ZeroZeroZero (2019)
Nie ma sensu czekać z zakładaniem tematu. Czuję, że to będzie potężny sztos.

Scenariusz powstał na podstawie powieści Roberto Saviano. Produkcja od Sky i Canal+ - za całość odpowiedzialna jest w dużej mierze ta sama ekipa, która zapracowała na sukces "Gomorry", czyli m.in. Leonardo Fasoli, Stefano Bises, Roberto Saviano i Stefano Sollima.

Reżyserowali Stefano Sollima, Pablo Trapero oraz Janus Metz. W obsadzie między innymi Andrea Riseborough, Dane DeHaan i Gabriel Byrne.

Całość ma się skupić na przemycie narkotyków z Ameryki Południowej do Europy.

W sieci pojawił się pierwszy teaser serialu i jak dla mnie jest kozak:

W Polsce raczej pokaże CANAL+, aczkolwiek prawa ma też Amazon.

[Obrazek: yj5kkxQ.jpg]

Odpowiedz

Odpowiedz
Kolejna zapowiedź. W HBO GO od 15 lutego.

Odpowiedz
Ktoś już obejrzał?
Ja zacznę jak tylko skończę "The Deuce"

Odpowiedz
Wiecie, gdzie można znaleźć polskie napisy (nie mam HBO GO)? Seryjka zapowiada się wybornie, ale mówią tam w językach, których nie rozumiem.

Odpowiedz
(28-02-2020, 15:27)Mental napisał(a): Wiecie, gdzie można znaleźć polskie napisy (nie mam HBO GO)? Seryjka zapowiada się wybornie, ale mówią tam w językach, których nie rozumiem.

Odpowiedz
Jezu, jakie to jest dobre. Przebija "Narcos" i przebija "Gomorre". Połączcie najlepsze elementy obu tych seriali i dostaniecie "ZeroZeroZero". Nie spodziewałem się aż takiej jakości. Brak słów. Obejrzałem jak leci pierwsze sześc odcinków - tu nie ma słabych momentów, ba, nie ma nawet jednej sekundy, którą chciałbym wyciąć albo zmienić. Czysta perfekcja - merytorycznie i wizualnie. W ogóle produkcja jest surowa jak głaz i jednocześnie przepięknie sfilmowana. Muzyka Mogwai robi taki klimat, że szok.

edit
Kluski, chciałeś Los Zetas, to masz:

edit2
Pelivaron napisał(a):Czuję, że to będzie potężny sztos.

Dobrze czułeś.

Odpowiedz
I pytanie:

Czy już wyszła całość?

II pytanie:

Czy są polskie napisy do jakiejś wersji ze sklepiku?

Odpowiedz
Niezła rekomendacja. Miałem czekać na wszystkie odcinki i później wciągnąć w jeden weekend, ale w sumie mogę już zacząć oglądać. 6 marca dwa ostatnie odcinki.

(02-03-2020, 09:52)yacajackowski napisał(a): Czy są polskie napisy do jakiejś wersji ze sklepiku?

Si.

Odpowiedz
(02-03-2020, 01:31)Mental napisał(a): Jezu, jakie to jest dobre. Przebija "Narcos" i przebija "Gomorre". Połączcie najlepsze elementy obu tych seriali i dostaniecie "ZeroZeroZero". Nie spodziewałem się aż takiej jakości. Brak słów. Obejrzałem jak leci pierwsze sześc odcinków - tu nie ma słabych momentów, ba, nie ma nawet jednej sekundy, którą chciałbym wyciąć albo zmienić. Czysta perfekcja - merytorycznie i wizualnie. W ogóle produkcja jest surowa jak głaz i jednocześnie przepięknie sfilmowana. Muzyka Mogwai robi taki klimat, że szok.

edit
Kluski, chciałeś Los Zetas, to masz:

edit2

Pelivaron napisał(a):Czuję, że to będzie potężny sztos.

Dobrze czułeś.

Ja mam troche inne odczucia, nie wiem, ale watep posrednikow zupelnie mi tu nie pasuje, lepszy Meksyk i pozniej Wlochy, nie chce spoilerowac, ale brakuje mi troche konsekwencji poczynian bohaterow, szkoda, moglo wyjsc lepiej, ale do Gomorry sie to nawet nie ma co przysuwac, Narcosa nie ogladalem. 5 odcinek za mna, ale to jest takie 7/10, glownie przez watek amerykansk. 

Odpowiedz
Poczekam na koniec sezon i ocenię. Ale zrównywanie z Gomorrą już wywindowało mi oczekiwania, co pewnie skończy się rozczarowaniem.

Odpowiedz
@MOLQ

Co jest nie tak z wątkiem amerykańskim? O co chodzi z tą "niekonsekwencją bohaterów"? Szczegóły pliz.

Odpowiedz
Glownym zarzutem jest to ze bohaterowie są bezkarni, nie mamy tutaj drugiej strony, tylko tę złą, epizody się mieszają, bo mamy sporo wątków, ale nie są jak na razie dopełaniane,może poźniej będzie lepiej, a watek rodzenstwa jest nudny, toż to jakies pionki ze statkiem, a nikt ich nie potrafi odstrzelic i zabrac ladunku.

Jak dla mnie to serial porownywalny do Gomorry, ale o poziom nizszy jak nie wicej, i nim nie bedzie, identico Ozark do Breaking Bad, gdzie w Ozark logike idzie rozwalic o sciane stodoly.

Odpowiedz
@MOLQ

Cytat:Glownym zarzutem jest to ze bohaterowie są bezkarni, nie mamy tutaj drugiej strony, tylko tę złą

Czyli coś jak "Gomorra" i wiele innych filmów/seriali, skupiających się wyłącznie na pokazywaniu działań przestępczych. Jeżeli to jest twój "główny zarzut", to chyba na siłę się czepiasz.

Cytat:epizody się mieszają, bo mamy sporo wątków, ale nie są jak na razie dopełaniane

Jedynym wątkiem, który na razie nie styka z resztą, jest wątek meksykański - wysłali towar i dalej sprawy toczą się tam swoim torem, aczkolwiek kwestia płatności za "papryczki" nie została jeszcze uregulowane, więc wnioskuję, że ponownie dojdzie do interakcji na linii Meksyk-Luizjana-Włochy.

Cytat:nikt ich nie potrafi odstrzelic i zabrac ladunku

Bo nie o to chodzi. Chodzi o to, żeby zniszczyć ładunek i upozorować wypadek, a nie odstrzelić i zabrać.

Cytat: watek rodzenstwa jest nudny

Mnie fascynuje.

Odpowiedz
(02-03-2020, 01:31)Mental napisał(a): Kluski, chciałeś Los Zetas, to masz:

To jest właśnie to na co czekałem. Surowa brutalność bezwzględnego narkoświata, bez telenowelowej otoczki. Wiadukt z wklejonej scenki przypomina nawet ten z przejazdu karawany przez Juarez :) No i właśnie stylistycznie ZZZ dużo bliżej do Sicario, niż Narkos, na całe szczęście.

Mówiłem, że jak wjadą Los Zetas to się skończy rodzinna impreza u cioci na imieninach :)

Ostatnia sekwencja ósmego odcinka rozłożyła mnie na łopatki, ciary. Gdyby od tej sceny rozpoczął się serial, pomyślałbym, że ta babeczka, to ot taka typowa zimna suka; mając możliwość prześledzić jej losy na przestrzeni całego sezonu, uśmiech na końcu nabiera zupełnie innego wymiaru.

Całościowo 9/10 i czekam z niecierpliwością na kolejny sezon.

Odpowiedz
Dla mnie dzieło wybitne i kompletne. 10/10. Wszystkie wątki pięknie spięte.

Co, waszym zdaniem, oznacza tytuł? Bo nie mogę go rozgryźć.

Kluski napisał(a):mając możliwość prześledzić jej losy na przestrzeni całego sezonu, uśmiech na końcu nabiera zupełnie innego wymiaru.

A to jest bardzo głęboka obserwacja. Serio.

Odpowiedz
Cytat:ZeroZeroZero, an ironic name given to the best kind of cocaine, as 000 flour is the best flour for pasta.

Odpowiedz
Paszczak, ale wiesz - chodziło mi o to, żeby rozgryźć sens tytułu z przebiegu fabuły, a nie googlając ;)

Odpowiedz
Ale jaką jeszcze głębszą odpowiedź chciałbyś wydobyć? Serial jest formalnie adaptacją książki Saviano (ale wygląda na to, że w tym samym stopniu w jakim była była nią TV Gomorra), to i zachowali tytuł, a Włosi lubią makaron, to i sięgnął po makaroniarską metaforę. ZeroZeroZero = najlepszy towar = koka rządzi światem. Zresztą tym razem (w przeciwieństwie do Gomorry) mamy spojrzenie nie tylko od poziomu ulicy, a od strony wielkiego biznesu i geopolityki, więc i tytuł pociąga za sobą skojarzenia z ekskluzywnością, luksusem.

Odpowiedz
Do 6 odcinka rozkminiałem tytuł tak: trzy zera - trzy strony dramatu - każda wyjdzie w finale na zero. Końcówka oczywiście zadała kłam tym spekulacjom.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon