Ankieta: Jak oceniasz "Wonder Woman"?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

Wonder Woman (2017)
WW było wielkim sukcesem i szansę na to, że sequel to powtórzy są moim zdaniem spore. Więc tym bardziej cieszy mnie, że film zbiera co raz to lepszą ekipę (zwłaszcza, że osobiście nie lubię postaci villaina). Ciekawe kogo zagra.
Wracając jeszcze na chwile do Pascala na Stranga, moim zdaniem brakuje mu odpowiedniej hmm charyzmy, tajemniczości, prezencji (plus jest gorszym aktorem o Sherlocka). Dla mnie Benedict na Stranga to obok Evans-Cap, Afflecka-Batman, Downey-Stark, Gadot-WW i Cavill-Clark najlepszy casting w kinie komiksowym od czasu TDK.

Odpowiedz
(29-03-2018, 13:59)Badus napisał(a): Aż mnie korci, by poszukać reakcji internetów na ten casting sprzed kilku lat :P
Nie musisz szukać, wszystkie są takie same :)

Odpowiedz
Cytat:ostatecznie 6/10 ale takie na kredyt i z nadzieją, że przy drugim seansie wejdzie lepiej.
Nie weszło.

Powtórka niewiele zmieniła. Film ogląda się całkiem nieźle (głównie za sprawą interakcji Steve-Diana i uroku Gadotki) mniej więcej do momentu, gdy ekipa wyrusza na front (swoją drogą - cała ta ekipa, którą zbiera Steve jest totalnie daremna i zbyteczna), a ostatnią dobrą sceną jest odbijanie miasteczka. Potem jest już równia pochyła i bodaj najnudniejsza konfrontacja z villainem w całym kinie komiksowym. Serio, na ten pojedynek nie było ŻADNEGO pomysłu. No i niestety za sprawą totalnie i całkowicie dennego finału film zostawia po sobie spory niesmak.

Za pierwszą połowę - 8/10, za drugą - 2/10, w sumie 5/10 (i sam nie wiem co gorsze, to, czy BP).
Powtórzę co napisałem po powrocie z kina:

Wonder Woman pozostaje przynudzającym średniaczkiem z jedną naprawdę fajną sceną akcji i jakby nie Gadot w roli głównej to nie byłoby do czego wracać.

Juby napisał(a):Pierwszy Cap lepszy.
I to zdecydowanie.

---

JL oglądało się zdecydowanie lepiej, w tym tygodniu zobaczymy jak wypadnie powtórka.
AS FOR THE GOOD NEWS... THERE'S NO FUCKIN' GOOD NEWS
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
Recenzje filmów i komiksów

Odpowiedz
Akurat walka z Aresem nie jest tak tragiczna.
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
Jest. :P

(10-04-2018, 01:33)Gieferg napisał(a): Za pierwszą połowę - 8/10, za drugą - 2/10, w sumie 5/10 (i sam nie wiem co gorsze, to, czy BP).

Nie potrzebuję powtórki żeby to wszystko wiedzieć i wiadomo, że Black Panther

Odpowiedz
W sumie racja. Co prawda brakuje mu jakiejkolwiek fajnej postaci (może poza Serkisem) ale całościowo wypada jednak lepiej, nie nudzi aż tak i nie zalicza tak wkurzającego spadku jakości w drugiej połowie.

A WW to z pewnością najgorszy film tego uniwersum spośród tych, które załapały się na moją półkę. Niżej jest już tylko głębokie szambo w postaci SS.

Cytat:Akurat walka z Aresem nie jest tak tragiczna.
Może nawet bardziej :P

Odpowiedz
Dżizas, odkąd ekipa po akcji na zamku leci na finalną napierdalankę i na scenę wchodzi Ares (btw miscast roku) to ten film pikuje mordą w Rów Mariański.
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
Ogólnie Ares jako taka szara eminecja to spoko koncept. Ale jest tak zarżnięty przez wykonanie, że aż żal potencjału.

Odpowiedz
(10-04-2018, 21:39)yacajackowski napisał(a): Ogólnie Ares jako taka szara eminecja to spoko koncept. Ale jest tak zarżnięty przez wykonanie, że aż żal potencjału.
+1
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
Mamy potwierdzenie
http://filmozercy.com/wpis/patty-jenkins-potwierdza-fabula-wonder-woman-2-bedzie-osadzona-w-latach-80

Dla mnie to kolejny powód żeby nie czekać na ten film. Srebrnik dobrze to opisał na poprzedniej stronie. BvS i WW jako prequel dla tego pierwszego wyczerpały temat. Wiem już jak wyglądały początki Wonder Woman, jaka była jej pierwsza misja i dlaczego odwiesiła lasso-tarczę aż do pojawienia się Doomsdaya (śmierć Steve'a). Dopowiadanie kolejnej luki, której nie trzeba dopowiadać, jest całkowicie pozbawione sensu. Widziałem już powrót do bycia Wonder Woman w 2016 roku, widziałem jej przygody w 2017, po co mam się znowu cofać o ponad 30 lat, zamiast zobaczyć co czeka ją dalej?

DC, I love you, you'll always be closer to my heart than Marvel, but... Fuck You.

Odpowiedz
Może mam zwidy, ale dla mnie BvS i WW to filmy kompletnie niespójne i sprzeczne w kwestii przedstawienia Diany, a to że rzekomo odwiesiła tarczę po śmierci Steve'a nijak się ma do zakończenia i przesłania filmu Jenkins.

Jej występ w BvS to dla mnie ciekawostka, JL dla mnie nie istnieje więc czekam na sequel Wonder Woman, jedynego filmu o niej.

Odpowiedz
Cytat:Dla mnie to kolejny powód żeby nie czekać na ten film.

Dokładnie. Bezsensowne kręcenie się w kółko zamiast iść do przodu, fuck you, Warner.

I czy tylko ja mam powoli dość współczesnych filmów osadzanych w latach 80-tych?

Odpowiedz
(25-04-2018, 09:18)Mierzwiak napisał(a): Może mam zwidy, ale dla mnie BvS i WW to filmy kompletnie niespójne i sprzeczne w kwestii przedstawienia Diany, a to że rzekomo odwiesiła tarczę po śmierci Steve'a nijak się ma do zakończenia i przesłania filmu Jenkins.

Raczej masz zwidy. Zakończenie WW ma miejsce po wydarzeniach z BvS, więc jak ma wyglądać druga część? Zacznie się od Diany po wydarzeniach z JL, siadającej do zdjęcia z lat 80-tych i wspominania Cheetah w dwugodzinnej retrospekcji? XD

No cóż, wygląda na to, że jedyny film DC, na który czekam do Shazam! z możliwym cameo Cavilla, który pod koniec marca był na planie filmu.

Odpowiedz
Mówię o zakończeniu części retrospektywnej, po śmierci Steve'a. Siła miłości bla bla bla.

Odpowiedz
A tego to już nie pamiętam. Wymazałem z pamięci cały crap, czyli wszystko po dotarciu Diany do zbombardowanej gazem wioski.

Odpowiedz
(25-04-2018, 09:18)Mierzwiak napisał(a): Może mam zwidy,

Nie masz zwidów. WB już przy reshootach WW zaczęło udawać, że film Snydera nie istnieje/należy wywalić go do kosza.
BvS jasno sugerowało, że Diana przez niemal 100 lat  NIC NIE ROBIŁA. 
Jenkins w WW to zretconowała.

Sequel osadzony w latach 80? Neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeext.
zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.

Najlepszy film:
2014 - "BIRDMAN"
2015 - "MAD MAX: FURY ROAD"
2016 - "SŁUŻĄCA"
2017 - "GHOST STORY"
2018 - "SPIDER-MAN UNIWERSUM"
2019 - "TOY STORY 4"

Odpowiedz
Naszło mnie, aby sobie odświeżyć Wonder Woman i sprawdzić, jak po roku popatrzę na tę produkcję. Podobało się tak samo, jak za pierwszym razem - film na dobre tempo i rewelacyjny początek z originem Amazonek, już od początku wyspa i historia jej powstania "zagrała" mi i chwyciła, a gdy pojawia się samolot, całość nabiera fajnych barw. Ogólnie młoda dziewucha, która gra małoletnią Dianę jest przeurocza, i co oczywiste sama Gal Gadot jest rewelacyjna - najlepszy cast na heroinę. Z drugiej strony miscast w postaci antagonisty bardzo kłuje, jeszcze bardziej przy drugim seansie. Wonder Woman do momentu odbicia wioski jest przezajebistym filmem, potem następuje kilka niefajnych rzeczy, jak walka z Aresem - oj, tutaj widać brak pomysłu na to, jak to ukazać i wyszło to generycznie do bólu. Tym razem zwróciłem uwagę na muzykę w scenach akcji, którą nucę sobie od wczoraj - całkiem znośne kawałki tam pogrywają :) Bardzo przyjemna produkcja, którą chętnie dołączę do kolekcji na Blu-Ray
loading podpis...

Odpowiedz

Odpowiedz
Hahaha prawda Holly :) Zajebiste. W sumie to Charlizka pasowałaby na matkę Gal!
loading podpis...

Odpowiedz
Charlizka pasowałaby na Wonder Woman :D

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon