Zagraj to jeszcze raz, Sam
#1
Na pewno każdy miłośnik filmu chodzi do kina(mam nadzieje). Wielki ekran, masakrujący bębenki dźwięk, specyficzny klimat oraz napięcie w oczekiwaniu na moment gdy wreszcie zgaszą światła i zacznie się film.

Na pewno jednak wiele filmów nie udało się wam oglądnąć w sali kinowej, z różnych powodów. Albo przegapiliście, albo w waszym kinie go nie puszczają albo urodziliście się o kilka lat za późno :)

W tym temacie podawajcie filmy, które chcielibyście znów zobaczyć w kinach wraz z uzasadnieniem dlaczego akurat ten film.
Dam więc dobry przykład:


Lśnienie- po pierwsze dlatego, że jest to niesamowicie klimatyczny film; po drugie oprawa audiowizualna tego filmu wciąż robi ogromne wrażenie( scena z rowerkiem i wiele innych), a na dodatek wszystko jest genialnie zgrane i wyreżyserowane; po trzecie usłyszeć "Here`s Johnny" na full wypas dźwięku - bezcenne 8)


Pewnego razu na dzikim zachodzie - klimat, klimat i jeszcze raz klimat, który spłynąłby by na mnie z ekranu kinowego(ehh, marzenie). Na dodatek kapitalna muzyka no i te wszystkie pojedynki na dużym ekranie to byłaby poezja. A to wszystko przez prawie trzy godziny!!


Children of men i Źródło - stosunkowo nowe filmy, ale nie udało mi się ich zobaczyć w kinie( u mnie nie było :cry: ) i od momentu oglądnięcia każdego z nich marzę by ujrzeć je w sali kinowej. Głównie dzięki niesamowitej oprawie audio-wideo, ale to też(albo przede wszystkim) wyśmienite filmy

Chwilowo wystarczy. Jest tego o wiele więcej, ale przecież nie można od razu odsłonić wszystkich kart :) . Piszcie swoje typy

Odpowiedz
#2
Jasne, że większość starych, dobrych filmów zajebiście byłoby zobaczyć na wielkim ekranie. Nawet od czasu do czasu puszczają różne klasyki w kinach studyjnych. Ostatnio widziałem w repertuarze jakiegoś kina Amadeusza. W sumie z chęcią bym na niego poszedł, ale teraz jest okres oscarowy w kinach, czyli zbyt dużo świetnych nowości, żeby chodzić na starocie.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Co jeszcze oprócz Holiłud zeżre politykal korektnes? Bart 1,244 148,544 Wczoraj, 21:22
Ostatni post: Wyatt Earp
  Scenariusze, które nie doczekały się realizacji (jeszcze) Craven 92 20,791 07-01-2018, 19:05
Ostatni post: AnibasUżytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości