X-Files
#1
Wydzielone z tematu o Star Treku

Eee tam, jakieś Star Treki. W tym roku ma wyjść na Blu X-Files, które nabierze w ten sposób zupełnie nowej jakości (serial kręcili na taśmie, w formacie panoramicznym, więc powinien wyglądać miodnie).

Odpowiedz
#2
X-Files? Who gives a fuck?
AS FOR THE GOOD NEWS... THERE'S NO FUCKIN' GOOD NEWS

Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.

Odpowiedz
#3
Ty? :)

Odpowiedz
#4
Ja daje. Zwlaszcza, ze musze dokończyc X-Files. :)
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan


Odpowiedz
#5
X-Files było genialne zdjęciowo przez pierwsze 3 sezony, potem wraz z nowymi operatorami pojawiła się wizualna bylejakość ze sporadycznymi - głównie eksperymentalnymi - odcinkami, w których jest nieco lepiej pod tym względem.
Why are you firing wallnuts at me?

Odpowiedz
#6
Etam, serial miał dobre zdjęcia do mniej więcej 6-7 sezonu. Owszem, w niektórych stand alone'ach miewał znakomite, tylko że zarówno w 1 jak i w 6 serii.

Generalnie bardzo liczę, że nie wydadzą pierwszych sezonów na odwal w badziewiastym 4:3, bo - jak już wspominałem - czytałem kiedyś, że wszystkie odcinki były oryginalnie kręcone po bożemu.

Odpowiedz
#7
Skąd bierzecie te informacje o X-Files na blu? Z tego co poszperałem po różnych forach, to sytuacja ma się podobnie jak The Wire - nie ma na blu i nie będzie. I jak te informacje odnoszą się np. do takich postów:

Although originally shot on film the X-Files TV series was edited on tape - standard definition video tape. So the cost of transferring everything again (should that original film footage still exist - a great deal of tv footage is junked once the episodes are cut together) and editing it again would be enormously expensive.
(http://www.amazon.co.uk/forum/high%20definition/ref=cm_cd_search_res_ti?_encoding=UTF8&cdForum=Fx1S4DWLC5ZODEF&cdPage=1&cdSort=oldest&cdThread=Tx2A5UO8DSSQAKT#Mx3MKD2KSBIW58R)

Odpowiedz
#8
Mogą zrobić jak z serialowym Highlanderem, zrobią upscaling do 720p, wrzucą to na BD i powiedzą, że zrobili wszystko co w ich mocy. No ale będzie blu-ray!
AS FOR THE GOOD NEWS... THERE'S NO FUCKIN' GOOD NEWS

Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.

Odpowiedz
#9
(07-02-2013, 23:58)Gieferg napisał(a): Mogą zrobić jak z serialowym Highlanderem, zrobią upscaling do 720p, wrzucą to na BD i powiedzą, że zrobili wszystko co w ich mocy. No ale będzie blu-ray!

Dobre wieści dla fanów Z Archiwum X. Kultowy serial doczeka się wydania na blu ray i nie będzie to żaden tandetny upscaling :) Okazuje się, że serial był kręcony na normalnej taśmie celuloidowej - 35mm - czyli na takim samym nośniku, na jakim rejestruje się filmy kinowe. Tak, cały serial został w rzeczywistości nagrany w ujęciu panoramicznym 16:9.
Od jakiegoś czasu śledzę informacje na ten temat i jeszcze do niedawna wydawało się, że remastering nie jest w ogóle technicznie możliwy.
Realizacja filmu wymagała dodania efektów specjalnych. Ponieważ efekty były dodawane komputerowo, najpierw musiała zostać wykonana konwersja analogowo-cyfrowa. W latach 90-tych nikt pewnie nie podejrzewał, że w przyszłości będziemy chcieli oglądać seriale w lepszej jakości niż standard NTSC lub PAL. Nie powstała więc wersja pośrednia. Cyfrowy materiał roboczy, na którym zrealizowano montaż i dodano efekty, był w tej samej rozdzielczości co wersja emisyjna, która trafiła do telewizji.
Z jednej strony mamy film w wersji cyfrowej, z którego nie da się już "wycisnąć" nic więcej niż widzieliśmy w wersji DVD. Z drugiej strony, jest oryginalny celuloid, z którego można wydobyć nawet większą rozdzielczość niż full HD, ale jest to materiał niezmontowany. I jest to dobra wiadomość... ale trudność polega na tym, że proces digitalizacji, a następnie cały montaż i efekty specjalne trzeba będzie wykonać ponownie. Z tego co czytałem, w przypadku Archiwum X odtworzenie efektów specjalnych nie będzie trudne, więc koszty remasteringu nie wzrosną na tyle, aby cała operacja okazała się nieopłacalna. Osobiście trzymam kciuki i liczę, że premiery doczekamy się jeszcze w tym roku :)
w0jt3k, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Feb 2013.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości