Złote Globy
#1
Cóż to była za noc :smile: I tak też dobiegła do końca tegoroczna ceremonia rozdania Złotych Globów. Na początku może podam od razu listę zwycięzców:

NAJLEPSZY FILM - DRAMAT
"Avatar"

NAJLEPSZY FILM - KOMEDIA LUB MUSICAL
"Kac Vegas"

NAJLEPSZA AKTORKA W DRAMACIE
Sandra Bullock ("The Blind Side")

NAJLEPSZY AKTOR W DRAMACIE
Jeff Bridges ("Crazy Heart")

NAJLEPSZA AKTORKA W KOMEDII LUB MUSICALU
Meryl Streep ("Julie i Julia")

NAJLEPSZY AKTOR W KOMEDII LUB MUSICALU
Robert Downey Jr. ("Sherlock Holmes")

NAJLEPSZY FILM ANIMOWANY
"Odlot"

NAJLEPSZY FILM ZAGRANICZNY
"Biała wstążka"

NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA
Mo'Nique ("Precious: Based on the Novel "Push' by Sapphire")

NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY
Christoph Waltz ("Bękarty wojny")

NAJLEPSZA REŻYSERIA
James Cameron ("Avatar")

NAJLEPSZY SCENARIUSZ
Jason Reitman i Sheldon Turner ("W chmurach")

NAJLEPSZA MUZYKA
Michael Giacchino ("Odlot")

NAJLEPSZA PIOSENKA
"The Weary Kind" ("Crazy Heart")

NAJLEPSZY SERIAL DRAMATYCZNY
"Mad Men"

NAJLEPSZY FILM TELEWIZYJNY LUB MINI-SERIAL
"Grey Gardens"

NAJLEPSZY SERIAL KOMEDIOWY LUB MUSICAL
"Glee"

NAJLEPSZA AKTORKA W SERIALU DRAMATYCZNYM
Julianna Margulies ("The Good Wife")

NAJLEPSZY AKTOR W SERIALU DRAMATYCZNYM
Michael C. Hall ("Dexter")

NAJLEPSZA AKTORKA W SERIALU KOMEDIOWYM LUB MUSICALU
Toni Collette ("United States of Tara")

NAJLEPSZY AKTOR W SERIALU KOMEDIOWYM LUB MUSICALU
Alec Baldwin ("Rockefeller Plaza 30")

NAJLEPSZA AKTORKA W FILMIE TELEWIZYJNYM LUB MINI-SERIALU
Drew Barrymore ("Grey Gardens")

NAJLEPSZY AKTOR W FILMIE TELEWIZYJNY LUB MINI-SERIALU
Kevin Bacon ("Podróż powrotna")

NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA W SERIALU, MINI-SERIALU LUB FILMIE TELEWIZYJNYM
Chloe Sevigny ("Trzy na jednego")

NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY W SERIALU, MINI-SERIALU LUB FILMIE TELEWIZYJNYM
John Lithgow ("Dexter")

Cóż mogę powiedzieć o tegorocznych Globach? Niby można powiedzieć, że bez szczególnych niespodzianek, ale ja sam szczerze nie spodziewałem się, że "Avatar" zgarnie dwie tak prestiżowe wyróżnienia jak za "najlepszą reżyserię" i "najlepszy film". Jestem świadom, że niektórym nagradzanie takiego filmu jak "Avatar" może się nie podobać, ale ja jestem zadowolony, gdyż dla mnie osobiście był to najlepszy film zeszłego roku. Jak dla mnie lekką niespodzianką jest Glob dla "najlepszej komedii" dla "Kac Vegas". Inne wszystkie nagrody były dość przewidywalne, szczególnie w tych aktorskich, gdzie cieszy Glob dla Christopha Waltza. Muszę przyznać, że w tym roku to panowie się popisali jeżeli chodzi o podziękowania :smile: Zarówno te Christopha Waltza, Roberta Downey Jr. i Jeffa Bridgesa, były ciekawe, zabawne, fajne i nie tak strasznie oklepane.
Cieszy mnie również Glob, dla "Białej Wstążki" za "najlepszy film zagraniczny", jak i też dla "Up" w kategorii "najlepsza animacja". Jeżeli zaś chodzi o muzykę to mimo, że osobiście dałbym "Globa" Hornerowi za "Avatara" to jednak i nagroda dla Giacchino za "Up" mnie satysfakcjonuje. Co do nagród serialowych, telewizyjnych to się nie wypowiadam, gdyż sam za wiele ich nie oglądam.
Cała gala mi się nawet podobała. Lubię tę w przeciwieństwie do Oscarów bardziej kameralną atmosferę. Podoba mi się w Globach, że nie są one tak długo celebrowane jak Oscary, tylko szybko przechodzi się z nagrody do nagrody. Jedyne zarzuty jakie mogę mieć to trochę do operatorów, gdyż czasami kamera się naprawdę gubiła, ale podczas takiego eventu, presji itd. jestem to w stanie zrozumieć :smile:
Pewnie to co napisałem to straszliwy bełkot. Ale na swoje usprawiedliwienie mogę tylko dodać, że już jestem lekko zmęczony i chyba się na chwilkę prześpię :wink: Ale i tak nie żałuję tej nie przespanej nocy :smile:
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen KennedyOdpowiedz
#2
Strasznie dziwny wybór z tym "Avatarem". Ale Złote Globy to Złote Globy, zawsze muszą zrobić coś na opak.

Odpowiedz
#3
Trochę jestem zaskoczony, lecz się cieszę. Może nagroda na najlepszy film to trochę na wyrost, ale już za najlepszą reżyserię jak najbardziej zasłużona. Oby na gali oscarowej to się powtórzyło.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
#4
Ja też jestem deczko zaskoczony. Oczekiwałem mimo wszystko dominacji Basterdsów. Zobaczymy czy na gali oskarowej również Cameron będzie triumfował.
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
#5
Lepiej ABADAH niż Hurt Locker. Acz owszem - troszkę szkoda mi Quentina...
Cóż nie wierzyłem, ale nadzieję miałem.

Odpowiedz
#6
Wygrana Kac Vegas w kategorii najlepsza komedia to jakies nieporozumienie (zrozumialbym, gdyby to byly MTV Awards...). Wiekszosc laureatow w kategoriach serialowych to rowniez pomylki. I jakos nie chce mi sie wierzyc, ze Downey Jr. w Szerloku wypadl lepiej niz Day-Lewis w Nine - to pewnie rekompensata za ubiegloroczne rozdanie.

Odpowiedz
#7
Jakuzzi napisał(a):Wiekszosc laureatow w kategoriach serialowych to rowniez pomylki.
A które konkretnie?
Klub OFILMIE | Podcast filmowy Radio Ofilmie

Odpowiedz
#8
Michael Stuhlbarg powinien wygrać w kategorii najlepszy aktor komediowy. Każdy element, jego artykulacja, mimika, wygląd, wywoływały u mnie jeden wielki LOL, a o to chyba chodzi w tej kategorii.

Odpowiedz
#9
Negrin napisał(a):A które konkretnie?

W zasadzie wszystkie, procz Collette za Tare. Nie ogladalem np. Glee, ale nie sadze, zeby byl lepszym serialem komediowym od The Office (ktory piaty sezon mial wrecz wysmienity). Inna rzecz, ze niektore kategorie (np. najlepszy serial dramatyczny), byly nieporozumieniem juz na etapie nominacji.

Odpowiedz
#10
Nie ogląałem, ale wątpię, aha ;-)

Dla mnie Collette też nie powinna dostać. Lubię ją, ale ta rola jakaś nie teges. W ogóle ten cały serial to jakaś jedna wielka porażka. Nareszcie Hall dostał, ale on powinien zostać nagrodzony za pierwsze dwa sezony, teraz bym mu już nie dał Globa.

Odpowiedz
#11
Tak nudnej, przewidywalnej i nijakiej ceremonii dawno nie oglądałem - i jestem zły na siebie, że oglądałem zamiast pójść spać czy zwalić konia :evil:
Większość nagród była tak niemożliwie poprawna (Dexter) lub bezpieczna (Kac Vegas - btw olanie Zacha i promowanie filmu mordą Tysona to jedna z największych żenad evah, Up, Downey Jr. - koleś ma to szczęście, że jest śmieszny), że aż boli i skręca w kiszkach. A dla Baldwina i Streep powinni stworzyć osobne kategorie, bo dają im chyba z zasady. Cóż takiego wielkiego 30 raz z rzędu pokazał Alec w tym samym serialu, i co niby nowego czy specjalnego jest w tych dwóch, zapewne bliźniaczo podobnych rolach Meryl, że znowu ich doceniono? Bleee. Do tego co druga wybrana kobita musiała się rozklejać (Drew już bardziej udawać nie mogła), a wszelkie wypowiedzi były jeszcze bardziej poprawne polityczne (tak, nawet te, które były z pozoru niepoprawne, jak np zapowiedzenie Mela Gibsona) i miałkie, niż na Oscarach - choć to właśnie na tej imprezie mieli darmowy alkohol.
Komisja rewizyjna nie dała dupy w zasadzie tylko przy Bridgesie i Waltzu, no i Cameron za reżyserię zdaje się być w pełni sprawiedliwą nagrodą, bo koleś wciąż odkrywa nowe terytoria filmowe. Ale już główna statuetka za film to - bodaj jedyna niespodzianka wieczoru - nieporozumienie (jakich zresztą było sporo - gdzie 500 days? gdzie Basterdsi?). Jeśli Oscary będą wyglądać tak samo (a pewnie będą w 80-90% przypadków) to podziękuję. Toż tu nawet filmik dotyczący Scorsese wyglądał, jakby montował go jakiś przedszkolak (i do tego ta autopromocja Shutter Island na koniec). Two thumbs down!
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
#12
Mad men jak dla mnie ewidentnie najlepszy w zeszłym roku, w pełni zasłużona nagroda, nie rozumiem w czym problem. Kac vegas nie ok, o Downeyu sądzę to samo co Jakuzzi.

Odpowiedz
#13
Mefisto napisał(a):Większość nagród była tak niemożliwie poprawna (Dexter) lub bezpieczna

Sugerujesz, że Hall i Lightow nie zasłużyli na te nagrody? Fakt, czwarty sezon "Dextera", był w sumie chyba najgorszy, ale ich rolom nic zarzucić nie można. W przeciwieństwie do paru osób z tego forum nie zauważyłem, żeby Hall nagle w dwóch ostatnich sezonach zaczął nagle fatalnie grać...

Mefisto napisał(a):A dla Baldwina i Streep powinni stworzyć osobne kategorie, bo dają im chyba z zasady. Cóż takiego wielkiego 30 raz z rzędu pokazał Alec w tym samym serialu, i co niby nowego czy specjalnego jest w tych dwóch, zapewne bliźniaczo podobnych rolach Meryl, że znowu ich doceniono? Bleee.

Te dwie "zapewne bliźniacze role", są skrajnie różne i o ile nie dałbym jej nominacji za "It's Complicated" to nagroda za "Julie i Julię" jej się należała. Ze nie wspomnę o tym, że w tym roku nie miała sensownej konkurencji.

Odpowiedz
#14
Moim zdaniem od Lithgowa był lepszy Hurt w "Damages".

Odpowiedz
#15
A Jeremy Piven miażdży ich obu (swoją drogą - szósta nominacja z rzędu). Nie wiem jak jest z Hurtem, ale Lithgow zagrał świetnie i więcej szans na dostanie Globa za "Dextera" mieć nie będzie.

Odpowiedz
#16
Mefisto napisał(a):Toż tu nawet filmik dotyczący Scorsese wyglądał, jakby montował go jakiś przedszkolak (i do tego ta autopromocja Shutter Island na koniec).

Mefisto, zgodzę się z Tobą całkowicie poza powyższym zdaniem - jak dla mnie to ta pokazówka była świetna i całkowicie przy niej odleciałem, a jak Scorsese wszedł na scenę i zaczął opowiadać o kinie, odleciałem jeszcze bardziej ;)
Zresztą przemowy Downeya Jr. i Christopha Waltza były też świetne. Waltz pokazał jakim inteligentnym i wrażliwym człowiekiem jest (co przebija również z każdego przeprowadzonego z nim wywiadu) a Downey jak zwykle pokazał swą niezastąpioną charyzmę :)

Odpowiedz
#17
Perfik napisał(a):Sugerujesz, że Hall i Lightow nie zasłużyli na te nagrody?

Sugeruję, że Hall dostał na zasadzie "masz raka, to trzymaj nagrodę" - przynajmniej tak to wyglądało. Serial jak sam mówisz ma już 4 sezon (i jak twierdzisz jest on najgorszy), a koleś dopiero teraz dostał nagrodę. No comment.

Cytat:Te dwie "zapewne bliźniacze role", są skrajnie różne i o ile nie dałbym jej nominacji za "It's Complicated" to nagroda za "Julie i Julię" jej się należała. Ze nie wspomnę o tym, że w tym roku nie miała sensownej konkurencji.

nie wiem, nie widziałem Nine jeszcze, nie mówiąc już o tym, że nie wydaje mi się, aby wszystkie kreacje kobiece z zeszłego roku były tak złe, że aż dwukrotnie Streep trzeba było dowalać. Kaman! A bliźniacze role w sensie, że obie komediowe i obie w bardzo podobnym tonie - taka standardowa Meryl i tyle.

Rodia napisał(a):jak dla mnie to ta pokazówka była świetna i całkowicie przy niej odleciałem

Pokazówka była tak zła, jak to tylko możliwe (jedynie na początku coś tam się trzymało kupy) - zmontowana bez ładu i składu, ot wybrane losowo scenki z filmów, do tego 50 różnych melodii, choć żadna się nie skończyła na dobre (też pasujących do siebie jak cholera), no i ta promocja kolejnego filmu na koniec.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
#18
Mefisto napisał(a):A bliźniacze role w sensie, że obie komediowe i obie w bardzo podobnym tonie - taka standardowa Meryl i tyle.
Już nawet nie pytam, czy widziałeś zwiastuny, ale - spałeś, kiedy pokazywano fragmenty z tych filmów podczas gali? Bo innego wyjaśnienia nie widzę.
Klub OFILMIE | Podcast filmowy Radio Ofilmie

Odpowiedz
#19
Mefisto napisał(a):standardowa Meryl
Nie oglądałaś Julie & Julia, prawda Siostro? A jeśli oglądałaś to nie wiem gdzie tam masz standardową Meryl :)

Odpowiedz
#20
Mefisto napisał(a):
Perfik napisał(a):Sugerujesz, że Hall i Lightow nie zasłużyli na te nagrody?

Sugeruję, że Hall dostał na zasadzie "masz raka, to trzymaj nagrodę" - przynajmniej tak to wyglądało. Serial jak sam mówisz ma już 4 sezon (i jak twierdzisz jest on najgorszy), a koleś dopiero teraz dostał nagrodę. No comment.

Christina Applegate miała raka piersi i nikt jej Złotego Globa w ramach pocieszenia nie dał. Po za tym sprawa z rakiem wypłynęła parę dni temu kiedy już było po głosowaniu. A po za tym co to ma do rzeczy, że dopiero teraz dostał nagrodę? Jeremy Piven Globa za "Ekipę" dostał za czwartym razem czy to znaczy, że jest ona mniej ważna? Także poziom serii nie ma żadnego znaczenia bo to nie ta kategoria.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Złote Maliny Pelivaron 50 7,328 04-03-2018, 20:03
Ostatni post: simek
  Złote Kraby 2014 desjudi 29 4,088 16-01-2015, 01:11
Ostatni post: Mefisto
  Oskary i Złote Maliny 2010 - wasze typy Never Fuck With Me 420 60,670 31-03-2010, 01:41
Ostatni post: Negrin
  Złote Maliny 2008 Snuffer 24 2,471 22-02-2009, 19:09
Ostatni post: Jakuzzi
  ZŁOTE KRABY 2009 (nagrody KMF za rok 2008) DUX 36 3,405 10-02-2009, 20:48
Ostatni post: Negrin
  ZŁOTE KRABY 2008 - WYNIKI Karol 62 4,323 26-01-2009, 13:31
Ostatni post: Craven
  Złote Lwy military 4 1,113 04-10-2008, 14:16
Ostatni post: Negrin
  Złote Globy 2007 Crov 9 1,223 30-01-2008, 17:47
Ostatni post: KarolUżytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości