pobożne życzenia, czyli jaką grę przenieść na kinowy ekran
Mi się marzy poważny obraz S-F na podstawie gry Stalker SOFCH. To jest dopiero materiał na ponury, ciężki, horror. Reżyserią mógłby się zająć Frank Darabont, ponieważ myśle że ty6lko on mógłby pokazać najdokładniej klimat zony. W głównej roli widziałbym tego oto pana:
[Obrazek: christian%20bale.jpg]
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Biorac pod uwage, ze w Stalkerze - z tego co pamietam - nie widac twarzy bohatera, chyba niewazne jest kto go zagra, byle dobry byl aktor. :) Zreszta Stalker to gra na motywach filmu na podstawie ksiazki, wiec latwiej byloby zekranizowac ksiazke.

Odpowiedz
Akurat 'Piknik Na Skraju Drogi' ze Stalkerem (grą) ma bardzo mało wspólnego. ;)
Bodie: He's a cold motherfucker.
Poot: It's a cold world Bodie.
Bodie: Thought you said it was getting warmer.
Poot: The world goin' one way, people another yo'.

Odpowiedz
military napisał(a):Biorac pod uwage, ze w Stalkerze - z tego co pamietam - nie widac twarzy bohatera, chyba niewazne jest kto go zagra, byle dobry byl aktor. :) Zreszta Stalker to gra na motywach filmu na podstawie ksiazki, wiec latwiej byloby zekranizowac ksiazke.
To chyba mało grałeś w tą gre. Bo jest dużo przerywników filmowych w których widać twarz bohatera.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
freak_outXP napisał(a):SPOILERY

Bzdury. Ma inne rozwiązanie akcji, ale reszta to jest prawie to samo.

/SPOILERY

Czyli co O.o'? Nie przeszedłem całego Stalkera, ale fabularnie nie ma nic wspólnego z Piknikiem, obcych chyba też nie ma, więc .... co jest? Klimat?
Bodie: He's a cold motherfucker.
Poot: It's a cold world Bodie.
Bodie: Thought you said it was getting warmer.
Poot: The world goin' one way, people another yo'.

Odpowiedz
Ja chętnie zobaczyłbym ekranizację Dead Space. Te duszne kosmiczne klimaty poczucie osamotnienia i strach naprawdę sprawiają że jest to najlepsza gra w jaką grałem od dawna. Aż prosi się aż o film. Chciałbym żeby reżyserem był Cameron, ewentualnie Carpenter, a w głównej roli najchętniej widziałbym Jasona Stathama. (w Dead Space główny bohater nie wypowiada ani słowa, a sylwetka Stathama idealnie pasuje do Isaaca Clarke)

To mój pierwszy post na forum, witam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów:)

Odpowiedz
Myslisz ze w filmie glowny bohater tez nie wypowiedzialby ani slowa? Co jeszcze, moze calosc polegalaby na tym, ze gosciu chodzilby po statku i zabijal potwory, a kamera wisialaby mu caly czas nad ramieniem? :)

Odpowiedz
Nie ubliżając Dead Space - jaki jest sens robienia takiej ekranizacji, skoro filmy o identycznych założeniach i akcji już istnieją? :p
I to nawet nie tylko Alien.

Odpowiedz
Tyle przygodówek ma dobrych, rozbudowanych fabuł i w ogóle do głowy mało komu przychodzi wziąć je na ekran. Dziwna sprawa.
L.A. Confidential - 8/10
He liu - 7/10
The Insider - 8/10
Dredd - 6/10
Total Recall ( 2012 ) - 5/10
G.I. Joe: The Rise of Cobra - 5/10

Odpowiedz
Bo ekranizacji gier nie robi się dlatego, że mają fajną fabułę, tylko dlatego, że mają grono fanów.

Odpowiedz
(17-02-2013, 21:53)Joe Chip napisał(a): Tyle przygodówek ma dobrych, rozbudowanych fabuł

Nawet gdyby powstały ekranizacje tych przygodówek, to nie dość, że scenariusze byłby na pewno spieprzone przez hollwódzkich scenarzystów, to jeszcze do tego wszystko byłoby nastawione na efekciarstwo, przez co ekranizacja miała by mało wspólnego z grą...
Hail to the king, baby!

Odpowiedz
Metal Gear Solid ale porządnie zrobiony. Film był bardzo bliski realizacji, chyba nawet szukano już aktora do roli Snake'a (Eric Bana) ale w ostateczności coś zdechło. Kojima chyba zatrzymał projekt gdyż chciał zrobić film po swojemu a nastąpił brak zrozumienia z producentem. Przynajmniej coś takiego gdzieś wyczytałem.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon