Wiedźmin / The Witcher - seria
(29-05-2019, 10:58)srebrnik napisał(a): Trzeba być po dwóch poprzednich częściach, żeby zadowalająco ogarniać fabułę W3?

Od jedynki się trochę odbiłem, a trójkę bym chętnie jednak sprawdził.

Niby można, ale dla mnie przyjemność i satysfakcja z finału tej historii jest największa jak zna sie zarówno książki jak i poprzednie gry. Na pewno przegapi sie troche smaczków, relacji między bohaterami itp.

Odpowiedz
Cytat:Trzeba być po dwóch poprzednich częściach, żeby zadowalająco ogarniać fabułę W3?

Przede wszystkim po książkach (bez nich traci BARDZO dużo).

Z gier W2 znacznie istotniejszy, ale nie aż tak, żeby nie można było go pominąć.
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
-------------------------------------------------------------
Pisanina archiwalna - fantasy/sf

Odpowiedz
Dzięki za tak klarowane odpowiedzi. To mi rozjaśnia sprawę
.

Odpowiedz
Grałbym:

https://www.artstation.com/artwork/yb32gn
Fuck the cavalry and the committee that recieves 'em.

Odpowiedz
Fajny tekst o Wieśku 3 i jego hmm fasadowości

http://endlessrunner.net/porozmawiajmy-o-wiedzminie/
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
No cóż, mogę się zgodzić, aczkolwiek dla mnie jednak TLoU :)

Odpowiedz
Oczywiscie, ze The Last of Us. Wiedzmina 3 lubie i teraz jestem w trakcie singla, ale juz widze, ze nie ma startu do tytulu ND.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Liniowa gra action-adventure vs RPG z ogromnym otwartym światem. No fakt, jedna nie ma startu do drugiej :)

Trochę z dupy licytacja, bo jak dla mnie to obydwa tytuły są grami dekady, przy czym każdy w swojej kategorii. Jedna ani druga nie odkrywa koła na nowo i nie rewolucjonizuje gatunku, ale TLoU stanowiło swoiste ukoronowanie poprzedniej generacji i pokaz możliwości studia ND w kwestii opowiadania historii. Wiesiek 3 z kolei na nowo wzbudził moje zainteresowanie RPGami z otwartym światem, udowadniając, że można stworzyć dużą i zróżnicowaną mapę z ogromem ciekawych questów i szczegółów, nie rezygnując jednocześnie z wciągającej i dobrze napisanej historii (*zerka z odrazą na Fallouta 4*).

Odpowiedz
(29-12-2019, 10:58)Khet napisał(a): Liniowa gra action-adventure vs RPG z ogromnym otwartym światem. No fakt, jedna nie ma startu do drugiej :)
Na takiej zasadzie trzeba wyrzucić do kosza wszelkie rankingi filmów wszech czasów i dekad, bo przecież porównują ze sobą horrory i komedie, no bezsens!
Come on, i Wiesiek i TLOU to gry wideo, z czym problem żeby porównać która lepsza, czytaj: dostarcza lepszej jakości rozrywki?

Odpowiedz
(29-12-2019, 11:34)simek napisał(a):
(29-12-2019, 10:58)Khet napisał(a): Liniowa gra action-adventure vs RPG z ogromnym otwartym światem. No fakt, jedna nie ma startu do drugiej :)
Na takiej zasadzie trzeba wyrzucić do kosza wszelkie rankingi filmów wszech czasów i dekad, bo przecież porównują ze sobą horrory i komedie, no bezsens!

No nie do końca, bo jednak gry to zupełne inne medium i tam różnice gatunkowe są o wiele większe niż w filmach. 

Może powinienem doprecyzować, że w powyższym porównaniu bardziej chodziło mi o zwrot  "nie ma startu do". No bo właśnie, w czym nie ma startu? :) TLoU i W3 mają zupełnie inną mechanikę, kładą nacisk na inne elementy rozgrywki. Graficznie również ciężko cokolwiek porównywać, bo TLOU projektowane było z myślą o poprzedniej generacji. Budżety tych gier to raczej też dwa różne swiaty. 

Jedyne co mi przychodzi na myśl, to reżyseria i gra aktorska - tu faktycznie TLOU zostawia w tyle konkurencję, nawet tę pochodzącą z obecnej generacji. To tyczy też samej animacji postaci i mimiki.

Nie, nie jestem przeciwny jakimkolwiek rankingom, ale w przypadku gier, podział na gatunki jest moim zdaniem jak najbardziej logiczny i sensowny. Jak mówiłem, W3 i TLOU to jedne z najlepszych gier w jakie grałem w ostatnich latach i dotychczas nie przeszło mi przez myśl by na siłę porównywać, która jest "lepsza" i bardziej zasługuje na miano gry dekady. Szczególnie, że jak już wspomniałem, obydwie nie są szczególnie oryginalne i nowatorskie - po prostu niemal wzorowo wykorzystują elementy charakterystyczne dla gatunków, które reprezentują. 

Odpowiedz
Postanowiłem po latach nadrobić i zabrałem się za Wiedźmina 3 :)
Za mną dopiero jakieś 3h grania, a znając moje podejście do gier i długość akurat tej, to jest spora szansa że nigdy tego nie skończę, ale nie zmienia to faktu że początek jest super i pomimo pewnej sztywności w scenach dialogowych (aktorstwo i mimika z GTA V to to nie jest) od razu się wciągnąłem - aż chce się grać żeby zobaczyć kolejne krainy i ciągnąć fabułę do przodu, o wiele lepiej niż w serial, gdzie obejrzałem połowę i jakoś mi się nie chce kończyć.

Odpowiedz

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon