• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


neonazizm a literatura filmoznawcza, pomocy !
#1
Witajcie, jestem tu nowa.. a dlatego nowa,że rozpaczliwie potrzebuje pomocy!
Najpierw konkrety: pisze prace licencjacką na temat neonazizmu w filmie światowym. Mam mase materiałów z zakresu literatury historycznej- wiadomo, ale ciężko mam z literaturą filmoznawczą w tym temacie. Filmy o których pisze to : American History X, Fanatyk i Romper Stomper.

A teraz druga strona medalu, dlaczego rozpaczliwie proszę o pomoc.. minęło mi 5 lat od ukończenia roku... pod koniec września kończy mi się możliwość obrony, inaczej.. przepadają mi studia.. więc proszę ratujcie!!!

Odpowiedz
#2
https://www.google.pl/search?q=movies+about+neo+nazis&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-ab&gfe_rd=cr&ei=wbq0V-ziJfSv8we1wry4CA#safe=off&q=neo+nazi+movies

Sorry, ale nie jestem w stanie współczuć studentom, którym dopiero w ostatniej chwili zachciewa się popracować nad pracą, której temat sami wybrali. I którzy najwyraźniej nie mogą wpisać trzech słów w Google, tylko błagają o pomoc na forum filmowym - bo przecież tak łatwiej, żeby ktoś podsunął rozwiązanie pod nos.

Miałaś kilka lat i znalazłaś całe TRZY filmy o tej tematyce? Albo troll, albo może jednak nie powinnaś zdać, bo umiejętność wyszukiwania informacji to coś, co powinno się mieć opanowane już w liceum.

P.S.
Zgaduję, że uważasz neonazizm za poważny, palący problem współczesnej Europy, hm?

Odpowiedz
#3
Nie wiem czy wiesz, ale ludzie rejestrujący się na forach tylko po to, żeby szukać ratunku w tego rodzaju sytuacjach, zazwyczaj nie są mile widziani i nieczęsto doczekują się sensownej pomocy.

[Obrazek: 65815439.jpg]
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
------------------------------------------------------------------------------------------
#fuckDisneyStarWars #fuckstreaming
http://filmozercy.com/Odpowiedz
#4
Cytat:pisze prace licencjacką na temat neonazizmu w filmie światowym

Moim zdaniem powinnaś zmienić temat na "murzyńska przestępczość a oddolna segregacja rasowa w USA":


Odpowiedz
#5
To nie jest temat na pracę licencjacką, tylko co najwyżej maturalną. Wiem, że nie wszyscy promotorzy traktują poważnie licencjaty, ale naprawdę ktoś zaakceptował ci ten temat skoro najwyraźniej tak słabo z przygotowaniem do niego? (trzy najbardziej oczywiste tytuły, po pięciu latach przynajmniej rozmyślania na ten temat, jeśli nie pisania).

Zanim wybierze się temat, zawsze warto wpierw rozejrzeć się czy są do niego jakieś źródła. I tych anglojęzycznych jest pewnie co nie miara, bo - jak sądzę - jest to temat bardzo wyświechtany. Wystarczy ruszyć dupę - biblioteka, internety?

Odpowiedz
#6
Akurat, że są trzy filmy to nie jest problem. Zresztą mnie profesorowie zawsze mówią, że lepiej mniej tytułów, ale każdy z nich dokładnie opracować niż nawrzucać całą listę. I wiadomo, że można byłoby dorzucić, "To właśnie Anglia", czy "Jabłka Adama", ale to nie ma być wyliczanka, że ktoś zna takie tytuły. Tutaj chodzi o ich analizę. A jeżeli są problemy z literaturą, to napisać o tym we wprowadzeniu. Kiedy ja pisałem o "Metropolis", czy "Blade Runnerze" to książki o tych filmach były najważniejsze, ale interpretacja tych filmów.
 
Przede wszystkim ta praca musi mieć jakieś pytanie? Do czego zmierzasz? I pod koniec wiadomo uzasadnienie tezy.

Jak nie ma książek, wejdź nawet nawet wikipedię, wyszukaj te tytuły i znajdź w linkach artykuły z nimi powiązane.
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen KennedyOdpowiedz
#7
Wypadało by najpierw sprawdzić czy są źródła, a później wybierać temat.

Mogę polecić Nazistowscy surferzy muszą umrzeć, film do pracy się nie przyda, ale może umili płacz po zawaleniu studiów.
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
#8
Cytat:Mogę polecić Nazistowscy surferzy muszą umrzeć

Neonazistowscy surferzy pojawili się też w "Point Break" :)


Odpowiedz
#9
Anthony Kiedis grał neonazistowskiego surfera? :o

Odpowiedz
#10
Później jest scena strzelaniny w domu na przedmieściach LA. Koleś leży na wyrku, słucha jakiegoś nazi-trash-metalu i hajluje :)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości