Wpadki filmowe
ja zauwazylem wpadke z leona zawodowca dc, gosciu ktorego maja wykoczyc leon i matilda raz jest z boku okna a raz na srodku Duży uśmiech (oczywiscie na filmie widac to lepiej - ujecie za ujeciem)

[Obrazek: leon13iz.th.jpg] [Obrazek: leon28oj.th.jpg]
Mądrzejszy ustępuje głupszemu i jak ten świat wygląda...

Odpowiedz
ALIEN DC

scena w ktorej Ripley odnajduje Dallasa jest beznadziejnie wmontowana w całość. Ripley schodzi po drabince mając w ręce pojemniki, na kolejnym ujęciu (już dodanym w DC) niby spogląda w tą stronę co n poprzednim, ale otocznie coś za bardzo się zmieniło, pojemniki gdzieś zniknęły a ich miejsce w ręce bohaterki zajął miotacz ognia :?

Odpowiedz
Wpadka we Władcy Pierścieni: dwie wierze.
W momencie rozpaczliwej szarży Theodena i Aragorna podczas oblężenia twierdzy (koniec bitwy) jeźdzcy wyjeżdzaja przez most i widac jak machaja mieczami chociasz niekiedy w miejsce które dzabia jest puste widac ze orków dodano puzniej komputerowo mało zuca sie w ozy ale mie akurat razi

Odpowiedz
Wpadki w Twojej wpadce:
Wieże - a nie Wierze
chociaż - a nie chociasz
później - a nie puźniej
rzuca - a nie żuca
oczy - a nie ozy
mnie - a nie mie
"It's alive!"

Odpowiedz
Na Movie Mistakes pojawiła się już lista najlepszych wpadek ubiegłego roku:
http://www.moviemistakes.com/best2005

Na podium:
Mr. and Mrs. Smith
Star Wars: Episode III
Harry Potter and the Goblet of Fire
Obszerne i dobrze napisane Recenzje filmów znajdziesz na Filmowo.net
O filmie na poziomie - Forum filmowe - komentuj i oceniaj filmy!

Odpowiedz
Monachium
Te wpadkę zauważyłem juz w kinie . Pierwsza likwidacja celu. Klient pada po serii z 2 pistoletów na brzuszek , a gdy chwile później przychodzi tzw. „sprzątacz” widzimy go leżącego na plecach. Moim skromnym zdaniem nie miał szans po takim ostrzale się odwrócić tylko Chuck Norris by tego dokonał .

[Obrazek: vlcsnap3706761ja.png]

[Obrazek: vlcsnap3703739hb.png]

Odpowiedz
Wpadka tłumaczeniowa - "Entropia" Phila Joanou, emisja na TV4.

Słowa dialogu - "it's a period movie". Tłumaczenie prawidłowe - "to film z epoki" (czy jakoś tak - w każdym razie chodzi o czarny kryminał, kręcony przez głównego bohatera). Tłumaczenie z TV4 - "to film z okresem" Duży uśmiechDuży uśmiech
Jan Himilsbach: Intelektualiści wypierdalać!
Gustaw Holoubek: Nie wiem jak panowie, ale ja wypierdalam.

Odpowiedz
W Jan Paweł II był pewien błąd (pewnie nie jeden, ale ja ten pamiętam): Otóż w pierwszej scenie kiedy Papież jedzie Papamobile w jednym ujęciu łańcuszek od krzyża jest... hm jakby to powiedzieć.... o już wiem... opada na ubranie, a w następnym ujęciu jest... powiedzmy... podwinięty.

Odpowiedz
W Training Day gdy Denzel Washington próbuje zrzucić Ethana Hawke'a z maski parukrotnie uderza tyłem i przodem auta w inne samochody. W następnych ujęciach na jego samochodzie nie widać wgnieceń.

We Francuskim numerze w jednej ze scen Mercedes uderza w inne auto i tłucze lewą lampę. W jednym z ujęć w nocy lampa ta nie świeci się, jednak w kolejnych widać już całe, sprawne światło z czymś mającym imitować pęknięcia naklejonym na nim.

Odpowiedz
Czy to jest błąd??? W "Gangach Nowego Jorku" Di Caprio w końcowych scenach nie ma blizny na twarzy, którą mu zrobił Rzeźnik.

Odpowiedz
po buncie Nexusa 6 na jednej z kolonii replikantom zabroniono pobytu na Ziemi a specjalne jednostki Blade Runnerów miały rozkaz "strzelać by zabić" każdego który to prawo złamie- tego dowiadujemy się we wstępie BR... Deckard jest "niemal emerytowanym" blade runnerem- jednak podczas rozmowy w komisariacie policji dziwi go fakt że replikanci przybywają na ziemię, dziwi się czym są i wydaje się że nie miał styczności z modelem 6..

Odpowiedz
W Robocopie 3 policjanci otrzymują komunikat, żeby szukać poobijanej furgonetki bez rejestracji. W następnym ujęciu widać, że ta furgonetka ma rejestracje (przynajmniej z przodu).

Odpowiedz
I znów MONACHIUM (2005):

Na zrzutach z filmu mamy urządzonko, które użyte zostało do zdalnego zdetonowania bomby (tej w telefonie). Nie trzeba się specjalnie wytężać, aby ujrzeć w nim taki mały okrągły zameczek - identyczny z tymi, które były montowane w obudowach i kieszeniach HDD komputerów w latach dziewięćdziesiątych (i w XXI wieku też). Każdy, kto troszkę grzebał w komputerkach, dobrze zna ten zameczek. Uśmiech Nawet kluczyk jest typowy. A o ile się nie mylę, to akcja filmu dzieje się w latach siedemdziesiątych.

[Obrazek: 01.jpg]
[Obrazek: 02.jpg]

Odpowiedz
A czy ten okragly zameczek nie mogl istniec juz w latach siedemdziesiatych?

Odpowiedz
Oczywiście się nad tym zastanawiałem i szczerze wątpię aby mogło tak być. Bo o ile różnych zameczków jak i zastosowań do nich mogło być miliony, to akurat nie sądzę, aby na początku lat 90., projektanci rozwiązań dla PC wzięli sobie za wzór jakiś zameczek sprzed niemal dwóch dekad i w sposób identyczny go skopiowali (nawet kluczyk, czy kropeczkę pokazującą położenie zameczka). Oczko

Odpowiedz
Projektanci nie musieli sobie brac tego zameczka za wzor, nie potrzebowali kopiowac go; byc moze posluzyl on po prostu pecetowi, bo byl zwyczajnym, pospolitym (w USA) zameczkiem, ktory akurat nadal sie na ten sprzet.
Zreszta.. fuck it. O czym my w ogole gadamy? Uśmiech

Odpowiedz
Chyba nie wierzysz w to, że ów zameczek
Jakuzzi napisał(a):byl zwyczajnym, pospolitym (w USA) zameczkiem
w latach siedemdziesiątych? Uśmiech Bo ja w to nie wierzę. Uśmiech

A może ktoś ma babcię w Stanach i mógłby się zapytać?

No gadać trzeba, bo albo jest wpadka, albo jej nie ma. Uśmiech

Odpowiedz
Ni to pies, ni wydra ta wpadka, jakoś mocno w odbiorze filmu nie przeszkadza. Ważne, że bomba wybuchła. :twisted:

Odpowiedz
romeck napisał(a):Chyba nie wierzysz w to, że ów zameczek
Jakuzzi napisał(a):byl zwyczajnym, pospolitym (w USA) zameczkiem
w latach siedemdziesiątych? Uśmiech Bo ja w to nie wierzę. Uśmiech

jezeli taki wynalazek jak dyskietka 37 lat i jest tak jak Lenin "wiecznie zywa" to moze ten zameczek tez :wink:

Odpowiedz
Czas - 53,26 - lewa strona kołnierzyka jest biała
53,34 - kołnierzyk jest już zakrwawiony i to ładnie, choć nic się nie
wydarzyło pomiędzy tymi dwoma scenami
53,44 - ponownie biały a reszta plam jest w innym miejscu niż w
poprzedniej scenie :o
Idę szukać dalej Uśmiech

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon