na "seans"? Chyba nie, więc jak się odróżniają nawzajem od NPC? Poza tym same scenariusze są tak nieprzewidywalne, że niektóre oskrypotwane zachowania androidów mogą skutkować uszczerbkiem na zdrowiu zwiedzających.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon