pobożne życzenia, czyli jaką grę przenieść na kinowy ekran
Temat myślę mówi o co chodzi w temacie? Proste - jakie adaptacje jakich gier chcielibyście zobaczyć na dużym ekranie?

Grand Theft Auto (GTA) - genialna seria gier, której filmowa wersja mogłaby dorównać "American Gangster". Oczywiście zrobiliby z tego coś w stylu - nielegalne wyścigi, stiuningowane auta i fajne "dupy". Ja chciałbym zobaczyć na ekranie adaptację GTA III. Fabuła gry wbiła mnie w fotel, wciąga to panowie, oj wciąga. Z resztą trójka ma wszystko :) - Włochów (dużo Włochów!), Japończyków, Chinczyków, nawet się jakiś czarnuch znajdzie. Sequel mógłby przeplatać losy bohatera "trójki" z CJem 8) - tak a la Godfather II.... Rozmarzyłem się :).

Tony Hawk's... - druga seria gier, którą wielbię. Oczywiście film byłby zlepkiem gwiazd skateboardingu, fajnych tricków, wygłupów Margery i dobrej muzyki, ale... ja chcę to zobaczyć! :)

Odpowiedz
Nie wyobrażam sobie, żeby z GTA dało się zrobić dobry film. Gra jest świetna, ale na ekranie koleś, który wykonuje zlecenie dla coraz to nowych gości raczej nie byłby ciekawy.

Ja bym chciał, żeby zekranizowali Mafię. W końcu to rewelacyjny materiał na wielkie dzieło. Historia w grze jest wiarygodna i ciekawa, a gdyby na potrzeby filmu zebrać z niej tylko to co najlepsze mógłaby powstać naprawdę porządna rzecz.

Odpowiedz
Cytat:Nie wyobrażam sobie, żeby z GTA dało się zrobić dobry film.
Dajcie mi budżet 8).

Odpowiedz
mało jest filmów z trickami na Desce? tego jest multum, nie widze sensu produkowania jakiegoś specjalnie sygnowanego serią gierek.

Ja bym chętnie zobaczył Bioshocka albo SS2 (taka odyseja 2001 z zombiakami), Prince of Persia również mógłby być ciekawy z powodu braku ciekawych filmów Adventure

Odpowiedz
GTA to JEST idealny materiał na - przepraszam za wyrażenie - wyjebany w kosmos film. Tylko że musiałby zostać napisany i wyreżyserowany przez naprawdę utalentowanych ludzi, którzy stworzyli by film taki jak gra, czyli super zagrany, z kapitalnymi dialogami, ekscytującą fabułą, boskimi akcjami i pościgami samochodowymi + odpowiednia dawka humoru.

Oczywiście chciałbym też żeby nakręcono Silent Hill 2. Christian Bale jako James, Cameron Diaz jako Mary/Maria + jak najbardziej wierne odwzorowanie fabuły, lokacji; niektóre sceny zostawiłbym wręcz tak jak w grze, wystarczy poprawić nieco dialogi. Oczywiście ten film nie dojdzie do skutku, a nawet jeśli wezmą się za tę historię, spieprzą to na całego.

Myślałem też o ekranizacji Syberii, można by z tego zrobić bardzo sympatyczne kino przygodowe, tutaj również byłbym bardzo wierny stylistyce gry.

soldamn napisał(a):Prince of Persia również mógłby być ciekawy z powodu braku ciekawych filmów Adventure
Premiera 19 czerwca przyszłego roku :wink:

Odpowiedz
Fallout, Deus Ex i Splinter Cell -mysle ze komentarz zbędny :)

Dajcie już spokój z tym GTA, jakiś fanklub tutaj macie czy co ? Gra jest zwyczajnie przeciętna, idealnie skrojona pod gust 15 letniego konsolowca który chce być "gangsta"...
You Are What You Watch

Odpowiedz
Fanklub to chyba filmów :)
A GTA jest genialne - zabawne postacie, odpowiednio przerysowany światek gangsterski, fajne wątki, nawiązania do filmów, do poprzednich części, fajne bronie, fajnie się jeździ, fajnie się z ramp wyskakuje [...] :)
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
KrzychuS napisał(a):Dajcie już spokój z tym GTA
Tylko dlatego że tobie się nie podoba mamy o niej nie pisać? Nie pasuje, nie czytaj! Proste.

Splinter Cell nadaje się na film, ale trzeba by nieco urozmaicić akcję. Oglądanie przez 90 minut jak facet po ciemku przylega do ściany byłoby nudne :wink:

Odpowiedz
nie tylko jemu nie podoba się GTA:D

Odpowiedz
A ja bym chciał Carmageddon :) Film widziałbym w stylistyce Martwicy Mózgu :)
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
A może "Worms"? Byłoby cudownie :).

Odpowiedz
to fajnie, tylko że zarówno GTA, jak i Carmageddon to gry wzorowane na filmach :D
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Eeee, Half Life 1 & 2. Wyobrażacie sobie lepsze materiały na film?
Bodie: He's a cold motherfucker.
Poot: It's a cold world Bodie.
Bodie: Thought you said it was getting warmer.
Poot: The world goin' one way, people another yo'.

Odpowiedz
Mefisto napisał(a):to fajnie, tylko że zarówno GTA, jak i Carmageddon to gry wzorowane na filmach :D

Faktycznie, zapomniałem o Death Race 2000 ;)
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
Ja bym chcial na wielkim ekranie zobaczyc "Operation Flashpoint: Cold War Crisis". Argumentow jest kilka:

- kozacka fabuła
- wielowymiarowa opowieść
- jajcarscy bohaterowie
- wojenny syf i brud
- kilka sporych rozmiarow walk na otwartym terenie :)
- ciekawe lokacje (bardziej europejskie wsie i pola niz wschodnie pustynie i miasta ze slumsami)

Niestety zapewne budzet musialby byc takze spory.

Odpowiedz
KrzychuS napisał(a):Splinter Cell -mysle ze komentarz zbędny :)

Splinter Cella od dwóch czy trzech lat szykują. Gdzieś czytałem że reżyseruje Peter Berg (Królestwo). Jak dla mnie to Fisher nie powinien pojawiać się w filmie.

Ja chcę ekranizację FIFY :) Kilku piłkarzy zagrało by siebie samych, resztę 15 statystów :)

Odpowiedz
Glut napisał(a):Eeee, Half Life 1 & 2. Wyobrażacie sobie lepsze materiały na film?

mam nadzieje, ze nigdy do tego nie dojdzie. powod ponizej:

KISS45: "ja chiałbym osobiście zobaczyć film z perspektywy z gry (tak jak zrobili to w filmie Doom) ale nie wiem czy by się to udało"

Odpowiedz
Thief trylogia - wspaniały gotycki klimat , trochę horroru, fantasy, jest też trochę i komedii w mrocznym industrialnym średniowieczu, wręcz groteskowy klimat, chciałbym żeby powstał film ale i tak tych wspaniałych doznań jakich się ma podczas grania w tą grę nie uświadczymy w filmie, była plota że miał powstać film a Garetta'a miałby zagrać Tobey Maguire (Spider-man) co zostawiam bez komentarza...

a inne propozycje to:

Diablo - fantasy horror, gra kultowa, na jej podstawie można by było zrobić trylogię
pierwsza część na podstawie diablo1 (z tą niesamowitą końcówką!), druga na podstawie diablo 2(również z niezbyt pozytywną końcówką) oraz trójka oparta by była na dodatku Lord of Destruction...

Gothic - i znów fantasy, świetny klimat, dobry scenariusz i dużo fajnych postaci, epickość tej gry powala

Half-life - to by było coś, ja chiałbym osobiście zobaczyć film z perspektywy z gry (tak jak zrobili to w filmie Doom)

Red Faction - oczywiście chodzi tylko o pierwszą część, powstałby niezły film sci-fi z czerwoną planetą w tle

Aliens versus Predator - na podstawie drugiej części gry, to powinni zrobić zamiast obecnych filmów

Wolvenstein- na podstawie gry Retun of castle.. niezły klimacik II wojny światowej + zombi w tle

Blood II - tu raczej sieczka w klimatach miasta przyszłości, krwawy na maksa horror sci-fi z odrobiną czarnego humoru

Shogo - trochę jak transformers w klimatach mangi i tu najlepiej by się sprawdził chyba jako właśnie manga

no na razie tyle

Odpowiedz
Cytat:Thief trylogia - wspaniały gotycki klimat , trochę horroru, fantasy, jest też trochę i komedii w mrocznym industrialnym średniowieczu, wręcz groteskowy klimat

jak wyzej: mam nadzieje, ze taki film nigdy nie powstanie. a juz na pewno nie w formie zaproponowanej przez ciebie, KISS45 (all due respect), czyli w formie burtonowsko-disnejowskiej groteski dla calej rodziny: troche komedii, troche horroru, troche romansu, jednym slowem, wez tate i mame i biegiem do kina.

EDIT

zadnego zasranego, pretensjonalnego, emo-pseudo-strasznego gotyku. kropka:)

Odpowiedz
Ale Tobey w roli Garretta ci nie przeszkadza? ;)

A jakieś elementy gotyckiego klimatu muszą być, bo to quasi-Średniowiecze przecież.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon