Wreck-It Ralph / Ralph Breaks the Internet (2012-2018)
Sory, ale tak naprawdę Auta 2 nie miały jakiejś wielkiej konkurencji w animacjach, a mimo tego nie otrzymały nawet nominacji. Jak popatrzeć na nominacje z tamtego okresu to jakaś paranoja. Nie licząc wygranego, to Auta 2 IMO były lepszą bają od reszty nominowanych.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Ale ja miałem na mysli, że "Auta 2" to słaba animacja Pixara, gorsza jeszcze od "Brave" (które było "tylko" dobre). Bo zrozumiałem, że Pixar w ciebie nie miał słabej animacji i "Brave" ze wszystkich jest najsłabsze.

Odpowiedz
Ja akurat uważam, że Auta 2 jest najsłabsze ze wszystkich, aczkolwiek to i tak wysoki poziom nie osiągalny przez inne wytwórnie.

Odpowiedz
@Danus, a widziałeś już Wreck-It Ralph? Skoro oglądasz i lubisz animacje, to ten film to mus. :)
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Jeszcze nie, ale bilety na niedzielę 14,30 już zarezerwowane:)

Odpowiedz
Ja tak krótko napiszę, że choć "Piraci!" wydawali mi się śmieszniejsi, "Brave" ładniejsza, a "ParaNorman" najskuteczniej wykorzystał technikę w jakiej został stworzony, to "Ralph Demolka" nie ma konkurencji jeśli chodzi o scenariusz. I to nie tylko w ramach minionego roku. To być może najoryginalniejsza i najciekawsza animowana historia tej dekady.

Akcja rozgrywa się w wielu skrajnie różnych miejscach, biorą w niej udział skrajnie różni bohaterowie, a jednak światy wspaniale się przenikają. Tę historię właściwie ciężko opowiedzieć słowami, tak żeby trzymało się to kupy. Ciężko ją sobie wyobrazić! A jednak studio Disney'a uporało się z tym zadaniem bez najmniejszych problemów. Już sam pomysł stworzenia żyjącego swoim życiem uniwersum postaci z gier komputerowych - kosmos, rewelacja - biję brawo za kreatywność. Nie przypuszczałem jednak, że będzie to tak dobrze przemyślana i zaskakująca historia!

Bardzo chętnie zobaczę jeszcze raz, tym razem w wersji angielskiej. Myślę, że będzie lepsza od polskiej, ale - żeby była jasność - nasza nie była zła. Warto to podkreślić, bo może kogoś odstrasza sama myśl o polskim dubbingu. Uważam, że to ciągle film warty wizyty w kinie.

* * *

I jeszcze taka mnie refleksja-dygresja naszła. Wśród obrazów nominowanych w kategorii najlepszy pełnometrażowy film animowany, tak naprawdę nie ma w tym roku żadnego filmu typowo dla dzieci. Co prawda tendencja ta była już widoczna w ubiegłych latach i żadna dziecinada pokroju "Dzwoneczka..." nie miała prawa znaleźć się w finałowej stawce, ale w tym roku jakoś bardziej rzuciło mi się to w oczy. Byłem na trzech ("Brave", "ParaNorman", "Ralph Demolka") z pięciu filmów w kinie, pozostałe dwa widziałem w domu. Oczywiście w kinie towarzyszyło mi dużo rodzinek z małymi dzieciakami i autentycznie, na każdym bardziej ucieszeni byli staruszkowie niż ich pociechy. Filmy animowane wleciały na taki poziom, że są chyba zwyczajnie zbyt dobre dla dzieci, które nie są w stanie prawdziwie docenić wkładu twórców. Ja jak byłem dzieciakiem, to mierzyłem się z "Herkulesem" i "Zakochanym Kundlem", które widziałem także jako dorosły człowiek. To jest zupełnie inny poziom, gigantyczna przepaść między tymi a tamtymi produkcjami.
"Byłem królem traktorzystów przy wyrębie lasu na cały Oregon i sąsiednie stany, a królem szulerów od powrotu z Korei i nawet królem opielaczy groszku na farmie w Pendleton - więc pomyślałem sobie, że skoro już mam być wariatem, to też muszę być pierwszym i najlepszym." Randle McMurphy

Odpowiedz
No coś w tym jest, filmy animowane zwyczajnie dojrzały i przestały być filmami tylko dla dzieci.Spośród nominowanych nie widziałam właśnie jeszcze "Wreck-It Ralph", ale po trailerze wcale nie czuję się zachęcona ani zachwycona, że to będzie świetny film itd.Po pierwsze ja praktycznie nie grałam na tych wszystkich commodorach, atari w te różne gierki, więc nostalgię z pewnością mam z głowy, sam pomysł i fabuła też mnie jakoś odstrasza, powiedzcie więc konkretnie dlaczego ten film ma wygrać oscary i czym się tak wyróźnia;)Osobiście chciałabym aby wygrał Paranorman.

Odpowiedz
Gry i reszta to tylko tło (Mario pojawia się chyba w jednym zdaniu tylko, Pacman jest może w dwóch ujęciach, jakiś napis na ścianie to bezpośrednie nawiązanie do gry, itd.). Film jest prosty, ale świetnie zrealizowany, wzrusza kiedy trzeba, bawi kiedy trzeba, a postacie to nie tylko piksele (hehe).
Zła postać w grze, główny przeciwnik, nemesis głównego bohatera - kim on jest tak naprawdę? Czy to w istocie "lol im pure evil" czy może gość, który nie ma innego wyjścia, jak odgrywać swoją rolę, a marzy o czymś innym? Wiem, że to brzmi śmiesznie, ale podoba mi się wybranie właśnie takiego villaina na głównego bohatera filmu i pokazanie, że to nie jest zły gość. On tylko wykonuje swoją pracę.

Odpowiedz
(05-02-2013, 02:43)Persona non grata napisał(a): Wśród obrazów nominowanych w kategorii najlepszy pełnometrażowy film animowany, tak naprawdę nie ma w tym roku żadnego filmu typowo dla dzieci.

Od niepamiętnych lat animacje nie są typowo dla dzieci, więc dygresja mocno spóźniona :)
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Czy ja wiem. Tak jak napisałem, to trend zauważalny od dłuższego czasu, ale taki "Kot w butach", "Księżniczka i Żaba", "Piorun" to filmy zdecydowanie bardziej uniwersalne, niż te nominowane w tym roku. No, ale niech Ci będzie, specjalnie odkrywcze moje spostrzeżenie nie było :P
"Byłem królem traktorzystów przy wyrębie lasu na cały Oregon i sąsiednie stany, a królem szulerów od powrotu z Korei i nawet królem opielaczy groszku na farmie w Pendleton - więc pomyślałem sobie, że skoro już mam być wariatem, to też muszę być pierwszym i najlepszym." Randle McMurphy

Odpowiedz
Na pierwszy ogień Paperman- tutaj krótko, bo i sama animacja krótka, przecudna i hipnotyzująca rzecz, z wspaniałą grafiką oraz urzekającą ilustracją muzyczną.

I nadszedł czas na Ralpha Demolkę. Nie wiem jak to napisać by nie posądzono mnie o przesadyzm, ale na seansie pop prostu coś we mnie pękło. Piękna, przecudna, wielka i najwspanialsza rzecz jaka mogła się przydarzyć rynkowi animacji. Disney wykonał rzecz niesamowitą, i o ile jest to film nie nakręcony we współpracy z Pixarem(lecz ludzie od Pixara maczali w tym palce), to Ralph zjada wszystko co dotąd stworzył Pixar. Ralph to coś co dawno w kinie nie było. Prosta historia, ukazywana w wielu tego typu produkcjach- wiecie nic nowego- ale wyłożona w tak błyskotliwy sposób, świeżość wieje z ekranu aż miło. Film wzrusza, daje do myślenia, zmusza do refleksji i pokazuje czym jest ta prawdziwa, najprawdziwsza przyjaźń.
Podejrzewam, że bawiłem się lepiej niż moja 5 letnia córa i to chyba jest najlepszą zachętą. Uniwersalny film dla każdego, dla małego i dużego i niech żałuje ten kto nie zobaczy tego nigdy lub zobaczy to dopiero w domu. Ralph to produkcja, którą grzechem jest nie zobaczyć, nie polubić to przyznanie się do kinowej ignorancji.
Polecam zagłębić się w świat automatów, fantastycznych postaci i ich charakterów, oraz przeżyć niezapomnianą przygodę, splot wydarzeń, które zapadną w pamięć najtwardszym kinomanom.
Bez oceny, Ralph rozbił bank i skala się skończyła.

Odpowiedz
Rozwalił mnie ten film, bez kitu. Jest po prostu FE-NO-ME-NA-LNY-!!! Humor, postacie, historia (już pomijając pewne klisze), dialogi, muzyka. Kurde, nawet 3D było w porządku. A i polski dubbing absolutnie dawał radę, i to nie tyle w kwestii głosów (Ralph = Reilly, co już sam wygląd oddaje), co dialogów, które były absolutnie przefantastyczne, zabawne i nad wyraz dorosłe (abstrahując od tych paru linijek, które były do przesady naszpikowane dzisiejszym slangiem, przez co niewiele z nich zrozumiałem :P ). Mega film!

9/10
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Cóż, jak dla mnie słabizna, nie urzekły mnie ani postacie, ani sama historia ani ten świat gier i automatów.Ładny wizualnie, nie zaprzeczam, ale to za mało.Pomysł niewątpliwie ciekawy, ale mało odkrywczy, były już choćby zabawki żyjace własnym życiem.Ja po prostu nie lubię i nie lubiłam gier i chyba dlatego film mi nie przypadł do gustu;)Ocena 6/10.

Odpowiedz
6/10 i słabizna. Kocham to forum.

Odpowiedz
Mierzwiak, przypomnij sobie moją skalę ocen i nie zacieszaj z byle czego.

Odpowiedz
Obejrzałem sobie chyba ze 40 minut i doszedłem do wniosku, że wolę sobie włączyć Toy Story :P

Odpowiedz
można w ogóle nie oglądać filmów z takim założeniem i ciagle oglądać dredda ;)

Odpowiedz
Sam nie wiem po co to załączałem, uznałem, że jak nie kupi mnie po kilku pierwszych scenach to wyłączę i tak też zrobiłem.

Odpowiedz
Dziękujemy za info. A teraz pędź Simek, na pewno jest jeszcze wiele tematów o filmach których nie widziałeś. Nie ma czasu do stracenia! :D

Odpowiedz
Faaajny film. Znakomity technicznie, zgrabny fabularnie, kiedy trzeba poruszający lub zabawny. Galeria świetnych postaci i pomysłów (mentosy, lol). W pewnym momencie tempo trochę siada, ale jak już akcja rusza z kopyta to trwa to do napisów końcowych. No i ma całkiem niezły twist fabularny, którego ja osobiście się nie spodziewałem. Myślałem, że będzie wykorzystywać więcej postaci z gier, ale nie traktuję jako wielkiej wady tego, że pojawiali się praktycznie tylko na początku. Bardzo przyjemny seans.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon