Wpadki filmowe
A żeby do każdego filmu nie robic oddzielnego tematu Oczko
No i prosze o wpisywanie jakis swiezych wpadek a nie, ktore wszyscy znaja od 100 lat.

Tak wiec siedze sobie dzisiaj na kibelku i mnie olśniło. Wachowscy powiedzieli, że Matrix to jest to jedno wielkie nie nazwane miasto. Swoją drogą troche kretyński pomysł no ale ok. Powiedzmy, że se chodują tylko amerykanów i chinczyków. To co Morfeusz robil na Heathrow w Anglii? Bo w pierwszym Matrixie jest taka scenka jak Neo śpi i na monitorze widać urywek z gazety, mówiący o ucieczce Morfeusza przed policją na tym londyńskim lotnisku!

Odpowiedz
Matrix to program, nie miasto.

Odpowiedz
No co ty?!
CHodzi mi o świat kreowany przez ten program i dobrze o tym wiesz.

Odpowiedz
No ok, ale w filmie nikt nie wspomina, ze ten swiat ogranicza sie tylko do jednego miasta, przynajmniej ja nie przypominam sobie tego.

Odpowiedz
No nie ale ogólnie tak jest. Oczko Bracia mogli sie bardziej postarac wspominajac chociazby o tym.

Odpowiedz
W filmie "Rocky 4" przed walką Apollo z Iwanem Drago wyraźnie widać, że gdy murzyn mówi do ruskiego "I want You, I want You" i wskazuje palcem na ringu, nie ma na dłoniach rękawic bokserskich. Kto nie widział niech sprawdzi. Wpadka, czy może mieli walczyć bez rękawic? :wink:
The Truth Is Out There

Odpowiedz
Jeśli chodzi o Matrixa, to co powiesz o tym, że w drugiej części Nijoł latał bodajże w Alpach?

A ja tak sobie wspominałem stare, dobre Star Warsy, mianowicie Nową nadzieję, i tak sobie myślę, że jeśli dobrze pamiętam, to kretynizm tego filmu przechodzi wszelkie granice. Podczas ataku na Gwiazdę Śmierci, piloci muszą wstrzelić rakietę w szyb wentylacyjny. Szyb wentylacyjny - W KOSMOSIE. No ładnie ich tam w środku musiało przewiewać. Przeciągi spore itp... Dlaczego po prostu nie otwierali okien, kiedy im było duszno?

Odpowiedz
No były tam góry bo to jest jedno wielkie miasto ale ma nieopodal gory i jakies okoliczne grunta i pewnie ocean/morze skoro ma port itd. Ale mowie nie ja to wymyslilem.

Odpowiedz
W filmie 'Komorka' glowny bohater przedziera sie przez zablocone miejsce jakischs drogowych remontow, podjezdza pod salon z telefonami komorkowymi. Mamy ujecie jak parkuje przed nim. I w tym momencie mozna zauwazyc smugi blota na karoserii, ktore dziwnym trafem ubrudzilo solidnie caly bok auta oszczedzajac jednak bohatera, ktory mial otwarte okno. This is America Oczko
make war. love is overrated

Odpowiedz
Ostatnio szukałem wpadek z Ostatniego Mohikanina :twisted:

- kiedy angielskie wojska opuszczają fort możemy zobaczyć dwa autobusy (białe, widać je z tyłu kiedy pojawia się Munro) oraz stojące koło maszerującego wojska - butlę z gazem, miska z nierdzewnej stali i druga plastikowa Szczęśliwy (przypominam - mamy rok 1757)

- w polowaniu na jelenia możemy zobaczyć (kiedy pojawia ise jeleń to na prawo od niego) jakiegoś faceta w czerwonej czapce (leśniczy? Szczęśliwy )

Odpowiedz
Gieferg napisał(a):w polowaniu na jelenia możemy zobaczyć (kiedy pojawia ise jeleń to na prawo od niego) jakiegoś faceta w czerwonej czapce (leśniczy? Szczęśliwy )

drugi jeleń Oczko

W jednej ze scen The Rookie - konkretnie walka pomiędzy fałszywym Garcią a kobietą Ackermana - operator zahacza o ekipę stojącą z boku, w tym samego Eastwooda, przez co cała scena wychodzi śmiesznie Uśmiech
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
To ja trochę z innej beczki. Dzisiaj w autku słuchałem sobie jakiegoś przypadkowego radia i jakiś redaktorek z bożej łaski zapraszał na "Szeregowca Dolota". Trochę o nim pogadał, posmęcił, po czym skwitował, że zaletą tego filmu jest to, że autorem przekładu jest... (uwaga!) Bartosz Wierzbipięta. Uśmiech Wot profesjonalisten. Nie dość, że nie ten, to jeszcze nazwisko przekręcił.

Odpowiedz
"The Importance Of Being Earnest"

Algy i Jack są już na wsi dość nieoczekiwanie razem. I jest taka scena, gdy lokaj przynosi Jackowi list od Gwendolen, który był adresowany do Ernesta, a przecież na wsi to Algy robił za Ernesta, a lokaj nie mógł o tym wiedzieć (a Gwendolen nie wiedziała, że Ernest tak naprawdę jest Jackiem, więc pisała do Ernesta). Wg mnie to spora wpadka.

Poza tym suma sumarum wyszło, że [big spojler] Gwendolen i Jack są bardzo mocno spokrewnieni [/big spojler] i nie jestem pewien, czy możliwe byłoby ich małżeństwo. Uśmiech

Kto oglądał film, ten wie o co chodzi. Oczko

Odpowiedz
romeck

Spoilery pisz taką czcionką. Jeśli będzesz je jedynie oznaczał to tak, czy tak ktoś to przeczyta Oczko
Obszerne i dobrze napisane Recenzje filmów znajdziesz na Filmowo.net
O filmie na poziomie - Forum filmowe - komentuj i oceniaj filmy!

Odpowiedz
Dusqmad napisał(a):romeck

Spoilery pisz taką czcionką. Jeśli będzesz je jedynie oznaczał to tak, czy tak ktoś to przeczyta Oczko
Oznaczyłem na czerwono. Wystarczy.

Odpowiedz
W "FOTR" Gandalf łapie się szczeliny w moście w Morii, ale z góry tej szzeliny nie widać.

Mogę jeszcze dodać że w "Ataku klonów" gdy Anakin ma dwa miecze to ich kolory powinny być na odwrót. :o
"Greatest thing you'll ever learn,
is just to love and be loved in return"

Odpowiedz
Właśnie po TVNowej projekcji "Raportu Mniejszości" zacząłem szperać w necie i trafiłem na te dwa spostrzeżenia (nie moje niestety, mam nadzieję, że autor się nie obrazi):

http://film.onet.pl/1,4,8,14354167,40450648,34168,0,forum.html

Jakże trafne nieprawdaż? To tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że ten film jest niedorobiony (i przekombinowany, wydumany zlepek różnych głupot).

Odpowiedz
romeck napisał(a):To tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że ten film jest niedorobiony (i przekombinowany, wydumany zlepek różnych głupot).

Ale za to ujety w taka forme, ze momentami az dech zapiera.

A jezeli chodzi o wpadki to musze przyznac, ze niedociagniecie, czy lepiej - niescislosc nr 1, takze 'wyhaczylem' podczas seansu. Coz, czasami trzeba naciagnac, i choc zauwazylem ten szkopul to specjalnie mi nie przeszkadzal.

Odpowiedz
romeck napisał(a):Właśnie po TVNowej projekcji "Raportu Mniejszości"(...)
A zaglądałeś tam później? :wink:
Mnie też te "wpadki" nie przekonują choć zastrzegam, że filmu teraz nie oglądałem, i nie pamiętam wszystkich niuansów.

romeck napisał(a):(...)ten film jest niedorobiony (i przekombinowany, wydumany zlepek różnych głupot).

Muszę powiedzieć, że po tym jak film w kinie zobaczyłem, to też trochę odczuwałem jakiś taki niepokój co do logiki fabuły, ale jak później obejrzałem ponownie , to mi przeszło.

Odpowiedz
Polecam "Best mistakes of 2004"

http://www.moviemistakes.com/bestof2004.php
Obszerne i dobrze napisane Recenzje filmów znajdziesz na Filmowo.net
O filmie na poziomie - Forum filmowe - komentuj i oceniaj filmy!

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon