Whiteout (2009)
U mnie horrorowe skojarzenia wzięły się z tego wpadania do wydrążonego tunelu z drzwiczkami - od razu wygląda jakby tu się rozbił 50 lat wcześniej samolot / okręt ugrzązł w lodzie i teraz zły duch wychodzi i zabija...

A "The Thing" i "30 Days of Night" umieszczone tak blisko w tekście to zakrawa na bluźnierstwo :wink:

Odpowiedz
Nowy poster ujrzał światło dzienne. Moim zdaniem jakiś taki nieklimatyczny... to znaczy nie jest kompatybilny z moją wizją filmu powstałą w oparciu o komiksowy pierwowzór :)

[Obrazek: whiteoutposter4.th.jpg]
| Pereant qui ante nos nostra dixerunt |

Odpowiedz
poster fajny, ale bardziej przywołuje na myśl Underworld
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
IMO niefajny. Wygląda jak Underworld i o ile sam pomysł szronu jest niezły, to wykonanie leży i kwiczy.

Odpowiedz
Jakiś czas temu pojawił się pełny zwiastun:
http://www.apple.com/trailers/wb/whiteout/

A ostatnio także 4 spoty telewizyjne, bo w USA premiera już 11 września:
http://www.shocktillyoudrop.com/films.php?id=105
(Miłośnikom urody Kate Beckinsale poleca się szczególnie spot numer 2 :) )

Odpowiedz
The Thing Carpentera to coś ;] do pięt nie dorasta
A single pussy hair can pull a battleship through the desert

Odpowiedz
OMG, po pierwsze jak już to "nie będzie dorastać" bo filmu jeszcze nie ma. Po drugie to nie będzie też dorastać Skazanym na Shawshank. Czy każdy film na biegunie południowym musi być porównywany do najlepszego horroru wszechczasów?

Odpowiedz
Jakby był ktoś zainteresowany to na tej stronce są prawie wszystkie materiały video związane z promocją Whiteout jakie się ukazały do tej pory (trailery, spoty, z planu, wywiady, itp.):
http://www.zwiastunyfilmowe.pl/filmy/film.php?id=110

Jak słusznie zauważył Craven porównywanie sensacji czy raczej kryminał do horroru z kosmitami jest raczej bez sensu. Jedyne co można ewentualnie porównać to przedstawienie miejsca akcji, czyli jako oddano w obu filmach specyficzny klimat tego najzimniejszego zakątka ziemi.

Odpowiedz
wyszła już muzyczka autorstwa Johna Frizzella - nie powiem, jestem pozytywnie zaskoczony; jest dynamiczna, żywa, miejscami potężna, chwilami może niezbyt oryginalna czy zróżnicowana, ale nie nudzi, a sam album nie jest też przesadnie długi. Czekam na film jeszcze bardziej :)

Odpowiedz
Ja też już przesłuchałem muzyczkę. Z tym, że mnie nie zachwyciła. Wprawdzie przesłuchałem tylko dwa razy i to nie w skupieniu (kończę pisać magisterkę i na tym się skupiałem niestety :) ), ale zabrzmiało mi to jak jakiś underscore. Nie wyłapałem żadnego przewodniego motywu, ani nic charakterystycznego, czy klimatycznego. Może przy kolejnym słuchaniu, albo już w zestawieniu z obrazem zmienię zdanie.

Poza tym muzyka to pół biedy. Poczytałem dziś trochę recenzji z US and A i wszystkie są niestety kiepskie albo bardzo kiepskie. Mówię niestety bo komiks bardzo mi się podobał i liczyłem, że to będzie dobra adaptacja. Na Zgniłych Pomidorach jest teraz 50 zgniłych i 1 świeży (u zawodowców 9-0). A pod tym świeżym jest taki tekst "Congratulations! You just won your very own FREE DVD cover blurb for being the only critic in the free world who actually enjoyed the film!". Także generalnie się zdołowałem, bo byłem strasznie najarany na ten film...

Odpowiedz
Battonsson napisał(a):zabrzmiało mi to jak jakiś underscore. Nie wyłapałem żadnego przewodniego motywu, ani nic charakterystycznego, czy klimatycznego. Może przy kolejnym słuchaniu, albo już w zestawieniu z obrazem zmienię zdanie.

no bo to w gruncie rzeczy jest underscore, ale całkiem przyjemny, bardzo słuchalny - tematów nie ma za dużo i nie są jakoś wielce charakterystyczne, z tym się zgodzę; niemniej przyjemna muzyczka, tym bardziej jeśli wziąć pod uwagę, gdzie toczy się akcja :)

Odpowiedz
Komiksu nie czytałem, więc nie wiem w ilu procentach film jest zgodny z kreską, natomiast sam film jest dnem dna. Ale to muszę zweryfikować dopiero jak wymęczę go do końca (a brakuje mi 40 minut). Fabuła cienka jak sik pająka na Antarktydzie, aktorstwo drewniane, dialogi koszmarne. W niektórych momentach czułem się jak debil, bo reżyser lubuje się w podkreślaniu pewnych oczywistych faktów np. że Antarktyda jest najzimniejszym miejscem na Ziemi. No shit Sherlock! Wieję od tego nudą, do tego chłodną. Parę fajnych widoczków nie rekompensuje kiepskiego scenariusza i papierowych bohaterów. Zresztą nie ma tu nawet scen akcji, które mogłyby poprawić wizerunek nędznej historii i podkręcić tempo.

Oglądam dalej...

EDIT
Whiteout okazał się być słabizną do samego końca. Przewidywalną słabizną trzeba dodać. Aczkolwiek ma jedną fajną scenę - walkę podczas zamieci.

2/10
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Strasznie nudna i nieciekawa kupa. Film powinien się skończyć po kiepskiej scenie pod prysznicem.

Odpowiedz
Szok że taki marny film ma założony temat. Klisze, sztampa, nuda, deja vu. Za co Rka w tym filmie? Kate nawet cycków nie pokazała. :P
Daje mu 3/10 bo dobrnąłem jednak do końca.

Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon