Forum KMF Film.org.pl
Kick-Ass (temat ogólny) - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (https://forum.film.org.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forum.film.org.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a komiks (https://forum.film.org.pl/Forum-Film-a-komiks--24)
+--- Wątek: Kick-Ass (temat ogólny) (/Thread-Kick-Ass-temat-og%C3%B3lny--1695)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


Kick-Ass (temat ogólny) - Phil - 17-02-2010

Wczoraj przypadkiem trafiłem na skany Kick-Assa i jak się wciągnąłem to kilka godzin później miałem już za sobą cały wolumin.

[Obrazek: ka06014.jpg]

Komiks zasadniczo to taka młodzieżowa wersja Watchmen - tzn. superbohaterowie w prawdziwym świecie. Mamy tu zatem filmiki z herosem na jutubie, myspace, fora i modę na superbohaterów. Dodatkowo dużo przemocy i fucków. Od razu mówię, jest dużo cool tekstów. Jeśli nie podobała wam się "Juno", to raczej nie spodoba się Kick-Ass.

[Obrazek: 145396.1.jpg]

Co mnie urzekło? Bardzo fajny pomysł, nerdowy klimat, fajny humor i zwyczajnie wciągająca historia. Takie rozwiązania, jak superbohater udający przed dziewczyną, w której się kocha, że jest gejem, żeby się do niej zbliżyć, wywołują u mnie duży uśmiech :). Albo ojciec szkolący córkę na maszynę do zabijania, ponoć zapewniał jej należyte wykształcenie - np. pytając o pierwszy amerykański film Johna Woo :).

[Obrazek: 145398.1.jpg]

Komiks nie dla każdego. To na pewno. Corn skrzywił się, już jak mu zacytowałem fragment ("Ex-cop? I knew he would be something cool. This guy was Frank fucking Castle."). Ja za to nie mogę doczekać się drugiego woluminu i samego filmu.

[Obrazek: 177101.1.jpg]

A co w filmie? Prawdopodobnie w miarę dokładne przeniesienie komiksu. Chociaż już w samych zwiastunach doszukałem się scen nieobecnych w komiksie. Pewien jestem, ze wątek tzw. miłosny, będzie nie tylko rozbudowany, ale przekierowany na coś bardziej klasycznego. Trochę obawiam się, że pójdą za bardzo w humor (scena ze zwiastuna, w której Red Mist zeskakuje ze śmietnika nie dość, że słaba, to w takiej formie nie występująca w oryginale). Ale ogólnie obsada dobra (Hit-Girl jest świetna :]), "Gwiezdny Pył" tegoż reżysera był kozak.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_oy4IFvH2Tc[/youtube]

Rated R for strong brutal violence throughout, pervasive language, sexual content, nudity and some drug use - some involving children.


- Crov - 17-02-2010

Oby poszli w humor, bo komiks to takie gatunkowe niewiadomoco. Niby zaczyna się poważnie (pierwsze wyjście w kostiumie głównego bohatera kończy się dostaniem porządnego wpierdol, potrąceniem przez samochód i długim pobytem w szpitalu) z elementami humorystycznymi, by dalej być komedią ocierającą się o parodię, gdzie jedenastoletnia dziewczynka z dwoma katanamijest w stanie pokonać grupy bandziorów z pistoletami. To film Disneya z ostrą Rką. I tyle. Liczę na to, że Vaughn zrobi z tego fajną komedię, bo pozostając wiernym materiałowi źródłowemu trudno byłoby zrobić porządny poważny film.


- Phil - 17-02-2010

Crov napisał(a):Liczę na to, że Vaughn zrobi z tego fajną komedię, bo zostając wiernym materiałowi źródłowemu trudno byłoby zrobić porządny poważny film.
Nie chodzi mi o poważny film, ale o unikanie gagów, jak ten z Red Mistem.


- Martinipl - 18-02-2010

Wypas scenka :)
Re: Kick-Ass - Lawrence - 18-02-2010

Phil napisał(a):Jeśli nie podobała wam się "Juno", to raczej spodoba się Kick-Ass.

A czy działa to także w przeciwną stronę, że jak komuś podobała się "Juno" to się "Kick-Ass" nie spodoba? :smile:
Za to sam film wydaje się być interesujący. Przynajmniej mnie już wcześniej tytuł zaintrygował, ale szczerze to nie wiedziałem, że on bazuje na komiksie. Myślałem, że to tylko film wyśmiewający komiksowych bohaterów. A to jednak powstał taki pastiszowaty komiks.
Zapowiada się ciekawie, ale jakoś już teraz nie wiedzieć też czemu, porównuję ten film do "Hot Fuzz". Oby wyszło równie zabawnie, chociaż wiadomo, że to raczej dwa różne filmy.


- Crov - 18-02-2010

Akurat porównanie do Hot Fuzz jest bardzo trafne. Jednak jeżeli miałbym oceniać po komiksie to nie ma co oczekiwać czegoś o tak dobrym scenariuszu, jak oba filmy Wrighta.


- Phil - 18-02-2010

Wawrzyniec_85 napisał(a):A czy działa to także w przeciwną stronę, że jak komuś podobała się "Juno" to się "Kick-Ass" nie spodoba?

Zależy co się nie podobało w "Juno". Bo podobieństwo polega moim zdaniem na:
a) cool tekstach,
b) ogólnej młodzieżowości.


- Lawrence - 19-02-2010

Phil napisał(a):Zależy co się nie podobało w "Juno". Bo podobieństwo polega moim zdaniem na:

A to tego mnie się pytaj, gdyż mi się "Juno" podoba :smile:
Ale mam nadzieję, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby mnie osobie lubiącej "Juno" i uwielbiającej "Hot Fuzz" do tego "Kick Ass" się spodobał :smile:
Mam nadzieję, że ten film się ukaże w Polsce, gdyż czasami to nigdy nic nie wiadomo :???:


- Corn - 19-02-2010

Oczywiście, że się ukaże. Przecież był konkurs na tłumaczenie imion. Nieoficjalnie się dowiedziałem, że prawdopodobnie będzie to Łomot.

Nie mogę latać, ale mogę spuścić wam łomot.

Dla mnie całkiem w pytke.


- Craven - 19-02-2010

Łomot... Zaskakująco dobre.


- Lawrence - 19-02-2010

Łomot, rzeczywiście całkiem nieźle. Gdyż znając realia to można się było spodziewać jakiegoś "Kopotyłka" czy coś w tym rodzaju :wink:


- B2Ka - 19-02-2010

[Obrazek: news_kickass30.jpg]

Dziwna sprawa, że ukradli tagline "With no power comes no responsibility" Clerksom 2.

Co do samego filmu to pewnie, że czekam, myślę, że będzie to niezła parodia tych wszystkich superhero movies ale na ile to im wyjdzie to się dopiero przekonamy w kwietniu. Myślę jeszcze czy by nie sięgnąć po komiks... Czy film ma już polską premierę albo dystrybutora chociaż? Poza tym film ma konkurenta w postaci festiwalowego Defendora, który wchodzi za tydzień i jest właściwie o tym samym tyle, że pewnie z większym podłożem psychologicznym i z kultowcem Harrelsonem w roli głównej. Mam nadzieję, że Defendor będzie lepszym dramatem, a Kick-Ass po prostu dobrą komedią w klimatach superbohaterskich.


- Phil - 19-02-2010

B2Ka napisał(a):Czy film ma już polską premierę albo dystrybutora chociaż?
Monolith :/. 16 kwietnia.


- Kaczor - 23-02-2010

B2Ka napisał(a):Dziwna sprawa, że ukradli tagline "With no power comes no responsibility" Clerksom 2.
Prędzej sparafrazowali Spidermenowskie "With great power comes great responsibility" ;)


- Mierzwiak - 23-02-2010

To samo zrobili Clerksi, z tymże do Kick Assa to pasuje, do Clerks jakoś nie bardzo ;)


- Kaczor - 24-02-2010

Nie daje mi spokoju tylko Cage z wąsem i kolejną peruczką ;)


- Craven - 06-03-2010

http://www.aintitcool.com/node/44165 wczesna recka.


- B2Ka - 24-03-2010

http://www.rottentomatoes.com/m/1217700-kick_ass/ - pierwsze ocenki na RT. Nie jest źle, 12/12 pozytywnych, a więc można założyć, że film się udał.


- Lawrence - 24-03-2010

Nie będę czytał, gdyż może jeszcze jakieś spoilery z tych recenzji wyjdą, ale dobrze wiedzieć, że jest na co iść do kina w najbliższym czasie :wink:


- B2Ka - 24-03-2010

O spoilery nie ma co się martwić. To tylko krótkie notki na wzór tych prasowych, recenzujące film w jednym, góra dwóch zdaniach ;).