Who is Who
#1
Konkurs zaczerpnięty z innego forum - nie sądzę, co by współprowadzący się obraził, więc daję tu - na razie na próbę, potem zobaczymy czy się rozwinie.

Już mówię o co chodzi. Poniżej widzicie zdjęcia aktorek, bez głów. Waszym zadaniem jest odgadnąć kogo przedstawia dane foto - zazwyczaj charakteryzujące się okazałymi narządami do oddychania.

Zasady:
- Odgadujecie 20 nazwisk, które dopasowujecie do odpowiednich numerów i całą listę przesyłacie do mnie, na prywatną wiadomość.

- Literówki i drobne błędy nie będą przeszkodą w poprawnym uznaniu odpowiedzi, o ile całkowicie nie uniemożliwiają identyfikacji nazwiska.

- Jeśli już po wysłaniu listy ktoś uzna, że popełnił błąd, może wysyłać kolejną (każdy może wysłać maks 3 takie listy, więc proszę nie szaleć); będzie się wtedy liczyła jedynie ostatnia.

- Zabronione jest - chyba z oczywistych względów - na forum wymienianie uwag "po nazwiskach" (typu: "Ten z numerem 00 to chyba XX" - "A skąd, przecież to YY"). Dozwolona jest wymiana ogólnych opinii i wybuchy emocji w rodzaju "Dam głowę, że te cycki skądś znam" - byle nie wymieniać nazwisk

- są dwa etapy - pierwszy jest trudniejszy i dlatego prawidłowe odpowiedzi premiowane będą trzema punktami. Drugi ma być łatwiejszy, a za odpowiedź dostajecie jeden punkt.

Etap pierwszy.
Odgadujecie 20 nazwisk i przesyłacie do mnie.
Za każdą odgadniętą w ten sposób postać otrzymujecie 3 punkty.
Pierwszy etap upływa jutro (piątek) o północy. I nie chcę słyszeć wymówek o pracy, kocie i kochance/ku - wywalam każde PM przesłane minutę po wyznaczonej godzinie.

Etap drugi - rozpoczniemy go następnego dnia, w sobotę.
Podaję do ogólnej wiadomości listę wszystkich 20 nazwisk, ułożoną w kolejności alfabetycznej. Przypasowujecie nazwiska do zdjęć i listę przesyłacie do mnie. Za każdą odgadniętą w ten sposób postać otrzymujecie 1 punkt. Drugi etap upływa w sobotę, o pólnocy.

Po pierwszym etapie nikt z uczestników nie będzie wiedział, ile udzielił poprawnych odpowiedzi. Podanie prawidłowej, identycznej odpowiedzi w obu etapach oznacza zdobycie trzech punktów (a nie 3+1).
Jeśli w drugim etapie ktoś błędnie poda nazwisko (albo w ogóle nie poda żadnego), które odgadł w etapie pierwszym, punkty przepadają.
Z kolei, jeśli za pierwszym razem ktoś podał błędne nazwisko (licząc na trzy punkty), a w drugiej poprawił je na właściwe, dostaje jeden punkt.

Rachunek jest prosty: do zdobycia po pierwszej kolejce jest maks 60 punktów. Dla porównania, po drugiej już tylko 20 - zakładając, że w pierwszej nic nie trafiliście. Jak więc widzicie, warto się postarać i już w pierwszym podejściu odgadnąć jak najwięcej nazwisk.
Z drugiej strony, jeśli na tym etapie dalibyście głowę za któreś nazwisko (a więc zarobiliście 3 punkty), a w etapie drugim uznacie, że jednak jest to ktoś inny, powinniście się mocno zastanowić nad zmianą odpowiedzi...
Listę, o której wspominałem, zamieszczę w sobotę w niniejszym poście - będzie znaczek EDYCJA. Natomiast prawidłowe odpowiedzi, okraszone stosowną wizualizacją i ciętym podsumowaniem obnażającym szczegóły przebiegu zabawy, przedstawię w niedzielę po południu.

Zapraszam do zabawy. I zachęcam grać uczciwie, bez wyszukiwarek - bo wtedy zabawy i satysfakcji więcej. Aha, osoby które wiedzą o jakim forum mówiłem i te, które być może brały udział w tamtych zabawach mogą sobie darować powrót do źródeł, gdyż starałem się wybrać inne zdjęcia, aniżeli tam wklejone :twisted:

[Obrazek: babushki.jpg]

EDIT:
nazwiska - alfabetycznie właściwie imionami, ale olać:
Alyssa Milano
Amanda Peet
Angelina Jolie
Carmen Electra
Courteney Cox (Arquette)
Daisy Fuentes
Elisha Cuthbert
Halle Berry
Jaime Pressly
Jessica Alba
Kelly Brook
Kristanna Loken
Laetitia Casta
Lisa Kudrow
Monica Bellucci
Neve Campbell
Olga Kurylenko
Salma Hayek
Sandra Bullock
Scarlett Johansson
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
#2
Jakbyś tyłki powklejał to chyba by było łatwiej, ale i tak spróbuje-może się coś trafi.
I'm smart and I want respect!

Odpowiedz
#3
Podziwiam ludzi, którzy umieją rozpoznac aktorki po piersiach lub innych częściach ciała. Na czym oni skupiają uwagę?

Odpowiedz
#4
Phil napisał(a):Dwóch jestem pewien, reszty nie znam :). Nie bawie się :(.

Dwóch to nawet ja jestem pewna :P
[Obrazek: http://www.sloganizer.net/en/image,Eorath,blue,white.png]
From ghoulies and ghosties
And long-leggedy beasties
And things that go bump in the night,
Good Lord, deliver us!

Odpowiedz
#5
Mefisto, jak tu rozpoznać cokolwiek, skoro wszystko jest zasłonięte? to jak odgadywanie twarzy po kształcie maski :)

Odpowiedz
#6
następnym razem będą gołe ;)
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
#7
trzymam cie za slowo :)

Odpowiedz
#8
Dostałem cyckopląsu:)
W następnym konkursie poproszę o pupy :P

Odpowiedz
#9
dj.grzechu napisał(a):Podziwiam ludzi, którzy umieją rozpoznac aktorki po piersiach lub innych częściach ciała. Na czym oni skupiają uwagę?

Weirdo ;)

Odpowiedz
#10
Mefisto napisał(a):dostałem 3 odpowiedzi - mam przedłużyć czy jak, że taka mała frekwencja? :|

Właśnie na swojej stronie robię konkurs filmowy - okazał się na tyle trudny, że mało ludzi przysyła odpowiedzi (tzn normalnie na durne konkursy przychodzi do 300, a teraz jest 20, natomiast Ci co wysyłają, w większości wymiatają 80% poprawnych odpowiedzi), więc ja bym szedł dalej, bo nie wiem czy możesz liczyć na większy odzew.

Odpowiedz
#11
Wysłałam odpowiedzi dla wsparcia moralnego Mefisto :D
[Obrazek: http://www.sloganizer.net/en/image,Eorath,blue,white.png]
From ghoulies and ghosties
And long-leggedy beasties
And things that go bump in the night,
Good Lord, deliver us!

Odpowiedz
#12
To kiedy będą nazwiska? :)

Odpowiedz
#13
OK :D Do kiedy czas?

Odpowiedz
#14
Wszystkie zgadłeś, że się tak niecierpliwisz? :D
[Obrazek: http://www.sloganizer.net/en/image,Eorath,blue,white.png]
From ghoulies and ghosties
And long-leggedy beasties
And things that go bump in the night,
Good Lord, deliver us!

Odpowiedz
#15
No właśnie dopiero wróciłem z knajpy i nie wiem czy już mam się spieszyć, czy mam te 48 godzin do spokojnego namysłu :D

Odpowiedz
#16
Wysłane bo jutro egzamin i mam już dość gapienia się na cycki w internecie (kto by pomyślał, że to możliwe ;) ). 4 strzelane, reszty jestem raczej pewien :)

Odpowiedz
#17
Prosimy o poprawne odpowiedzi :D

Odpowiedz
#18
no więc tak...w konkursie wzięły udział jedynie 4 osoby, co czyni go pierwszą i ostatnią edycją, gdyż ilość pracy nie przekłada się na zabawę w ogóle :> No ale skoro niektórzy wolą najlepszy film SF od kobiet, to ich sprawa :P

Głosowali: nowak, Craven, Eorath i Hannibal, z czego tylko H i C w obu rundach, a Eo tylko dla "wsparcia ilościowego".

Wygrał Craven, który w drugiej rundzie miał 100% strzałów
i tak punktacja wygląda następująco:
1. Craven - 30 pkt (15 + 15)
2. Hannibal - 15 pkt (6 + 9)
3. Eorath - 6 pkt - nie brała udziału w drugiej rundzie
4. nowak - 0 pkt - chłopak nic nie trafił w pierwszej, w drugiej nie brał udziału

a poprawne odpowiedzi to:

01 Jessica Alba - zdjęcie stylizowane na Ursullę Andress, więc nic dziwnego, że zmyliło nowaka, także Eo nie trafiła, sądząc iż jest to Evangeline Lily ;) Jedynie Hannibal zgadł za pierwszym razem 8)

02 Jaime Pressly - tu, nie wiedzieć czemu, pani była do końca typowana jako Halle Berry - Hannibal upierał się przy tym nawet w rundzie drugiej, podobnie Eorath oddała taki głos. Nowak twierdził z kolei, że to Demi Moore. Jedynie Craven nie dał się przechytrzyć ;)

03 Alyssa Milano - bez problemów rozpoznali ją Craven i Hannibal już w pierwszej rundzie. Eo nie strzelała. Nowak: Kate Winslet

04 Halle Berry - prawdziwa Halle była brana za Salmę Hayek przez Hannibala i za Monicę Belluci przez Eo i Nowaka.

05 Carmen Electra - tu w pierwszej rundzie albo nikt nie strzelał albo twierdziliście, że to Pamela Anderson (nowak, Eo) lub Jordan (Craven) :P

06 Elisha Cuthbert - stosunkowo łatwe foto, więc większość odgadła bez problemu - jedynie nowak walnął Britney Spears. No, ale na takich strzałach polega ten konkurs ;)

07 Daisy Fuentes - tu wiedziałem, że będą problemy, bo ani foto, ani nazwisko nie jest jakoś bardzo znane. Dlatego też Hannibal strzelił w drugiej rundzie Kristanna Loken, nowak w pierwszej Jeniffer Conelly, a Eo sądziła, że to Cameron Diaz ;)

08 Laetitia Casta - tu poległ Hannibal w pierwszej rundzie dając typ Kari Wuhrer, a w drugiej Neve Campbell. Za to nowak postawił na Elizabeth Hurley.

09 Monica Bellucci - tu specjalnie wybrałem jej trudniejsze foto i udało się mi Was przechytrzyć. Poza Cravenem w drugiej rundzie były same wpadki - Gwyneth Paltrow wg nowaka, Denise Richards (runda I) i Laetitia Casta (runda II) wg Hannibala.

10 Amanda Peet - to całkiem znane jej foto, więc niektóre odpowiedzi mogły dziwić. I tak nowak twierdził, że to Michelle Pfeiffer, Hannibal że Meg Ryan, a Eo nieśmiało spytała czy to może Sharon Stone ;)

11 Courteney Cox (Arquette) - tu w pierwszej rundzie w ogóle nie było strzałów i jedynie nowak zaryzykował z Geraldine Page.

12 Lisa Kudrow - raz jeszcze Friends i raz jeszcze błędy - Hannibal obstawił w rundzie drugiej Jaime Pressly; w pierwszej rundzie nowak dał Kate Hudson, a Craven długo nie był pewien i zapodał Evę Padberg z duzym pytajnikiem na końcu :P

13 Sandra Bullock - wg nowaka Famke Jansen, reszta zgadła w drugiej rundzie;

14 Kelly Brook - tu nie było większych problemów. Wprawdzie nowak znowu spudłował typem Demi Moore, a Hannibal strzelił kulą w Monicę Bellucci, ale potem się poprawił :>

15 Angelina Jolie - Penolepe Cruz wg nowaka i Hannibala w pierwszej rundzie. Z kolei Eo postawiła na Salmę Hayek ;)

16 Scarlett Johansson - tu zgadli o dziwo wszyscy, jedynie nowak znowu nie trafił, myśląc że to Kate Winslet;

17 Neve Campbell - Jeniffer Garner wg nowaka, Lisa Kudrow wg Hannibala z rundy II ;)

18 Kristanna Loken - Hannibal wybrał Monicę Bellucci w drugim rzucie, a nowak Glen Close w pierwszym. Wg Eorath to była Halle Berry ;)

19 Salma Hayek - tu nowak odważnie zasugerował Mimi Rogers, a Hannibal przyczepił do tego numerka Daisy Fuentes w rundzie II;

20 Olga Kurylenko - Mandy Moore wg nowaka, reszta nie strzelała dopóki nie zobaczyła nazwisk ;)

a to dla pewności:
[Obrazek: babushki2.jpg]

no i tyle - uczestnikom dziękuję, a jeśli ktoś chętny, może to kontynuować - ja pasuję, chyba że znajdzie się więcej chętnych ;)
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
#19
Yatta :-) Zawsze miło coś wygrać.

Zasługę przypisuję prof. A. Pachowi który dzisiaj urządził egzamin. Zawsze kiedy muszę się, uczyć nagle zaczynam znajdować w sobie energię na wszelkie inne działania - dlatego zadałem sobie trud i pogooglałem trochę w poszukiwaniu grafik.

Mefisto napisał(a):01 Jessica Alba - zdjęcie stylizowane na Ursullę Andress, więc nic dziwnego, że zmyliło nowaka, także Eo nie trafiła, sądząc iż jest to Evangeline Lily ;) Jedynie Hannibal zgadł za pierwszym razem 8)
Ja byłem przekonany, że Alba to nr. 7, gdyby nie chęć upewnienia się byłoby kiepsko :).


Mefisto napisał(a):02 Jaime Pressly - tu, nie wiedzieć czemu, pani była do końca typowana jako Halle Berry - Hannibal upierał się przy tym nawet w rundzie drugiej, podobnie Eorath oddała taki głos. Nowak twierdził z kolei, że to Demi Moore. Jedynie Craven nie dał się przechytrzyć ;)
Od razu skojarzyłem tą fotkę :) Podobnie jak 06 Elisha, czy prościutką Kelly Brook i Scarlett Johansson.

Mefisto napisał(a):12 Lisa Kudrow - raz jeszcze Friends i raz jeszcze błędy - Hannibal obstawił w rundzie drugiej Jaime Pressly; w pierwszej rundzie nowak dał Kate Hudson, a Craven długo nie był pewien i zapodał Evę Padberg z duzym pytajnikiem na końcu :P
No w drugiej turze jeden z moich pierwszych typów.

Generalnie chyba większość grafik znalazłem dla pewności. Na końcu zostałem z 07, 08, 09 i 19 oraz z Hayek, Bellucci i dwiema paniami które kiepsko kojarzę (Casta minimalnie, Fuentes w ogóle). Hayek -> 19 za włosy i gabaryty, potem 09 i Monica za same gabaryty no i na końcu Casta wydała się mieć większy rozmiar więc 08 i ostatnia pani dostała szczęśliwą 7.

Mefisto napisał(a):To i tyle - uczestnikom dziękuję, a jeśli ktoś chętny, może to kontynuować - ja pasuję, chyba że znajdzie się więcej chętnych ;)
Dzięki, mam jeszcze ostatniego kolosa w sesji - może to mnie zmotywuje do zrobienia drugiej tury :)

Odpowiedz
#20
ciekawy konkurs na innych forach jeszcze takich nie widziałam :)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości