Wolf Creek (2016)
[Obrazek: Wolf-Creek.jpg?resize=620%2C285]

6-cio odcinkowy mini-serial wyprodukowany przez McLeana, kontynuujący filmowe przygody Micka Taylora, który dalej robi gnój na australijskim zadupiu:)

Całość już dostępna z różnych źródeł jakby kogoś interesowało;) Obejrzałem sobie właśnie 1 ep i jest spoko - klimacik Australii wiadomo, nawiązanie do "Rogue" check, kręcili zresztą w znanych i lubianych miejscówkach z tego co widać, nawet Robert Taylor się pojawia. Główna bohaterka na razie taka se, chociaż ta cała Lucy Fry całkiem nieźle gra, zobaczymy co z nią zrobią dalej. Jarratt klasa, no ale to było wiadomo od samego początku. Jest gor, chociaż CGI krew w slo-mo raczej cienko wygląda, ogólnie tych slo-mo scenek trochę dali różnych za dużo jak na moje, w każdym bądź razie bałem się, że będzie serialik tv-friendly a jest gnój, Mick się w tańcu nie pierdoli i nie bierze jeńców;) 

Nic, oglądam dalej, na razie bardzo pozytywnie. Na plus też klimatyczna czołówka trochę w stylu "True Detective":

The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

http://animalattack.pl/

Odpowiedz
nawet nie wiedzialem, ze to juz wyszlo. nie tak dawno dopiero dowiedzialem sie, ze ten serial ma w ogole powstac. myslalem, iz projekt jest na razie w powijakach i premiery mozna sie spodziewac jakos najwczesniej w przyszlym roku, zwlaszcza, ze w sieci natknalem sie jedynie na banner i nic poza tym. jestem zaskoczony, ze mozna to juz obejrzec. trzeba bedzie sobie zarezerwowac kilka godzin wolnego czasu, bo filmy uwielbiam, a telewizyjny Wolf Creek wcale nie zapowiada sie jakos gorzej.

Odpowiedz
Warto to obejrzeć ? Filmy lubię, zwłaszcza drugą część, ale nie wiem czy warto poświęcić te parę godzin na jakiegoś przecietniaka a po internetach różne opinie krążą.

Odpowiedz
(04-12-2016, 10:20)nawrocki napisał(a): Warto to obejrzeć ? Filmy lubię, zwłaszcza drugą część, ale nie wiem czy warto poświęcić te parę godzin na jakiegoś przecietniaka a po internetach różne opinie krążą.
Dla mnie słaby serial. Epizodów jest 6 i jeśli miałbym jakieś polecić to jedynie odcinki 1, 5 i finał. Pozostałe odcinki  2-4 to tak naprawdę zapychacze, zresztą nawet Mick pojawia się w nich na parę minut jedynie i niewiele wnoszą do głównego wątku. Delikatne spoilery dotyczące 1 odcinka
Równie dobrze można obejrzeć jedynie odcinki 1, 5 i 6 i nic specjalnie się nie straci, bo fabuła się rozwija w przedostatnim odcinku i można było zrobić z tego jak już chcieli nakręcić serial 3 odcinki a nie sześć albo film – bez problemu łatwo się dałoby ten serial przerobić na film wywalając  wszystkie wątki co przynudzają i nic nie wnoszą do historii . A w finale nie podoba mi się też to co zrobiono z Mickiem. Jedyne plusy to klimat Australii oraz muzyka. Jeśli miałbym polecić komuś to tylko fanom Wolf Creek, ale nie umywa się do filmów. W ogóle jak na slasher to zaskakująco mało morderstw, a jak już są to ograniczają się z pokazywaniem przemocy.

Odpowiedz
Czyli odpuszczam. Dzięki.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon