Yellowstone (Paramount, 2018-)
E tam, bardzo dobry sezon, a odcinek 7 ma prawdopodnie najpiękniejsze wyznanie miłości w historii kina.

Wysłane z mojego H8216 przy użyciu Tapatalka
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

http://animalattack.pl/

Odpowiedz
Cytat:odcinek 7 ma prawdopodnie najpiękniejsze wyznanie miłości w historii kina.

Brakuje mi dobrych historii miłosnych. Nie mogę się doczekać.

Odpowiedz
Mogę się założyć, że będzie ci się podobac

Wysłane z mojego H8216 przy użyciu Tapatalka
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

http://animalattack.pl/

Odpowiedz
Ogląda to ktoś? Bo miejscami wali niezłą telenowelą i schematami sprzed 20 lat. Ale dobra też się nieco znajdzie. Końcówka 9 odcinka daje nadzieję na kozacki finał.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
finał najlepszy z możliwych, byłem cały podjarany ;)

Odpowiedz
No to jedziemy z tym koksem.

[Obrazek: Rip-Wheeler.jpg]

Odpowiedz
(29-08-2019, 21:08)bloonus napisał(a): finał najlepszy z możliwych, byłem cały podjarany ;)

Que? To był chyba jeden z najgłupszych finałów w historii telewizji. Chaos zupełny. Nie wiem jak wyglądała burza mózgów, ale kupy dosłownie nic tu się nie trzyma.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
SPOJLERY!

Drugi sezon gorszy niż pierwszy (który nazwałem, że przypomnę, najlepszym serialem 2018 roku). Złożyło się na to kilka czynników:

- skasowanie albo stopniowe wygaszanie większości kluczowych wątków fabularnych z poprzedniego sezonu (egzekucja kalifornijskiego dewelopera, choroba Duttona, nawet motyw zdrady Jamie'ego okazał się być tylko "na chwilę");
- odcinki 2-5 jakieś chaotyczne mi się wydały (postacie pojawiają się i potem znikają na kilka odcinków, patrz tajemniczy Murzyn, laska-kowbojka, którą Rip wybrał do pracy);
- motyw z rodeo i zdobywaniem forsy na spłatę długów dziadka trochę jakby wyjęty z niedzielnego westernu;
- no i finał - zdecydowanie za łatwo im poszło (biorąc pod uwagę siłę i wpływy przeciwnika); ostatni ep powinien trwać ~75 minut, żeby to wszystko pokazać i opowiedzieć w bardziej wiarygodny i emocjonujący sposób;

Co mi się podobało:

- 7 odcinek - petarda w chooj. Jak pisał slepy - najpiękniejsze wyznanie miłości w historii kina;
- podobały mi się założenia, które legły u podstaw finałowego pojedynku (zabijamy skurwieli, bez litości i bez dyskusji), ale niestety wykonanie tego bardzo słabuje (patrz wyżej);
- wszystkie sceny i dialogi z udziałem Ripa tylko potwierdzają, że to najlepsza rola twardziela w XXI wieku; nie ma aktualnie w telewizji wspanialszej, bardziej humanistycznej postaci;

Pierwszy sezon oceniam na 10/10. Ocena drugiego leci w dół do siedmiu punktów (choć rozważałem nawet 6 z małym plusem). Mam nadzieję, że Sheridan weźmie sobie do serca powyższe uwagi, poprawi błędy i bardziej skondensuje scenariusz. Moja krytyka płynie z głębi serca. Ja naprawdę chcę, aby ten serial był wielki pod każdym możliwym względem.

Odpowiedz
Przede wszystkim pierwszy sezon to było w pełni autorskie dzieło. Sheridan wyreżyserował i napisał wszystkie odcinki. Tu nie wyreżyserował ani jednego, a przy większości scenariuszy miał nawet kilku współautorów. Zaczyna mu się to rozłazić, może też traci zainteresowanie serialem.

Odpowiedz
I to wszystko wyjaśnia. Różnica jakościowa między S01 a S02 jest widoczna gołym okiem.

Cytat:może też traci zainteresowanie serialem.

I myśli nad Sicario 3?

Odpowiedz
Cole Hauser aka Rip Wheeler udzielił niedawno wywiadu dla magazynu "Guns and Ammo":

Pytanie: Czy starasz się zachowywać dyskrecję w kwestii swoich zainteresowań bronią palną?

Hauser: Nie. W tych sprawach jestem bardzo wylewny, nawet między ludźmi w Hollywood. Broń palna to moje prawo jako obywatela. (...) Wszystkie moje dzieci potrafią strzelać i bezpiecznie posługiwać się bronią. Zawsze będą wiedziały, jak się bronić w każdej sytuacji.

Pytanie: Nie obawiasz się, że twój stosunek do broni i to, jak o niej mówisz, mogą zniszczyć ci karierę w Hollywood?

Hauser: Mam to gdzieś. Bycie Amerykaninem i korzystanie ze swobód obywatelskich jest ważniejsze niż moja kariera.

[Obrazek: cole-hauser-yellowstone.jpg]

Powyższą fotę Hauser wrzucił na Insta z dopiskiem: "Good morning Monday ;)"

Odpowiedz
Juz go kocham.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Ja go kochałem, zanim dowiedziałem się o tym wywiadzie.

Btw, nie jestem gejem.

Odpowiedz
Zacny gość ;) 

[Obrazek: $_3.JPG]
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Cytat: Zacny gość ;)

Najpierw seria z full auto, a potem piwko :)

Nie polecam łączenia alkoholu z bronią, ale to w końcu największy twardziel w Montanie, więc on operuje na innych zasadach.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon